Nane Beze Kisses | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı oku.

Nane Meringue Kisses’in dışı çıtır çıtır, ortası yumuşak ve çiğnenebilir, nane aroması ise tatlı ve ferahlatıcıdır. Onlar en tatlı küçük şekerler ve bu tatil sezonunda hediye vermek için mükemmeller!

Arada bir, süper çikolatamsı olmayan benzersiz bir şekerleme yapmak gerçekten eğlencelidir. Her Noel çocuklarımı mutfağa sokmak ve Noel şekeri yapmak için çaba harcıyorum. Genellikle kolay olduğu ve herkesin sevdiği için şekerleme yaparız. Favorilerim, bu lezzetli graham kraker şekerleme (sadece 5 malzemeyle!) ve bu Noel çatlak şekerleme tarifi!

Yanında süs eşyaları olan bir masanın üzerindeki şeker tabağında naneli beze öpücükleri.

Nane Beze Öpücük Tarifi

Beze, çoğunlukla güzel ve kabarık olana kadar çırpılan yumurta akı. Sıkma torbasına koyup öpücük şeklinde sevimli toplara sıkıp fırında pişiriyorsunuz. Nane beze öpücüğünü ısırdığınızda ağzınıza güzel bir nane aroması doluyor! Dışı çıtır çıtır olan beze eriyip yumuşak ve çiğnenebilir bir tatlıya dönüşür. Yemek yemek çok eğlenceli!

Her türlü farklı şekillerde beze sıkabilirsiniz! Bu öpücükleri yaparken bir de bu naneli kremalı lolipopları yapmayı deneyebilirsiniz. Onları bu kremalı kurabiyeler gibi güzel bir spiral şeklinde şekillendirebilirsiniz. Beze, bir fincan sıcak çikolata ile harika gider! Noel tatlısı şarküteri tahtanızda da güzel görünüyor. Beze yapmanın pek çok eğlenceli yolu var, sadece limon kremalı turtanın üstüne ait değil (ama turtada da süper lezzetli!).

İçindekiler

Bu nane kremalı lolipopları yapmak için birkaç basit malzemeye ihtiyacınız olacak. Çoğunlukla yumurta akı, bu yüzden çok fazla yumurta kullanmaya hazır olun! Belki de tüm yumurta sarılarını tüketmek için biraz krem ​​brüle yapabilirsin! Tam ölçülerini aşağıdaki tarif kartında bulabilirsiniz.

 • Toz şeker: Normal şeker kileriniz harika çalışacak!
 • Yumurta beyazı: Yumurtalarınızın sarısını beyazlarından ayırmak isteyeceksiniz. Yumurta sarısının hiç bir kısmını karışımınıza katmayın yoksa bezeniz çıkmaz!
 • Limon suyu: Taze limon suyu her zaman en iyisidir, ancak şişelenmiş de işe yarayacaktır.
 • Tuz: Biraz tuz, bu tatlıdaki tüm tatlı tatları ortaya çıkaracaktır.
 • Vanilya Özü: Vanilya özü biraz lezzet katar ve ayrıca bezedeki tatlı tatların ortaya çıkmasına yardımcı olur.
 • Nane Özü: Nane aromasının geleceği yer burasıdır!
 • Kırmızı Jel Gıda Boyası: Biraz kırmızı gıda boyası, şeker kamışı tasarımını yapmak için kırmızı çizgileri nasıl elde edeceğinizdir.
Yumurta aklarının sert zirvelere kadar çırpıldığını ve ardından bir öpücük şekline getirildiğini gösteren proses resimleri.

Nane Beze Kisses Nasıl Yapılır

Bu güzel nane kremalı öpücükleri ısırdığınızda eğlenceli dokusuna ve lezzetli nane aromasına bayılacaksınız. Onları pipolamak ve bezenin kırmızı ve beyaz bir karışımdan çıkmasını izlemek çok eğlenceli. Herkesin seveceği sevimli küçük ısırıklar yapmak için ıslık çalmakta iyi olmanıza gerek yok. Beze gözünüzü korkutmasın, bunu tamamen yapabilirsiniz!

Beze Yap

 • hazırlık: Fırını 200℉’ye önceden ısıtın ve iki fırın tepsisini parşömen kağıdı ile kaplayın.
 • Kaynatma Suyu: Orta boy bir tencereye 1 inç su ekleyin ve hafifçe kaynatın.
 • Çırpmak: Isıya dayanıklı bir stand mikser kabına yumurta aklarını ve şekeri ekleyin. Birleşene kadar birlikte çırpın ve kasenin suya değmediğinden emin olarak kaynayan suyun üzerine yerleştirin.
 • Kırbaç: Yumurta aklarını ve şekeri karışım 140℉ olana kadar sürekli çırpın. Ateşten alın ve çırpma aparatı ile stand miksere takın. Yumuşak zirveler oluşana kadar çırpın.
 • Bitiş Beze: Limon suyu, tuz, vanilya özü ve nane özü ekleyin. Sert zirveler oluşana kadar çırpın. Beze, kasenin kenarlarından çekilmeye başlayacak ve çırpıcıyı çıkardığınızda, zirve dik duracaktır. Bu, yüksek hızda 10-15 dakikalık iyi bir çırpma süresi alabilir. Beze hazır olduğunda, nane kremalı öpücükleri yapmaya başlayacağız!

Pipo Beze Öpücükleri

 • Hazırlık Çantaları: Yuvarlak borular için ucunu keserek veya büyük bir yıldız uç takarak krema poşetlerinizi hazırlayın. Bir kürdan kullanarak sıkma torbasının içine 3 sıra kırmızı gıda jeli boyası yapın, bu, sıkarken beze nane şekerlerinin belirgin kırmızı şeritlerini verecektir.
 • Torbayı Doldur: Bezeyi dikkatli bir şekilde sıkma torbasına doldurun ve torbayı aşırı doldurmamaya dikkat ederek üst kısmından döndürerek kapatın (dolu yolun ½-⅔’ünü doldurun)
 • Hazırlık Parşömeni: Parşömen kağıdının dört köşesinin altına 4 küçük beze noktası sıkın ve aşağı doğru bastırın. Bu, parşömenin patlamasını ve pişerken beze şekerlemelerinize yapışmasını önleyecektir.
 • Boru Öpücükleri: Çeyrek büyüklüğünde beze noktaları sıkın, çantayı yukarı kaldırırken boruları yavaşlatın ve öpücüklere farklı öpücük şekli verin. Öpücükler arasında ½ inç kadar boşluk bırakın, ancak fırın tepsisini cömertçe doldurun.
 • Pişirmek: 1-½ ila 2 saat, öpücüklerin dışları dokunulduğunda gevrek olana kadar pişirin.. Fırını kapatın ve tava soğurken fırında soğumaya bırakın. Tava tamamen dokunulacak kadar soğuduğunda, fırından çıkarın.
 • Mağaza: Nane beze öpücüklerini parşömenden yavaşça çıkarın. Hava geçirmez bir kapta saklayın veya hemen servis yapın. Buzdolabına koymayın veya açıkta bırakmayın, aksi takdirde beze yapışkan ve ağartıcı hale gelebilir.

Beze Yapmanın İpuçları

Beze yapmayı bilmek çok eğlenceli bir şey. Zor değil, ama nasıl yapılacağını bilmen gereken birkaç şey var. İşte nane kremalı öpücüklerinizin her seferinde başarılı olmasını sağlayacak ipuçlarım!

 • Suyu Kaynatmayın: Tenceredeki suyu kaynama noktasının hemen altında tutun. Suyun kaynamasına izin verirseniz, yumurta aklarını pişirme ve beze başlangıcı yerine çırpılmış yumurta alma riskini alırsınız.
 • Bir Termometre Kullanın: Şeker ve yumurta aklarını pişirirken, karışımın 140℉’ye ulaştığından emin olmak için bir termometre kullanın. Şeker bu noktada tamamen çözülecek ve beze sıkma ve pişirme için çok kararlı olacaktır.
 • Nane Üzerinde Sakin Olun: Nane çok güçlü bir aromadır, bu yüzden çok fazla eklemek kolaydır ve aroma çok fazla olur ve tadı diş macunu gibi olabilir. Nane aromasında biraz daha az yoğun seviyorsanız, tam 1 çay kaşığı yerine ½ çay kaşığı ekleyerek başlayın. Bezeyi tadın ve ardından gerektiği kadar biraz daha ekleyin. Bezenin hatmi aromasının ortaya çıkması, güçlü nane aroması için güzel bir dengedir.

Arka planda yeşillik ve Noel süsleri olan bir şeker tabağında nane kremalı öpücükler.

Kalan Beze Öpücüklerini Saklamak

Bu ikramdan en iyi şekilde yararlanmak için nane kremalı öpücüklerinizi saklama ipuçlarımı uyguladığınızdan emin olun!

 • Tezgahın üzerinde: Nane beze lolipoplarınızı 2 haftaya kadar hava geçirmez bir kapta saklayın. Yapma beze ağlamaya başlayacağı ve çok yapışkan hale geleceği ve muhtemelen eriyeceği için üzerini açık bırakın veya soğutun.


 • Fırını 200℉’ye önceden ısıtın ve iki fırın tepsisini parşömen kağıdı ile kaplayın.

 • Orta boy bir tencereye 1 inç su ekleyin ve hafifçe kaynatın.

 • Isıya dayanıklı bir stand mikser kabına yumurta aklarını ve şekeri ekleyin. Birleşene kadar birlikte çırpın ve kasenin suya değmediğinden emin olarak kaynayan suyun üzerine yerleştirin.

 • Yumurta aklarını ve şekeri karışım 140℉ olana kadar sürekli çırpın. Ateşten alın ve çırpma aparatı ile stand miksere takın. Yumuşak zirveler oluşana kadar çırpın.

 • Limon suyu, tuz, vanilya özü ve nane özü ekleyin. Sert zirveler oluşana kadar çırpın. Beze, kasenin kenarlarından çekilmeye başlayacak ve çırpıcıyı çıkardığınızda, zirve dik duracaktır. Bu, yüksek hızda 10-15 dakikalık iyi bir çırpma süresi alabilir.

 • Yuvarlak borular için ucunu keserek veya büyük bir yıldız uç takarak krema poşetlerinizi hazırlayın. Bir kürdan kullanarak sıkma torbasının içine 3 sıra kırmızı gıda jeli boyası yapın, bu, sıkarken beze nane şekerlerinin belirgin kırmızı şeritlerini verecektir.

 • Bezeyi dikkatli bir şekilde sıkma torbasına doldurun ve torbayı aşırı doldurmamaya dikkat ederek üst kısmından döndürerek kapatın (dolu yolun ½-⅔’ünü doldurun)

 • Parşömen kağıdının dört köşesinin altına 4 küçük beze noktası sıkın ve aşağı doğru bastırın. Bu, parşömenin patlamasını ve pişerken beze şekerlemelerinize yapışmasını önleyecektir.

 • Çeyrek büyüklüğünde beze noktaları sıkın, çantayı yukarı kaldırırken boruları yavaşlatın ve öpücüklere farklı öpücük şekli verin. Öpücükler arasında ½ inç kadar boşluk bırakın, ancak fırın tepsisini cömertçe doldurun.

 • 1-½ ila 2 saat, öpücüklerin dışları dokunulduğunda gevrek olana kadar pişirin.. Fırını kapatın ve tava soğurken fırında soğumaya bırakın. Tava tamamen dokunulacak kadar soğuduğunda, fırından çıkarın.

 • Öpücükleri parşömenden nazikçe çıkarın, hava geçirmez bir kapta saklayın veya hemen servis yapın. Buzdolabına koymayın veya açıkta bırakmayın, aksi takdirde beze yapışkan ve ağartıcı hale gelebilir.hizmet: 80

kalori16kalori (%1)karbonhidratlar4g (%1)Protein0.2gYağ0.02gSodyum4mgPotasyum4mgŞeker4g (%4)A vitamini0,001iç üniteC vitamini0.01mgKalsiyum0.2mgÜtü0,004mg

Tüm beslenme bilgileri, üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına düşen porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Tatlı

Yerel mutfak Amerikan

anahtar kelime şeker, beze, nane beze öpücükleri

Leave a Reply

%d bloggers like this: