Taze Yabanmersinli Kafes Pasta Tarifi

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı okuyun.

Bu klasik yaban mersinli turta, yaz mevsimi için yapılmış taze ve lezzetli bir tatlıdır! Bu turta, yaban mersini ile doldurulmuş ve en lezzetli ve güzel kafes kabuğuyla süslenmiş herhangi bir misafiri etkileyeceğinden emin.

Yaban mersini her şeye iyi giden çok lezzetli bir meyvedir. Bu harika yaban mersini şurubunu, bu lezzetli keki veya bu yabanmersinli kabak ekmeğini deneyin! Çok lezzetliler ve her durum için bir şeyler var!

Bir dilim alınmış bir pasta tavasında bir yaban mersinli kafesli turtanın yan görünümü.

Ev Yapımı Yabanmersinli Kafes Pasta Tarifi

Bu ev yapımı yaban mersinli turta, Büyükannemin Mükemmel Pasta Kabuğu ve taze, sulu yaban mersini ile yapılır. Bir tatlı bundan daha iyi olamaz. Bu tarif için çift pasta kabuğuna ihtiyacınız olacak çünkü altta tüm pasta kabuğunu ve üstte kafes kullanıyorsunuz. Bu tarife başlamadan önce bunları önceden yapın (veya mağazadan önceden hazırlanmış olanları satın alın).

İçine ne koyarsam koyayım yaban mersini bizim evimizde bir hit, ama bu yaban mersinli kafesli turta onları gerçekten çok etkiledi. Ayrıca, üstündeki kafes kabuğu ile çarpıcı görünüyor. Herhangi bir toplantıya veya çömlek yemeğine getirin, ikinci diliminizi yemeye fırsat bulamadan önce yenecektir!

Böğürtlenli Kafes Pastadaki Malzemeler

Bu pasta hemen hemen herkesin yapabileceği kadar basit! Ve profesyonelce pişiriyormuş gibi görünmeni sağlayacak! Kesin ölçümler için gönderinin altındaki tarif kartına bakın.

 • Şeker: Genel tadı biraz lezzetli şekerle tatlandırmanız gerekir.
 • Limon kabuğu rendesi: Taze limon kabuğu rendesi bu turtaya parlak bir lezzet katıyor.
 • Turta Kabuğu Tarifi: Bu favori tarifimi kullanarak duble turtanızı önceden yapın! Bu benim büyükannemin ve kesinlikle EN İYİ!
 • Mısır nişastası: Bu yaban mersini kaplamak için kullanılır
 • Un: Bu tarifte çok amaçlı un kullandım.
 • Limon suyu: Bu, yaban mersini kapsar ve yaban mersini aromasıyla iyi bir şekilde birleşen nefis bir element ekler.
 • Dondurulmuş Yaban Mersini: Dondurulmuş yaban mersini kullanmadan önce, önce onları çözdürün.
 • Tereyağı: Ben bu tarifte tuzsuz tereyağı kullandım.
 • Yumurta: Mutfakta yemek pişirirken ve pişirirken her zaman büyük yumurta kullanmayı severim.
 • Su: bir yumurta yıkaması oluşturmak için bunu yumurta ile birleştireceksiniz. Üst kısmın altın kahverengi görünmesini sağlayacak şey budur.
 • Kaba Şeker: Bu isteğe bağlıdır, ancak bunu bu yaban mersinli kafes pastanın üzerine serpmeyi seviyorum!

Yabanmersinli Kafes Pasta Nasıl Yapılır?

Bu yaban mersinli turta, şimdiye kadar tattığım en iyilerden biri! Yaban mersini ile birleştirilen limon o kadar lezzetli ki, pişirme her saniyeye değer!

Kabuk ve Doldurma

 1. birleştir: Küçük bir kapta şeker ve limon kabuğu rendesini kokusu çıkana kadar karıştırın. Kenara koyun.
 2. Çizgi ve basın: Pasta hamurunun yarısı ile 9 inçlik bir pasta tabağı hizalayın. Tencerenin dibine ve yanlarına bastırın. Fazla hamuru henüz kesmeyin. En az 20 dakika buzlukta soğutun.
 3. önceden ısıtılmış fırın: Fırını önceden 400°’ye ısıtın.
 4. Ceket yaban mersini: Mısır nişastasını ve unu limon şekerine ekleyin ve birleştirilene kadar karıştırın. Büyük bir kapta şeker karışımı, limon suyu ve yaban mersini ekleyin. Yaban mersini eşit şekilde kaplanana kadar karıştırın.

kafes

 1. Şeritleri kesin: Hamurun ikinci yarısını yarım inç genişliğinde şeritler halinde kesmek için keskin bir soyma bıçağı veya hamur örgü silindiri kullanın.
 2. Kabuğa dolgu ekleyin: Böğürtlenli dolguyu soğutulmuş alt kabuğa dökün. Hamur şeritlerini kullanarak, şeritlerin yarısını pastanın üzerine bir yönde yerleştirin. Diğer tüm şeritleri yavaşça yarıya kadar katlayın ve bunların üzerine dik olarak başka bir şerit yerleştirin. Şeritleri geri katlayın.
 3. Kafes şeritleri ekleyin: Alternatif şeritleri neredeyse yarıya kadar katlayın ve üstlerine dik olarak başka bir şerit yerleştirin. Kafes, yaban mersinli turtanın tüm üst kısmı boyunca tamamlanana kadar işlem alternatif şeritlerini tekrarlayın.
 4. Basmak: Kafes şeritlerinin kenarlarını alt kabuğun kenarına bastırın ve tüm pasta tepsisinin etrafından dolaşan bir soyma bıçağı kullanarak fazla hamuru düzeltin.
 5. Yumurta yıkama yapın: Çırpılmış yumurtayı suyla birleştirin. Kafes şeritlerini yumurta ile hafifçe fırçalamak için bir pasta fırçası kullanın ve istenirse kaba şeker serpin.
 6. Pişirmek: Pasta kalıbını bir fırın tepsisine koyun ve dolgu köpürene ve kabuk altın rengi kahverengi olana kadar 45-50 dakika pişirin.
 7. Serin: Böğürtlenli kafes pastayı en az 4 saat soğumaya bırakın, böylece dilimlemeden önce dolgu hazırlanabilir. Artan pastayı 5 güne kadar buzdolabında sıkıca kapalı olarak saklayın.
Bir yaban mersinli turtanın nasıl birleştirileceğini ve kafes kabuğuna nasıl ekleneceğini gösteren 6 resim.

Pasta Pişirmenin İpuçları

Pasta pişirmek en iyisidir çünkü onları her durum için kullanabilirsiniz! Sadece talimatları ve bu hızlı ipuçlarını takip edin ve yaban mersinli kafes turtanız güzel ve lezzetli olacak!

 • Soğuk pasta kabuğu: İster mağazadan alınmış ister ev yapımı bir hamur kullanın, bu ipucunu kesinlikle uygulamak isteyeceksiniz! Mükemmel bir şekilde lapa lapa kabuğu elde ettiğinizden emin olmak için, pasta kabuğunu doldurmadan ve pişirmeden önce soğutduğunuzdan emin olun. Pasta kabuğunuzdaki tereyağı eriyecek süre pişirme. Tereyağı fırında buharlaşacak ve bu da kabuğun birkaç pul pul katmana ayrılmasına neden olacaktır. Bu tam olarak pastanızı ayıracak olan şey!
 • Akan pasta doldurma: Fırını açarsanız ve pasta dolgunuzun koyulaşmadığını görürseniz, bu genellikle turtanın yeterince pişmediği anlamına gelir. Doldurma gözle görülür şekilde köpürene kadar turtanızı pişirin!

Yaban mersinli kafesli pastanın üst görünümü.

Bunu Zamanından Önce Yapabilir miyim?

Evet! Bu yaban mersinli pastanın servis yapmadan önce birkaç saat soğuması gerektiğinden, önceden yapmak için mükemmel bir pasta! Bu, bir partiye veya bir araya gelmek için harika bir seçimdir. Pastayı yaptıktan sonra en az 4 saat soğuması gerekiyor. Birkaç gün önceden yapmak isterseniz, buzdolabınızda 5 güne kadar (plastik sargı, folyo veya hava geçirmez bir kapla sıkıca kaplanmış) saklayabilirsiniz!

Deniz salyangozu renkli bir tabakta bir kepçe vanilyalı dondurma ile bir dilim yaban mersinli turta.


Kabuk ve Doldurma

 • Küçük bir kapta şeker ve limon kabuğu rendesini kokusu çıkana kadar karıştırın. Kenara koyun.

 • Pasta hamurunun yarısı ile 9 inçlik bir pasta tabağı hizalayın. Tencerenin dibine ve yanlarına bastırın. Fazla hamuru henüz kesmeyin. En az 20 dakika buzlukta soğutun.

 • Fırını önceden 400°’ye ısıtın.

 • Mısır nişastası ve unu limon şekerine ekleyin ve birleşene kadar karıştırın. Büyük bir kapta şeker karışımı, limon suyu ve yaban mersini ekleyin. Yaban mersini eşit şekilde kaplanana kadar karıştırın.

kafes

 • Hamurun ikinci yarısını yarım inç genişliğinde şeritler halinde kesmek için keskin bir soyma bıçağı veya hamur örgü silindiri kullanın.

 • Böğürtlenli dolguyu soğutulmuş alt kabuğa dökün. Hamur şeritlerini kullanarak, şeritlerin yarısını pastanın üzerine bir yönde yerleştirin. Diğer tüm şeritleri yavaşça yarıya kadar katlayın ve bunların üzerine dik olarak başka bir şerit yerleştirin. Şeritleri geri katlayın.

 • Alternatif şeritleri neredeyse yarıya kadar katlayın ve üstlerine dik olarak başka bir şerit yerleştirin. Kafes pastanın tüm üst kısmı boyunca tamamlanana kadar işlem alternatif şeritlerini tekrarlayın.

 • Kafes şeritlerinin kenarlarını alt kabuğun kenarına bastırın ve tüm pasta tepsisinin etrafından dolaşan bir soyma bıçağı kullanarak fazla hamuru düzeltin.

 • Çırpılmış yumurtayı suyla birleştirin. Kafes şeritlerini yumurta ile hafifçe fırçalamak için bir pasta fırçası kullanın ve istenirse kaba şeker serpin.

 • Pasta kalıbını bir fırın tepsisine yerleştirin ve dolgu köpürene ve kabuk altın rengi kahverengi olana kadar 45-50 dakika pişirin.

 • Pastayı en az 4 saat soğumaya bırakın, böylece dilimlemeden önce dolgu hazırlanabilir. Artan pastayı 5 güne kadar buzdolabında sıkıca kapalı olarak saklayın.Hizmet: 8

kalori275kalori (%14)karbonhidratlar50g (%17)Protein3g (%6)Yağ8g (%12)Doymuş yağ3g (%15)Doymamış yağ1gTekli doymamış yağ3gTrans yağ0.1gKolesterol24mg (%8)Sodyum97mg (%4)Potasyum121mg (%3)Lif3g (%12)Şeker30g (%33)A vitamini134 (%3)C vitamini12mg (%15)Kalsiyum16mg (%2)Ütü1mg (%6)

Tüm beslenme bilgileri üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Tatlı

Yerel mutfak Amerikan

anahtar kelime yaban mersinli pasta, yaban mersinli pasta

Leave a Reply

%d bloggers like this: