Nane Sıcak Çikolata | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı oku.

Tatil için bir fincan naneli sıcak çikolatadan daha iyi bir şey yoktur! Bu naneli sıcak çikolata zengin ve kremsidir. en iyi nane aroması Aileniz tüm kış boyunca onu yudumlamaya bayılacak!

Noel zamanı için ev yapımı sıcak çikolata ile gerçekten yanlış gidemezsiniz. Bu lezzetli tariflerle, yıl boyunca yapmak bile isteyebilirsiniz! Sırada bu beyaz sıcak çikolatayı, kurabiyeleri ve kremalı sıcak çikolatayı veya sıcak çikolata bombalarını deneyin!

Beyaz bir kupa içinde nane sıcak çikolata, çırpılmış krema ve ezilmiş nane ile tepesinde. Arka planda nane dolu bir tabak var.

Ev yapımı naneli sıcak çikolata

Noel’in sadece birkaç gün uzakta olması çılgınca değil mi? Yoğun tatil sezonunda rahatlamak ve gevşemek için büyük bir tencere ev yapımı sıcak çikolatadan daha iyi bir yol yoktur. Bugünün tarifi, lezzetli nane aromasıyla zenginleştirilmiş, zengin ve kremsi sıcak çikolata! Ailemin Noel zamanı yapmayı en sevdiği tariflerden biri.

İyi haber şu ki, bu naneli sıcak çikolatanın yapımı 10 dakikadan az sürüyor. Sizi içten dışa ısıtacak hızlı ve kolay bir tedavi! Tüm ailenin seveceği bir ikram için bu sıcak çikolatayı biraz marshmallow, çırpılmış krema ve ezilmiş nane ile servis edin!

Bunu Yapmak İçin İhtiyacınız Olan Her Şey

Bu naneli sıcak çikolatayı hazırlamak için sadece birkaç basit malzeme yeterli! Ev yapımı sıcak çikolatanın en iyi yanı, onu istediğiniz gibi özelleştirebilmenizdir. Aşağıdaki ipuçları bölümünde daha fazla varyasyon ve ikame görün! Ayrıca, tam ölçüler arıyorsanız, hepsini gönderinin sonundaki tarif kartında bulabilirsiniz.

 • Süt: %2, tam veya yarım ve yarım kullanmaktan çekinmeyin. Herhangi bir süt işe yarar, ancak yağ içeriği ne kadar yüksek olursa, sıcak çikolatanız o kadar kremamsı olur.
 • Kakao tozu: Elinizde ne varsa işe yarar, ama eğer Gerçekten İyi bir tencerede sıcak çikolata yapmak istiyorsanız, yüksek kaliteli Hollanda usulü kakao tozu kullanmanızı tavsiye ederim.
 • Toz şeker: Naneli sıcak çikolatayı tatlandırır. Sıcak çikolatanızın çok tatlı olmasını istemiyorsanız damak tadınıza göre ayarlayabilirsiniz.
 • Ezilmiş Baston Şekerler: Bunlar, nane aroması için sıcak çikolatanın içinde eritilir. Ezilmiş nane şekerleri de işe yarıyor! Bunun yerine birkaç damla nane özü de kullanabilirsiniz.
 • Sütlü Çikolata Cipsi: Yine, en iyi lezzet için yüksek kaliteli pişirme çikolatası kullanmanızı tavsiye ederim. her zaman için giderim Ghirardelli!
 • Vanilya Özü: Vanilya, sıcak çikolataya biraz ekstra lezzet katar ve genel olarak tadının daha iyi olmasını sağlar!

Nane Sıcak Çikolata Nasıl Yapılır

O kadar kolay! Bu, küçüklerinizin bile yardımcı olabileceği bir şey. Çocuklarım sütlü çikolata parçacıklarını karıştırmayı ve onların pürüzsüz, çikolatamsı iyiliğe dönüşmesini izlemeyi seviyor.

 1. Tencereye Malzemeleri Ekleyin: Orta-yüksek ateşte orta boy bir tencerede süt, kakao tozu, toz şeker ve sütlü çikolata parçalarını birleştirin. Sonra birleştirmek için çırpın.
 2. Hızla çıkarmak: Karışım ısınırken çikolata parçaları eriyene kadar çırpmaya devam edin.
 3. Şeker Kamışı Parçalarını Ekle: Ezilmiş şeker kamışlarını karıştırın. Yaklaşık 5 dakika ısıtın ve şekerler eriyene kadar çırpın. İstenilen sıcaklığa ulaşana kadar yavaşça ısıtmaya devam edin.
 4. Vanilyada çırpın: Ateşten alın ve vanilyada çırpın.
 5. Servis Edin ve Keyfini Çıkarın: En sevdiğiniz kupada hemen servis yapın ve en sevdiğiniz sıcak çikolata sosları ve daha fazla ezilmiş şeker kamışı ile süsleyin!
4-sıcak çikolata malzemelerinin birbirine eklendiği fotoğraf kolajı.

İpuçları ve Varyasyonlar

Sıcak çikolatanızı kişiselleştirmek eğlencenin bir parçası! İşte lezzetli ev yapımı sıcak kakaonuzu değiştirmenin birkaç basit yolu.

 • Beyaz Çikolata kullanın: Naneli beyaz sıcak çikolata en sevdiğim kış içeceklerinden biridir. Kakao tozunu atlayarak ve çikolata parçalarınızı bunun yerine beyaz çikolata şeker eriyiği ile değiştirerek bunu kolayca yapabilirsiniz!
 • Bitter Çikolata kullanın: Sıcak çikolatanızın daha zengin ve daha hoş olmasını istiyorsanız, bunun yerine bitter çikolata parçalarına gidin! Ne zaman daha çok çikolatalı ve daha az tatlı bir şey istesem, her zaman Ghirardelli %60 kakaolu cips.
 • Süt İçermeyen Yapın: Fındık sütü, soya sütü ve laktoz içermeyen sütün hepsi bu naneli sıcak çikolata tarifinde harika çalışıyor! Ekstra kremsi hale getirmek için, süt içermeyen krema veya ağır krema da ekleyebilirsiniz! hatta bulabilirsin süt içermeyen krem ​​şanti üzerinde kullanmak için. Bu, herkesin tadını çıkarabileceği bir tarif!
 • Çivili yap: Bu naneli sıcak çikolatanın sadece yetişkinlere yönelik bir versiyonu için, ezilmiş şeker kamışlarını bir miktar naneli Schnapps ile değiştirmeyi deneyin.

Ev Yapımı Sıcak Çikolata Ne Kadar Dayanır?

Çok mu sıcak çikolata yaptınız? Endişelenme! İşte taze tutmanın ve hafta boyunca tadını çıkarmanın yolu.

 • Buzdolabında: Naneli sıcak çikolatayı hava geçirmez bir kapta 3-4 gün saklayın. Gerektiğinde ocak üstünde veya mikrodalgada tekrar ısıtın!

Beyaz bir kupada naneli sıcak çikolatanın yukarıdan aşağıya görünümü tutuluyor.


 • Orta-yüksek ateşte orta boy bir tencerede süt, kakao tozu, toz şeker ve sütlü çikolata parçalarını birleştirin. Birleştirmek için çırpın.

 • Karışım ısınırken çikolata parçaları eriyene kadar çırpmaya devam edin.

 • Ezilmiş şeker kamışlarını karıştırın. Yaklaşık 5 dakika ısıtın ve şekerler eriyene kadar çırpın. İstenilen sıcaklığa ulaşana kadar yavaşça ısıtmaya devam edin.

 • Ateşten alın ve vanilyayı çırpın.

 • Hemen servis yapın ve en sevdiğiniz sıcak çikolata sosları ve daha fazla ezilmiş şeker kamışı ile süsleyin!hizmet: 4

servis1Fincankalori323kalori (%16)karbonhidratlar42g (%14)Protein10g (%20)Şişman14g (%22)Doymuş yağ8g (%40)Doymamış yağ0.3gtekli doymamış yağ2gTrans yağ0.04gKolesterol33mg (%11)Sodyum109mg (%5)Potasyum449mg (%13)Lif3g (%12)Şeker39g (%43)A vitamini446iç ünite (%9)C vitamini0.1mgKalsiyum333mg (%33)Ütü1mg (%6)

Tüm beslenme bilgileri, üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına düşen porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs İçecek

Yerel mutfak Amerikan

anahtar kelime 10 dakika, naneli sıcak çikolata

Leave a Reply

%d bloggers like this: