Vejetaryen Çoban Turtası Tarifi – Pinch of Yum

Vejetaryen Çoban Turtası ♡ soslu mantar, havuç ve bezelye, kremalı patates püresi ile tepesinde. Gerçek yemek, rahat yemekle buluşuyor!

Vejetaryen Çoban Turtası! ♡ Ayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy. Bu iyi.

Shepherd’s Pie sezonu yaklaşıyor ve bu süper rahat vejetaryen versiyon evimizde başıboş dolaşıyor. Sadece sebze dediğimde beni duydun mu? Dürüst olmak gerekirse, ete bile ihtiyacımız yok – Söz veriyorum bu sebzeler çok lezzetli.

Gerçekten çok lezzetli.

Mesela, sarımsak ve soğanla sotelenmiş, cızırtılı kırmızı şarapla soslanmış, hızlı bir sosla kaplanmış ve kremalı patates püresi tabakasının altında iyi pişmiş. İstek. İstek. İstek.

Bu bir mercimek çoban böreği değil, ama biraz daha protein yumruk için mercimek eklemek istiyorsanız, yaparsınız.

Okumak Yerine İzlemeyi mi Tercih Edersiniz?

Bir sac tavada sebzeler.

Patates Püresi Konuşalım

Hala kremsi-keskinken (gah, çok iyi) bir protein yumruğu elde etmek için patateslerime Yunan yoğurdu koymaya karar verdim.

Bununla birlikte, bunun tamamen vegan bir çoban turtası olmasını istiyorsanız, sadece tereyağı yerine zeytinyağı ve patateslerinize biraz süt içermeyen süt ekleyin ve altın olacaksınız. Ve eğer glütensiz iseniz? Sizin için patates püresiyle ilgili bir tüyom var – Sıkça Sorulan Soruları kontrol edin.

Yine de kokusunu alabiliyor musun? O kırmızı şarap, sarımsak, zeytinyağı, biberiye aromaterapisi?

Gerçekten ileriye bakıyorsanız, Shepherd’s Pie’nin Şükran Günü sonrası için mükemmel bir tarif olduğunu da söyleyeceğim, çünkü tahmin edin Şükran Günü’nden sonra buzdolabınızda en çok ne var? Kalan patates püresi. Bu, tatil patates artıklarından bazılarını kullanmanın harika bir yolu.

Bu vejeteryan çoban turtasının tamamen rahat bir yemek olduğunu ve gerçek yemek durumunu karşıladığını not etmek önemlidir, bu nedenle pijama veya ter gerektirecektir. Büyük, kabarık bir süveter de iyi olurdu. Battaniye, terlik ve mum isteğe bağlıdır. Ancak büyük bir iştah gerekli olacaktır. teslim edebileceğini biliyorum.

Vejetaryen Çoban Turtası: Sıkça Sorulan Sorular

Bunu glutensiz yapabilir miyim?

Evet! Unu atlayın ve bir “sos” yapmak için sebzelere ve sıvıya yaklaşık 3/4 su bardağı patates püresi ekleyin. Kolay. Lezzetli.

Bunu vegan yapabilir miyim?

Elbette! Tereyağı yerine zeytinyağı ve yoğurt yerine süt içermeyen süt kullanın.

Buna et ekleyebilir miyim?

Mantarlar buna gerçekten güzel bir umami ve etli tat verir, ancak tercih ederseniz sos karışımına kavrulmuş kıyma ekleyin. Lezzetli!

Beyaz el, tahta kaşıkla vejetaryen çoban turtasını topluyor.

Bunu fırından çıkardığınızda ve sos, açık altın-kahverengi patateslerin altında yanlarda köpürdüğünde ve tüm eviniz kuzey ormanlarında bir kütük kulübe gibi koktuğunda?

Bu senin için üzücü bir an olmayacak.

Yazdır

saatsaat simgesiçatal bıçak takımıçatal bıçak takımı simgesibayrakbayrak simgesidosyaklasör simgesiinstagraminstagram simgesipinterestpinterest simgesiFacebookfacebook simgesiYazdıryazdırma simgesikarelerkareler simgesikalpkalp simgesikalp katıkalp katı simgesi

Tanım

Vejetaryen Çoban Turtası ♡ soslu mantar, havuç ve bezelye, kremalı patates püresi ile tepesinde. Gerçek yemek, rahat yemekle buluşuyor!


Vejetaryen Çoban Böreği Dolgusu:

Patates püresi:


notlar

Profesyonel Doku İpucu: Dolguda daha iyi bir doku çeşitliliği olsun diye mantarlarımın yarısını doğradım. Kırmızı şarap kullanmak istemiyorsanız, biraz daha sıvı ekleyin. Sorun değil.

  • Hazırlık zamanı: 20 dakika
  • Pişirme Süresi: 35 dakika
  • Kategori: Akşam yemeği
  • Yöntem: Pişirmek
  • Yerel mutfak: İngiliz Esintili

anahtar kelimeler: çoban böreği, vejeteryan çoban böreği, vejeteryan tarifi, vejetaryen lezzetli yemek, kolay çoban böreği tarifi

Tarif Kartı tarafından desteklenmektedir Lezzetli Tarifler logosu

Daha Fazla Vejetaryen Konforlu Yemek Tarifleri


Bir şey daha!

Bu tarif bizim bir parçamız en lezzetli rahat yemek tarifleri sayfa. Buna bir bak!

Leave a Reply

%d bloggers like this: