Rugelach | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sağlayabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı okuyun.

Rugelach, tatlı ve tereyağlı tatlarla dolu lezzetli bir küçük Yahudi kurabiyesidir! Krem peynirli bir hamur işi ceviz, kuru üzüm, tarçın ve şekerle doldurulur ve minyatür hilal şeklinde yuvarlanır.

Hamur işi hamur pişerken, rugelach, tereyağlı lapa lapa bir kabuk gibi tadacaktır. Kurabiyenin içine yuvarlanan şeker ve cevizlerin tatlılığı, mükemmel tamamlayıcı lezzetler yaratır. Ceviz her zaman hem tatlı hem de tuzlu tariflerin yıldızı olmayı başarmıştır. Muzlu ekmek ve şekerlememe ceviz eklemeyi seviyorum ama bu harika ballı cevizli karidesi denemelisiniz!

Üst üste yığılmış küçük bir tabak rugelach kurabiyesinin yakın plan fotoğrafı. Tabağın etrafına kuru üzüm, ceviz ve mutfak havlusu serpilir.

Rugelach nedir?

Bu geleneksel Yahudi kurabiyeleri, adını “kraliyet” anlamına gelen Yidişçe rugel kelimesinden alır. Bir krem ​​peynir ve tereyağlı hamur işi, şekerler, kuru üzüm ve tarçın eriyip içini karamelize ederken mükemmel bir şekilde pişer. İçi tatlı, dışı ise hafif pul pul olduğu için rugelach’ı çok seveceksiniz.

Bu lezzetli ikram, en sevdiğiniz turtanın en iyi kabuğunu ısırmak gibidir! Onları tatillerde yapmayı seviyorum ve onları bir kurabiye alışverişine getirmek eğlenceli. Bir kurabiye alışverişine götürmek için daha fazla kurabiye tarifi arıyorsanız, bu Twix kurabiyelerini, tereyağlı cevizli kurabiyeleri veya popüler Grinch kurabiyelerimi getirmelisiniz!

En İyi Yahudi Muamelesi için Malzemeler

Rugelach süslü görünebilir, ancak bunları yapmak için gereken malzemeler çok basit! Malzemelerin çoğu elinizde olacak. Krem peynir ve tereyağı kombinasyonu, bu kurabiyeler için mükemmel hamur hamurunu oluşturur. Pişmiş hamur kabuğu ağzınızda eriyor ve onlara SEVDİĞİNİZ!

Hamur

 • Krem peynir: Krem peynir şaşırtıcı bir şekilde mükemmel bir hamur işi hamuru yapar.
 • Tuzsuz tereyağı: Tuzsuz tereyağı en iyisidir.
 • Çok Amaçlı Un: Çok amaçlı un en iyi sonuçları verir.
 • Toz şeker: Sadece biraz şeker hamurun tatlandırılmasına yardımcı olur.
 • Tuz: Biraz tuz tatları dengelemeye yardımcı olur.

dolgu

 • Toz şeker: Toz ve esmer şekerin bir arada olmasını çok seveceksiniz.
 • Esmer şeker: Esmer şeker karamelize olur ve en tatlı tadı yaratır.
 • Kuru üzüm: Kuru üzümlerin tatlılığını ve dokusunu seviyorum.
 • Ceviz: Cevizler bu tarifte çok lezzetli bir şekilde pişiyor ve yumuşatılıyor. Dilerseniz ceviz de kullanabilirsiniz.
 • Zemin Tarçın: Tarçın eklemeyi seviyorum!

Bu rugelach tarifini yapmak, tüm adımlarda göz korkutucu görünebilir, ancak bunlar çok hızlı bir şekilde bir araya geliyor. Dilerseniz hamurun bir kısmını daha sonra kullanmak üzere dondurabilirsiniz. Partilere getirmek ve arkadaşlarla paylaşmak çok eğlenceli olan birçoğunu yapar. Herkes ne kadar sevimli ve küçük olduklarını sevecek!

Hamur

 1. Kuru Malzemeleri Birleştirin: Un, şeker ve tuzu bir kapta karıştırın mutfak robotu. Kombine olana kadar 3-4 kez düşük nabız atın.
 2. Krem Peynir ve Tereyağı ekleyin: Soğutulmuş krem ​​peynir ve her ikisi de küpler halinde kesilmiş tereyağını ekleyin ve ufalanıp bezelye büyüklüğünde olana kadar nabız atın.
 3. Hamur yoğurun: Karışımı temiz bir çalışma yüzeyine çevirin ve ardından yapışkan bir hamur oluşana kadar hamuru yoğurun.
 4. Soğutulmuş Hamur: Onları üç düzleştirilmiş diske ayırın ve plastik sargıyla sarın. 1-2 saat veya gece boyunca soğutun.

dolgu

 1. Doldurma Malzemelerini Mutfak Robotuna Ekleyin: Mutfak robotunu temizleyin ve ardından şekerleri, kuru üzümleri, cevizleri ve tarçını ekleyin.
 2. Doldurma Malzemelerini Karıştırın ve Soğutun: Ceviz ve kuru üzüm minik minik doğranana kadar karıştırın. Bir kaseye aktarın. Hamurun soğuması bitene kadar üzerini örtün ve bir kenara koyun.

Montaj ve Pişirme

 1. Ön Isıtma Fırını ve Hat Pişirme Sayfaları: Fırını önceden 350 ° Fahrenheit’e ısıtın ve iki fırın tepsisini parşömen kağıdıyla hizalayın.
 2. Hamuru Açın: Buzdolabından ve plastik ambalajdan çıkararak sadece bir disk hamurla başlayın. Unlu bir yüzeye koyun ve bir oklava kullanarak yaklaşık ⅛ inç kalınlığında 10-12 inçlik bir daireye yuvarlayın. Yapışmasını önlemek için altına un serpmek için hamuru birkaç kez kaldırıp çevirmeniz gerekebilir. Mükemmel bir daire çizmek için büyük bir karıştırma kabı kullandım ve bir soyma bıçağıyla kestim.
 3. Dolgu üzerine yayıldı: Rugelach dolgusunun ⅓’sini dairenin üst kısmına eşit şekilde yayın, sabitlemek için hamurun içine sıkıca bastırın.
 4. Takozlar halinde kesin: Daireyi 12 eşit kamaya kesmek için keskin bir bıçak veya pizza kesici kullanın. Ardından her bir kamayı geniş tarafından başlayarak sivri uca doğru yuvarlayın. Aralarında yaklaşık 1 inç kalacak şekilde fırın tepsisine yerleştirin.
 5. Pişirmek: Rugelach’ı 25-30 dakika hamurun üstü açık altın rengine dönene ve altları gevrek olana kadar pişirin.
 6. Soğumaya İzin Verin: Servis yapmadan önce bir soğutma rafında tamamen soğumaya bırakın.
İlk fotoğraf, bir mutfak robotunda karıştırılan hamur. Açılan hamurun ikinci fotoğrafı. Bir cam kapta dolgu karışımının üçüncü fotoğrafı. Açılan hamurun üzerine iç harcın dördüncü fotoğrafı yayılır. Hilal şeklinde yuvarlanan kurabiyelerin beşinci fotoğrafı.

İpuçları ve Varyasyonlar

Bu geleneksel rugelach oldukça hızlı bir şekilde bir araya geliyor. Arkadaşlarınızla ve komşularınızla eğlenmeniz ve paylaşmanız için çok lezzetli kurabiyeler yapar. Bu tarifi sizin için başarılı kılmak için aşağıda bazı yararlı ipuçlarım var!

 • Hamuru Soğutun: Hamuru yoğurmak, bir araya gelmesine yardımcı olacak su veya sıvı olmadığı için biraz iş gerektirebilir. Rugelach hamuru bir kez bir araya geldiğinde, yağın tekrar katı hale gelebilmesi ve hamurdaki glüteni gevşeterek daha lapa lapa bir kurabiye elde edebilmesi için ona yeterli soğutma süresi vermek önemlidir.
 • Doldurmaya basın: Doldurma kaba ve kuru olduğundan, hamura mümkün olduğunca bastırmak için parmaklarınızı kullanın.
 • Rugelach’ı Sıkıca Yuvarlayın: Kurabiyeleri yuvarlarken hamurun pişerken dağılmaması için sıkıca rulo şeklinde tutmaya çalışın.
 • Diğer Kuruyemişler ve Meyveler Harika İşler: Bu tarifin doldurulması kolayca uyarlanabilir! Cevizleri başka kuruyemişlerle değiştirebilir, farklı baharatlar eklemeyi deneyebilir ve hatta kuru üzüm yerine alternatif kuru meyveler kullanabilirsiniz.

Parşömen kağıdında soğutulan birçok pişmiş rugelach'ın üst görüntüsü.

Artık Çerezleri Saklamak

Bu kurabiyeleri o kadar çok seveceksiniz ki yemeden duramayacaksınız! Rugelach’ınız kalırsa, bunları oda sıcaklığında saklayabilirsiniz. Bu, lezzetli bir gevrek doku tutmalarına yardımcı olur.

 • Tezgahın üzerinde: Artık rugelach’ı oda sıcaklığında 5 güne kadar hava geçirmez bir kapta saklayın.
 • Dondurucuda: Hamur, soğutma aşamasına hazır olduğunda dondurulabilir, sadece diskleri 2-3 kat plastik sargıya ve ardından bir kat folyoya sıkıca sarın ve ardından bir dondurucu kilitli torbaya koyun. 3 aya kadar dondurularak saklanabilir. Tarife devam etmeden önce buzdolabında bir gece bekletin.

Üst üste yığılmış küçük bir tabak rugelach kurabiyesinin yakın plan fotoğrafı. Tabağın etrafına kuru üzüm, ceviz ve mutfak havlusu serpilir. Kurabiyelerden birinin içinden bir ısırık alınmış.


Hamur

 • Un, şeker ve tuzu bir mutfak robotunda birleştirin. Kombine olana kadar 3-4 kez düşük nabız atın.

 • Her ikisi de küp şeklinde kesilmiş soğutulmuş krem ​​peynir ve tereyağını ekleyin ve parçalanana ve yağ bezelye büyüklüğünde olana kadar nabız atın.

 • Karışımı temiz bir çalışma yüzeyine alın ve sadece yapışkan bir hamur oluşana kadar hamuru yoğurun.

 • Üç düzleştirilmiş diske bölün ve plastik sargıyla sarın. 1-2 saat veya gece boyunca soğutun.

dolgu

 • Mutfak robotunu temizleyin ve şekerleri, kuru üzümleri, cevizleri ve tarçını ekleyin.

 • Ceviz ve kuru üzüm minik minik doğranana kadar karıştırın. Bir kaseye aktarın. Hamurun soğuması bitene kadar üzerini örtün ve bir kenara koyun.

Montaj ve pişirme

 • Fırını önceden 350° Farhenheit’e ısıtın ve iki fırın tepsisini parşömen kağıdıyla hizalayın.

 • Sadece bir disk hamurla başlayın ve buzdolabından ve plastik ambalajdan çıkarın. Unlu bir yüzeye koyun ve bir oklava kullanarak yaklaşık ⅛ inç kalınlığında 10-12 inçlik bir daireye yuvarlayın. Yapışmasını önlemek için altına un serpmek için hamuru birkaç kez kaldırıp çevirmeniz gerekebilir. Mükemmel bir daire çizmek için büyük bir karıştırma kabı kullandım ve bir soyma bıçağıyla kestim.

 • Dolguyu ⅓ dairenin üst kısmına eşit şekilde yayın, sabitlemek için hamurun içine oldukça sıkı bastırın.

 • Daireyi 12 eşit kamaya kesmek için keskin bir bıçak veya pizza kesici kullanın. Her kamayı geniş tarafından başlayarak sivri uca doğru yuvarlayın. Aralarında yaklaşık 1 inç kalacak şekilde fırın tepsisine yerleştirin.

 • 25-30 dakika, hamur üstte açık altın kahverengiye dönene ve altlar gevrek olana kadar pişirin.

 • Servis yapmadan önce bir soğutma rafında tamamen soğumaya bırakın.Hizmet: 36

hizmet1kurabiyekalori142kalori (%7)karbonhidratlar13g (%4)Protein2g (%4)Yağ10g (%15)Doymuş yağ5g (%25)Doymamış yağ2gTekli doymamış yağ2gTrans yağ0,2gKolesterol20mg (%7)Sodyum38mg (%2)Potasyum53mg (%2)Lif1g (%4)Şeker5g (%6)A vitamini243 (%5)C vitamini0,2mgKalsiyum17mg (%2)Ütü1mg (%6)

Tüm beslenme bilgileri üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Tatlı

Yerel mutfak İsrail, Yahudi

anahtar kelime Rugelach, Rugelach tarifi

Leave a Reply

%d bloggers like this: