Mucize Yoğurtsuz Ekmek Tarifi

Mucize Ekmek Yoğurmamak! bu ÇOK İNANILMAZ İYİ ve yapmak gülünç derecede kolay. dışı huysuz, içi yumuşak ve çiğnenebilir – çorbalara dalmak için mükemmel!

Bu mucizeye EKMEK YOKTUR dememizin bir nedeni var.

Bu, Güz 2022 SOS Serimizin bir parçası olan hayranların favorisi bir tarif! Tüm seriyi görüntüle.


Senin için bir resim çizmeme izin ver. Altın rengi ve yırtık pırtık görünümlü, çıtır çıtır, sıcak beyaz ekmeğin kabaca parçalara ayrılması, buharın kaçması, masanın her yerinde uçuşan kırıntılar ile başlar ve sıcak ve çiğnenmiş küçük benliği derinlere dalarken o hızlı pike hareketi ile sona erer. kalın çorba kasesine koyun ve aç, mutlu ağzınıza lezzet katan biraz çiğnenebilir karbonhidrat verir. Açıkçası. Bu anın saf mutluluğu.

Sonbahara hoş geldiniz ekmek severler.

Bugün senin için gerçekten iyi haberlerim var.

BİR PATRON GİBİ EKMEK YAPMAK ÜZERE.


Bu Yazıda: Yoğurmasız Ekmek İçin İhtiyacınız Olan Her Şey


Okumak Yerine İzlemeyi mi Tercih Ediyorsunuz?

Beyaz eller ev yapımı yoğurmayan ekmeği parçalıyor.

Ekmek Yapmayanlar İçin Ekmek (SOS Dostu!)

Bu ekmeği enfes ev yapımı çorbalarınızla servis edeceksiniz ve övgüler ailenizden, arkadaşlarınızdan ve komşularınızdan akacak ve insanlar duramayacak. Bu, normal bir insan yaşamının normalliği içinde Martha-Stewart düzeyinde yerel büyüklük için sizin anınız ve biz onu sağacağız.

Lütfen şu anda beyninizi şu gizlenen düşünceler için tarayın: “Ben ekmek yapmıyorum.” “Ekmek pişirmek çok uzun sürüyor.” “Maya-y tarifleri beni korkutuyor.”

Arkadaşlar, kulübünüzde olduğumu kayıtlar göstersin. ben o ekipteyim Ekmek tariflerine yüzde sıfırdan daha az sabrım var ve bu nedenle hiç ekmek yapmıyorum ve sadece iki ufacık istisnam var:

 1. yaparım 5’te Artisan Bread’den tatlı çörek, yılda üç kez gibi, çünkü mükemmel çay halkaları, ev yapımı Fransız usulü tost fırınları ve tarçınlı rulolar ve içindeki pişirme divanın canlandığı zamanlar için. Ayrıca ÇOK KOLAY.
 2. bunu yaparım Mucize Yoğurmasız Ekmekarkadaşlarımdan, blog yazarlarından ilham aldım, Jim Lahey, ve internetin insanları ve ben her sonbahar ve kış minimum 250 kez yapıyorum çünkü fantezinin tam tersi. Bu da kafa karıştırıcı çünkü özellikle o rustik ve güzel Laura-Ingalls-Wilder-esque içine tıkıştırıldığında, fırından bir somun ev yapımı ekmek çıkarmak hoş geliyor. kırmızı Lodge Hollandalı Fırın (bağlı kuruluş bağlantısı) her yıl yapraklar dönmeye başladığında bayılırız, ama cidden – bu ekmeği hafta içi akşam yemekleri için düzenli olarak yapardım ve yapardım. Bu Mucize Yoğurtsuz Ekmek demiyoruz boşuna.

Yoğurt Ekmeği Tam Olarak Nedir?

Tam olarak göründüğü gibi!

Pek çok ekmek tarifi, çok fazla yoğurma, mayalama, kabarma ve tekrar mayalama ve Great British Bake-Off stres seviyelerini içeriyor olsa da, bu, yoğurma yok. Harcaacağınız en büyük çaba, un, su, maya ve tuzu bir araya getirmek için yapacağınız hızlı karışım ve Hollandalı fırınınızı fırına aktarmak için gereken güçtür (ama cidden, neden bu kadar ağır? ).

Bir gece boyunca tezgahta dinlendikten ve hızlı piştikten sonra sonuç: mükemmel kabuklu dış kısımlar, yumuşak ve sıcak iç kısımlar. Basitçe söylemek gerekirse, cennettir.

Kırmızı hollandalı fırında ekmek yoğurmak yok.

İhtiyacınız Olan Malzemeler

Tamam, bunun ne kadar kısa bir liste olduğuna hazır mısın?

 • çok amaçlı un (ekmek unu da işe yarayabilir!)
 • tuz
 • anlık maya
 • su (ama elinizde olduğunu tahmin ediyoruz)

Bu kadar! Kelimenin tam anlamıyla bu!

Yoğurmasız Ekmek Nasıl Yapılır?

Yastıklı, altın kabuklu, mükemmel pişmiş ev yapımı ekmek geleceğinde! Gerçekleştirelim.

 1. Karışım. Büyük bir kapta un, tuz ve mayayı birlikte çırpın. Hamur oluşmaya başlayana kadar biraz oda sıcaklığında suyla karıştırın. İlk başta biraz garip gelecek, hepsi bir araya gelecek dediğimizde bizi deneyin.
 2. Hamuru dinlenmeye bırakın. Kaseyi plastik sargıyla örtün ve gece boyunca oda sıcaklığında tezgahta oturmasına izin verin. Sabaha kadar unut gitsin.
 3. Hamuru şekillendirin. Hamuru kaseden çıkarın ve bir top haline getirin.
 4. Pişirmek. Hollanda fırınınızı veya fırına dayanıklı büyük tencerenizi parşömen kağıdıyla hizalayın. Fırında yarım saat kadar (hamursuz) ısıtın. Hamurunuzu ekleyin, kapağı ekleyin ve 30 dakika pişirin. Kapağı kaldırın ve üst kısım güzel bir altın rengi alana kadar 10 dakika daha pişirin.
 5. Uzaklaş! Bu sıcacık ev yapımı ekmeğin içine smaç atmaya ve her şeyin içine atmaya hazır olun!

Bu Yoğurtsuz Ekmek Tarifi Üzerine Çeşitlemeler

Açıkçası bunu orijinal, mükemmel haliyle tercih ediyoruz, ancak bazı değişiklikler yapmak istiyorsanız, her zaman SEÇENEKLER vardır.

 • Glutensiz nasıl yapılır: Biz denedik bu un (bağlı kuruluş bağlantısı) ve sonuçlar harikaydı. Dışta ve içte oluşan sert bir kabuk yumuşak, havadar ve ufacık süngerimsiydi – gerçeğe yakın. Bazı dezavantajlar: ekmek normal versiyon kadar kabarmadı ve elbette aynı lezzete sahip değildi.
 • Tam buğday nasıl yapılır: Bu, orijinal sürüme çok benzer. Hamurun kıvamı aynı, kabarması aynı, sert kabuğuyla fırından çıkarken de aynı görünüyordu. İç doku, çok fazla hava cebi olmayan daha yoğundu. Tadı biraz acıydı ve doku biraz kumluydu, ancak tam buğday unu ile beklenebilirdi.
 • Biraz lezzet nasıl eklenir: Kulağa lezzetli gelen bitkileri kullanın! Daha sonra yoğurmamak için başlangıçta karıştırın.
 • PEYNİRLİ nasıl yapılır: Bunun için bir tarifimiz var! Yoğurmasız Peynirli Ekmeğimize göz atın.
Kırmızı bir Hollanda fırını tutan beyaz eller. Hollandalı fırın kabında parşömen kağıdının üstüne ev yapımı yoğurulmamış ekmek var.

Pinch of Yum için mottomun GERÇEK İNSANLARIN GERÇEKTEN YAPACAĞI TARİFLER olduğunu tekrar söylemekte fayda var. Gözüne çarpan tüm tarifleri bu çok pratik ve çok önemli filtreden geçiriyorum.

Ve bu ekmek? Tek bir kapta tahta kaşıkla beş dakikada karıştırılabilen bu yoğrulmayan ekmek mi? Bu ekmek markalı. Başarmak. Bunu daha önce hiç yapmadıysanız, kemerlerinizi bağlayın.

Tüm gevrek, hava cepli ihtişamıyla onu çok seveceksiniz.

Beyaz eller ekmeği parçalamıyor.

Yoğurt Ekmeği Yok: Sıkça Sorulan Sorular

Hollanda fırınım yoksa bunu yapabilir miyim?

Sadece fırına dayanıklı, sıkıca oturan bir kapağa sahip, fırına dayanıklı bir tencereye veya tavaya ihtiyacınız olacak. Lütfen 450 dereceye kadar ısıtılabildiğinden emin olmak için kullandığınız her şeyle ilgili talimatları kontrol edin (talimat #2 için boş).

Aktif kuru maya bu ekmek için işe yarar mı?

Evet! Paket talimatlarına göre önce mayayı etkinleştirdiğinizden emin olun.

Ekmeğim neden kabarmadı?

Bu tarif için yaş maya kullanmanızı tavsiye ederiz. Süresi dolmuş maya, kabarmayacak ekmeğe yol açabilir.

Yazdır

saatsaat simgesiçatal bıçak takımıçatal bıçak takımı simgesibayrakbayrak simgesidosyaklasör simgesiinstagraminstagram simgesiilgi alanıilgi alanı simgesiFacebookfacebook simgesiYazdırbaskı simgesikarelerkareler simgesikalpkalp simgesikalp katıkalp katı simgesi

Tanım

Mucize Ekmek Yoğurmamak! bu ÇOK İNANILMAZ İYİ ve yapmak gülünç derecede kolay. dışı huysuz, içi yumuşak ve çiğnenebilir – çorbalara dalmak için mükemmel!


 • 3 bardaklar çok amaçlı un (405 gram veya 14.3 ons)
 • 1 1/2 çay kaşığı tuz
 • 1/2 çay kaşığı ani maya
 • 1 1/2 bardaklar oda sıcaklığında su

 1. HAMUR HAZIRLIĞI: Büyük bir karıştırma kabında un, tuz ve mayayı karışana kadar çırpın. Tıknaz, kalın bir hamur oluşana kadar suyla karıştırın. Biraz daha suya ihtiyacı varsa, birkaç yemek kaşığı daha ekleyin, sadece ıslanmasına yetecek kadar. Saçma ve tuhaf görünecek ve bunun işe yarayıp yaramayacağı konusunda beni sorgulayacaksın ama işe yarayacak. Karıştırma kabını plastik örtü ile örtün ve dinlenmeye bırakın. 12-18 saat oda sıcaklığında. Burada geceleme idealdir, çocuklar.

 2. PİŞİRME HAZIRLIĞI: Pişirmeye hazır olduğunuzda fırını önceden 450 dereceye ısıtın. 6 litrelik emaye kaplı dökme demir Lodge Dutch Oven’ı (veya benzerini) ısıtmak için yaklaşık 30 dakika fırına sokun. Bu noktada, hamur büyük, kabarık ve içinde küçük kabarcıklar bulunan oldukça gevşek olmalıdır. İyice unlanmış bir yüzeye hamuru nazikçe kazıyın. (Unutmayın: YOĞURMAYIN.) Dışı un olacak şekilde nazikçe top haline getirin, bir parşömen üzerine yerleştirin ve tavanız ısınırken üzerini plastikle kapatın.

 3. PİŞİRMEK: Plastiği hamurdan çıkarın. Hamuru ve parşömeni birlikte tavaya kaldırın, böylece parşömen sıcak tavanın altını kaplar (çok sıcak olduğu için tavaya dokunmamaya dikkat edin). Fırında, üstü kapalı, 30 dakika. Kapağı çıkarın ve dışını güzel, altın kahverengi ve gevrek hale getirmek için 10-15 dakika daha pişirin. İşte! Tamamlandı. Mucize yoğrulmamış ekmek, sen patronsun.

Notlar

Glutensiz un ve tam buğday unu çeşitleri.Yorumlardan ve sorulardan yola çıkarak bu tarifi hem glutensiz un hem de tam buğday unu ile denemeye karar verdik! Her biri için birkaç not: 1. Glutensiz: Biz denedik bu un ve sonuçlar harikaydı. Dışta ve içte oluşan sert bir kabuk yumuşak, havadar ve ufacık süngerimsiydi – gerçeğe yakın. Bazı dezavantajlar: ekmek normal versiyon kadar kabarmadı ve elbette aynı lezzete sahip değildi. 2. Tam Buğday: Bu orijinal versiyona çok benziyordu. Hamurun kıvamı aynı, kabarması aynı, sert kabuğuyla fırından çıkarken de aynı görünüyordu. İç doku, çok fazla hava cebi olmayan daha yoğundu. Tadı biraz acıydı ve doku biraz kumluydu, ancak tam buğday unu ile beklenebilirdi.

 • Hazırlık zamanı: 12 saat
 • Pişirme Süresi: 40 dakika
 • Kategori: Garnitür
 • Yöntem: Pişirmek
 • Yerel mutfak: Amerikan

Anahtar Kelimeler: yoğurmayan ekmek, ev yapımı ekmek, kolay ekmek

Tarif Kartı tarafından desteklenmektedir Lezzetli Tarifler logosu

(👇🏼 Burada Tavuk Yabani Pirinç Çorbası’na batırılmış olarak resmedilmiştir. bu durumu yeterince tavsiye edemez.)

Çorbaya batırılan ekmek.

Yıllar öncesinden BU POST’ta sevimli kırmızı Lodge Dutch Oven’ımla yapmayı sevdiğim yaklaşık on şeyi okuyabilirsiniz. Evet, o kadar süper bir hayranım.


Bu Ekmeğin Keyfini Çıkaracak Çorba Tarifleri

Gerçekten de bu sıcacık ekmeğin bir parçasını sıcacık, kremalı bir çorbaya daldırmaktan daha iyi bir şey yoktur. İşte favorilerimiz:


Sizi Gösterme Zamanı!

Mucize Yok Yoğurma Ekmeği için okuyucu tarifleri kolajı.

Bir şey daha!

Bu tarif koleksiyonumuzun bir parçasıdır. kolay pişirme tarifleri. Buna bir bak!

Leave a Reply

%d bloggers like this: