Wonton Cips Tarifi | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı oku.

Atıştırmalık oyununuzu geliştirmeye hazırlanın, çünkü sizin için oyunun kurallarını değiştiren bir tarifim var: wonton cipsleri burada! Bu altın renkli, çıtır çıtır üçgenler, guacamole’den humusa, tatlı ve ekşi soslara kadar en sevdiğiniz soslar için mükemmel kaplardır. O ilahi çıtırtıyı bir kez tattığınızda, onlarsız nasıl yaşadığınızı merak edeceksiniz.

İster inanın ister inanmayın, wonton ambalaj kağıtları mutfağınızda olması gereken süper faydalı bir malzemedir. Bu ağız sulandıran wonton cipslerinin yanı sıra yengeç rangoon ve lumpia gibi şeyler de yapabilirsiniz! Psst- Bir çırpıda kremalı, çıtır çıtır bir atıştırmalık istiyorsanız, bu hava fritöz krem ​​peynir mantılarına da ihtiyacınız olacak!

Siyah bir kasede wonton cipslerinin yukarıdan aşağıya görünümü.

Ev Yapımı Wonton Cipsleri

Aman tanrım, hiç wonton cips denediniz mi? Onlar cidden bomba nokta com. Çıtır çıtır, kıtır kıtır ve mükemmel altın rengi kahve, tüm favori soslarınız için mükemmel kaplardır. Size söylüyorum, onları bir kez denediğinizde, bir daha asla normal eski tortilla cipslerine geri dönmeyeceksiniz! (Mama rağmen Yapmak biraz salsa ile bir yığın ev yapımı tortilla cipsini seviyorum.) Ama bir zaman ve bir yer var! Ve şimdi, bu inanılmaz wonton çiplerini denemenin tam zamanı. Söz veriyorum pişman olmayacaksın.

Bunları ilk kez birkaç hafta önce denedim ve cidden akıllara durgunluk verdi. En lezzetli çıtır çıtır onlarda! Restoran, bu kötü çocuklarla Asya füzyon nachos yaptı ve bir dakika içinde yediğim en iyi mezelerden biriydi. Bu çipleri evde yeniden yaratmayı denemem gerektiğini biliyordum! Ve size söyleyeyim… mükemmel bir şekilde ortaya çıktılar. Sonuçta, her şey daha iyi ev yapımı! İhtiyacınız olan tek şey 2 basit malzeme ve günün 15 dakikası ve siz de çıtır çıtır cips cennetinde olabilirsiniz.

Wonton Cipsleri Yapmak İçin Neye İhtiyacınız Var?

Beyler, sadece 2 malzeme alıyor. 2! Bir dahaki sefere markete gittiğinde bir paket wonton ambalaj kağıdı al ve sonra bana teşekkür et.

 • Bir Wonton Ambalaj Paketi: Wonton sarmalayıcılar, buğday unu, su ve tuzdan yapılan ince hamur tabakalarıdır. Bu sarmalayıcılar genellikle geleneksel Çin wontonları yapmak için kullanılır, ancak wonton cipsleri yapmak için de kullanılabilir. Wonton cips yapmak için, sarmalayıcılar üçgenler veya başka şekillerde kesilir ve ardından çıtır çıtır ve altın rengi kahverengi olana kadar sıcak yağda kızartılır. Tercüme: hayatınızın en iyi cipsleri. Wonton sarmalayıcıları bulamazsanız, yumurtalı rulo sarmalayıcılar da işe yarayacaktır!
 • Fıstık veya Bitkisel Yağ: Bunların her ikisi de, nötr tatlarından dolayı wonton cipslerinizi kızartmak için harika seçeneklerdir!

Kızarmış Wonton Cipsleri Nasıl Yapılır?

Bir şeyleri yağda kızartmanın biraz göz korkutucu göründüğünü biliyorum, ama bana güvenin, bu çıtır mantı cipslerini yapmak çocuk oyuncağı. Ayrıca, baştan sona 30 dakikadan az sürer! Çocuklarım için bunlardan büyük bir parti yapmayı seviyorum ve hafta boyunca atıştırmak için.

 1. Yağı ve Tavayı Soğutmaya Hazırlayın: Büyük, ağır tabanlı bir tencereyi ½-⅔ oranında tercih ettiğiniz kızartma yağı ile doldurarak kızartma istasyonunuzu hazırlayın. Ardından bir fırın tepsisini kağıt havlu katmanlarıyla örtün.
 2. Kızgın Yağ: Yağı 360 derece Fahrenheit’e ısıtın. Bir yağ kullanın veya şeker termometresi Kızartma sırasında ısıyı izlemek için. Isıyı 350-360 derece Fahrenheit arasında tutmak için alevi ayarlayın.
 3. Sarmalayıcıları Kes: Wonton sarmalayıcılarını üçgenler halinde kesin. Pişmemiş ambalaj kağıtlarını partiler arasında temiz bir mutfak havlusuyla örtün.
 4. Yağda kızartmak: Yağa her seferinde 6-7 üçgen veya daha fazla üçgen ekleyin ve şişene ve derin altın rengi kahverengi olana kadar 60-90 saniye kızartın. Kızartırken, cipsleri birbirinden ayırmak için bir örümcek veya oluklu kaşık kullanın. Kızartma yaparken tencereyi aşırı doldurmayın yoksa yağın sıcaklığı çok düşer ve cipsler yağlı olur.
 5. Soğumaya İzin Ver: Altın kahverengi olduklarında, wonton cipslerini bir örümcek veya oluklu kaşıkla hazırlanan soğutma rafına alın. Servis yapmadan veya saklamadan önce tamamen soğumalarına izin verin.
Yağda kızartılan mantı kağıtlarının 3 fotoğraf kolajı.

Ipuçları ve Püf noktaları

İşte bu wonton çiplerini yapmanıza yardımcı olacak birkaç ekstra ipucu. Onlar çok kolay bir atıştırmalık! Daha fazla uygulama gerektirmeyen hazırlık için onları fritözde bile yapabilirsiniz.

 • Bırakın Yemek Yapsınlar: Wonton cipslerinizin koyu altın kahverengi olmasına izin vermekten korkmayın. Sadece hafifçe altın rengindeyseler, muhtemelen az pişmiş olacaklardır.
 • Farklı Şekiller Deneyin: Çıtır wonton şeritler için, wonton sargılarını ince şeritler halinde kesin. Bazılarını ¼ inç kalınlığında ve bazılarını yapabileceğim kadar ince test ettim. İkisi de lezzetliydi! Bunun gibi salatalar için mükemmeller!
 • Baharat ekleyin: Biraz ekstra pizzazz için cipsleri yağdan çıkarır çıkarmaz bir tutam veya tuz, Çin 5 baharatı veya furikake baharatı ekleyin.
 • Fritözde: Biraz hava fritöz wonton cips yapmak ister misiniz? Wonton ambalaj kağıtlarınızı yağınızla fırçalayın, fritöz sepetinize tek bir katman yerleştirin ve 350 Fahrenheit derecede yaklaşık 5 dakika pişirin ve pişirme süresinin yarısında onları sallayın. Bunlar çok lezzetli ve yapımı kolay! Yine de unutmayın, doku onları yağda kızartmış olsaydınız olacağı kadar gevrek veya kabarcıklı olmayacaktı.

Ne Kadar Sürerler?

Bu cipsler taze yapıldığından ve koruyucu madde içermediğinden, yalnızca bir hafta kadar iyi kalırlar. Oda sıcaklığında hava geçirmez bir kapta saklayın. Onları ilk birkaç gün içinde yemenizi tavsiye ederim!

Bir çipi tatlı ve ekşi sosa batırmak.


 • Büyük, ağır tabanlı bir tencereyi ½-⅔ oranında tercih ettiğiniz kızartma yağı ile doldurarak kızartma istasyonunuzu hazırlayın. Bir fırın tepsisini kağıt havlu katmanlarıyla örtün.

 • Yağı 360 derece Fahrenheit’e ısıtın. Kızartma sırasında ısıyı izlemek için bir yağ veya şeker termometresi kullanın. Isıyı 350-360 derece Fahrenheit arasında tutmak için alevi ayarlayın.

 • Wonton sarmalayıcılarını üçgenler halinde kesin. Pişmemiş ambalaj kağıtlarını partiler arasında temiz bir mutfak havlusuyla örtün.

 • Yağa her seferinde 6-7 üçgen veya daha fazla üçgen ekleyin ve şişene ve derin altın rengi kahverengi olana kadar 60-90 saniye kızartın. Kızartırken, cipsleri birbirinden ayırmak için bir örümcek veya oluklu kaşık kullanın. Kızartma yaparken tencereyi aşırı doldurmayın yoksa yağın sıcaklığı çok düşer ve cipsler yağlı olur.

 • Altın kahverengi olduklarında, bir örümcek veya oluklu kaşıkla hazırlanan tepsiye alın. Servis yapmadan veya saklamadan önce tamamen soğumalarına izin verin.hizmet: 4

kalori35kalori (%2)karbonhidratlar1GProtein0.2GYağ3G (%5)Doymuş yağ1G (%5)Doymamış yağ1Gtekli doymamış yağ2GKolesterol0.2mgSodyum11mgPotasyum2mgLif0.04GA vitamini0.3iç üniteKalsiyum1mgÜtü0.1mg (%1)

Tüm beslenme bilgileri, üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına düşen porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Meze, Atıştırmalık

Yerel mutfak Asyalı amerikalı

anahtar kelime wonton cips tarifi, wonton cips, wonton şeritleri

Leave a Reply

%d bloggers like this: