Sıcak Çikolata Kaşıkları | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı oku.

Bu hızlı ve kolay sıcak çikolata kaşıkları EN İYİSİ! Sadece çok sevimli değiller ve aynı zamanda kusursuz tatil hediyesi, ama nakavt bir fincan sıcak kakao yapıyorlar!

Kışın çok fazla sıcak çikolata diye bir şey yoktur. Beyaz sıcak çikolata ve naneli sıcak çikolata mutlaka denenmesi gereken tarifler! Ve bir kalabalığa servis yapıyorsanız, bu sıcak çikolata şarküteri tahtasını yapmayı deneyin! Çok eğlenceli ve herkesi çılgına çevirecek.

Beyaz tabakta servis edilen çeşitli sıcak çikolata kaşıkları.

Ev Yapımı Sıcak Çikolata Kaşıkları

Sıcak çikolata kaşıklarını ilk olarak bu sene yılbaşı hediyesi alışverişi yaparken gördüm. Evde biraz yapmayı denemem gerektiğini biliyordum, çok akıllılar! Mükemmel hepsi bir arada. Bir bardak ılık sütte eritmek için zengin çikolata ve her şeyi karıştırmak için bir kaşık! Bu, siz çikolata tutkunları için bu kış denemek için mükemmel bir DIY. Bunları bir araya getirmek ve harika bir ikram ya da tatil hediyesi yapmak çok kolay!

Birkaç farklı türde sıcak çikolata kaşığı ekledim, ancak bu kötü çocukların güzelliği, onları istediğiniz gibi özelleştirebilmenizdir! (Aşağıdaki ipuçlarım bölümünde daha fazla fikir görün!) Bu, aile için mükemmel bir aktivite. Çocuklarım sıcak çikolata kaşıklarıyla kasabaya gitmeyi severler. Ekstralar yaparsanız, komşularınız için mükemmel bir tatil hediyesi olarak da ikiye katlanırlar. Çünkü gerçekçi olalım – mükemmel bir fincan sıcak çikolata yapan bir ziyafeti kim sevmez ki? Bu ve sıcak çikolata bombaları arasında, başka bir şekilde sıcak çikolata yapmak zor!

Neye ihtiyacınız olacak

Bu, birkaç farklı sıcak çikolata kaşığı çeşidi yapmak için kullandığım şeydi. Bunların harika yanı, onları pek çok farklı şekilde özelleştirebilmenizdir! Daha fazla fikir için aşağıdaki ipuçları bölümüne ve kesin ölçümler için tarif kartına göz atın.

 • Pişirme Çikolatası: Biraz çeşitlilik için yarı tatlı çikolata, beyaz çikolata parçaları ve ardından sütlü çikolata parçaları kullandım.
 • Yumuşak Karamel: Üstte eritmek ve çiselemek için! Ev yapımı karamel sosu da kullanabilirsiniz.
 • Ezilmiş Baston Şekerler: Üzeri için. Ezilmiş nane şekerleri de işe yarıyor!
 • Mini Şekerlemeler: Sıcak çikolata kaşıklarınızı bunlara kaplayabilir veya eriterek marshmallow damlası oluşturabilirsiniz.
 • Gazlı: (İsteğe bağlı) Bu, çocuklarımın en sevdiği adım! Biraz ekstra tatil havası için üstüne biraz ekleyin.

Kaliteli Çikolata Kullanmak

Yüksek kaliteli çikolata kullanmak, sıcak çikolata kaşıklarınızın nasıl çıkacağı konusunda büyük fark yaratacaktır. Sıcak çikolatanızı daha zengin, kremsi ve hoşgörülü yapacaktır. Ghirardelli %60 kakao Valrhona kadar birlikte çalışmak için favorilerimden biri!

Sıcak Çikolata Kaşığı Nasıl Yapılır?

Bunları yapmak ne kadar kolay, onları tüm kış boyunca isteyeceksiniz! Aileniz eğlenceye katılabilir ve kendi özelleştirilmiş sıcak çikolata kaşıklarını yapabilir.

 1. Eritilmiş Çikolata: Her çeşit çikolatayı mikrodalgaya uygun kendi kaplarına koyun. Çikolata eriyene kadar her mikrodalga arasında karıştırarak 20 saniyelik artışlarla mikrodalgaya koyun.
 2. Ceket Kaşığı: Eritilmiş çikolatayı kaşığınıza alın ve kaşığın başının tamamını kaplayacak şekilde döndürün. Kaşığa yeterince çikolata almak için her daldırma arasında çikolatanın sertleşmesine izin vererek birkaç kez batırmak isteyebilirsiniz. Daldırma kaşıklarını ayarlamak için parşömen kaplı fırın tepsisine yerleştirin. Çikolata hala yumuşakken, istediğiniz sosları üzerine serpin.
 3. Ayarlamaya İzin Ver: Ardından çikolatanın tamamen soğumasını ve sertleşmesini sağlayın. Çikolata tamamen sertleştiğinde, kaşığı biraz sıcak süte karıştırıp tadını çıkarabilirsiniz!

Hediyeler İçin Yap

Bunlar harika tatil hediyeleri olur, sadece şeffaf bir çantaya koyun veya selofanistediğiniz gibi süsleyin ve biraz Noel veya Yeni Yıl sıcak çikolata tezahüratı yayın!

Çikolatanın eritilip tahta kaşıklara eklendiği 4'lü fotoğraf kolajı.

Lezzetli Varyasyonlar

İşte sıcak çikolata kaşıklarınızı kişiselleştirmenin birkaç ekstra yolu. Seçenekler sonsuzdur!

 • nane ekle: Reçeliniz naneli sıcak çikolata ise, birkaç damla nane eklemeyi deneyin. nane özü erimiş çikolatanıza! Nane aroması kolayca aşırı güçlü olabilir, bu nedenle her zaman daha azıyla başlayın ve istediğiniz tada ulaşana kadar tat testi yapın.
 • Butterscotch Chips kullanın: Tatlı, karamel aromasını seviyorsanız, biraz eritmeyi deneyin. tereyağlı cips sıcak çikolata kaşıklarınız için kullanın!
 • Onları Katmanlı Yapın: Farklı tatları veya çikolata türlerini karıştırmak ve eşleştirmek istiyorsanız, bir kaplama çikolatanın soğumasını ve sertleşmesini bekleyip ardından bir kaplama daha ekleyerek sıcak çikolata kaşıklarınızı katmanlı hale getirebilirsiniz.

Parşömen kağıdına yerleştirilmiş çeşitli sıcak çikolata kaşıkları.

Sıcak Çikolata Kaşıkları Ne Kadar Dayanır?

Serin ve kuru bir yerde saklandıkları sürece bir veya iki hafta dayanmaları gerekir! Benimkini taze tutmak için hava geçirmez bir kapta veya çantada tutmayı seviyorum.

Sıcak Çikolata Kaşıklarını Dondurabilir misiniz?

Kesinlikle yapabilirsin! Yaklaşık 2 ay boyunca hava geçirmez bir dondurucu poşetinde saklanırlar.

Cam bir kupada sütün üzerinde süzülen sıcak çikolata kaşığı.


 • Her çeşit çikolatayı kendi mikrodalgaya uygun kaplarına koyun. Çikolata eriyene kadar her mikrodalga arasında karıştırarak 20 saniyelik artışlarla mikrodalgaya koyun.

 • Eritilmiş çikolatayı kaşığınıza alın ve kaşığın başının tamamını kaplayacak şekilde döndürün. Kaşığa yeterince çikolata almak için her daldırma arasında çikolatanın sertleşmesine izin vererek birkaç kez batırmak isteyebilirsiniz. Daldırma kaşıklarını ayarlamak için parşömen kaplı fırın tepsisine yerleştirin. Çikolata hala yumuşakken, istediğiniz sosları üzerine serpin.

 • Çikolatanın tamamen soğumasını ve sertleşmesini sağlayın. Çikolata tamamen sertleştiğinde, kaşığı biraz sıcak süte karıştırıp tadını çıkarabilirsiniz!hizmet: 12

kalori174kalori (%9)karbonhidratlar21g (%7)Protein2g (%4)Şişman11g (%17)Doymuş yağ6g (%30)Doymamış yağ0.3gtekli doymamış yağ3gTrans yağ0.01gKolesterol3mg (%1)Sodyum15mg (%1)Potasyum76mg (%2)Lif1g (%4)Şeker19g (%21)A vitamini19iç üniteC vitamini0.1mgKalsiyum28mg (%3)Ütü1mg (%6)

Tüm beslenme bilgileri, üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına düşen porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Tatlı

Yerel mutfak Amerikan

anahtar kelime kaşıkta sıcak çikolata, sıcak çikolata kaşıkları

Leave a Reply

%d bloggers like this: