Spatchcock Türkiye | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı oku.

Bir Spatchcock Hindi daha hızlı ve daha eşit pişer ve şimdiye kadar pişirdiğiniz en yumuşak ve sulu hindi olur! Kavrulmuş veya tütsülenmiş bu hindi, Şükran Günü’ne gelen misafirlerinizi büyüleyecek.

Şükran Günü artıklarını seviyorum! Büyük yemek eğlencelidir, ancak bazen stresli olabilir. Ertesi sabah uyanmayı ve eğlenceli yemekler yapmak için yiyeceklerle dolu bir buzdolabına sahip olmayı seviyorum. Artık hindiniz varsa, bu Kalan Hindi Güveçini veya bu lezzetli Hindi Turtasını denemelisiniz. Geçen yıl artan iç malzemeyle Sosis Doldurma Topları yaptım, tam bir hit oldular!

Bir tavada portakal, kızılcık ve taze otlarla kavrulmuş bir spatchcock hindi.

Spatchcock Hindi Tarifi

Neden hindiyi çöpe atmalısın? Pek çok neden! Spatchcocking, kuşun tavada düz durması için kelebek yaptığınız veya omurgasını çıkardığınız zamandır. Tüm hindinin kızartma tavasına daha eşit dağılmasını ve böylece daha hızlı ve daha eşit şekilde pişmesini sağlar. Bu, fırında daha az zaman ve daha nemli bir kuş anlamına gelir! Şükran Günü’nde hindi pişirmenin en iyi yollarından biri gerçekten!

Bayram için çok farklı şekillerde hindi yaptım. Torbada hindi pişirme yöntemini gerçekten çok seviyorum ve hava fritözümü tamamen sulu ve lezzetli bir hava fritözü pişirmek için bile kullandım! Spatchcocking, fırında, sigara içenlerde, fritözlerde veya hindinizi pişirdiğiniz her şeyde işe yarar. Yapması kolay ve bende bir spatchcocking uzmanı olmanıza yardımcı olacak pek çok ipucu var. Hele de bu salamurayı kullandığınızda bayram sofralarınız için en lezzetli lezzete ve enfes ıslak hindiye sahip olacaksınız!

İçindekiler

İnanılmaz bir hindi yemeği yapmak için fazla bir şeye gerek yok. Ailenizin ihtiyaç duyacağı hindi boyutunu seçebilirsiniz ancak bu tarifte pişirme süresi ve malzeme miktarı 12-14 kiloluk bir tavuk içindir. Kesin ölçümler için aşağıdaki tarif kartına bakın.

 • Türkiye: Bu tarif 12-14 kiloluk bir hindi içindir. Hindiyi spatchcock yapacaksınız, yani göbeği kesip omurgayı düzleştirerek kuşun bacaklarını kuşun altından çıkaracaksınız. Aslında çok basit! Boyun ve sakatat torbasını çıkardığınızdan emin olun.
 • Hindi Çeşnisi: ⅓ hakkında Baharat C’si 10-14 lb’lik bir hindiyi baharatlayacaktır. Daha büyük bir hindiniz varsa, bundan daha fazla baharat kullanmak isteyeceksiniz. Bu baharat karışımı, biberiye, kekik, adaçayı, maydanoz, sarımsak tozu ve tabii ki tuz ve karabiber gibi bir tatil hindisi için mükemmel baharatlara sahiptir. Birkaç başka şeyi daha var ama bu sadece ana olanları adlandırıyor!
 • Biberiye, Maydanoz, Portakal Dilimleri ve Kızılcık: Bunlar isteğe bağlı garnitürlerdir. İsterseniz onları kullanabilirsiniz, tabağı gerçekten güzel gösteriyorlar ve taze otların ve meyvelerin kokusu inanılmaz! Ama bu senin Şükran Günü hindi, tam istediğin gibi yap!

hindi spatchcock nasıl yapılır

Daha önce bir tavuğu fırlattıysanız, bu aynı işlemdir! Bence kızarmış hindi en iyi yoldur, daha kısa sürede ve daha eşit pişer. Tabakta olduğu kadar güzel ve çok sulu ve lezzetli kalıyor!

 1. Kuru: Hindiyi kağıt havluyla kurulayın.
 2. Kesmek: Ardından hindi göğsünü tel ızgaralı fırın tepsisine alta gelecek şekilde yerleştirin. Çok keskin mutfak makası kullanarak kuyruktan boyuna kadar omurga boyunca kesin. Çıkarılana kadar her bir kenar boyunca kesin. Omurgayı atın veya stok yapmak için saklayın.
 3. Basmak: Hindiyi ters çevirin ve ardından kaburgaları düzleştirmek ve göğüs kemiğini kırmak için ellerinizi kullanarak sıkıca bastırın. Hindinin tamamen düz olduğundan emin olun ve uylukları fırın tepsisine koyun.
 4. Ovmak: Hindiyi hindi baharatıyla cömertçe ovun.
Bir hindinin nasıl dövüleceğini gösteren resimler.

Spatchcock Kavrulmuş Hindi

 1. Pişirmek: Fırını 425 dereceye ısıtın. Hindiyi 20 dakika pişirin. Ardından fırın sıcaklığını düşürün ve 400 derecede yaklaşık 1 ½ saat veya et termometrenizde en kalın kısım 165 dereceye ulaşana kadar pişirin.
 2. Dinlenme: Hindiyi fırından ve çadırdan folyo ile çıkarın. 10-20 dakika dinlendirin. Sonra dilimleyin ve servis yapın.

Spatchcock Füme Hindi

 1. ön ısıtma: Sigara içicinizi 240 derece F’ye ısıtın.
 2. Sigara içmek: Sıçrayan hindiyi deri tarafı yukarı gelecek şekilde tencereye yerleştirin. 4 saat veya en kalın kısım 165 dereceye ulaşana kadar sigara iç.

Bir Hindiyi Spatchcocking İçin İpuçları

Kuş kırmaya aşina değilseniz ve daha önce hiç kuş kırmadıysanız, Şükran Günü geldiğinde kendinizi güvende hissetmenize yardımcı olacak bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz!

 • Bir video izle: Bu talimatları okuduysanız ve hala gergin hissediyorsanız, bir video izleyin! İnternette profesyonel şeflerin bir tavuğu fırlatıp attığını gösteren pek çok video var ve bu da farklı değil. Sürece aşina olmak için birkaçını izleyin.
 • Uygulama: Hindinizi mahvetmek konusunda gerginseniz, bütün bir tavuk alın ve önceden pratik yapın! Daha küçük ve daha ucuzdur, bu nedenle ilk seferde mükemmel hale getirmek için daha az baskı vardır!
 • Spatchcock Hindi Nasıl Oyulur: Onu biraz farklı şekilde oyman gerekecek, ama daha zor değil! Önce bacakları ve kanatları çıkarın. Eklemdeki uyluk dahil tüm bacağı çıkaracaksınız. Ardından, bageti uyluktan ayırın. Ardından memeyi kemikten çıkarıp dilimleyeceksiniz. Son olarak, bir tabağa koyun ve işiniz bitti!

Hindi kesilir ve portakal, kızılcık ve taze otlarla birlikte bir tepside sunulur.

Artıkları Kaydetmek

Şükran Günü artıklarını seviyorum ve bu hindi birkaç günlüğüne harika yemekler yapıyor! Bu tariften en iyi şekilde yararlanmak için artıklarınızı saklamak için bu ipuçlarını izleyin.

 • Buzdolabında: Hindinizi bir yerde saklayın hava geçirmez kap buzdolabında 5 güne kadar. Hindinizden en iyi şekilde yararlanmak için diğer yemeklerde kullanın!


Hindiyi ezmek için:

 • Hindiyi kağıt havluyla kurulayın.

 • Hindi göğsü tarafı alta gelecek şekilde tel ızgaralı bir fırın tepsisine yerleştirin. Çok keskin mutfak makası kullanarak kuyruktan boyuna kadar omurga boyunca kesin. Çıkarılana kadar her bir kenar boyunca kesin. Omurgayı atın veya stok yapmak için saklayın.

 • Hindiyi ters çevirin ve kaburgaları düzleştirmek için ellerinizi kullanarak sıkıca bastırın. Hindinin tamamen düz olduğundan emin olun ve uylukları fırın tepsisine koyun.

 • Hindiyi hindi baharatıyla cömertçe ovun.

Hindiyi Kızartmak İçin:

 • Fırını 425 dereceye ısıtın. Hindiyi 20 dakika pişirin. Fırın sıcaklığını düşürün ve 400 derecede yaklaşık 1 ½ saat veya en kalın kısmı 165 dereceye ulaşana kadar pişirin.

 • Hindiyi fırından ve çadırdan folyo ile çıkarın. 10-20 dakika dinlendirin. Oy ve servis yap.

Hindiyi İçmek İçin:

 • Sigara içicinizi 240 derece F’ye ısıtın.

 • Sıçrayan hindiyi deri tarafı yukarı gelecek şekilde tencereye yerleştirin. 4 saat veya en kalın kısım 165 dereceye ulaşana kadar sigara iç.hizmet: 8

kalori681kalori (%34)karbonhidratlar0.1gProtein105g (%210)Yağ27g (%42)Doymuş yağ7g (%35)Doymamış yağ7gtekli doymamış yağ9gTrans yağ0.3gKolesterol348mg (%116)Sodyum541mg (%23)Potasyum1084mg (%31)Lif0.1gŞeker0.3gA vitamini273iç ünite (%5)C vitamini0,003mgKalsiyum55mg (%6)Ütü4mg (%22)

Tüm beslenme bilgileri, üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına düşen porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Akşam yemeği

Yerel mutfak Amerikan

anahtar kelime türkiye, türkiye

Leave a Reply

%d bloggers like this: