Reese’s Fudge (Sadece 3 Malzeme!)

Bu web sitesi, size tarifler sağlayabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı okuyun.

İçinde Reese’in Fıstık Ezmesi Bardakları olan, 3 malzemeli, pişmeyen kolay bir şekerleme. Reese’in şekerlemesi kremsi ve lezzetlidir ve bir araya getirmek sadece 20 dakika sürer! Tüm ailenin daha fazlasını istemesine neden olacak.

Tüm fıstık ezmesi severlere sesleniyorum! İşte seveceğinizi bildiğim birkaç tatlı daha: fıstık ezmeli şekerleme, 3 malzemeli fıstık ezmeli kurabiye ve tabii ki – denenmiş ve gerçek fıstık ezmeli çubuklarım!

3 parça şekerleme yığını.

3-Malzeme Reese’in Fudge

Reese’in şekerlemesi, kolay tatlıların kralıdır. Ve pişirme gerekmez! Daha iyi bir şey olabilir mi? Bu şekerleme, zengin fıstık ezmesi çikolata aromasıyla doludur. Sadece ağzınızda erir! Dürüst olmak gerekirse, bu beklediğimden çok daha iyi çıktı ve yemeyi bırakamadım. Şekerleme verdiğim herkes de buna takıntılıydı. Bu, şu anda biraz yapmak için işaretiniz! Ev yapımı şekerleme kesinlikle en iyisidir.

Yapması ne kadar basit, yapmamak için gerçekten hiçbir sebep yok! Sadece 3 malzeme alır. (Evet, doğru okudunuz!) Fıstık ezmesi kapları, yoğunlaştırılmış süt ve çikolata parçaları ihtiyacınız olan her şey. Cadılar Bayramı’ndan sonra bunu yapmak için mükemmel bir zaman çünkü çocuklarınızın şeker zulasından ödünç alabilirsiniz. Bu kremalı fıstık ezmeli şekerlemenin tadına baktıklarında seni affedecekler! Ailemin favorilerinden biri ve sizinkinin de onu çok seveceğini biliyorum.

Neye ihtiyacınız olacak

Canınız tatlı bir ziyafet çekerken, ancak karmaşık bir tarif hazırlamakla uğraşmak istemediğiniz günlerde, Reese’in fıstık ezmeli şekerlemesi cevaptır. Burada uzun içerik listesi yok! Bu şekerleme ne kadar basit olduğu için her zaman yapmak isteyeceksiniz.

 • Reese’in Fıstık Ezmesi Bardakları: Ben normal boy fıstık ezmesi kapları kullandım ama elinizde ne varsa denemekten çekinmeyin! Farklı aromalı fıstık ezmesi kapları da kullanabilirsiniz. (Bu tarifi gerçekten bir sonraki seviyeye taşımak istiyorsanız kendiniz de yapabilirsiniz!)
 • şekerli yoğunlaştırılmış süt: Dürüst olmak gerekirse, yoğunlaştırılmış süt içeren her şeyi seviyorum çünkü çok tatlı ve kremsi. Bu Reese’in şekerlemesine ipeksi pürüzsüz bir doku verir ve en iyi lezzet.
 • çikolata parçaları: Ben o klasik Reese’in tadı için sütlü çikolata parçaları kullandım, ama bunları yerine koyu veya beyaz çikolata parçalarıyla değiştirebilirsiniz! Tatlılığı azaltmaya çalışıyorsanız, yarı tatlı çikolata parçaları da kullanabilirsiniz.

Reese’in Fudge Nasıl Yapılır

O kadar kolay! Reese’in şekerlemesi, herhangi bir tatil partisi için mükemmel bir son dakika tatlısıdır. Sadece eritin, karıştırın ve bir tavaya ekleyin!

 1. Hazırlık Tavası: Alüminyum folyo ile 8×8 inçlik bir tavayı hizalayın ve yapışmaz pişirme spreyi ile hafifçe püskürtün.
 2. Fıstık Ezmesi Bardaklarını Ekleyin: 8×8 inçlik tepsinin alt kısmındaki boşluk 16 Reese’s Cup.
 3. çikolata karışımı: Mikrodalgada çikolata parçacıklarını ve şekerli yoğunlaştırılmış sütü eritin ve çikolatanın yanmaması için her 30 saniyede bir karıştırın. Ocakta kısık ateşte de eritebilirsiniz.
 4. Katman: Fıstık ezmesini kapların üzerine eşit şekilde yayın. Kalan 6 fıstık ezmesi kabını doğrayın ve çikolatanın üzerine hafifçe bastırın.
 5. Soğut ve Ayarla: Ayarlanana kadar soğutun ve kareler halinde kesin.
Bir tavaya eklenen ve eritilmiş çikolata ile süslenen fıstık ezmesi kaplarından 4 fotoğraf kolajı.

İpuçları ve Varyasyonlar

İşte bu 3 bileşenli Reese’in şekerlemesini özelleştirmenin ve mükemmelleştirmenin birkaç kolay yolu! Her potluck veya toplantıya getirmek isteyeceksiniz. Bu çok iyi ve herkes onu seviyor!

 • Ayarlamasına izin verin: Şekerlemenizi düzgün kareler halinde kesebilmek istiyorsanız, soğuması ve sertleşmesi için bolca zamana ihtiyacı vardır. Buzdolabında birkaç saat hile yapmalı!
 • Beyaz Çikolata Kullanın: Sütlü çikolata yerine beyaz çikolatalı fıstık ezmesi kapları ve beyaz çikolata parçaları kullanarak bu şekerlemenin beyaz çikolatalı versiyonunu kolayca yapabilirsiniz.
 • Karışımlar: Şekerlemenizde daha fazla doku istiyorsanız, doğranmış kraker eklemeyi deneyin veya Reese’in Parçaları!

Reese'in dilimler halinde kesilmiş şekerlemesinin yukarıdan aşağıya görünümü.

Reese’in Fudge’ı ne kadar sürer?

İyi haberler! Bu lezzetli ikramın raf ömrü uzundur, böylece tüm hafta boyunca tadını çıkarabilirsiniz!

 • Buzdolabında: Fudge 1-2 hafta boyunca hava geçirmez bir kapta saklayın.
 • Dondurucuda: Buzdolabı poşetinde veya hava geçirmez bir kapta 2-3 ay saklayın. Servis yapmadan önce bir gece buzdolabında çözdürün.

Üst üste yığılmış 2 adet şekerlemenin yakın çekimi.


 • Alüminyum folyo ile 8×8 inçlik bir tavayı hizalayın ve pişirme spreyi ile hafifçe püskürtün.

 • 8×8 inçlik tepsinin alt kısmındaki Alan 16 Reese’in Kupaları.

 • Mikrodalgada çikolata parçalarını ve şekerli yoğunlaştırılmış sütü eritin, çikolatanın yanmaması için her 30 saniyede bir karıştırın.

 • Fıstık ezmesi kaplarının üzerine eşit şekilde yayın. Kalan 6 fıstık ezmesi kabını doğrayın ve çikolatanın üzerine hafifçe bastırın.

 • Ayarlanana kadar soğutun ve kareler halinde kesin.


İlk olarak 17 Ağustos 2014’te yayınlandı
1 Kasım 2022’de güncellendi

Hizmet: 36

kalori169kalori (%8)karbonhidratlar23g (%8)Protein3g (%6)Yağ8g (%12)Doymuş yağ4g (%20)Kolesterol7mg (%2)Sodyum65mg (%3)Potasyum80mg (%2)Lif1g (%4)Şeker21g (%23)A vitamini69 (%1)C vitamini1mg (%1)Kalsiyum57mg (%6)Ütü1mg (%6)

Tüm beslenme bilgileri üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Tatlı

Yerel mutfak Amerikan

anahtar kelime şekerleme, şekerleme tarifi, Reese’in şekerleme tarifi, rees şekerleme

Leave a Reply

%d bloggers like this: