Sarımsaklı Zeytinyağı Nasıl Yapılır?

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı oku.

Benim gibiyseniz, sarımsağın mutfaktaki en iyi malzemelerden biri olduğunu bilirsiniz. Ve onu kaliteli bir zeytinyağına karıştırdığınızda, ciddi bir sihre hazır olun! Sarımsaklı zeytinyağı sayısız yemekte kullanılabilir ve makarnadan kavrulmuş sebzelere ve bir dilim kıtır kıtır ekmeğe kadar her şeye zengin ve lezzetli bir tat katar. Bağımlı olmaya hazırlanın!

Sarımsaklı zeytinyağının en sevdiğiniz yemeklere verdiği ekstra lezzete bayılacaksınız. Zeytinyağlı ekmek sosunda deneyin veya makarna salatasının üzerine gezdirin!

Zeytinyağı, otlar ve sarımsakla dolu bir cam kavanoz.

Sarımsaklı Zeytinyağı Tarifi

Zeytinyağlı yemek yapmadıysanız, gerçekten karanlık tarafa gelmelisiniz. Onsuz yaşayabileceğimi sanmıyorum! Herhangi bir tarife lezzetli, dünyevi ve hafif meyvemsi bir tat katar. Ayrıca sağlıklı yağlarla doludur ve bitkisel veya kanola yağından çok daha sağlıklı bir seçenektir. Ve zaten benim gibi bir zeytinyağı canavarıysanız, o zaman akıllara durgunluk vermenin zamanı geldi: sarımsaklı zeytinyağı!

Yani, hiç yapabilir misin Gerçekten yeterince sarımsak aldın mı? Neden yemeklik yağınıza karıştırmıyorsunuz? Lezzet o kadar inanılmaz ki, normal zeytinyağına geri dönmek istediğimi sanmıyorum. Biraz ekstra lezzet için karışımıma taze otlar da ekledim ama bu tamamen isteğe bağlı! Kendi karışımınızı yapmak eğlencenin bir parçasıdır.

Gerekli Malzemeler

Sen abilir teknik olarak sadece zeytinyağı ve taze sarımsak kullanın, ancak sarımsaklı zeytinyağıma da taze otlar ekledim. Kesin ölçüler aşağıdaki tarif kartında bulunabilir.

 • Zeytin yağı: Eksik etmeyin! kullanarak kaliteli zeytinyağı yapar Tümü lezzetindeki fark. Saf veya sızma zeytinyağı gitmenin yoludur.
 • Diş Sarımsak: Taze sarımsak dişleri en iyi sonucu verir.
 • Taze bitkiler: Ben bir dal biberiye ekledim ama siz fesleğen, maydanoz, dereotu gibi şeyler de ekleyebilirsiniz! Farklı lezzetleri denemek ve sonunda ne elde ettiğinizi görmek çok eğlenceli.

Sarımsaklı Zeytinyağı Nasıl Yapılır?

10 dakikadan az sürer, o halde neden kendinize bir şişe yapmıyorsunuz? Nasıl sonuçlanacağını seveceğinizi ve onu her şey için kullanmak isteyeceğinizi biliyorum!

 1. Sarımsağı Hazırlayın: Sarımsağınızı hazırlayarak başlayın. Sarımsağınızı soyun ve ezin.
 2. Pişirin ve İnfüze Edin: Küçük bir sos tenceresine zeytinyağını ve sarımsağı ekleyin. Isıyı düşük ısıya getirin ve yaklaşık 5 dakika kahverengileşmeye başlayana kadar pişirin.
 3. Gerilmek: Karanfilleri atın ve yağın tamamen soğumasını bekleyin. Ardından, kabınızdaki sarımsak parçalarını çıkarmak için yağı süzün.
 4. İstenirse Otlar Ekleyin: Seçtiğiniz taze otların dallarını ekleyin. Ben biberiye ve kekik kullandım.

Otlar Ekleme

Sarımsak dişlerini kapta tutmayı ve güzel bir sunum için birkaç dal biberiye ve kekik eklemeyi seviyorum. Bu tamamen isteğe bağlıdır.

Sarımsak ve otlar ile demlenmiş bir tencerede zeytinyağının 3 fotoğraf kolajı.

Sarımsaklı Zeytinyağını Kullanma Yolları

Temel olarak, bu sarımsaklı zeytinyağını normal zeytinyağı gerektiren herhangi bir tarifle değiştirebilirsiniz. Sadece lezzetli bir sarımsak aroması katacak! Kullanmanın en sevdiğim yollarından bazıları ekmek sosları, ev yapımı salata sosları, humus veya patates püresidir.

Sarımsak Demlenmiş Zeytinyağı Ne Kadar Dayanır?

Hava almayan bir şişe veya kavanozda ev yapımı sarımsaklı zeytinyağınız buzdolabında 1 aya kadar dayanır.

Küçük bir tabağa sarımsak demlenmiş zeytinyağı dökülüyor.


 • Sarımsağınızı hazırlayarak başlayın. Sarımsağınızı soyun ve ezin.

 • Küçük bir sos tenceresine zeytinyağını ve sarımsağı ekleyin. Isıyı düşük ısıya getirin ve yaklaşık 5 dakika kahverengileşmeye başlayana kadar pişirin.

 • Karanfilleri atın ve yağın tamamen soğumasını bekleyin. Kabınıza herhangi bir sarımsak parçasını çıkarmak için yağı süzün.

 • Seçtiğiniz taze otların dallarını ekleyin. Ben biberiye ve kekik kullandım.


*Sarımsak dişlerini kapta tutmayı ve güzel bir sunum için birkaç dal biberiye ve kekik eklemeyi seviyorum. Bu tamamen isteğe bağlıdır.


hizmet: 16

servis1yemek kasigikalori122kalori (%6)karbonhidratlar0,5GProtein0.1GYağ14G (%22)Doymuş yağ2G (%10)Doymamış yağ1Gtekli doymamış yağ10GSodyum1mgPotasyum6mgLif0.03GŞeker0.01GA vitamini0.1iç üniteC vitamini0,5mg (%1)Kalsiyum3mgÜtü0.1mg (%1)

Tüm beslenme bilgileri, üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına düşen porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Meze

Yerel mutfak Amerikan

anahtar kelime sarımsaklı zeytinyağı, sarımsaklı zeytinyağı

Leave a Reply

%d bloggers like this: