Tüm Zamanların En Sevdiğim Izgara Peynirli Sandviç

Bu web sitesi, size tarifler sağlayabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı okuyun.

Bunu denedikten sonra bir daha asla ızgara peynirli sandviç pişirmeyeceksiniz! İçi leziz bir şekilde sevimsiz ve dişlerinizi dışarıdaki çıtırlığa batırdığınızda, mutlak mükemmellik!

Kim lezzetli bir ızgara peynirli sandviç sevmez ki? Ve bunun en iyinin en iyisi olduğunu söylediğimde bana güven. Ama içine batırmak için lezzetli domates çorbası olmayan ızgara peynir nedir? Bu domates fesleğen çorbasını, bu klasik ateşte kavrulmuş domates çorbasını veya bu lezzetli kremalı yavaş pişirilmiş domates fesleğenli parmesan çorbasını deneyin. Bu ızgara peynirle mükemmel uyum sağlarlar!

Parşömen kağıdı üzerinde ızgara peynirli sandviç, çapraz olarak kesilmiş ve içinde erimiş peyniri görebilmeniz için bir inç kadar ayrılmış.

EN İYİ Izgara Peynirli Sandviç Tarifi

Yılın en iyi yemek pişirme sırrına girmek üzeresiniz. Normalde, çoğu ızgara peynirli sandviçi aynı seviyede değerlendiririm. Sonuçta, yok fazla onları farklı kılmak için yapabileceğiniz çok şey var… değil mi? YANLIŞ! Bu ızgara peynirli sandviç sadece mükemmel bir şekilde kızartılmakla kalmıyor, aynı zamanda lezzeti de ölmek üzere! Ağzınızda eriyor ve her şeyi yutmak istemenize neden oluyor.

Peki onu bu kadar lezzetli yapan nedir? Mayo. Evet, doğru okudun. Ekmeğinizi pişirmeden önce hala dışına tereyağı sürüyorsanız, çok şey kaçırıyorsunuz! Bu sandviç, şimdiye kadar sahip olduğum en iyi ızgara peynirli sandviç yapmak için İtalyan baharatı, sarımsak tozu ve biraz tuz içeren mayonez kullanıyor!

Bu Izgara Peynirli Sandviçteki Malzemeler

Şanslısınız ki bu tarif sadece birkaç malzeme gerektiriyor. Çoğu muhtemelen elinizde var! Bu sandviçi benim (ve çocuklarım!) için haftada en az birkaç kez gidilmesi gereken şey bu! Kesin ölçümler için gönderinin altındaki tarif kartına bakın.

 • Beyaz ekmek: Bu tarif, 4 sandviç yapabilmeniz için 8 dilim ekmek istedi.
 • Çedar peyniri: En sevdiğim kaşar peyniri Tillamook. Amerikan peyniri, Monterey jack peyniri veya mozzarella peyniri de kullanabilirsiniz!
 • Mayonez: Bunu mağazadan satın alınan bir kavanozdan kullanabilir veya bu kolay tarifi kullanarak evde yapabilirsiniz!
 • Sarımsak tozu: Bu tarif için bir zorunluluktur. Demek istediğim, asla yeterince sarımsak alamazsın, ama diğer tüm tatlarla çok iyi eşleşiyor!
 • İtalyan Baharatı: İnanın bana, bu tarifi kullanarak bunu sıfırdan yapmak isteyeceksiniz.
 • Kaba tuz: Tuz, diğer tüm lezzetleri arttırır ve sandviçe biraz ekstra lezzet verir.

MÜKEMMEL Izgara Peynirli Sandviç Nasıl Yapılır

Bu sandviçin ne kadar lezzetli olduğunu düşününce bile ağzım sulanıyor! Bunu denedikten sonra ızgara peynirli sandviç yapmanın başka bir yoluna asla geri dönmeyeceksiniz!

 1. Birleştir: İçinde Küçük kase, mayonez, sarımsak tozu, İtalyan baharatı ve kaba tuzu birleştirin. Tüm malzemeleri pürüzsüz olana kadar karıştırın.
 2. Ön ısıtma: Bir kalbur veya büyük tavayı orta ateşte ısınana kadar ısıtın.
 3. Mayo ekleyin: Mayonez karışımını her dilim ekmeğin bir tarafına eşit şekilde yayın. Ardından 4 dilim ekmeği mayonezli tarafı alta gelecek şekilde ızgara veya tavaya koyun.
 4. Peynirli Üst: Her bir parça ekmeğin üzerine dilimlenmiş kaşar peyniri koyun, ardından mayonezli tarafı dışarıda olacak şekilde ikinci bir dilim ekmek koyun.
 5. Aşçı: Peynir eriyene ve ekmeğin dışı altın sarısı kahverengiye dönene ve kızarana kadar sandviçi ısıtın. Bu yaklaşık 4-6 dakika sürecektir.
 6. Çevir ve Pişir: Sandviçi bir arada tutmak için bir spatula ve karşı elinizin yardımıyla sandviçi dikkatlice çevirin. O ekmek de altın sarısı olana kadar karşı tarafını pişirin, yaklaşık 4-6 dakika.
Izgara peynirin nasıl monte edileceğini gösteren 3 resim, mayonez ekleyin ve ocakta bir tavaya koyun.

Pişirme İpuçları

Bu ızgara peynirli sandviçi yakarak veya az pişirerek bozmak istemezsiniz. Tadının tam olması için o mükemmel altın kahverengi dış kenara sahip olmalı! Her seferinde mükemmel sonuç almanıza yardımcı olacak birkaç öneri.

 • Orta Isıyı Kullanın: İşlemi daha hızlı yapmak için daha yüksek bir ısıda pişirmenin cazip olduğunu biliyorum ama yapmayın! Izgara peynir yapmanın püf noktası, ısıyı çok yüksek tutmamaktır. Orta ateşte pişirmek, ekmeği çok hızlı kızartmadan peynirin erimesine yardımcı olur. Ayrıca pişirilen sandviçlerin üzerini örtmek için bir kapak eklenmesine de yardımcı olur. Bu, ısıyı hapsetmeye ve peyniri eritmeye yardımcı olur.
 • Taze Peynir Dilimleri: Peynirimi önceden dilimlenmiş peynir almak yerine doğrudan bloktan dilimlemeyi seviyorum. Daha çabuk eriyor ve bence tadı da daha güzel!

Bir ızgara peynirli sandviç ortadan ikiye bölünüyor ve ayrılıyor.

Artıklar Nasıl Saklanır ve Yeniden Isıtılır

Nasıl yeniden ısıtılacağını biliyorsanız, ertesi gün ızgara peynirli sandviç harika bir tada sahiptir! (İpucu: Mikrodalgayı kullanmayın!)

 • Depolamak: Izgara peyniriniz soğuduktan sonra hava almayan bir kaba koyup buzdolabınızda saklayabilirsiniz. Yaklaşık 2-3 gün sürecek.
 • Nasıl Yeniden Isıtılır: Tekrar ısıtmaya hazır olduğunuzda, mikrodalga fırınınızı kullanmayın. Islak olacak, hiç çıtır olmayacak! Sandviçinizi ocakta tekrar ısıtın. Sandviçiniz ısınana kadar orta ateşte pişirin.

Bir yığın ızgara peynirli sandviç.


 • Küçük bir kapta mayonez, sarımsak tozu, İtalyan baharatı ve kaba tuzu birleştirin. Tüm malzemeleri pürüzsüz olana kadar karıştırın.

 • Bir kalbur veya büyük tavayı orta ateşte ısınana kadar ısıtın.

 • Mayonez karışımını 8 parça ekmeğin hepsinin bir tarafına eşit şekilde yayın. Ardından 4 dilim ekmeği mayonezli tarafı alta gelecek şekilde ızgara veya tavaya koyun.

 • Her bir parça ekmeğin üzerine dilimlenmiş kaşar peyniri koyun, ardından mayonezli tarafı dışarıda olacak şekilde bir parça ekmek daha koyun.

 • Sandviçi ekmek altın rengi kahverengi olana ve kızarana kadar ısıtın. Bu yaklaşık 4-6 dakika sürecektir.

 • Sandviçi bir arada tutmak için bir spatula ve karşı elinizin yardımıyla sandviçi dikkatlice çevirin. O ekmek de altın sarısı olana kadar karşı tarafını pişirin, yaklaşık 4-6 dakika.**NOT** Izgara peynir yapmanın püf noktası, ısıyı çok yüksek tutmamaktır. Orta ateşte pişirmek, ekmeği çok hızlı kızartmadan peynirin erimesine yardımcı olur. Ayrıca pişirilen sandviçlerin üzerini örtmek için bir kapak eklenmesine de yardımcı olur. Bu, ısıyı hapsetmeye ve peyniri eritmeye yardımcı olur.


Hizmet: 4

hizmet1sandviçkalori334kalori (%17)karbonhidratlar26g (%9)Protein9g (%18)Yağ22g (%34)Doymuş yağ6g (%30)Doymamış yağ9gTekli doymamış yağ5gTrans yağ0.05gKolesterol25mg (%8)Sodyum614mg (%26)Potasyum86mg (%2)Lif1g (%4)Şeker3g (%3)A vitamini191 (%4)C vitamini0.02mgKalsiyum236mg (%24)Ütü2mg (%11)

Tüm beslenme bilgileri üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs öğle yemeği

Yerel mutfak Amerikan

anahtar kelime 10 dakika, kolay, ızgara peynirli sandviç

Leave a Reply

%d bloggers like this: