Salam Gülü Nasıl Yapılır (2 şekilde!)

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı oku.

Bir salam gülü, şarküteri masanızı süslemek için mükemmel bir yoldur. Bu tarif size, bir araya getirmesi eğlenceli olacak ve misafirlerinizi gerçekten şaşırtacak iki farklı şekilde salam gülü yapmayı gösterecek!

İyi bir nasıl yapılır tarifini seviyorum. Annemle mutfakta yemek pişirerek büyümedim. İnternette pek çok şey aramak zorunda kaldım, bu yüzden web sitemde birkaç harika nasıl yapılır tarifi de paylaşıyorum. Benim favorim Ayran Nasıl Yapılır, pek çok kez işe yaradı! Kulağa basit gibi gelen ama ipuçlarını bilmediğiniz sürece işe yaramayan bir diğeri de Şeftali Nasıl Dondurulur. Daha sonra saklamak için kolay bir tanesi, Yarım ve Yarım Nasıl Yapılır!

Salam gülleri ve çeşitli etler, peynirler, meyveler ve sebzeler içeren bir şarküteri tahtası.

Salamdan Gül Nasıl Yapılır?

Bu öğreticiyi sizin için bir araya getirirken çok eğlendim! Şarküteri tahtaları en iyisidir ve neredeyse her toplantı için bir tane yaparım. Bu güzel çelenk şeklindeki Noel Şarküteri panosu gibi tatiller için her zaman birkaç tane yaparım. Sevgililer Günü şarküteri masam için bu gülleri yapmayı gerçekten çok sevdim ama basit şarküteri masanızı süslemek için de harika bir yol!

Bu tarif, bir şarap kadehi (şampanya flütü de kullanabilirsiniz) kullanarak salam dilimlerinizi nasıl katlayacağınız konusunda size adım adım yol gösterecektir. Ayrıca size bardak olmadan salam dilimlerini nasıl katlayacağınızı gösteriyorum ve çok güzel görünüyorlar! Salam gülleri yapmak için bardağın kenarını kullanan birinin çevrimiçi bir öğreticisini görmüş ve “Bunu yapabilirim!” Diye düşünmüş olabilirsiniz. Pekala, şimdi parlama zamanı. Bunu tamamen yapabilirsin ve sana nasıl yapılacağını göstereceğim!

İçindekiler

Şarküteriden biraz dilimlenmiş salam almanız gerekecek. Bu genellikle soğutulur veya sizin için taze kesmelerini sağlayabilirsiniz. Önceden dilimlediğinizden emin olun, çünkü gül şeklini alabilmesi için gerçekten ince olması gerekir. Proscuitto, biberli, hindi, rosto, jambon veya gerçekten istediğiniz herhangi bir ince eti de kullanabilirsiniz! Eti, gül yapmak için aynı şekilde olacak şekilde bir bisküvi kesici kullanarak kesmek isteyeceksiniz. Mezelerinizi güzelleştirmenin harika bir yolu. Atıştırmalık tabağınızı doldurmak için üzüm, zeytin, provolon, kuru meyveler ve kraker almayı unutmayın!

 • İtalyan Kuru Salamı: Bu salam lezzetle doludur ve genellikle bir şarküteri panosunda bulduğunuz şeydir. Lezzetli baharatlarla dolu ve onu, özellikle de peyniri sevmeyen hiç kimseyle tanışmadım!
 • Cenova Salamı: Bu salamın içinde şarap ve sirke var, bu da ona gerçekten parlak ve keskin bir tat veriyor. Çok canlandırıcı ve lezzetli. Yerel bakkalınızda bulabilmelisiniz.
Şarap kadehi kullanarak salam gülünün nasıl bir araya getirileceğine dair adım adım görsel açıklama.

Cam Kullanarak Salam Gülü Nasıl Yapılır?

Bu kadar basit ve farklı boyutlarda bardaklar kullanarak farklı boyutlarda salam çiçekleri yapabilirsiniz. Daha küçük çiçekler için bir şampanya kadehi ve biraz daha büyük çiçekler için bir şarap kadehi kullanın. Hatta evinizde normal bir su bardağı kullanabilir ve yapabileceğiniz farklı boyutlarda güzel güller görmek için farklı boyutları deneyebilirsiniz.

 • Katlamak: Şarap kadehinin kenarına bir salam parçası katlayarak başlayın. Salamın yarısı bardağın içinde, yarısı da dışta katlanmış olacak.
 • Katman: Salamı her dikişin yaklaşık ¼ inç üzerine katmanlamaya başlayın.
 • Tekrar et: Ortadaki delik kapanmaya başlayana kadar her dikişin üzerine salamı katmaya devam edin.
 • çevir: Delik kapandıktan sonra şarküteri tabağınızdaki bardağı çevirin.
 • Kaldırmak: Camı çıkarın ve gülü hafifçe havalandırın.
Bardaksız bir salam gülünün nasıl bir araya getirileceğini ve sonunda küçük bir kaseye konulacağını adım adım gösteren işlem fotoğrafları.

Tersten Gül Nasıl Yapılır?

Bu yöntem de gerçekten çok güzel. Güzel gülünüzü koyacağınız küçük kaplarınız varsa daha küçük güller yapabilirsiniz. Bu yöntem benim favorim çünkü gerçekten tam bir gül gibi görünüyor ve tüm misafirlerim de onları seviyor.

 • Rulo: Bir parça salamla başlayın ve sarın.
 • Paketlemek: Başka bir salam parçası alın ve sarılmış salamın dikiş yerinin etrafına sarın. Gül şeklini alıp taç yaprakları gibi görünene kadar dikiş yerini salamla sarmaya devam edin.
 • Kaseye koyun: Şekli tutmak için küçük bir kaseye koyun ve çiçeği yavaşça havalandırın. Çiçeği yuvarlak bir tahtanın ortasına yerleştirin.
Tahta bir tahta üzerindeki et çiçeklerinin yakın çekimi.

Şarküteri Tablanızı Oluşturmak İçin İpuçları

Bir şarküteri tahtası, korunmuş etlerle dolu lezzetli bir mezedir. Artık salamlı gül yapmayı öğrendiğinize göre, bunların yanı sıra farklı peynirler, kuru meyveler, taze otlar, krakerler ve ekmekler ekleyebilirsiniz. Bence bir şarküteri panosu, atıştırmak için en sevdiğiniz şeylerle dolu olmalı! Ne de olsa favoriler ilk önce seçilecek, bu yüzden sevdiğiniz her şeyi yükleyip gerisini atlayabilirsiniz.

 • Kurutulmuş Meyveler: Taze meyveyi daha çok seviyorsanız, bunu yapmaktansa! Ailem kuru meyveleri, özellikle kayısı ve mangoyu sever. Hurmaları ve vişneleri seven pek çok insan tanıyorum.
 • Krakerler: Eski güzel Ritz krakerlerini seviyorum. Onları panoma koymaktan utanmıyorum! Tereyağlı kraker, tuzlu kraker, buğday inceltici, ne istersen kullanabilirsiniz!
 • Konserve Etler: Bu tahtaya mutlaka salam koyuyoruz ama diğer favorilerimden birkaçı Proscuitto ve Sopressatta. Nefis!
 • peynirler: Tahtamda brie’ı seviyorum! Ben de provolone ve keskin kaşarı çok severdim. Yine, ailenizin en çok seveceğini bildiğiniz şeyi kullanın.

Salam, kraker ve peynirli şarküteri panosunun yakın çekimi.

Artıkları Depolamak

Artık salam gülleriniz varsa, saklaması oldukça kolaydır. Konserve et oldukları için oldukça uzun süre dayanırlar. Onları çok uzun süre dışarıda bırakmak istemezsiniz, yoksa kururlar!

Buzdolabında: Salam gülünüzü bir hava geçirmez kap ve buzdolabına koyun. Üç haftaya kadar sürmelidirler.


Şarap kadehi ile nasıl yapılır:

 • Şarap kadehinin kenarına bir salam parçası katlayarak başlayın. Salamın yarısı bardağın içinde, yarısı da dışta katlanmış olacak.

 • Salamı her dikişin yaklaşık ¼ inç üzerine katmanlamaya başlayın.

 • Ortadaki delik kapanmaya başlayana kadar her dikişin üzerine salamı katmaya devam edin.

 • Delik kapandıktan sonra şarküteri tabağınızdaki bardağı çevirin.

 • Camı çıkarın ve gülü hafifçe havalandırın.

İçten dışa nasıl yapılır:

 • Bir parça salamla başlayın ve sarın.

 • Başka bir salam parçası alın ve sardığınız salamın dikiş yerinin etrafına sarın. Gül şeklini alıp taç yaprakları gibi görünene kadar dikiş yerini salamla sarmaya devam edin.

 • Şekli tutmak için küçük bir kaseye koyun ve çiçeği yavaşça havalandırın. Çiçeği yuvarlak bir tahtanın ortasına yerleştirin.hizmet: 4

kalori256kalori (%13)karbonhidratlar1gProtein14g (%28)Yağ21g (%32)Doymuş yağ7g (%35)Doymamış yağ2gtekli doymamış yağ10gKolesterol50mg (%17)Sodyum1424mg (% 59)Potasyum238mg (%7)Kalsiyum8mg (%1)Ütü1mg (%6)

Tüm beslenme bilgileri, üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına düşen porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Meze

Yerel mutfak Amerikan

anahtar kelime 5 dakika, şarküteri tabağı, gül salam

Leave a Reply

%d bloggers like this: