Yunan Tavuk Kasesi | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sağlayabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı okuyun.

Yunan marine edilmiş tavuk, taze kesilmiş sebzeler, humus, tzatziki sos… Sevdiğiniz tüm Yunan lezzetleri tek bir kapta! Sizi Akdeniz’e taşıyan bu Yunan tavuk iyilik kasesine bayılacaksınız.

Yunan esintili yemekler yapmayı seviyorum ve herkes Yunan gecesini dört gözle bekliyor. Bir sonraki çorbanız için bu kolay tavuk tarifini veya bu taze makarna salatasını yapmayı deneyin! Yunan yemekleri, haftalık akşam yemeği listenize lezzetli bir ektir ve ben yavaş pişirilmiş tavuk tarifimle bunu kolaylaştırıyorum.

Yanında limon dilimleri ve kıyılmış maydanozla süslenmiş iki Yunan kasesinin üst görüntüsü.

Yunan Tavuk Kaseleri Nelerdir?

Yunan tavuk kaseleri, en sevdiğiniz Yunan lezzetlerinin tek bir kasede birleştirilmesidir. Kahverengi pirinç yatağında sulu Yunan marine edilmiş ızgara tavuk, domates, salatalık, kalamata zeytini, kırmızı soğan, humus, beyaz peynir ve tzatziki sosu. Böyle lezzetli ve besleyici olarak dengeli bir akşam yemeği fikri!

Gerçekten dışarı çıkmak istiyorsanız, bazı kase malzemelerini sıfırdan yaparak akşam yemeği misafirlerinizi şaşırtın! Aşkı seviyorum, pide gibi kesilip servis edilebilen bu mükemmel naan ekmeğini seviyorum. Ya da lezzetli olacağını düşündüğüm en iyi ev yapımı humus ve beyaz sosu bu kaselerde yapabilirsiniz.

Bir Yunan Tavuk Kasesinde Ne Var?

Taze malzemeler, bir Yunan tavuk kasesinin güzelliğidir. Tavuğu önceden hazırlamayı seviyorum, akşam yemeğini bir esinti haline getiriyorum. Tüm malzemeler önceden hazırlanabilir.

 • tavuk şiş: Bu lezzetli tarifi önceden yapmak, bu kaselerin hızlı ve kolay bir şekilde toplanmasını sağlar.
 • Esmer pirinç: Bu kaselerde her türlü pirinç veya tahıl baz olarak çalışır.
 • Salatalıklar: İngiliz salatalıkları, kullanmayı en sevdiğim salatalıklardır.
 • Üzüm Domatesleri: Yemeyi kolaylaştırmak için domatesleri ikiye bölün.
 • Kırmızı soğan: Kırmızı soğanı burada dilimleyin veya doğrayın. Harika bir lezzet katıyor!
 • Kalamata zeytin: Kalamata zeytinlerine bayılırım. Çukurların kaldırıldığından emin olun.
 • Humus: Mağazadan satın almak işinizi kolaylaştırır!
 • Cacık Sosu: Mağazada hazır tzatziki sosu satın alabilirsiniz. Ancak, tarif kartında buraya ve aşağıya bağladığım harika bir tarifim var.
 • Beyaz peynir: Ufalanmış beyaz peynir çok lezzetli! Ayrıca kaselere harika bir doku katıyor.
 • Limon: Çünkü taze sıkılmış limon her yemeğe hayat verir!
 • Maydanoz: Sunum ve eklenen lezzet için kıyılmış taze maydanozla süsleyin! Taze otlar her zaman bir zorunluluktur.

Yunan Tavuk Kaseleri Nasıl Yapılır

Yunan tavuk kaseleri yapmak kolay bir akşam yemeği tarifi ve ne kadar çabuk yapılabileceğini seveceksiniz. Akşam yemeği malzemelerinizi bir kapta bir araya getirmek çok eğlenceli! Sonuç olarak, tüm yemeklerinizi bir kase akşam yemeği yapmak isteyeceksiniz!

 1. Tavuk ve Tzatziki Sosunu Hazırlayın: Kaseleri birleştirmeden önce tavuk souvlaki ve tzatziki sos tariflerini önceden hazırlayın ve ızgara yapın. Birkaç gün önceden yapılabilir, bu da bunu hafta içi kolay ve hızlı bir yemek haline getirir.
 2. kes sebzeler/Pirinci ısıtın: Salatalık, domates, kırmızı soğan ve zeytinleri kesin. Ayrıca kaseleri monte etmeden önce pirinci ısıtın.
 3. Kaseleri Birleştirin: Bir araya getirmek için her kaseye bir bardak pirinç koyun. Ardından, kalan malzemeleri her bir kaseye bölün. Daha sonra üzerine salatalık, domates, kırmızı soğan, zeytin, humus, ufalanmış beyaz peynir ve tzatziki sosunu koyacaksınız.
 4. Tavukları ekleyin: Hazırlanan tavuk souvlaki tarifi ile ısırık büyüklüğünde parçalar halinde kesin.
 5. Garnitür: Taze kesilmiş limonlar ve kıyılmış maydanoz yaprakları ile süsleyin.
 6. Servis: Dilerseniz yanında pide eşliğinde servis edin ve afiyetle yiyin!
Bireysel kaselerde Yunan tavuk kasesi malzemelerinin fotoğrafı. Ayrıca resimde bir şiş üzerinde ızgara tavuk souvlaki var.

Varyasyonlar

Herkes bir kasede servis edilen bir yemeği sever çünkü onu kendileri yapabilirler. Konuklar malzemeleri istedikleri gibi karıştırıp eşleştirebilir. Alışılmışın dışında düşünmenize ve içerik seçeneklerinizde yaratıcı olmanıza yardımcı olacak birkaç fikir.

 • Farklı Tahıllar Deneyin: Herhangi bir pirinç, orzo makarnası veya kinoa tabanı kullanarak Yunan tavuk kasesindeki tahılları değiştirin. Ve gerçekten otantik olmak istiyorsanız, Yunan mutfağında genellikle pişmiş arpa kullanılır, bu da lezzetli olur!
 • Daha Fazla Sebze Ekleyin: Kaselere daha fazla sebze eklemeyi seviyorum çünkü daha fazla lif almama yardımcı oluyor. Bu kaplarda dolmalık biber ve/veya kabak çok lezzetli olur. Ayrıca sebzeleri ızgarada pişirebilir veya taze olarak servis edebilirsiniz! Montajı hızlandırmak için önceden basit bir salatalık salatası da yapabilirsiniz.
 • Düşük Karbonhidrat Yapın: Karbonhidratları azaltmaya çalışıyorsanız, o zaman bu Yunan tavuk kaseleri, karnabahar pirinci yatağında lezzetlidir. Veya kasenizi, temelde bir salata olan bir marul yatağının üzerine monte edebilirsiniz. Bu, kasenizi de düşük kalorili yapar!

Pide dilimleri ve limon dilimi ile süslenmiş beyaz taş dokulu bir kapta Yunan tavuk kasesinin yakın fotoğrafı. Ayrıca tavuğu kaldıran bir çatal da resmedilmiştir.

Kalanlar

Yunan tavuk kaselerim için malzemeleri haftanın başında toplu olarak hazırlamayı seviyorum. Bu şekilde, her zaman yapmaya hazır lezzetli bir öğle yemeğim var!

 • Tavuk: Hava geçirmez bir kapta, pişmiş tavuğunuz buzdolabında saklandığında 5 güne kadar dayanır. Soğuk veya tekrar ısıtarak servis edebilirsiniz. Tavuğunuzun iç sıcaklığının tekrar ısıtıldığında 165 derece Fahrenheit’e ulaştığından emin olun.
 • Sebzeler: Genel bir kural olarak, doğranmış sebzeleri buzdolabında 4 günden fazla tutmayacağım.
 • Pirinç: Pişmiş pirinç buzdolabında 4 güne kadar dayanır. Hava geçirmez bir kapta saklayın.


 • Kaseleri birleştirmeden önce tavuk souvlaki ve tzatziki sos tariflerini önceden hazırlayın ve ızgara yapın. Bunu hafta içi kolay ve hızlı bir yemek yapmak için birkaç gün önceden yapılabilir.
 • Salatalık, domates, kırmızı soğan ve zeytinleri kesin. Ayrıca kaseleri monte etmeden önce pirinci ısıtın.

 • Bir araya getirmek için her kaseye bir bardak pirinç koyun. Malzemelerin geri kalanını her kase arasında bölün. Salatalık, domates, kırmızı soğan, zeytin, humus, ufalanmış beyaz peynir ve tzatziki sosunu üzerine yerleştirin.

 • Hazırlanan tavuk souvlaki tarifi ile ısırık büyüklüğünde parçalar halinde kesin.

 • Taze kesilmiş limon ve kıyılmış maydanoz yaprakları ile süsleyin.

 • Dilerseniz yanında pide ile servis yapın ve afiyetle yiyin!Hizmet: 2

hizmet2kaselerkalori911kalori (%46)karbonhidratlar160g (%53)Protein22g (%44)Yağ21g (%32)Doymuş yağ6g (%30)Doymamış yağ4gTekli doymamış yağ8gKolesterol22mg (%7)Sodyum1018mg (%42)Potasyum888mg (%25)Lif11g (%44)Şeker5g (%6)A vitamini995 (%20)C vitamini13mg (%16)Kalsiyum244mg (%24)Ütü5mg (%28)

Tüm beslenme bilgileri üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs akşam yemeği, öğle yemeği

Yerel mutfak Yunan, Akdeniz

anahtar kelime Sağlıklı

Leave a Reply

%d bloggers like this: