Parmesanlı Air Fritöz Yeşil Fasulye

Bu web sitesi, size tarifler sağlayabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı okuyun.

Bu yeşil fasulye, hava fritözünde mükemmel şekilde pişirilir! Enfes bir çıtır çıtır çıtır çıtır çıtır çıtır çıtır çıtır çıtır çıtır, ardından parmesan, limon ve sarımsakın en lezzetli tatlarıyla boğuluyorlar!

En iyisi fritözde garnitür pişirmek! Çok kolay ve sonrasında size oldukça temiz bir mutfak bırakıyor. Bu lezzetli ve kolay hava fritöz brokolini, bu süper lezzetli hava fritöz enginarlarını ve hatta daha lezzetli taraflar için bu fritöz sosis dolması mantarları deneyin!

Pişmiş ve terbiyeli yeşil fasulye içeren bir tabak.

Hava Fritöz Yeşil Fasulye Tarifi

Eğer bir fritözünüz yoksa, bir tane edinmeli ve önce bu tarifi denemelisiniz! Yani, bundan sonra çok seveceğinizi bildiğim pek çok fritöz tarifi olduğunu biliyorum. Ama kendinize bir fritöz almak için şimdiki gibi zaman yok! Bu yeşil fasulye lezzetli ve mükemmel bir dokuya sahip! Aslında o kadar iyiler ki çocuklarım bile onları yiyecek. Ve hepimiz bu onayı almanın kolay olmadığını biliyoruz!

Bu yeşilliklerin, onları fritözde pişirdiğinizde vurgulanan pek çok güzel lezzetle nasıl boğulduğunu seviyorum. Sarımsak, limon ve biraz parmesan ile atılırlar ve genel lezzet için ölmek üzeredir. Çok iyi tadı var. Bunları yedikten sonra tabağınızı kesinlikle kazımak isteyeceksiniz! Onlara biraz makarna ve patates ve hatta belki biraz ev yapımı ekmekle servis yapın ve kendinize tekrar tekrar geldiğiniz bir yemek yiyeceksiniz.

Kolay Hava Fritözü Yeşil Fasulye Yapmak İçin Malzemeler

Bu tarifin diğer harika yanı (lezzetli olmasının yanı sıra) sadece birkaç malzeme kullanmasıdır. Mağazadan (veya şanslıysanız bahçenizden) biraz yeşil fasulye aldığınızda, muhtemelen zaten her şeye sahipsiniz. Kesin ölçümler için gönderinin altındaki tarif kartına bakın.

 • Yeşil fasulyeler: Fasulyeleri pişirmeden önce hepsinin güzel ve düzgün olması için uçlarını kestim.
 • Zeytin yağı: Bu, tüm baharatların yeşil fasulyeye yapışmasına yardımcı olur.
 • Limon suyu: Biraz limon suyu eklemek, bunlara parlak ve taze bir tat verir.
 • Parmesan Peyniri: Ben bu yeşil fasulyeleri üzerine taze rendelenmiş parmesan peyniri kullandım. Bu garnitür için çok şey katıyor.
 • Sarımsak tozu: Sarımsak tozunu sebzelerle karıştırarak yanlış yapmış olamazsınız!
 • Tuz ve biber: Bu yeşil fasulye yemeğindeki tüm lezzetleri arttırmak için bir tutam tuz ve karabiber ekleyin.

Fritözde Yeşil Fasulye Nasıl Yapılır?

Bu yeşil fasulyelerin ne kadar kolay yapıldığına inanamayacaksınız! Sadece birkaç dakikalık hazırlıkları alırlar ve ardından tüm işi fritözün yapmasına izin verirsiniz. Yeşil fasulyelerin eşit pişmesi için sepeti yarıya kadar sallamayı unutmayın!

 1. Birleştir: Bir kaseye yeşil fasulye, zeytinyağı, limon suyu, parmesan, sarımsak tozu, tuz ve karabiber ekleyin.
 2. Karıştırmak: Birleşene kadar her şeyi karıştırın.
 3. Aşçı: senin için ekle fritöz sepete koyun ve 370 derecede 5 dakika pişirin. Tek bir katmanda olduklarından emin olun, asla bir hava fritözü sepetine hiçbir şey koymak istemezsiniz, aksi takdirde birbirine yapışır ve eşit şekilde pişmezler.
 4. Sallayın ve Pişirin: Sepeti sallayın, ardından 5 dakika daha veya altın rengi ve yumuşayana kadar pişirin.
Yeşil fasulyenin diğer malzemelerle birlikte nasıl atılacağını ve ardından hava fritözü sepetine nasıl yerleştirileceğini gösteren 3 resim.

Yeşil Fasulyelerim Neden Hala Sert?

Hava fritözünüzün yeşil fasulyelerinin daha yumuşak olmasını istiyorsanız, her seferinde 2-3 dakika daha pişirmeyi deneyebilirsiniz. İstediğiniz kadar hassas olana kadar bunu yapın. Eşit şekilde pişmeleri için hava fritözü sepetini aralıklı olarak salladığınızdan emin olun.

Hava fritözünde pişmiş yeşil fasulye.

Taze veya Dondurulmuş Yeşil Fasulye Kullanıyor muyum?

Bu fritöz yeşil fasulye tarifi için taze yeşil fasulye kullandım, ancak tamamen dondurulmuş kullanabilirsiniz! Sadece önce onları çözmeniz gerekiyor. Daha hızlı çözülmeleri için dondurucunuzdan çıkarın ve ılık su altında çalıştırın. Ardından, bir kağıt havluyla kurulayın ve oturmalarına izin verin ve birkaç dakika havayla kurumasını tamamlayın. Tamamen kuru olduklarından emin olun ve ardından devam edin ve baharatları ekleyin. Tarif kartındaki talimatlara göre pişirin.

Pişmiş yeşil fasulyelerde çatalın yakın plan görüntüsü.

Artıklar Nasıl Saklanır

Bazen bu yeşil fasulyelerden arta kalanlarım oluyor ve bu tamamen sorun değil. Harika saklanırlar ve ertesi gün fritözde kolayca tekrar ısıtabilirsiniz.

 • Buzdolabında: Artık hava fritöz yeşil fasulyeniz varsa, bunları buzdolabında hava geçirmez bir kapta saklayın. Yaklaşık 2-3 gün sürecekler.
 • Yeniden ısıtmak için: Bunları hava fritözünüzde tekrar ısıtın! Onları yaklaşık 4-5 dakika veya ısınana kadar 350 derecede pişirin.


 • Bir kaseye yeşil fasulye, zeytinyağı, limon suyu, parmesan, sarımsak tozu, tuz ve karabiber ekleyin.

 • Birleştirilene kadar her şeyi birlikte karıştırın.

 • Fritöz sepetinize ekleyin ve 370 derecede 5 dakika pişirin.

 • Sepeti sallayın, ardından 5 dakika daha veya altın rengi ve yumuşayana kadar pişirin.Hizmet: 6

kalori85kalori (%4)karbonhidratlar7g (%2)Protein3g (%6)Yağ6g (%9)Doymuş yağ1g (%5)Doymamış yağ1gTekli doymamış yağ4gKolesterol4mg (%1)Sodyum272mg (%11)Potasyum179mg (%5)Lif2g (%8)Şeker3g (%3)A vitamini558İÜ (%11)C vitamini11mg (%13)Kalsiyum66mg (%7)Ütü1mg (%6)

Tüm beslenme bilgileri üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Garnitür

Yerel mutfak Amerikan

anahtar kelime 20 dakika, hava fritöz yeşil fasulye

Leave a Reply

%d bloggers like this: