Pirinç ve Fasulye Tarifli Kişnişli Portakallı Tavuk

Bu altın Kişniş Portakallı Tavuk çok lezzetli, altın kahverengi mükemmellikte çıtır çıtır ve parmak yalamak için çok iyi! Pirinç, fasulye ve hızlı bir ev yapımı ananas salsa ile servis edilir.

Bu, İlkbahar 2023 SOS Serimizin bir parçası olan yepyeni bir tarif, başka bir deyişle KOLAY tarifler! SOS tarifleri koleksiyonumuzun tamamını buradan görüntüleyin.

Bu gönderi, sevdiğimiz ürünler için yönlendirme bağlantıları içerir. Pinch of Yum, bu bağlantılardan size ücretsiz olarak küçük bir komisyon kazandırır ve bağlantılar her zaman bir yıldız işaretiyle işaretlenir. Biz ♡ dürüstlük!


Bu Yazıda: Kişnişli Portakallı Tavuk İçin İhtiyacınız Olan Her Şey


JUICINESS uyarısı! Bu altın Kişniş Portakallı Tavuk çok lezzetli, altın kahverengi mükemmellikte çıtır çıtır ve parmak yalamak için çok iyi. Biraz peçeteye ihtiyacın olacak.

Normal olduğumda, genellikle pirinç, fasulye ve hızlı ev yapımı ananas salsa ile servis ederim – bunların hepsi birlikte çok iyi çalışır, anlıyor musunuz? Bir Küba havası var: pirinç ve fasulye ile mojo benzeri bir sos ve iyi bir ölçü için tabakta biraz tropikal meyve. Nefis. Lezeetli lezzetli lezzetli.

Ama güzel olan şu ki, ekstralar için zamanınız veya sabrınız yoksa veya en aç ve çaresiz benliğinizseniz, tavuk kendi başına çok fazla durabilir.

Bir “sade tavuk” tarifini gerçekten sevmem benim için nadirdir, ancak bu tavuk doğrudan tavadan yenir lezzetlidir. Parlatılmış tavuğu fırından çıkardığınız ekstra sosla fırçalayın, bana birkaç şiş verin ve işim bitti. Tüm ihtiyacım olan bu! Sadece sobanın üzerinde duran atıştırmalıktan akşam yemeğine.

Kaynak Notları: Bu tarifin fikrini buradan aldım. Milkstreet yemek kitabı. İstediğimi düşündüğüm şeylerle çok oynadım: misket limonu ekledim, baharat ekledim, vb. Lezzetli.

Yazdır

saatsaat simgesiçatal bıçak takımıçatal bıçak takımı simgesibayrakbayrak simgesidosyaklasör simgesiinstagraminstagram simgesipinterestpinterest simgesiFacebookfacebook simgesiYazdıryazdırma simgesikarelerkareler simgesikalpkalp simgesikalp katıkalp katı simgesi

Tanım

Bu altın Kişniş Portakallı Tavuk çok lezzetli, altın kahverengi mükemmellikte çıtır çıtır ve parmak yalamak için çok iyi! Pirinç, fasulye ve hızlı bir ev yapımı ananas salsa ile servis edilir.


Kişniş Portakal Sosu:

Tavuk:

Opsiyonel / Sunum için:


 1. Tahta şiş kullanıyorsanız, onları ıslatmaya başlayın!
 2. Bir fırın tepsisini parşömen kağıdı veya alüminyum folyo ile kaplayın. Izgarayı açın ve fırın raflarından birinin en üstte, ısıtma elemanından yaklaşık 6 inç uzakta olduğundan emin olun.
 3. Tavukları geniş bir karıştırma kabına alın.
 4. Sos malzemelerini küçük bir kapta birleştirin.
 5. Dökün sadece yarısı sosu tavuğun üzerine dökün ve kaplayın; Sosun diğer yarısını sonraya ayırın. Tavuk parçalarını şişlere geçirin veya fazla sosu damlatıp tavuğu doğrudan tepsinize ekleyebilirsiniz! İsterseniz (ben yaparım!) Tavuğu biraz fazladan tuzla baharatlayın.
 6. 12 dakika veya tavuk tamamen pişene ve parlak ve altın rengi bir dış görünüme sahip olana kadar kızartın.
 7. İsteğe bağlı – biraz “salsa” yapmak için ayrılmış sostan biraz doğranmış ananas/mango/avokado ile karıştırın.
 8. Altın kahverengi tavuğu ayrılmış sosla fırçalayın. Tavuğu pirinç, fasulye ve meyve salsa ile servis edin! Taze, sulu ve tuzlu, çok iyi.

notlar

Fırınımın yüksek / düşük kızartma ayarları var – bu tarif için yüksek kızartmayı kullanıyorum.

Tahta şiş kullanıyorsanız, tavuğu geçirip pişirmeden önce 20-30 dakika suda beklettiğinizden emin olun.

Parşömen kağıdı kullanırken, benimki genellikle kenarlarda biraz kırılgan olur, ancak sos ve tavuğun nemi nedeniyle tavanın ortasında bozulmadan kalır. Bu makale kızartmak için parşömen kullanabileceğini söylüyor ve bu benim için her zaman işe yaradı! Ancak emin değilseniz alüminyum folyo kullanabilirsiniz.

Sosta çok fazla tuz var ve bu kasıtlı – tavuğun üzerine sosun sadece yarısını koyuyorsunuz ve o zaman bile, tamamı aslında tavuğun içinde pişmeyecek. Bu konuda endişeleniyorsanız, sosta 1 çay kaşığı ile başlayabilir ve pişirme sırasında veya sonrasında tavuğun tadına bakmak için ekstra tuz ekleyebilirsiniz.

Bunu severim sarı pirinçve bu önceden pişirilmiş sarı pirinç. Fasulye için bunları beğendim kızarmış fasulyeveya bunlar servise hazır siyah fasulye.

 • Hazırlık zamanı: 15 dakika
 • Pişirme Süresi: 15 dakika
 • Kategori: Akşam yemeği
 • Yöntem: Fırın
 • Yerel mutfak: Küba’dan Esinlenildi

anahtar kelimeler: kişnişli tavuk, sarımsaklı tavuk, kişnişli sarımsaklı tavuk, pilav kasesi, tavuk şiş

Tarif Kartı tarafından desteklenmektedir Lezzetli Tarifler logosu

Şiş Kullanmak Zorunda mıyım?

Hayır. Tavuğu doğrudan parşömen kaplı bir fırın tepsisine yerleştirebilir ve tavayı ızgaranın 4-6 inç altına yerleştirebilirsiniz. Şişleri kullanmadan tavuğun dışında aynı sulu-lezzetli cilayı elde edeceksiniz! (Ama… zamanınız varsa şişler kesinlikle eğlencelidir.) Bunları basit kullanabilirsiniz. tahta şiş* veya metal şiş* tekrar tekrar kullanmak için!

Ya Kişnişi Sevmezsem?

Maydanoz, fesleğen veya belki biraz kekik gibi başka bir bitki tavsiye ederim. Yeşil soğan da iyi olabilir.

Tavuğu Marine Etmem Gerekir mi?

Tavuğu marine etmedim – yine de harikaydı, çünkü özellikle sosun çok fazla tadı var ve yemeden önce tavuğun üzerine tekrar fırçalayacaksınız. Bu bir SOS tarifi (kolay tarif olarak da bilinir) bu yüzden tüm süreci basit ve düzenli tutmaya çalışıyoruz!

Ama vaktin varsa ve tavuğu marine etmek istersen, bence bu çok lezzetli olur! Sosunuzun bir kısmını ayrı bir kapta sakladığınızdan emin olun, böylece bittikten sonra fırçalamak için kullanabilirsiniz.

Peki Izgara?

Evet! Bu ızgarada çok güzel olur. Minnesota’da henüz ızgara mevsiminde değiliz, bu yüzden şu anda onları fırında pişirmeyi tercih ediyorum. Ama ızgaranızı hazır ve çalışıyorsanız, elbette!

İyi Bir Vejetaryen İkame Nedir?

Bence benzer bir şeyi kavrulmuş karnabahar, tatlı patates veya mantarla da yapabilirsiniz! Bir protein seçeneği olarak, bu sosta çıtır çıtır pişmiş tofu kaplamayı ve ardından karamelleşmesi için birkaç dakika daha kavurmayı denerdim.


Daha Lezzetli Tavuk ve Pilav Tarifleri

Leave a Reply

%d bloggers like this: