Taklitçi Mango Ejder Meyveli Limonata

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı oku.

En serinletici yaz içeceği mi arıyorsunuz? Bu mango ejder meyveli limonata cevap! Hazırlaması çok kolay ve tadı tıpkı Starbucks gibi! Her yudum, susuzluğunuzu gidermeyi garanti eden parlak, sulu bir tatla doludur.

Starbucks’ı seviyor ama cüzdanınıza yaptıklarından nefret ediyorsanız, imza içeceklerinden bazılarını evde yapmayı denemelisiniz! Bu taklitçi pembe içecek tarifini de seveceğinizi biliyorum!

Bir bardak mango ejder meyveli limonatanın kahraman görüntüsü.

Taklit Starbucks Mango Ejder Meyveli Limonata

Serinletici bir içecek istediğimde mango ejder meyvesi serinletici içecekleri tercih ederim. Daha önce hiç denemediyseniz, yeni favori içeceğinizle tanışın. Tropikal, meyvemsi tatlarla dolu ve demek istediğim, o parlak pembe renk! Neredeyse içmek için çok iyi görünüyor.

Bu popüler içeceği sadece birkaç basit malzemeyle kolayca yeniden yapabilirsiniz – beyaz üzüm suyu, mango suyu, biraz limonata ve taze veya dondurulmuş ejder meyvesi! Hepsini birleştirin ve sıcak yaz öğleden sonraları için mükemmel içeceğe sahip olun. Daha fazla harika yaz içeceği için tam listeme buradan göz atın!

İhtiyacınız Olan Malzemeler

Evde Starbucks mango yusufçuk tazeleyicisinin taklitçi bir versiyonunu yapmak çok basit. İşte bir bardak hazırlamak için ihtiyacınız olan her şey. (Ya da iki!) Tam ölçüler için aşağıdaki tarif kartına bakın.

 • Beyaz Üzüm Suyu: İçeceğe hafif, mayhoş bir tat verir. Bunu elma suyu yerine de kullanabilirsiniz.
 • Mango suyu: Bir tropikal iyilik patlaması ekler!
 • Limonata: Hiçbir yaz içeceği limonata olmadan tamamlanmış sayılmaz! Bu içeceği parlak ve keskin yapar.
 • taze veya Dondurulmuş Ejder Meyvesi: Her ikisi de çalışır, Starbucks hissi için küçük parçalar halinde kesildiğinden emin olun. Bir başka harika seçenek de dondurularak kurutulmuş ejder meyvesi parçaları kullanmaktır. Ejder meyvesi, kivi ve armut arasında bir yerde olan yumuşak bir tada sahiptir. Bu limonataya bayılacaksınız!
 • Buz: Çünkü bu mango yusufçuk limonata en iyi soğuk servis edilir!

Mango Ejder Meyveli Limonata Nasıl Yapılır?

Bu lezzetli içeceği yapmak için tüm malzemeleri birlikte çalkalamanız yeterli! Bu adım için bir kullanabilirsiniz kokteyl sallayıcısıancak kapalı bir kavanoz da aynı şekilde çalışacaktır.

 1. Birleştir: Üzüm suyunu, mango suyunu, limonatayı ve ejder meyvesini bir kavanoza veya kokteyl çalkalayıcıya ekleyin.
 2. Sallayın ve Servis Edin: İyice çalkalayın, ardından buz üzerinde bir bardağa dökün ve tadını çıkarın!
Kapalı bir kavanozda içecek malzemelerini çalkalamak.

İpuçları ve Varyasyonlar

Mango ejder meyveli limonata yapmak kadar özelleştirmek de kolaydır. Mükemmel yaz içkisini yaratmanın birkaç ekstra yolu:

 • Ejderha İçeceği: Starbucks’ta, bir mango ejder meyvesi tazeleyicisine hindistan cevizi sütü eklerseniz, “ejderha içeceği” olur. Bu, içeceğe çok tatmin edici bir kremsilik katar!
 • Kafein ekleyin: Bu içecekte kendi başına kafein yoktur, ancak yeşil kahve özü tozu (Starbucks’ın kullandığı şey budur) veya yeşil çay veya siyah çay ekleyebilirsiniz!
 • Daha tatlı yap: Mango ejder meyveli limonatanız çok ekşiyse, basit şurup veya Stevia eklemekten çekinmeyin.
 • Dragon Meyve Tozu Ekleyin: Daha derin bir pembe renk ve ekstra meyvemsi bir tat için içecek karışımınıza bir çorba kaşığı ejder meyvesi tozu ekleyin. Ayrıca limonataya antioksidan takviyesi sağlar!

Bir dilim mango ve ejder meyvesi ile süslenmiş limonatanın yukarıdan aşağıya görünümü.

Artıkları Depolamak

Hava geçirmez bir sürahide mango ejder meyveli limonatanız yaklaşık 3 gün dayanır. Buzdolabında saklayın. Bir günden fazla saklamayı planlıyorsanız, ejder meyvesinin parçalarını süzmek en iyisidir. Ejder meyvesi bir kez çözüldükten sonra çok kısa bir raf ömrüne sahiptir ve içeceği bozması çok yazık olur.

Bir bardak mango ejder meyveli limonata alıyorum.


 • Üzüm suyunu, mango suyunu, limonatayı ve ejder meyvesini bir kavanoza veya kokteyl çalkalayıcıya ekleyin.

 • İyice çalkalayın, buzun üzerinde bir bardağa dökün ve tadını çıkarın!hizmet: 1

kalori196kalori (%10)karbonhidratlar46G (%15)Protein0.3G (%1)Yağ1G (%2)Doymuş yağ0.03GDoymamış yağ0.02Gtekli doymamış yağ0.02GSodyum53mg (%2)Potasyum86mg (%2)Lif1G (%4)Şeker43G (%48)A vitamini584iç ünite (%12)C vitamini13mg (%16)Kalsiyum21mg (%2)Ütü1mg (%6)

Tüm beslenme bilgileri, üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına düşen porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs İçecekler

Yerel mutfak Amerikan

anahtar kelime mango dragon meyve limonata, mango dragon meyve limonata, starbucks taklitçi mango dragon meyve tazeleme

Leave a Reply

%d bloggers like this: