Sicilya’da bir atölye öğretimi — Ekim 2017

Sicilya kırsalı

Ortaklaşa bir ders vereceğimi duyurmaktan dolayı çok heyecanlıyım. yemek styling ve fotoğrafçılık atölye ile kombine Sicilya yemek kursları arkadaşım Fabrizia Lanza ile üçüncü zaman. Eski öğrencilerle birlikte geçirdiğimiz o kadar güzel anılarımız var ki, tekrar yapmak istedik.

Fabizia Lanza, Case Vecchie’de

4 gün 5 gece atölyemiz yapılacaktır. Vaka VecchieFabrizia’nın üzerinde bulunan güzel aşçılık okulu Tasca D’Almerita Regaleali Şaraphanesi ve Malikanesi merkezde Sicilya (İtalya) arasında 24 Ekim – 29 Ekim 2017.

Kayıtlar başladı ve atölye içeriği hakkında daha fazla bilgiyi Anna Tasca’nın web sitesinde bundan sonra bulabilirsiniz. bağlantı.

İşte bilmeniz gereken birkaç şey.

Bölge, Sicilya’nın manzaralı ve kırsal bir kesiminde, büyük bir şarap arazisinde yer almaktadır – inişli çıkışlı tepeler ve asmalarla dolu açık alanlar hayal edin.

Geleneksel enfes yerel ürünlerle yapılan muhteşem yerel Sicilya yemeklerinin tadını çıkaracaksınız -Fabrizia’nın muhteşem bir sebze bahçesi var- ve bu arada, her yıl, henüz bitmiş olan 10 haftalık bir Çiftliği Pişirme programına ev sahipliği yapıyor. Harika olduğunu duydum.

Konaklama, 19. yüzyıldan kalma Case Vecchie kır evi ve aşçılık okulunun bir parçası olan büyüleyici odalardadır. Yataklar, işlemeli nevresimlere sahiptir, eski çerçeveli baskılar, Sicilya rustik cazibesiyle dolu yatak odalarının duvarlarını kaplamaktadır. Birkaç oda, kepenkli pencerelerden bağ ve bahçelerin panoramik manzarasına sahiptir. Daha fazla ayrıntı için resimlere bakın burada.

Daha iyi bir yemek fotoğrafçısı olmak için fotoğraf makinenizi nasıl kullanacağınızı, yemeklerinizi uygulamalı ödevlerle nasıl şekillendireceğinizi ve bir hikaye anlatan resimlerin nasıl oluşturulacağını öğreneceksiniz. Case Vecchie ve Sicilya’da güçlü fotoğraflar için fırsatlar boldur. Ayrıca ışık ve kamera ayarlarının lokasyonda da en iyi şekilde nasıl kullanılacağını öğrenmek için geziler yapacağız.

Sicilyalılar gerçekten arkadaş canlısı ve geri dönmekten bıkmıyorum. Sakin bir yer arıyorsanız, bu bir.

Pratik bilgiler hakkında:

Workshop ücreti tek kişilik konaklamalarda kişi başı 2.700 €, çift kişilik odalarda veya bir arkadaşınızla birlikte seyahat etmek isterseniz 2 kişi için 4.800 €’dur.

Bu iki seçenek arasında konaklama, tüm dersler, tüm yemekler ve Wi-Fi hizmeti ile yerel üreticilere yapılan tüm geziler ve odanıza çay / kahve mobilyası ve Case Vecchie’deki yüzme havuzuna ücretsiz erişim (umarım güzel olur) dahildir. kullanmak için yeterlidir).

Fiyata Sicilya’ya uçak bileti, havaalanına gidiş-dönüş ulaşım dahil değildir.

Talep üzerine, sizin için hem Palermo hem de Catania havaalanından (tek yön 150 €) bir taksi ayarlayabiliriz.

İşte, değişebilir, programın bir örneği.

1.gün — 24 Ekim Salı
Sicilya aperatifleri üzerine giriş tartışması ve hoş geldin yemeği.
2. gün — 25 Ekim Çarşamba
Yerel çoban ve peynirci Filippo Privitera’nın ziyareti. İlk yemek stili ve fotoğrafçılığı oturumumuzla temel bilgileri ve gelişmiş kamera özelliklerini ve yemek stili ipuçlarını tartışan tanıtım kursu. Bahçede karışık yeşillikleri ve otları topladıktan sonra. Okulda kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği.
3 gün — 26 Ekim Perşembe
Agrigento’nun Tapınak Vadilerini ziyaret etmesi için yola çıkın. Stil dersi ile öğle yemeği için piknik ve soğuk şarap getireceğiz. Akşam yemeğinden önce Fabrizia ile gnocchi ve taze bahçe salatası yapmayı öğrenin. Okulda kahvaltı ve akşam yemeği.
4. Gün — 27 Ekim Cuma
Bahçelerde meyve hasadı. Béa ve Fabrizia ile yemek pişirme ve stil (ve fotoğraf) seansı, hasat edilen meyvelerimizle tart yapma. Okulda kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği.
5. Gün — 28 Ekim Cumartesi
Birlikte veda yemeğimiz için buluşmadan önce bir fotoğraf oturumu ile birlikte Fabrizia ile yemek pişirme dersi. Okulda kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği.
6. Gün — 29 Ekim Pazar
Kahvaltının ardından vedalaşma.

Fabrizia ve umarım sizi ağırlayabileceğiz. Rezervasyon yapmak için bunu takip edin bağlantı.

Herhangi bir sorunuz, bize bildirin. Çok teşekkürler

Leave a Reply

%d bloggers like this: