Noel Ağacı Şarküteri Masası | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı oku.

Herhangi bir tatil partisine en şirin ek olan bu Noel ağacı şarküteri panosu hem şenlikli hem de lezzetli! Salam, prosciutto, peynir, meyve ve kuruyemişlerin lezzetli bir karışımını ve ağaç dalları olarak biberiye dallarını içerir! Neredeyse yemek için çok iyi görünüyor.

Tatil partileri için hangi mezelerin sunulacağını bulmaya çalışmanın zor olabileceğini biliyorum. Şüpheye düştüğünüzde bir şarküteri tahtası yapın! Gerçekten yanlış gidemezsin! Çok çeşitli ikramlar sundukları için herkes için bir şeyler var. Bu Noel çelengi şarküteri panosu, bu meyve şarküteri panosu gibi mutlaka yapılması gereken bir şey! Ve Noel sabahı için bu kahvaltılık şarküteri tahtası en iyi uyanılacak şey.

Bütün bir Noel ağacı şarküteri panosunun yukarıdan aşağıya görünümü.

Yılbaşı Ağacı Şekilli Şarküteri Tahtası

Hiçbir şey Noel’i bir Noel ağacı gibi haykırmaz. Şekli anında tanınır ve tüm tatil partilerinize biraz şenlikli bir çekicilik katar! Temalı şarküteri panoları, yapmayı en sevdiğim şeylerden bazıları. Bir araya getirmek eğlenceli ve yemesi daha da eğlenceli! Tamamlanmış bir tane gördüğünüzde bazen nereden başlayacağınızı bilmenin zor olabileceğini biliyorum, ancak bu Noel ağacı şarküteri tahtasını yapmak aslında gerçekten çok kolay!

Başlamak için ihtiyacınız olan tüm adımların yanı sıra hangi meyvelerin, kuruyemişlerin, etlerin ve peynirlerin kullanılacağına dair bazı fikirleri de dahil ettim! Şarküteri tahtalarının en güzel yanı, onları beğeninize göre kolayca özelleştirebilmenizdir! Bu nedenle, en sevdiğiniz tatil ikramları için aşağıdaki öğelerden herhangi birini değiştirmekten çekinmeyin! İster deneyimli bir şarküteri ustası olun, ister ilk kez bir tahta yapıyor olun, kesinlikle bir hit olacak. Misafirlerinizi etkilemenin (ve midelerini mutlu etmenin) kesin bir yolu.

Kurul ile başlayalım!

Her şeyden önce, kurulun kendisine ihtiyacınız olacak. Noel ağacının boyutuna ve şekline uyması için dikdörtgen bir şarküteri tahtası kullanmanızı tavsiye ederim. Dikdörtgen bir kesme tahtası da kullanabilirsiniz!

Tarif Eleştirmen Önerisi

Dikdörtgen Şarküteri Tablası

JK Adams Grafton Kiraz Ağacı 20×12 İnç Sunum Tahtası

Bu tahtanın dikdörtgen şekli, onu bir Noel ağacı şarküteri için harika kılar! Kiraz ağacı çarpıcıdır ve herhangi bir tatil yemeği masasında dikkat çekici olacağından emin olabilirsiniz.

Baştan Aşağıya Çalışın

Hadi başlayalım! Noel ağacı şarküterinizi yapmaya başlamak için dar bir tabaka Badem tepede. gibi diğer kuruyemiş çeşitlerini de kullanabilirsiniz. ceviz veya cevizler

Yılbaşı Ağacı Şarküteri İçin Tarçınlı Badem Kullanın

Eğer sen Gerçekten şenlikli olmak istiyorum, kullanmayı deneyin tarçınlı badem! Bunlar benim en sevdiğim Noel ikramlarından biri. Şeker tadı ve karamelize dokusuyla bir arada durmak imkansız. Buradaki tarifimi kullanarak yavaş pişiricinizde kolayca bir parti yapabilirsiniz.

Et ve Zeytin ekleyin

Noel şarküterisinin şeklini oluşturmaya devam etmek için, yeşil zeytin ve prosciutto bademlerin altında. Bunlar benim kullandığım etler, ancak bunları en sevdiğiniz türle değiştirmekten çekinmeyin!

 • İtalyan Kuru Salam
 • Prosciutto

Prosciutto yumuşak ve lezzetli, İtalyan kuru salamı ise lezzetli baharatlarla dolu! Her ikisi de tahtadaki diğer öğelerle harika ücretsiz tatlar ekler. Jambon bulamazsanız sucuk dilimleri de kullanabilirsiniz.

Noel Ağacı Şarküteri Tablanız için Bir Sonraki Katman – Meyve!

Taze meyve ile asla yanlış gidemezsin! Bu genellikle ailemin akşam yemeği pişerken kendilerini toparlamak için gittiği şey. Bir renk patlaması ve taze bir tat katmak için işte kullandığım meyveler. Yine, favorileriniz için bunları değiştirmekten çekinmeyin! Üzüm ve şekerli kızılcık, tatil için harika seçeneklerdir.

 • kivi
 • Yaban mersini
 • Ahududu
 • Yeşil zeytin
Şarküteri tahtasında peynir ve böğürtlen katmanlarının yakın çekimi.

Bana Peyniri Ver!

Noel ağacı şarküteri tahtanıza peynir eklemek, tatlar ve dokularla oynamanın harika bir yoludur. (Markette lezzetli, süslü bir peynir gördüyseniz, işte size onu kullanmak için bir fırsat!)

 • Kızılcıklı Wensleydale
 • Küçük Mozzarella Peyniri İncileri
 • Münster Peynir Dilimleri (kar tanesi ve yıldız şeklinde kesilmiş)

Noel, kızılcık her şeyi kullanmak için mükemmel bir zamandır. Wensleydale sert, cevizli bir peynirdir ve kızılcıkların mayhoş tadı onu mükemmel bir şekilde tamamlar! Mozzarella topları bir zorunluluktur (merhaba, kremalı sütlü iyilik!) ve muenster dilimleri, şekilleri kesmek için mükemmeldir. Yıldızlar, şarküteri ağacınızın en şirin son dokunuşları!

Tarif Eleştirmen Önerisi

Yıldız Şeklinde Çerez Kesiciler

5 Parça Paslanmaz Çelik Kar Taneleri Kurabiye Kesici Seti – Wondershop™

Peynir detaylarınız için küçük, yıldız şeklinde çerez kesiciler kullanmak isteyeceksiniz. Farklı boyut ve şekillere sahip bu seti seviyorum!

Krakerleri Unutmayın!

İşte bu Noel ağacının katmanları için kullandığım birkaç şey daha! Tuzlu tatları ve lezzetli çıtırlıkları nedeniyle şarküteri tahtalarıma kraker, cips ve simit eklemeyi seviyorum.

 • yuvarlak kraker
 • Çubuk kraker

gibi tuzlu şeyler kraker, cips ve fındık meyvenin tatlılığını dengeledikleri için şarküteri tahtanıza eklemek için harikadır. Yuvarlak krakerleri Triscuits, Club krakerler veya pide cipsleri gibi başka çeşitlerle değiştirebilirsiniz. Tahtanızda daha fazla tatlı istiyorsanız, şunları da kullanabilirsiniz: kurabiye veya bisküvi!

Son Dokunuş – Biberiye Dalları!

Biberiye dalları sadece MUHTEŞEM kokmakla kalmaz, aynı zamanda bu Noel ağacı şarküteri panosunun en şirin son rötuşlarıdır! Küçük ağaç dalları gibi görünüyorlar!

Noel ağacı şarküterisine prosciutto ekleme.

Yılbaşı Ağacı Şarküteri Tablanızı Birleştirme

Şarküteri yapma sürecinizin sorunsuz olması için tüm adımlar bir arada! İnan bana, ilk şarküteri tabağını yaptığında bağımlısı olacaksın. Bu çok eğlenceli! Ve sonuç, kesinlikle zarar vermeyen lezzetlidir.

 1. Bademle Başlayın: büyük bir dikdörtgen tahta bademli ağacın tepesinden başlayın.
 2. Yeşil zeytin: Ardından, yeşil zeytinlerle takip edilen bir Noel ağacı şekli oluşturarak altında katmanlar oluşturun.
 3. Prosciutto Dilimleri: Altına prosciutto ekleyin.
 4. Meyve: Ardından, ahududularınızı ekleyin.
 5. Peynir: Bir kat mozzarella incisi ile takip edin.
 6. Tekrar Katmanları: Katmanlar halinde salam, yaban mersini, kızılcıklı Wensleydale peyniri, kivi ve ardından yuvarlak krakerleri en alta ekleyin.
 7. Yıldız Şekillerini Kesin: Dilimlenmiş muenster peynirini kar tanesi ve yıldız şeklinde kesin ve ardından tahtaya ekleyin.
 8. Biberiye ile Bitirin: Ardından ağacı biberiye ile süsleyin.
Şarküteri masasına Wensleydale peyniri küpleri ekleniyor.


 • Büyük bir dikdörtgen ahşap tahta üzerinde bademli ağacın tepesinden başlayın. Ardından, yeşil zeytin, prosciutto, ahududu, mozzarella incileri, Salam, yaban mersini, kızılcık, kivi ve yuvarlak kraker ile Wensleydale peyniri ile bir ağaç şekli oluşturarak altında katmanlar oluşturun.

 • Dilimlenmiş muenster peynirini kar tanesi ve yıldız şeklinde doğrayıp tahtaya ekleyin. Ağacı biberiye ile süsleyin.hizmet: 6

Tüm beslenme bilgileri, üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına düşen porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Meze

Yerel mutfak Amerikan

anahtar kelime yılbaşı ağacı şarküteri, yılbaşı ağacı şarküteri panosu

Leave a Reply

%d bloggers like this: