Yüklü Carne Asada Patates Kızartması Tarifi

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı okuyun.

En sevdiğiniz Meksika restoranından paket servisini atlayın ve onun yerine evde carne asada kızartması yapmayı deneyin! Yeterince alamayacağınız bir lezzet kombinasyonu için çedar peyniri, guacamole, jalapenos ve sulu carne asada ile boğulmuşlar.

Carne asada çok hassas ve lezzetli. Mükemmel bir şekilde marine edilmiş ve çok lezzetli baharatlarla tatlandırılmıştır! Patates kızartmanızı yaptıktan sonra arta kalan carne asadanız varsa, lezzetli bir atıştırmalık için bu carne asada tacos veya nachos’u yapmayı denemelisiniz!

Siyah servis tabağındaki carne asada kızartmasının yukarıdan görünümü.

Hızlı ve Kolay Carne Asada Patates Kızartması

Carne asada kızartması, nihai suçlu zevk yemeğidir. Utah’ta Rancherito’s adında carne asada kızartması olan yerel bir zincir var. ve carne asada kızartma burrito. Oraya çok sık giderim! Bunları evde yapmayı deneyene kadar hiçbir şeyin üstesinden gelebileceğini düşünmemiştim. Bu gerçekten bir oyun değiştirici. Ev yapımı carne asada kızartması çok sevimsiz, etli ve lezzetli!

Lezzet sadece genel olarak daha taze ve lezzetli olmakla kalmaz, aynı zamanda carne asada kızartmalarınızı en sevdiğiniz malzemelerle özelleştirebilirsiniz! Ben rendelenmiş kaşar peyniri, ekşi krema, guacamole, doğranmış sebzeler ve jalapenos kullandım, ancak bunları karıştırıp beğeninize göre eşleştirebilirsiniz! Bu doldurulmuş patates kızartması, oyun günü için mükemmel bir mezedir, ancak garnitür veya antre olarak da çalışır! Herkes onları sevecek çünkü, peki, kızartma.

Carne Asada Patates Kızartması Nereden Geldi?

Carne asada kızartması, modern Meksika mutfağında popüler bir yemek olmasına rağmen, aslında San Diego, California’da ortaya çıktılar! 1990’larda Lolita’s Mexican Food adlı bir restorandan popülerlik kazanmaya başladılar.

Malzemeler ve Sabitlemeler

Tüm soslar, bu carne asada kızartmasının gerçekten parlamasını sağlayan şeydir. Tüm tatları ve dokuları seviyorum! Eritilmiş peynirden kremalı guacamole, kırmızı soğan çıtırından yumuşak, soslu bifteğe kadar her şeye sahipsiniz.

 • carne asada: Carne asada, lezzetli baharatlarla tatlandırılmış marine edilmiş biftektir. Evde carne asada yapmak biraz zaman ve hazırlık gerektirir, ancak mümkün olan en iyi lezzeti elde etmek için buna değer. Tarifin en önemli kısmı bu olduğu için eksik yapmak istemezsiniz. Tam carne asada tarifimi burada bulabilirsiniz.
 • Patates kızartması: Dondurulmuş patates kızartması kullanabilir veya sıfırdan kendiniz yapabilirsiniz. Psst- Bir hava fritözü kullanmak, dakikalar içinde mükemmel çıtır patates kızartması elde etmenin harika bir yoludur! Karışıklık olmadan derin yağda kızartılmış meslektaşları kadar lezzetlidirler.
 • Çedar peyniri: Cheddar, aroması ve eriyen dokusu nedeniyle peynir kızartması için harika bir seçenektir. Bu yemeğin daha geleneksel bir versiyonunu istiyorsanız, onu cotija peyniri ile yapmayı deneyin!
 • roma domatesi: Doğranmış Roma domatesleri taze, sulu lezzet katar.
 • jalapenolar: Dilimlenmiş jalapeños, lezzetli bir baharat poposu ekler.
 • Kırmızı soğan: Güçlü ve lezzetli tadı nedeniyle doğranmış kırmızı soğan eklemeyi seviyorum ama dokuları da lezzetli!
 • Guacamole: Hazır guacamole satın alabilir veya daha taze bir tat için kendinizinkini yapabilirsiniz!
 • Ekşi krema: Bir parça ekşi krema olmadan doldurulmuş patates kızartması tamamlanmaz. Mükemmel keskinliği ve kremsiliği ekler.
 • Kişniş: (Opsiyonel) Üzerini süslemek için doğranmış kişniş kullanıyorum. Bu, ekstra bir lezzet ipucu ekler ve patates kızartmalarınızın mükemmel görünmesini sağlar.

Carne Asada Kızartması Nasıl Yapılır?

Sen niyet carne asada’nızı önceden hazırlamanız gerekiyor – tam tarifi burada bulabilirsiniz. Hazır olduğunda, patates kızartmalarını bir araya getirmek çocuk oyuncağı! Bu lezzetli meze 10 dakikadan daha kısa sürede hazır!

 1. Carne Asada’yı hazırlayın: Kızartmaları birleştirmeden önce carne asada’yı önceden hazırlayın.
 2. Ön Isıtma Fırını, Pişirme Tepsisini Hazırlayın: Fırını 350 ° Fahrenheit’e önceden ısıtın ve dökme demir tavaya veya fırına uygun bir tavaya veya fırın tepsisine yapışmaz pişirme spreyi püskürtün.
 3. Patates Kızartması, Üstü Peynirli: Patates kızartmasını paket talimatlarına göre pişirin veya havayla kızartın. Patatesleri peynirle doldurun ve peynir eriyene kadar 5-7 dakika pişirin.
 4. Topingler Ekle: Carne asadayı doğrayın ve peynirli patateslerin üzerine koyun. Domates, jalapeno, kırmızı soğan, guacamole ve ekşi kremayı üzerine yayın. Topinglerden herhangi birini dışarıda bırakmaktan veya eklemekten çekinmeyin. Salantro ile süsleyin ve tadını çıkarın!
Patates kızartmasına eklenen soslardan 4 fotoğraf kolajı.

lezzetli çeşitler

İşte carne asada kızartmanız için başka lezzetli soslar! Nasıl çıktıklarına bayılacaksınız. Ailem onlar etraftayken asla doyamıyor.

 • Daha Fazla Malzeme: Siyah fasulye, doğranmış kırmızı biber, kızartılmış fasulye ve pico de gallo, bu patates kızartmalarında harika tadı olan birkaç sos daha!
 • Soslar: Nacho tarzı patates kızartması için üzerine peynir sosu veya queso gezdirmeyi deneyin!

Artıkları Saklamak

Carne asada kızartması en iyi sıcak ve taze olarak servis edilir. Carne asada’nın kendisi daha sonra saklamak ve tadını çıkarmak için iyidir, ancak patatesler buzdolabında daha uzun süre oturdukça ıslanma eğilimindedir.

 • Buzdolabında: içinde hava geçirmez kaparta kalan carne asada kızartmasını 2 güne kadar saklayın.
 • Yeniden ısıtmak için: 425 derece Fahrenheit’te yaklaşık 10 dakika boyunca bir fırın tepsisine fırında patates kızartması yapın.

Çatalla sıkışmış carne asada kızartmasının yakın çekimi.


 • Kızartmaları birleştirmeden önce carne asada’yı önceden hazırlayın. Tarif kartında verilen bir bağlantı var.

 • Fırını 350 ° Fahrenheit’e önceden ısıtın ve dökme demir tavaya veya fırına uygun bir tavaya veya fırın tepsisine yapışmaz pişirme spreyi püskürtün.

 • Patates kızartmasını paket talimatlarına göre pişirin veya havayla kızartın. Patatesleri peynirle doldurun ve peynir eriyene kadar 5-7 dakika pişirin.

 • Carne asadayı doğrayın ve peynirli patateslerin üzerine koyun. Domates, jalepeno, kırmızı soğan, guacamole ve ekşi kremayı üzerine yayın. Topinglerden herhangi birini dışarıda bırakmaktan veya eklemekten çekinmeyin. Salantro ile süsleyin ve tadını çıkarın!Hizmet: 6

hizmet1Fincankalori549kalori (%27)karbonhidratlar42g (%14)Protein13g (%26)Yağ38g (%58)Doymuş yağ15g (%75)Doymamış yağ2gTekli doymamış yağ16gKolesterol49mg (%16)Sodyum856mg (%36)Potasyum719mg (%21)Lif7g (%28)Şeker1g (%1)A vitamini639İÜ (%13)C vitamini15mg (%18)Kalsiyum302mg (%30)Ütü2mg (%11)

Tüm beslenme bilgileri üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs meze, öğle yemeği

Yerel mutfak Meksikalı

anahtar kelime carne asada, carne asada kızartması

Leave a Reply

%d bloggers like this: