Turşu Çilek Tarifi – Pinch of Yum

Keçi peyniri, kekik ve balla ızgara ekşi maya üzerinde sirke ile ıslatılmış tatlı çileklerin beklenmedik şekilde lezzetli küçük patlamaları!

Bu, İlkbahar 2023 SOS Serimizin bir parçası olan yepyeni bir tarif, başka bir deyişle KOLAY tarifler! SOS tarifleri koleksiyonumuzun tamamını buradan görüntüleyin.


Bu Yazıda:


Marine edilmiş çilek turşusu kavanozu

Lindsay’in Notları

Tamam, beni dinle.

Turşu çilek şu anki aşkım. Mayıs ayının sonu, hava yaz gibi, okul ve aktivite programları sona eriyor ve düzgün bir akşam yemeği hazırlamaya olan ilgim her zamankinden daha düşük.

Girin: keçi peyniri sürülmüş ızgara ekşi mayaya hafifçe ezilmiş, kekik ve bal ile tamamlanan, saat 16:30’da güvertede yenen ve bizi etrafta dolanacak kadar uzun süre tok ve mutlu tutan bu tatlı sirkeye batırılmış küçük lezzetli çilekler dışarı çıkın ve birkaç saat daha yaz akşamının tadını çıkarın. BUNLAR ÇOK İYİ.

Bu tarifi SOS Serisine dahil etmeyi tartıştım – bu seride genellikle akşam yemeği tarifleri yaparız ve bu başlangıçta daha çok meze veya atıştırmalık gibi görünür ve hissedilir.

Ancak son bir buçuk yıldır bunları yaparken, genellikle yemek öncesi bir atıştırmalık olarak başladıklarını ve sonunda akşam yemeğine dönüştüklerini görüyorum. Yüksek sesle gülmek. Öğleden sonra kaç kez bu çilekleri bir kavanoza fırlattığımı, o sihirli (zorlayıcı) saat 4’te dışarıda yazın atıştırması için birkaç tost hazırladığımı ve ardından herkesin yeterince ekmek, peynir yediğini izlediğimi sayamam. ve akşamın geri kalanında mutlu olmak için çilek. Benim için çalışıyor.

Basit, beklenmedik ve dürüst olmak gerekirse sadece eğlencelidirler. Haftaya biraz keyif katmanın mükemmel bir yolu!


Çilek Turşusu Videosu

Yazdır

saatsaat simgesiçatal bıçak takımıçatal bıçak takımı simgesibayrakbayrak simgesidosyaklasör simgesiinstagraminstagram simgesipinterestilgi alanı simgesiFacebookfacebook simgesiYazdıryazdırma simgesikarelerkareler simgesikalpkalp simgesikalp katıkalp katı simgesi

Tanım

Keçi peyniri, kekik ve balla ızgara ekşi maya üzerinde sirke ile ıslatılmış tatlı çileklerin beklenmedik şekilde lezzetli küçük patlamaları!


Turşu Çilek için:

Tostlar için:


  1. Turşu Çilek: Çilekleri bir kavanoza koyun. Sirke, şeker, karabiber ve tuzu ekleyin. Üstüne kadar su ile doldurun. Kapağı sabitleyin ve birleştirmek için hafifçe sallayın.
  2. Bekleme zamanı: Buzdolabında 2 saat veya 2 güne kadar yerleştirin. (Ben ilk 12-24 saat içinde çok lapa olmasın diye tercih ediyorum.)
  3. Hizmet için: Ekmeği kızartın veya ızgara yapın. Izgarada zeytinyağında her seferinde birkaç dilim güzel, altın rengi ve çıtır çıtır olana kadar kızartıyorum. Ekmeğin üzerine keçi peyniri sürün ve birkaç çilekle süsleyin. Onları bir çatalla hafifçe ezin. Biraz kekik, biraz bal ve bir tutam tuz serpin. Mwah!
  • Hazırlık zamanı: 10 dakika
  • Kategori: Meze
  • Yöntem: Terbiye etmek
  • Yerel mutfak: Amerikan

anahtar kelimeler: çilek turşusu, çilek tarifi, çilekli crostini

Tarif Kartı tarafından desteklenmektedir Lezzetli Tarifler logosu
Çilek turşusu için malzemelerin düz döşenmesi

Sıkça Sorulan Sorular

Beyaz Balzamik Sirke Kullanmalı mıyım?

Farklı bir sirke (örneğin elma sirkesi veya şampanya sirkesi) ile benzer bir sonuç elde edebileceğinizi düşünüyorum, ancak doğal olarak tatlı ve hafif olduğu için beyaz balzamik seviyorum. Her yaz bir ya da iki şişe almak ve sonra bu tarif için özel olarak stokta tutmak için yolumdan çekiliyorum!

Karabiberleri Yiyor musunuz?

Karabiberleri severim! Biraz yumuşadılar ve bence tostların üzerine mükemmel bir ısırık biberli çıtır katıyorlar, bu yüzden onları resimde görüyorsunuz. Ben onları böyle yiyorum!

Bununla birlikte, bunun herkes için olmadığını biliyorum ve çok biberli bir şey olmadan tercih ederseniz, onları son tost oluşturma işleminizden kesinlikle çıkarabilirsiniz.

Keçi Peynirinden Başka Bir Şey Kullanabilir miyim?

Krem peynir veya ricotta peyniri harika!

Çocuklarınız Bunu Seviyor mu?

Onu SEVİYORLAR. Onlara aslında bir yoğurt versiyonuyla başladık – çilekli tostun üzerine biraz tam yağlı süt Yunan yoğurdu sürdük ve onlar da buna bayıldılar.

Bunu Glutensiz veya Süt Ürünleri İçermeyen Nasıl Yaparsınız?

Glütensiz bir ekmek veya süt içermeyen kremsi bir öğe kullanın. Kite Hill krem ​​peynirini seviyoruz!

Bu Turşu Çilekleri Başka Nasıl Kullanabilirsiniz?

Bunları kullanmanın pek çok yolu var – sadece sade, granola ile yoğurt kasesinde veya salatada yenen harikalar!


Daha Fazla Yaz Atıştırmalığı

Leave a Reply

%d bloggers like this: