Yumuşak Haşlanmış Yumurta | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı oku.

Neden haşlanmış yumurta tarifine ihtiyacınız var? Yumuşak Haşlanmış Yumurtalar, yumuşak kalmaları için belirli bir süre pişirilir ve tarifi sizin için mükemmelleştirdik! Her seferinde lezzetli ve yumuşak, yapışkan, lezzetli bir yumurta sarısına sahip olacaksınız!

Yumurtaları gerçekten çok seviyorum. Pek çok farklı şeyde harika tatlar! Ne zaman biraz yumurta tüketmem gerekse, yumurta salatası her zaman benim tarifimdir. Ayrıca acılı yumurtaya ve tabii ki kahvaltıda çırpılmış yumurtaya karşı koyamıyorum!

Koyu renkli bir tabakta yumuşak haşlanmış yumurtalar, sarılarını görebilmek için ikiye bölün.

Yumuşak Haşlanmış Yumurta

Yumuşak haşlanmış yumurta, dilimlenmiş ekmekten bu yana en havalı şey! Belki değil, ama süper lezzetliler ve bence yeterince yapılmamışlar! Haşlanmış yumurtadan daha zor değil ve tek fark, yumurtaları uzun süre kaynatmamanız. Çok lezzetli ve hiç kuru olmayan yumuşak, akıcı bir sarısı var. Yumurta akı lastik gibi olmaktan uzak, yumuşak ve neredeyse ağzınızda eriyecek.

Haşlanmış yumurta neyle yenir diye düşünüyorsanız, fazla düşünmeyin! Şimdi yumurtanın tadını neyle çıkarıyorsunuz? Bir sebze kızartmasıyla veya biraz kavrulmuş patatesle eşleştirilmiş olarak harikadır. Yumuşak haşlanmış yumurta en çok ramen olarak servis edilir, bu nedenle bu süper kolay ev yapımı ramen tarifinde bu yumuşak haşlanmış yumurtaları yapmanız gerekir!

İçindekiler

Tamam, gerçekten sadece suya ve yumurtaya ihtiyacın var. Dilediğiniz kadar yumurta yapabilirsiniz ama tencereyi doldurmak istemezsiniz çünkü su sıcaklığı çok düşer ve yumurtalarınız istediğiniz gibi pişmez. İsterseniz suya tuz veya sirke ekleyebilirsiniz. Bazı insanlar suya tuz veya sirke eklemenin yumurtaların çatlamasını engellediğini düşünüyor.

 • 4-6 Büyük Yumurta: Tariflerimde her zaman büyük A sınıfı yumurta kullanırım. Yumurtalarımı oda sıcaklığına getirmek için kaynatmadan önce yaklaşık bir saat bekletmeyi seviyorum. Kaynayan suya attığınız zaman çok soğuk olurlarsa çatlayabilirler.
 • Kaynatma Suyu: Musluğunuzdaki su çok işe yarayacak, isterseniz sirke veya tuz ekleyebilirsiniz. Tencereyi, yumurtaları kaplayan bir inç su olacak şekilde doldurmak istiyorsunuz.
Bir tenceredeki suyu, ardından suya eklenen yumurtaları, buzlu su dolu bir kaseyi ve buzlu suya eklenen yumurtaları gösteren işlem fotoğrafları.

Yumuşak Haşlanmış Yumurta Nasıl Yapılır?

Mükemmel yumuşak haşlanmış yumurta, katı haşlanmış kadar kolaydır! Yumurtaları indirmek için oluklu bir kaşık bulundurduğunuzdan emin olun. Dibe vurduklarında çatlayabilecekleri için onları tencereye düşürmek istemezsiniz. Yumurtaları sudan çıkardıktan sonra pişmeye devam etmemeleri için hızlı bir şekilde soğutmak için bir kase buzlu suya da sahip olmak isteyeceksiniz.

 1. Kaynatma su: Büyük bir tencerede su orta yüksek ateşte kaynatın.
 2. Yumurta Ekleyin: Su kaynadığında, yumurtaları yavaşça indirmek için oluklu bir kaşık kullanın. Bu, çatlamalarını önlemeye yardımcı olacaktır.
 3. Aşçı: Yumurtaları 7 dakika kaynatın. Yumurtaları bir kase buz ve soğuk suya aktarın. Yumurtalar artık sıcak olmayana kadar suda soğumaya bırakın.
 4. Kabuk: Yumurtaları her yerine kırın ve hava ceplerini içerecek daha geniş uçtan soymaya başlayın.
6 dakika, 7 dakika ve 8 dakikada farklı pişirme sürelerinin farklı sarılarını gösteren bir fotoğraf.

Bir Yumurta Ne Kadar Yumuşak Haşlanır?

Sert haşlanmış yumurta genellikle 10-12 dakika pişirilir, bu da sarının içini çok sert ve kuru hale getirir. İşte bir yumurtayı farklı sürelerde pişirdiğinizde olan şey. Bunların her biri yumuşak haşlanmış yumurta olarak kabul edilir ve pişirme süresine göre biraz farklı olacaktır.

 • 6 Dakika: Yumurtalarınızı kolay seviyorsanız, bu merkezler böyledir. Kestiğinizde dışarı sızarlar ve yumurta akı güzel ve yumuşaktır. Bu ramen için harika!
 • 7 Dakika: Bu sadece biraz daha sert ve yumurta akının biraz daha sertliği var. Bir salatada veya kavrulmuş kuşkonmazla gerçekten nefis!
 • 8 Dakika: Şimdi sert haşlanmış yumurtanın kenarına geliyorsunuz. Birkaç dakika daha pişirirseniz, sarısı sert olacaktır. Yani bu, rafadan haşlanmış bir yumurta pişirmek isteyeceğiniz kadar uzun.

Sarısını görmek için kesilen yumuşak haşlanmış yumurtaların yakından görünümü.

Artıkları Depolamak

Rafadan haşlanmış yumurtayı buzdolabında birkaç gün saklayabilirsiniz. Yemek artıkları kadar lezzetlidirler, ancak aynı sıvıyı tekrar ısıtmak daha zordur. İşte rafadan yumurtalarınızı nasıl saklayabileceğiniz.

 • Buzdolabında: Soyulmamış yumuşak haşlanmış yumurtanızı iki güne kadar buzdolabında saklayın. Soyulmuş, rafadan haşlanmış bir yumurtayı bir kapta saklayabilirsiniz. hava geçirmez kap buzdolabında iki gün boyunca, doğru şekilde yeniden ısıtmak daha zordur.
 • tekrar ısıtın: Soyulmamış yumuşak haşlanmış yumurtalarınızı yaklaşık bir dakika kaynayan suya koyun. Aşırı pişmeden yeniden ısınacaklar.

Yumurta ve beyaz kaşıkla bir kase tavuk ramen.


 • Büyük bir tencerede su orta yüksek ateşte kaynatın.

 • Su kaynadığında, yumurtaları yavaşça indirmek için oluklu bir kaşık kullanın. Bu, çatlamalarını önlemeye yardımcı olacaktır.

 • Yumurtaları 7 dakika kaynatın. Yumurtaları bir kase buz ve soğuk suya aktarın. Yumurtalar artık sıcak olmayana kadar suda soğumaya bırakın.

 • Yumurtaları her yerine kırın ve hava ceplerini içerecek daha geniş uçtan soymaya başlayın.hizmet: 4

kalori63kalori (%3)karbonhidratlar0.3gProtein6g (%12)Yağ4g (%6)Doymuş yağ1g (%5)Doymamış yağ1gtekli doymamış yağ2gTrans yağ0.02gKolesterol164mg (%55)Sodyum62mg (%3)Potasyum61mg (%2)Şeker0.2gA vitamini238iç ünite (%5)Kalsiyum25mg (%3)Ütü1mg (%6)

Tüm beslenme bilgileri, üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına düşen porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Sabah kahvaltısı

Yerel mutfak Amerikan

anahtar kelime haşlanmış yumurta, yumuşak haşlanmış yumurta

Leave a Reply

%d bloggers like this: