Nihai Kolay Küba Sandviçi

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı oku.

Lezzetli Easy Cuban Sandwich, iki çeşit domuz eti, bir sürü eritilmiş İsviçre peyniri, turşu ve hardalla kaplanmıştır. Tereyağında kızartılmış ve mükemmellik için preslenmiş bu, domuz eti sevenler için mükemmel bir sandviç.

İster sandviçte, ister rosto olarak pişirilmiş, ister patates püresi ve sos ile servis edilmiş olsun, her türlü lezzetli domuz etini seviyorum! Domuz eti seviyorsanız, bu Skillet Pork Cacciatore’u veya bu Yavaş Pişirici Mississippi Domuz Kızartmasını mutlaka deneyin!

Bir tabakta üst üste istiflenmiş iki yarım ile ikiye bölünmüş bir Küba sandviçi.

Kolay Küba Sandviç Tarifi

Bu doyurucu sandviç tamamen katmanlarla ilgilidir ve her biri tatta önemli bir lezzet rolü oynar. Bununla birlikte, ana bileşen, iki tür domuz etidir. Füme jambon katmanları ve katmanları, ince dilimlenmiş domuz bonfile ile eşleştirilir. Cubano, eritilmiş İsviçre peyniri ve domuz eti ile eşleştirilmiş turşu ve hardalın keskin ve ekşi tadıyla en üst düzey sandviçtir.

Bu sandviç sadece lezzetle dolu değil, aynı zamanda yapması gerçekten çok kolay! Tüm farklı malzemeler birbirini çok iyi tamamlıyor ve bu sandviçi her hafta öğle yemeği için istemenize neden olacak! Bir şeyleri değiştirmek ve bunu kendinize ait yapmak da kolaydır. Ama güven bana, bu tarifi bir kez denediğinde, yeni klasiğin, tercih ettiğin sandviç olacak!

Küba Sandviçindeki Malzemeler

Bu lezzetli sandviçin bir avuç ana malzemesi var ve Miami’den mi yoksa Tampa’dan mı geldiğinize bağlı olarak, doğru varyasyon hakkında farklı görüşleriniz olabilir! Kesin ölçüler için gönderinin altındaki tarif kartına bakın.

Domuz Bonfile

 • Domuz Bonfile: Bu et parçası, bu sandviç için bir zorunluluktur!
 • Zeytin yağı: Bu, baharatların domuz etinize yapışmasına yardımcı olacaktır.
 • Portakal suyu: Narenciye aroması ete hoş bir dokunuş katar.
 • Misket limonu suyu: Etteki lezzetleri tamamlamak için biraz kireç ekleyin.
 • diş sarımsak: Taze sarımsak dişleri kullanmıyorsanız, kıyılmış sarımsak kullanabilirsiniz. ½ çay kaşığı yaklaşık 1 diş sarımsağa eşittir.
 • Kurutulmuş Kekik: Bu çeşni tam da doğru lezzet.
 • Kimyon: Kimyon biraz lezzet katıyor ama merak etmeyin, ısı eklemiyor!

Sandviç

 • Küba Ekmeği: Ev yapımı Küba ekmeği tarifimi kullanmayı seviyorum ama İtalyan ekmeği de işe yarayacak!
 • İsviçre peyniri: Bu peynirin sandviçe getirdiği zıt lezzete bayılıyorum.
 • Füme Jambon: Bunu şarküteriden alın, dilimlenecek ve gitmeye hazır olacak!
 • Dereotu turşu: Bir sandviçte yeterince turşu yiyemezsin! Bunlar en iyileri!
 • Hardal: Ben normal hardal kullanıyorum ama aromayı arttırmak isterseniz dijon hardalı da kullanabilirsiniz.
 • Tereyağı: Ben tuzsuz tereyağı kullandım.

Küba Sandviçi Nasıl Yapılır?

Bu sandviç tamamen katmanlarla ilgilidir ve hazırlığın en hantal kısmı domuz bonfile pişirmektir (sadece pişirme süresi nedeniyle).

Domuz Bonfile

 1. hazırlık: Fırını 375 derece Fahrenheit’e önceden ısıtın ve kenarlı bir fırın tepsisini folyo ile hizalayın.
 2. Baharat Yapın ve Dökün: Domuz bonfileyi hazırlanan fırın tepsisine yerleştirin. Küçük bir kapta zeytinyağı, portakal suyu, misket limonu suyu, diş sarımsak, kekik ve kimyonu birlikte çırpın ve etin üzerine dökün.
 3. Aşçı: 30 ila 40 dakika veya et 145ºF iç sıcaklığa ulaşana kadar pişirin. Eti ince ince dilimleyin ve kenara alın.

Sandviç

 1. Ekmeği dilimleyin: Her bir somun ekmeği uzunlamasına ikiye bölün ve ardından 4 eşit parçaya bölün.
 2. Katman: Peynirin yarısını sandviç ekmeğinin alt katına ekleyerek malzemeleri katmanlamaya başlayın. Füme jambon, dilimlenmiş domuz eti ve turşu ile doldurun. Kalan peyniri üstüne yerleştirin. Ekmeğin üst kısmına hardal sürün ve sandviçin üzerine yerleştirin.
 3. Kızarmış ekmek: Orta ateşte bir tavada veya ızgarada tereyağını eritin. Sandviçleri ekleyin ve sandviçleri aşağı bastırmak için üzerine demir tava gibi ağır bir tava koyun. Kızarttıktan sonra Küba sandviçini çevirin ve tekrarlayın. İsterseniz, bir kullanabilirsiniz panini presi bu sandviçi mükemmel bir şekilde kızartmak için!
Bir Küba sandviçinin nasıl bir araya getirileceğini gösteren 6 resim.

Küba Ekmeği Kullanmak Zorunda mısınız?

Bu, kime sorduğunuza bağlıdır, ancak doğrusu bu sandviçi hazırlamak için herhangi bir yumuşak somun ekmeği kullanabilirsiniz. Ekmek çok sertse, sonunda pişirirken kolayca basmaz.

Küba sandviçinin yarısını tutan birinin yakın çekimi.

Hangi Domuz En İyisidir?

Bu özel tarif, domuz omzuna göre hazırlanması daha kolay ve hızlı olduğu için domuz bonfile gerektirir. Her iki tür domuz eti de işe yarayacaktır ve omuz, bonfileden biraz daha fazla tatlandırılabilir. Seçim senin!

Bir ısırık çıkarılmış bir tabakta bir Küba sandviçi.


Domuz Bonfile

 • Fırını 375º Fahrenheit’e önceden ısıtın ve kenarlı bir fırın tepsisini folyo ile kaplayın.

 • Domuz bonfileyi hazırlanan fırın tepsisine yerleştirin. Küçük bir kapta zeytinyağı, portakal suyu, misket limonu suyu, diş sarımsak, kekik ve kimyonu birlikte çırpın ve etin üzerine dökün.

 • 30 ila 40 dakika veya et 145º Fahrenheit iç sıcaklığa ulaşana kadar pişirin. Eti ince ince dilimleyin ve kenara alın.

Sandviç

 • Her bir somun ekmeği uzunlamasına ikiye bölün ve ardından dört eşit parçaya bölün.

 • Peynirin yarısını sandviç ekmeğinin alt katına ekleyerek malzemeleri katmanlamaya başlayın. Füme jambon, dilimlenmiş domuz eti ve turşu ile doldurun. Kalan peyniri üstüne yerleştirin. Ekmeğin üst kısmına hardal sürün ve sandviçin üzerine yerleştirin.

 • Orta ateşte bir tavada veya ızgarada tereyağını eritin. Sandviçleri ekleyin ve sandviçleri aşağı bastırmak için üzerine demir tava gibi ağır bir tava koyun. Kızarttıktan sonra sandviçi çevirin ve tekrarlayın.


Panini presiniz varsa, sandviçleri kızartmak ve pres yapmak için de kullanabilirsiniz.
İlk olarak 21 Şubat 2020 tarihinde yayınlandı
25 Kasım 2022’de güncellendi

hizmet: 8

servis1sandviçkalori582kalori (%29)karbonhidratlar29g (%10)Protein42g (%84)Yağ33g (%51)Doymuş yağ15g (%75)Doymamış yağ3gtekli doymamış yağ12gTrans yağ0.1gKolesterol124mg (%41)Sodyum1377mg (% 57)Potasyum536mg (%15)Lif2g (%8)Şeker3g (%3)A vitamini621iç ünite (%12)C vitamini6mg (%7)Kalsiyum564mg (% 56)Ütü4mg (%22)

Tüm beslenme bilgileri, üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına düşen porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs öğle yemeği, Ana yemek

Yerel mutfak Küba

anahtar kelime Küba, Küba Sandviç Tarifi, kolay, sandviç

Leave a Reply

%d bloggers like this: