Portakallı Kremalı Salata Tarifi | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı okuyun.

Bu portakallı kremalı salata, kremsi ve delicesine lezzetli! Her durum için canlandırıcı bir yön ve herkesin çıldıracağı bir şey!

Lezzetli bir salataya bayılırım ve kremalı kabarık ve marshmallow’unuz olduğunda onu yenemezsiniz! Bu çilekli cheesecake salatası, bu şimdiye kadarki en iyi ambrosia salatası veya bu lezzetli Oreo kabartmalı tatlı salatası gibi benzer salataları deneyin.

Bir kase portakallı kremalı salata ve bir kaşık kaşıkla biraz dışarı çıkıyor.

Portakallı Kremalı Salata Tarifi

En lezzetli jöle salatasını tatmak için damak zevkinize hazır olun! Biliyorum biliyorum. Bu salatada yeşillik yok ve gerçekten de içindeki tek sağlıklı şey, zorunlu portakallar ama beni bir dinleyin! Soğuk kırbaç, puding ve jöle ile yapılan kabarık, kremsi taban gerçek bir cennettir. Karıştırdıktan sonra mandalina ve mini marshmallow da ekleniyor… Peki… Haydi bayılacaksınız diyelim!

Özellikle yaz aylarında böyle salatalara bayılırım! Potlucks ve Barbekü’de çok iyi gidiyorlar ve herkes onu hemen yutacak. Ayrıca, servis yapmadan önce soğutmanız gerektiğinden, önceden yapmak için harika bir tarif. Bazen bir gece önceden yapacağım, böylece onu alıp ihtiyacım olduğunda gidebilirim. Kesinlikle lezzetli. Kesinlikle denemelisin!

Portakallı Kremalı Salatadaki Malzemeler

Bu kısa içerik listesi, harika bir garnitür olmak için bir araya geliyor! Kesin ölçümler için yazının altındaki içerik listesine göz atın! Denemeniz için sabırsızlanıyorum.

 • Portakallı Jöle: Bu genel portakal aromasını veren şeydir.
 • Su: Portakallı jöle ile suyu karıştıracaksınız.
 • Vanilyalı puding: Puding, keskin jöleyi dengelemek için tatlı bir lezzet katıyor.
 • Krem peynir: Krem peynirinizi oda sıcaklığına gelmesi için karıştırmadan önce birkaç dakika tezgahta bekletin. Yumuşak olursa diğer malzemelerle daha iyi birleşir!
 • Serin kırbaç: Çırpılmış sos, salatanın temelidir ve çok lezzetlidir!
 • Mini Marshmallow: Bunlardan istediğiniz kadar kullanın, onlar benim çocuklarımın en sevdiği kısım!
 • Mandalina: Portakal kutularındaki sıvıyı boşalttığınızdan emin olun. Bunu yapmazsanız, taban akıcı olacaktır.

Portakallı Kremalı Salata Nasıl Yapılır?

Bu malzemeleri bu kabarık salataya 10 dakikadan daha kısa sürede karıştırabilirsiniz! Servis yapmadan önce hazırlanabilmesi için buzdolabında soğutmak için zaman ayırdığınızdan emin olun.

 1. Jello ve Suyu Karıştırın: Büyük bir kapta jöle tozu ve kaynar suyu birleştirin. Birlikte çırpın. Daha sonra soğuk suyu ekleyip karıştıralım.
 2. Serin: Yaklaşık 20 dakika soğuması için buzdolabına koyun.
 3. puding ekle: Salatayı buzdolabından çıkarın ve puding tozunu karıştırın. Ardından, sertleşene kadar 20 dakika daha soğutun.
 4. Birleştir: Krem peynir ve soğuk çırpma ekleyin ve birleştirmek için karıştırın.
 5. Karıştırmak: Ardından marshmallow ve mandalinaları ekleyin.
 6. Soğuk: En az bir saat soğutun. Soğutulmuş hizmet.
Jöle tabanının nasıl yapıldığını gösteren 6 resim, soğuk kamçıyı ekleyin ve ardından mandalina ve marshmallow'u katlayın.

Varyasyonlar

Eğer benim gibiyseniz, bu portakallı kremalı salatayı her zaman yapmak istiyorum! Ama çocuklarım bir şeyleri değiştirmemden hoşlanıyor. İşte bu salatayı her seferinde yeni ve taze tutmak için nasıl karıştırabileceğinize dair birkaç fikir!

 • Lezzet: Bu portakal aromalı olmak zorunda değil! Ahududu, kiraz, çilek ve hatta ananaslı jöle kullanmayı deneyin! Ardından, lezzetli tadı arttırmak için aynı taze meyveyi kullanın.
 • Marşmelov: Çocuklarım gökkuşağı rengindeki her şeyi sever, bu yüzden bazen karıştırıp onun yerine gökkuşağı mini şekerlemelerini kullanırız!
 • Fındık: Biraz doku eklemek isterseniz, biraz kıyılmış ceviz veya ceviz eklemeyi deneyin.

Bir kase portakallı kremalı salatanın üst görüntüsü.

Artıklar Nasıl Saklanır

Bu portakallı kremalı salata mükemmel yemek artıkları yapar çünkü yine de en iyi tadı soğuduktan sonradır! Kalan salataları hava geçirmez bir kaba koyun ve buzdolabında saklayın. Yaklaşık 3-4 gün sürecek. Servis etmeden önce iyice karıştırın!


 • Büyük bir kapta jöle tozunu ve kaynar suyu ekleyin. Birlikte çırpın. Daha sonra soğuk suyu ekleyip karıştıralım.

 • Yaklaşık 20 dakika soğuması için buzdolabına koyun.

 • Puding tozunu karıştırın ve sertleşene kadar 20 dakika daha soğutun.

 • Krem peynir ve soğuk çırpma ekleyin ve birleştirmek için karıştırın.

 • Ardından marshmallow ve mandalinaları ekleyip karıştırın.

 • En az bir saat soğutun. Soğutulmuş hizmet.Hizmet: 8

kalori180kalori (%9)karbonhidratlar33g (%11)Protein2g (%4)Yağ5g (%8)Doymuş yağ3g (%15)Doymamış yağ0,2gTekli doymamış yağ1gKolesterol14mg (%5)Sodyum176mg (%7)Potasyum23mg (%1)Lif0.1gŞeker27g (%30)A vitamini194İÜ (%4)C vitamini0.1mgKalsiyum17mg (%2)Ütü0.1mg (%1)

Tüm beslenme bilgileri üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Salata, Garnitür

Yerel mutfak Amerikan

anahtar kelime Portakallı Kremalı Salata

Leave a Reply

%d bloggers like this: