Tatil Hediye Rehberi 2022 – Akşam Yemeği: Bir Aşk Hikayesi

Selamlar Akşam Yemeği: Eski ve yeni bir Aşk Hikayesi okuyucuları. Geleneğin gerektirdiği gibi, ailenizin ve arkadaşlarınızın yemek yeme ve okuma zevklerini akılda tutmaya çalışan DALS 2022 Tatil Hediye Rehberini sunmaktan mutluluk duyuyorum. (Çünkü, gerçekten, kim olmaz Bu tür bir hediye için sorun yok.) Birkaç istisna dışında hepsi 50 doların altında. Herkese iyi alışverişler ve iyi bayramlar!

çiçek kalbur

kid * parent * friend * design nerd 

Söyledikleri doğru: Kahvaltı dahil her şey sanat olabilir. Japon sanatçının ikonik çiçekleri şeklinde kalıplanmış kreplerle Pazar sabahlarını daha da eğlenceli hale getirin.
Emir: Takashi Murakami Gözleme Kalbur (40 dolar)

Makarna Not Kartları

friend * mom * secret santa * teacher * daughter * pasta lover 

Herkesin en sevdiği karbonhidratı içeren bir paket not kartı. (Farfalle, ravioli, midye vb. içerir) Gördüğünüz ve düşündüğünüz türden bir hediye, Aman Tanrım, bunu kimin için satın alacağımı çok iyi biliyorum.
Emir: not kartları (8’li set için 38 dolar)

Kanlı Mary Hediye Kutusu

host * friend * sibling * coworker * parent * your regular brunch companion(s)

Ortalama Bloody Mary Mix’inizden daha parlak ve daha keskin (keskin?) Bu birleşik paket, votka ile karıştırıldığında olduğu kadar bakir bir içecek kadar güzel çalışır. Yeşil fasulye turşusu ve sriracha turşusu salatalık ile birlikte gelir.
Emir: Kanlı Mary Kiti (35 dolar)

Bir Nimet Kitabı

host * partner * bff * grandparent * teacher * that friend who just isn't into material things

Bültenimi okursanız, İngiliz asıllı kızımın Krista Tippett’in kitabında İrlandalı şair ve filozof John O’Donohue’yi dinlememi tavsiye ettiğini bilirsiniz. varlık üzerine dijital ses dosyası, son röportajını verdiği yer 2008’de ölmeden önce. O’Donohue, güzelliğin bir insan mesleği olduğuna ve dünyaya “dikkatli bir saygıyla” yaklaşırsak, bunun kendimiz hakkında bize göstereceklerine şaşıracağımız fikrine inanıyordu. Onun hakkında yazdığımda, okuyucu Deirdre, Phoebe için hemen sipariş ettiğim bu Blessings kitabını tavsiye etti, ancak onu alıp onun huzurlu, rahatlatıcı düzyazısını okumaya devam ediyorum.
Emir: Aramızdaki Boşluğu Kutsamak İçin (14 dolar)

Yılın Fırıncılık Kitabı

bakers * parent * host * friend * teacher * Gramercy Tavern superfan

New York Gramercy Tavern’deki efsanevi pasta şefinden yirmi bir yıl sonra çıkan ilk yemek kitabı. Ailemizin şimdiye kadarki en sevilen kurabiyesi Mallomar’ı denemesini kaçırmayın. 140’tan fazla tarif içerir.
Emir: Nefis: Tatlı ve Tuzlu PişirmeClaudia Fleming tarafından (34 $)

İndigo Yemek Peçetesi

host * friend * mom * secret santa friend

Elle boyanmış, türünün tek örneği un çuvalı peçeteler – muhtemelen kendinize almayı asla düşünmeyeceğiniz türden güzel şeyler. Tabii ki onu harika bir hediye yapan da bu.
Emir: Indigo Shibori Yemek Peçeteleri (4’lü set için 34 $)

Muazzam Bir Dünya

friend * partner * teacher * college kid * grandparent * nature lover * poet

Stajyerim/kocam Andy’den: “Haziran ayında çıktığından beri tanıdığım hemen hemen herkese bunu bir hediye ya da daha iyisi bir tonik olarak veriyorum ve bu tatil sezonunu bırakmayacağım. Neden? Niye? Ed Yong’un merak duygusu her sayfada parıldadığı için ve aynı zamanda bu kitap benim Twitter beslemem olan amansız asit banyosuna karşı mükemmel bir panzehir olduğu için, bu dünyanın bizim yapabileceğimizden çok daha büyük ve daha güzel olduğuna dair çok ihtiyaç duyulan bir hatırlatma. Hatta biliyor.”
Emir: Muazzam Bir DünyaEd Yong tarafından (20 $)

Mermer Tepsi

mom * best friend * design nerd * that person who has everything

Bu ne kadar güzel? Hafif, huş ağacından yapılmış ve dekoratif olduğu kadar pratik. Arkadaşım Katerina tepsiyi kitap ve dergileri koymak için kullandığı sehpanın üzerinde tutuyor, ancak şirket geldiğinde içecekler ve atıştırmalıklar için de kullanıyor. (Metal tepsi standı var ama isteğe bağlı.)
Emir: Mermer Tepsi (19 “çap; yaklaşık 82 $)

Sıkma Şişe Zeytinyağı

host * mom * dad * stocking stuffer * friend * coworker * food enthusiast 

Yeni favori yerel erzak dükkanımdan hediye olarak yüksek kaliteli bitirme yağını (“Drizzle”) satın aldım (hayır çiçekli!), ama kendime sakladım çünkü çok çimenli, özel ve…eğlenceli. Humustan çorbalara ve makarnalara kadar her şeyde kullanıyorum. Şimdi tüm seti istiyorum.
Emir: Graza Çiseleme ve Sizzle Zeytinyağı (35 dolar)

Dekadan Çerezler

host * parent * niece/nephew * grandparent * kid * friend * teacher * stocking stuffers * that person you've been meaning to thank all year for doing you a favor

Bu NYC Levain Bakery’nin hepsi aşırı duygusal, çıtır çıtır ve cakey olan meşhur çökmekte olan kurabiyelerini hayal ediyorum. Evimde hangi lezzetin en iyi olduğu konusunda samimi tartışmalarımız var (ben sonuna kadar klasik çikolata parçacığım) ama gerçek şu ki, bunların hiçbirinde yanlış gidemezsin. (Sanırım bu çeşit seçeneği içindir.) Bir dizi satıyorlar bayram tatları ve bayram tenekeleri Şimdi de.
Emir: Levenli Kurabiye (29$-79$)

Toplu Kokteyl

host * neighbor * brother * parent * spouse * displaced detroit native * cocktail enthusiast

Bu güzel bitki kokteyli hakkında son yazdığımda (Detroit’te icat edilmişti), yılın bu zamanı için özellikle şenlikli görüneceğini düşündüğümü hatırlıyorum. Özellikle bir Negroni ile eşleştirilmişse veya bir kapaklı kapaklı şişe. Boynuna bir kurdele ve not bağla ve hazırsın. Yapmak: 1 su bardağı cin (Ben Boodles kullanıyorum), 1 su bardağı Luxardo maraschino likörü, 1 su bardağı yeşil Chartreuse, 1 su bardağı taze sıkılmış limon suyu (yaklaşık 10 sulu misket limonu). Hepsini dev bir sürahide karıştırın ve karıştırın. Tıpalı şişede vermeyi veya servis etmeyi planlıyorsanız, boğazının çok ince olduğunu unutmayın, bu nedenle karışık kokteylinizi bir huni veya çok ince ağızlı bir sürahi kullanarak içine dökmeniz en iyisidir. Vermeye veya içmeye hazır olana kadar soğutun.
Emir: 4 şişe seti (25 $) veya bir (12 $), artı yakl. Cin, Chartreuse, maraschino likörü için 50-75 dolar

Yahudi Yemekleri Bulmacası

kid * parent * friend * grandparent * synagogue pal * secret santa/hanukkah fairy gift

Siyah-beyaz kurabiyeler, matzoh topu çorbası, simitler, babka, koşer sosisli sandviçler… Bu 500 parçalık üzerinde çalışan birinin açlıktan ölmeyeceğini garanti edemem ama kesinlikle eğlenecekler.
Emir: 100 En Yahudi Yiyecekleri Yapbozu (20 $)

Babka

grandparent (esp jewish grandparent) * parent * party host * coworker * displaced New Yorker

Hangisinden bahsetmişken. Bunları stoklayın ve tatil partisi ev sahiplerini ertesi sabah kahvaltı ikramlarıyla sevindirin. (Ya da daha iyisi, onu yukarıdaki yapbozla bir araya getirin.) Günümde pek çok babka tattım ve imho Zabar’ın Çikolatalı Babka’sı hala kral olmaya devam ediyor. Yanlış olduğunu ispatla!
Emir: Zabar’ın Ev Tarzı Babka (15 $/ somun, tarçın veya çikolata)

Yemek Kitabı + Önlük

friend * coworker * teacher * sibling * host * meat lover (not a typo!) 

Eti geri çevirmek isteyen ama nasıl başlayacağını çözemeyen birini tanıyor musunuz? Hafta İçi Vejetaryenler küçük çocuklar için yemek pişiriyor olsanız bile, her adımda yardımcı olur. PS Yemek Kitapları en iyi “hediye paketi” oluşturur, yani hediyeyi tamamlamak için küçük ve özel bir şey eklemek çok kolaydır. Burada, Jodi Levine en son yemek kitabımı en havalı önlükle bir araya getirdi. (Onun geri kalanını kontrol ettiğinizden emin olun. son derece yaratıcı hediye rehberi.)
Emir: Apron (29 $), Hafta İçi Vejetaryenler (21 $)

DALS Bülten Aboneliği

mom * dad * older daughter/son just learning how to cook * the friend who always texts you "what are you making for dinner?"

Eğer eğlendiysen Hafta İçi Vejetaryenler, Akşam Yemeği: Bir Aşk Hikayesi haber bültenimi de beğenmiş olabilirsiniz, bu da beğenecek başka birini tanıyor olabileceğiniz anlamına gelir. düşünün hediye aboneliği. Ayda 5 Dolar veya yılda 50 Dolar karşılığında alıcı, beni heyecanlandıran Üç Şeyden oluşan haftalık gönderimimi alacak – kolay akşam yemekleri, tabii ki, ama aynı zamanda tatlılar, ikramlar, kokteyller, romanlar, restoran tarifleri, tatil fikirleri, yemek kitabı turu… ups, podcast’ler ve kişisel denemeler, haftalık akşam yemeği planları ve eksiksiz akşam yemeği partisi menüleri dahil tonlarca bonus içerik. Şaşırtır, sevindirir, kolay geçer! Desteğiniz için her zaman olduğu gibi teşekkür ederiz.
Emir: Akşam Yemeği: Bir Aşk Hikayesi: Bülten (5$/ay veya 50$/yıl)

Yıllar boyunca Hediye Gides:

Hediye Rehberi 2021
Hediye Rehberi 2020
Hediye Rehberi 2019
Hediye Rehberi 2018
Hediye Rehberi 2017
Hediye Rehberi 2016
Hediye Rehberi 2015
Hediye Rehberi 2014
Hediye Rehberi 2013
Hediye Rehberi 2012

Vay canına, bunu uzun zamandır yapıyorum. (Tüm eski hediye bağlantılarının hala aktif olduğu konusunda söz veremem).

İyi tatiller!
Jenny

Baskı Dostu, PDF ve E-posta

Leave a Reply

%d bloggers like this: