Peynirli Kabaklı Pilav | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sağlayabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı okuyun.

Bu peynirli kabak pirinci ooey yapışkan ve herhangi bir yemeğin en iyi tarafını yapan ilahi bir rahatlık yemeğidir. Çok sevimsiz ve lezzetli ve en iyi yanı, içinde çocuklarımın gerçekten yiyeceği bir sebze olması!

Bunu neyle servis edeceğinizi merak ediyorsanız, sizi korudum! Bu lezzetli garnitürü bu domuz şnitzeli, bu nefis sarımsaklı çiftlik tavuk şişleri veya bu ballı tereyağlı tavuk gibi şeylerle servis edin. Her yemeğin yanına gider!

Tahta kaşıkla peynirli kabak pilavlı bir tava.

Peynirli Kabaklı Pilav

Kabak mevsimini seviyorum. Sadece en iyi tarifler ondan gelmekle kalmıyor, aynı zamanda arka bahçemde bolluk olmasını da seviyorum. Ve özellikle çocuklarım yesin diye farklı tariflere gizlice sokmayı seviyorum. Genellikle bir tarafı için pirinç yeriz. Öyleyse neden peynir ve kabak ekleyerek harika hale getirmiyorsunuz!?

O zamandan beri bu tarifi 3 kez yaptık. Size söylüyorum, sahip olduğumuz en iyi yönlerden biri! Herkes bunu yuttu ve hatta saniye istedi! Bunu mutlaka yapılması gereken kabak tarifleri listesine eklemelisiniz. Bununla ilgili her şey inanılmaz. İçine yüklenen peynirden, baştan aşağı gizlenmiş kabaklara kadar, lezzet bu dünyanın dışında! Yemek masasının yıldızı oluyor.

Peynirli Kabak Pirinç Malzemeler

Bu tarif çok basit ve kolay! Aslında, bu hızlı garnitürü yapmak için muhtemelen bu malzemelerin çoğuna zaten evde sahipsiniz. Kesin içerik ölçümleri için gönderinin altındaki tarif kartına bakın.

 • Tavuk suyu: Tavuk suyunun lezzetini severim ama yerine sebze suyu veya et suyu koyabilirsiniz. Biraz farklı bir lezzet olacak ama yine de harika!
 • Pirinç: Kabak ile gitmek için uzun taneli beyaz pirinç kullanıyorum!
 • Tereyağı: Tereyağı yemeğe zenginlik katar.
 • Rendelenmiş Kabak: Yaklaşık 2 bardak rendelenmiş kabak ihtiyacınız olacak. Bu yaklaşık 2 orta boy kabak olur.
 • Keskin Kaşar Peyniri: Bloktan taze rendelenmiş peynir kullanmayı seviyorum. O zaman en iyi tadı ve dokuyu elde edersiniz.
 • Tuz ve Karabiber: Bunlar tarifteki tüm lezzetleri artıracaktır.

Peynirli Kabaklı Pilav Nasıl Yapılır?

Bu tarifin ne kadar basit olduğuna şaşıracaksınız! Bir garnitürlere sebze eklemenin ve aynı anda hem doyurucu, hem lezzetli hem de dolgun hale getirmenin harika bir yolu!

 1. Aşçı pirinç: Orta boy bir tencereye tavuk suyunu ekleyin ve kaynatın. Ardından, pirinci karıştırın, örtün ve ısıyı düşük seviyeye indirin. Sıvı bitene kadar yaklaşık 20 dakika pişirin.
 2. Karıştırmak: Ateşten alın ve tereyağı, kabak ve peynir ekleyin. Karıştırın ve yaklaşık 5 dakika bekletin. Tatmak için Tuz ve Biber ekleyin.
Pişmiş peynirli kabak pilavı ve tahta kaşıkla dolu bir tavanın üst görüntüsü.

Varyasyonlar ve Değiştirmeler

İşte bu sevimsiz kabaklı pirinç güvecini sizin ve aileniz için mükemmel hale getirmek için birkaç ipucu! Bu garnitürün hemen hemen her yemekle birlikte gitmesine bayılıyorum, bu yüzden bunu pay!

 • Pirinç: Yasemin, hatta kahverengi pirinç veya küçük pirinç gibi farklı pirinçler kullanabilirsiniz. Pişme sürelerinizi ayarlayın ve et suyunu pilavınızın pişme sürelerine ve oranlarına göre ayarlayın.
 • Saklamak: Bu, sebzeleri saklamanın harika bir yolu! Çocuklarınız yeşili görmekten korkuyorsa, kabakları rendelemeden önce soyabilirsiniz. Bu biraz daha iyi karışacaktır.
 • Eklentiler: Daha fazla lezzet istiyorsanız, bu tarife beğeninize baharat ekleyebilirsiniz. Biraz sarımsak, biber tozu, kırmızı biber, fesleğen ve hatta kekik ile başlardım. İmkanlar sonsuzdur!
 • Peynir: Çedar peynirini severim ama bu tamamen kişisel bir tercih. Tercih ettiğiniz peynir türünü değiştirebilirsiniz. Ben de parmesan peynirinin lezzetli olduğunu düşünüyorum!

Tahta kaşıkta servis edilen pilavın yakın çekimi.

Artıklar Nasıl Saklanır

Bu peynirli kabak pirincinden arta kalanlara sahip olacak kadar şanslıysanız, saklamasının çok kolay olduğunu ve ertesi gün harika bir tada sahip olduğunu duymaktan mutlu olacaksınız!

 • İçinde Buzdolabı: Artanları hava geçirmez bir kapta buzdolabında 3-4 gün saklayın. Kabak yumuşadıkça ve siz onu tekrar pişirdikçe, artıklar biraz daha su biriktirecektir.


 • Orta boy bir tencereye tavuk suyunu ekleyin ve kaynatın. Pirinci karıştırın, örtün ve ısıyı en aza indirin ve yaklaşık 20 dakika veya sıvı emilene kadar pişirin.

 • Ateşten alın ve tereyağı, kabak ve peynir ekleyin. Karıştırın ve yaklaşık 5 dakika bekletin. Tatmak için biber ve tuz.


İlk Olarak 10 Ağustos 2015’te Yayınlandı
28 Temmuz 2022’de güncellendi

Hizmet: 6

kalori237kalori (%12)karbonhidratlar27g (%9)Protein8g (%16)Yağ11g (%17)Doymuş yağ7g (%35)Kolesterol30mg (%10)Sodyum444mg (19%)Potasyum287mg (%8)Lif1g (%4)Şeker2g (%2)A vitamini436 (%9)C vitamini17mg (%21)Kalsiyum160mg (%16)Ütü1mg (%6)

Tüm beslenme bilgileri üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Garnitür

Yerel mutfak Amerikan

anahtar kelime peynirli kabak pilavı, pilav, pilav tarifi

Leave a Reply

%d bloggers like this: