Pesto Karides ve Parmesanlı Risotto Tarifi

Parlak bir pesto sos ile fırçalanmış ve üzerine taze domates ve otlar serpilmiş kremalı Parmesan risotto üzerine yığılmış, yumuşak, sulu, sarımsakla marine edilmiş karides. Vay vay vay! Şimdi dalın!


Söyleyebileceğimiz birkaç şey var ve sonra sadece dur ve tabii ki YUM yüzünden hiçbir açıklama yapmadan mutfağa koşacaksın. “Kremalı parmesanlı risotto” veya “yumuşak, sulu, sarımsak ve limonla marine edilmiş jumbo karides” veya “tavada kızartılmış ve parlak, yemyeşil bir pestoyla kaplanmış” gibi.

Ama dürüst olmak gerekirse, ya bunların hepsi aynı yemeğin parçasıysa ve siz zaten bu konuda aşırıya kaçmış olsaydınız?

Bu doğru, bu doğru. Risotto, yumuşak ve zengindir ve çok özel hissettirir, hızlı marine edilmiş karidesin ince tatlı mükemmelliği, altın kahverengi bir sararma ile kapatılır. Pesto, ah pesto…taze, cıvıl cıvıl, sıcak yaz fesleğen aromasıyla dolu. Bu bir ziyafet.

Pesto karides, risotto, çatal ve yanında bir bardak beyaz şarap olan bir kasede.

Bu Pesto Karides ve Parm Risotto İçin İhtiyacınız Olan Malzemeler

Bu cevheri bir araya getirmek için burada birçok basit ama güçlü lezzet var. Sadece tereyağı, sarımsak, Parmesan ve pesto içeren bir liste gördüğünüzde, ÖNDE GERÇEK BİR EĞLENCE YOLCULUĞU için içinde olduğunuzu bilirsiniz. İşte bunun için aldığınız şey:

İçin Parmesanlı Risotto

 • Tereyağı
 • sarımsak veya arpacık (veya her ikisi! evet, lütfen)
 • arborio pirinç (DeLallo’nun arborio pirinci Bunun için kesinlikle mükemmel!)
 • Beyaz şarap
 • tavuk suyu
 • parmesan peyniri

İçin Pesto Karides

 • Jumbo karides
 • Sarımsak
 • zeytin yağı
 • tuz
 • limon kabuğu rendesi (isteğe bağlı)
 • kavanoz pesto (biz seviyoruz DeLallo markası tüm kalbimizle!)
 • taze sulu domatesler (Roma veya biftek harikadır)
 • üzeri için taze otlar

Beyaz şarap, risottonuzun zenginliğini dengelemek için hafif asidik bir element sunarak lezzeti artırır. Ama atlamak istiyorsanız, yerine daha fazla et suyu ve biraz limon suyu koyabilirsiniz.

Bazen insanlar bunun gibi bir tarifte şarap yerine şekersiz beyaz üzüm veya elma suyu ve narenciye, biraz elma sirkesi veya beyaz/kırmızı şarap sirkesi kullanır.

Hadi Pişirmeye Başlayalım

Bunun birkaç adımı var ve yine de oldukça basit olmasına rağmen, burada risotto ile uğraşıyoruz, bu yüzden oyunun adı hız değil.

 1. Terbiye etmek. Karides, sarımsak, 1 yemek kaşığı zeytinyağı, tuz ve limon kabuğu rendesini bir kaseye veya plastik torbaya koyun. Hepsini bir arada karıştırın, böylece karides bu lezzet iyiliğinin her bir parçasını emer. Bir saat veya daha uzun süre idealdir, ancak en azından risottonuzu pişirirken bunu devam ettirirseniz, hala altınsınız.
 2. risotto. Tereyağını büyük bir yapışmaz tavada eritin ve ardından sarımsak/arpacık soğanı yumuşak ve kokulu olana kadar soteleyin. Arborio pirinci ekleyin ve tereyağı ile kaplamak için karıştırın. Cızırtı süresi için beyaz şarabınıza dökün ve ardından et suyunuzu ekleyin ve yumuşak ve kremsi olana kadar biraz karıştır-kaynatma-tekrar oyununu oynayın. Parmesan, tuz ve karabiber ile bitirin.
 3. Pesto Karides: Tavanızı ve zeytinyağını orta-yüksek ateşte ısıtın (yapışmaz kullanıyorsanız). Karideslerinizi atın ve boyutlarına bağlı olarak her iki tarafını da birkaç dakika pişirin. Pişirmenin son dakikasında, karidesleri kaplamak için o güzel DeLallo pestoyu fırçalamaya başlayın (bunu çok erken yapmayın – bu en yüksek pesto lezzetini korumak istiyoruz!)

Sonra o sulu, kurutulmuş pesto karidesleri risotto yatağınıza yığacaksınız. Biraz parlak doğranmış taze domates ve otlar ekleyin, üstüne bir limon sıkacağı daha ekleyin ve temelde asilsiniz. ÇOK İYİ.

Karides pesto yakın çekim

Bu Tarif İçin Karides Pişirmenin Farklı Yolları

Karides & pesto durumu için doğrudan ısının oluşturduğu küçük, benzer lezzet mührü™️ sevdiğimiz için, karidesleri burada pişirmek için tercih ettiğimiz yöntemler şunlardır:

 • yapışmaz tavada kızartılmış: Burada yaptığımız buydu ve çok, çok basit.
 • bir şiş üzerinde ızgara: Artık ızgara havası bol, bu yüzden bu jumbo güzellikleri bu şekilde de kızartabilirsiniz. Belki de hazır oradayken biraz sevimli küçük kiraz domatesleri dürtmek istersin? Bunun hayal kırıklığına uğratacağını hayal edemeyiz! 😍

Tercih ettiğiniz yöntem buysa, kaçak avcılık da kesinlikle bir seçenektir! Yine de buradaki sararmaya doyamıyoruz.

DeLallo pesto kavanozu

Pesto Alırken Nelere Bakmalı?

Makarna ve kavanoz sosların en gerçek dostumuz DeLallo ile tanıştınız mı? Ne rüya tekneleri onlar. Sadece, asla hayal kırıklığına uğratmazlar!

Bazen kavanozlu pestolar aşırı derecede kremsi ve mat yeşil olabilir, bu da vay canına umduğunuzda biraz meh hissi verebilir. Ama DeLallo’nun kavanozlu pesto’su çok daha parlak, daha taze, daha az kremsi ve lezzeti kesinlikle çok vay.

Özenle seçilmiş fesleğen, zeytinyağı, gevrek çam fıstığı ve kaju fıstığı, sarımsak, Pecorino Romano VE Parmigiano-Reggiano peynirleri kullanır, bu nedenle MERHABA LEZZET GEÇİCİ! Def, kendiniz için bundan birkaç kavanoz almanızı tavsiye ederiz.

Ve pesto herhangi bir pişirme/ısıtma gerektirmediğinden, tüm taze lezzetlerini en üst düzeye çıkarmak için pişirmenin en sonunda kullanmak gerçekten en iyisidir!

Bunun yerine, o sıcak, kurutulmuş karides ve tüm o zeytinyağı, parlak taze fesleğen, cıvıl cıvıl sarımsak, kremalı çam fıstığı ve Parmesan aroması üzerinde sadece kalın bir parça kalbinize ve damak zevkinize hitap ediyor.

Bu Pesto Karidesle Yapılabilecek Şeyler

Burada MEGA nefis Parmesanlı risottoyu gerçekten ama gerçekten tavsiye ediyoruz. DeLallo’dan otantik İtalyan arborio pirincini kullandık ve gerçekten bu yemeği yapıyor. Böyle bir şey yok!

Bu yemekle karıştır ve eşleştir oyunu oynamak istiyorsanız, servis için diğer seçenekler şunları içerir:

Pesto Karides ve Parmesanlı Risotto: Sıkça Sorulan Sorular

Karides yerine başka bir şey kullanabilir miyim?

Pestolu tarak da burada lezzetli bir seçim olacaktır! Tarakları nasıl kızartmayı sevdiğimiz hakkında bu tarifte daha fazlasını okuyabilirsiniz.

Bu yemek için ne tür otlar önerirsiniz?

Maydanoz, frenk soğanı veya fesleğen gerçekten çok iyi seçimler olur ve iyi bir ikili olur.

Risotto ne kadar kremsi olmalı?

Risotto için, şüpheye düştüğünüzde, daha kremsi bir doku elde etmek için daha fazla sıvının yanında hata yapmanızı tavsiye ederim!

Yazdır

saatsaat simgesiçatal bıçak takımıçatal bıçak takımı simgesibayrakbayrak simgesidosyaklasör simgesiinstagraminstagram simgesiilgi alanıilgi alanı simgesiFacebookfacebook simgesiYazdırbaskı simgesikarelerkareler simgesikalpkalp simgesikalp katıkalp katı simgesi

Tanım

Parlak bir pesto sos ile fırçalanmış ve üzerine taze domates ve otlar serpilmiş kremalı Parmesan risotto üzerine yığılmış, yumuşak, sulu, sarımsakla marine edilmiş karides. Vay vay vay! Şimdi dalın!


Parmesanlı Risotto:

 • 1 çorba kaşığı Tereyağı
 • 1 kıyılmış karanfil Sarımsak veya 1 kıyılmış Arpacık soğanı (ya da her ikisi de)
 • 1 Fincan DeLallo Risotto Arborio Pirinç
 • 1/2 Fincan Beyaz şarap (alt tavuk suyu + biraz limon suyu)
 • 3-4 bardaklar nın-nin tavuk suyu
 • 1/2 Fincan parmesan peyniri
 • isteğe bağlı: küçük bir çiseleme trüf yağı

Pesto Karides:

 • 12 pound Jumbo karides (mermiler çıkarıldı ve kuyruklar açık veya kapalı, tercihiniz ne olursa olsun)
 • 2 karanfiller Sarımsak
 • 2 yemek kaşığı zeytin yağı
 • 1 çay kaşığı tuz
 • lezzet 1 Limon (isteğe bağlı)
 • 1/4 Fincan DeLallo kavanozlu pesto
 • 12 roma, biftek veya herhangi bir çeşit taze sulu domatesdoğranmış
 • otlar tepesi için

 1. Karidesleri marine edin: Karides, sarımsak, 1 yemek kaşığı zeytinyağı, tuz ve limon kabuğu rendesini bir kaseye veya plastik torbaya koyun. Hepsini karıştırın, böylece karides tüm bu lezzet iyiliği ile kaplanır. Risottoyu yaparken (mümkünse yaklaşık 1 saat) marine olması için tekrar buzdolabına koyun.
 2. Risotto’yu yap: Orta ateşte büyük bir yapışmaz tavada tereyağını eritin. Sarımsak veya arpacık ekleyin ve yumuşak ve kokulu olana kadar bir veya iki dakika sote edin.
 3. Arborio pirinci ekleyin, tereyağı ile kaplayın. Beyaz şarabı ekleyin ve cızırtıların tadını çıkarın. Her seferinde 1/2 bardak et suyu ekleyin ve pirinç yumuşak ve kremsi olana kadar her eklemeden sonra kaynatın/karıştırın.
 4. Risotto pişince parmesanı ekleyin ve karışana kadar karıştırın. İsterseniz trüf yağı ekleyin (çok iyi). Tatmak için tuz + biber.
 5. Pesto Karides Yap: Kalan 1 yemek kaşığı zeytinyağını orta-yüksek ateşte bir tavada ısıtın (bunun için yapışmaz kullanıyorum). Karidesleri ekleyin ve boyutlarına göre her iki yüzünü 2-3 dakika pişirin. Pişmiş karidesleri, pişirmenin son 60 saniyesinde pesto ile fırçalayın.
 6. Bu sulu pesto karides ile tepesinde risotto servis yapın. Etrafta doğranmış taze domatesleri benekleyin ve üzerine otlar veya narin ve yeşil bir şey koyun (fotoğrafta mikro yeşillik kullandım). Tuz, karabiber, biraz daha limon suyu ve çok mutlu bir yerdesiniz.
 • Hazırlık zamanı: 15 dakika
 • Pişirme Süresi: 30 dakika
 • Kategori: Akşam yemeği
 • Yöntem: Sote
 • Yerel mutfak: İtalyan Esinli

Anahtar Kelimeler: pesto karides, risotto tarifi, parmesanlı risotto

Tarif Kartı tarafından desteklenmektedir Lezzetli Tarifler logosu

Bu tarife sponsor olduğu için DeLallo’ya teşekkürler!


Pesto Severler İçin Daha Fazla Tarif

Leave a Reply

%d bloggers like this: