Miso Crunch Salata Tarifi – Pinch of Yum

Kıyılmış lahana ve lahana, karides, avokado, kişniş ve kırmızı biber aromalı yer fıstığı ve mükemmel tatlı miso sosu.

Bu, İlkbahar 2023 SOS Serimizin bir parçası olan yepyeni bir tarif, başka bir deyişle KOLAY tarifler! SOS tarifleri koleksiyonumuzun tamamını buradan görüntüleyin.


Bu Yazıda: Miso Crunch Salatası İçin İhtiyacınız Olan Her Şey


Lindsay’den Notlar

Lahana, lahana, karides, kişniş, yer fıstığı ve kremalı tatlı miso sosu… Bunu her gün öğle yemeğinde yiyebilir ve hayatımdan mutlu olabilirim. (Ve olabilir derken, şu anda öyleyim demek istiyorum.)

Aslında bunu daha sonra SOS Serisinde yayınlamayı planlıyorduk, ancak bunu elinize almak için sabırsızlanıyordum çünkü buna çok takıntılıyım. İşte burada, erken bir giriş yapıyor! Bu salata, ilkbaharın / yazın ısınmaya başladığı, çimlerin tekrar yeşermeye başladığı ve vücudun agresif bir şekilde salatalara hazır hissettiği bu ilk günleri için mükemmel.

Bu salata malzemelerinin birçoğunu önceden hazırlanmış / yemeye hazır olarak satın almak kolaydır (Trader Joe’s’tan birçoğunu alıyorum):

  • önceden kıyılmış lahana
  • önceden doğranmış lahana
  • pişmiş karides
  • acı soğan yer fıstığı

Ve bu miso sosu yaklaşık iki dakika içinde havalandırılabilir. Kremsi, tatlı, yaylı, narin ve çok hayat verici. Sadece biraz sarımsak, ama aşırı değil ve misket limonu etkisi, bir salatada olmasını isteyeceğiniz en lezzetli küçük uyandırma enerjisi sarsıntısıdır.


Yazdır

saatsaat simgesiçatal bıçak takımıçatal bıçak takımı simgesibayrakbayrak simgesidosyaklasör simgesiinstagraminstagram simgesipinterestpinterest simgesiFacebookfacebook simgesiYazdıryazdırma simgesikarelerkareler simgesikalpkalp simgesikalp katıkalp katı simgesi

Tanım

Bu Miso Crunch Salatası bahar için yapıldı! Lahana ve lahana gibi sebzeler için büyük çıtır çıtır, biber aromalı yer fıstığı, soğutulmuş karides ve mükemmel tatlı miso sosundan gelen küçük bir ısı ısırığı.


Miso Giydirme:

Miso Crunch Salatası:


  1. Tüm pansuman malzemelerini bir kavanozda çalkalayın veya bir kapta karıştırın. küçük mutfak robotu (ortaklık bağlantısı) pürüssüz olana kadar.
  2. Tüm salata malzemelerini sosla karıştırın. Bunu büyük bir parti olarak yapabilir (4 kişilik) veya öğeleri hazırlayabilir ve hafta boyunca bireysel öğle ve akşam yemekleri için salataları birer birer yapabilirsiniz.
  • Hazırlık zamanı: 10 dakika
  • Kategori: salata
  • Yöntem: Kesmek
  • Yerel mutfak: Asya Esintili

anahtar kelimeler: miso salatası, karides salatası, salata tarifi

Tarif Kartı tarafından desteklenmektedir Lezzetli Tarifler logosu
Bir kasede miso crunch salatası için malzemeler

Miso Nedir?

Miso bir fermente soya fasulyesi ezmesi japon mutfağında kullanılan şey.

Birden fazla miso çeşidi satın alabilirsiniz – sarı, kırmızı ve beyaz benim en aşina olduğum üç tanesidir. Burada kullandığım ve önereceğim kişi beyaz miso, ki bu çok yumuşak ve neredeyse tatlıdır. Bu salatada çok mükemmel olan daha hassas ve incelikli bir tada sahiptir.

Onu genellikle marketin ürün bölümünde, tofunun yanında buluyorum!

Miso Yerine Ne Kullanılır?

Tahin iyi bir yedek olabilir! Benzer şekilde kremsidir, ancak daha az tuzludur, bu nedenle tahin kullanırsanız (misoya eşit oranlarda), sosu ekstra tuz veya hatta bir miktar soya sosu ile tatlandırmanızı tavsiye ederim.

Diğer Protein Seçenekleri?

Tavuk çevirme bu salatada harika Bunu birçok kez yaptım.

Vegan / Vejetaryen Olabilir mi?

olgunlaşmamış soya fasülyesi Bu salataya atmayı sevdiğim harika bir sebze proteini!

Başka Sebzeler Var mı?

eğlendim ıspanak (lahana yerine) ve ince doğranmış brokoli, salatalık ve dolmalık biber.

Bunu Fındıksız Yapmak mı?

Kullanabilirsin ay çekirdeği (Churchill Sokağı miso crunch salatasının kullandığı şey budur!) veya fındık yerine mantı şeritleri!

Artıklar Nasıl Saklanır?

Salata ilk içinde en iyisidir 15-30 dakika birlikte attıktan sonra! Yeşillikler ve lahanalar sosun içinde bir süre bekledikten sonra kıtırlıklarının bir kısmını kaybetmeye başlayacaklardır. Yani bir gruba servis yapıyorsanız, atın, taze olarak servis edin ve herkesin mümkün olduğunca çok yemesini sağlayın. 🙂

Öte yandan, bunu her seferinde bir porsiyon yiyorsanız, her şeyi (sos, karides, yer fıstığı, kişniş ve yeşillikler) hazırlamak ve bu öğeleri buzdolabında bulundurmak gerçekten işe yarar, böylece bunu birlikte atabilirsiniz. hafta boyunca bireysel öğle yemeği bölümleri.

Daha da Kolaylaştıralım mı?

Bunun sadece bir parça ile lezzetli olduğunu onaylayabilirim. mağazadan satın alınan Asya tarzı giyinme bu, biraz ekstra tuz, ekstra şeker ve hatta belki bir kaşık beyaz miso ile pompalanır. Bir tür melez ev yapımı miso sosu, biliyor musun? Bunu bir Paskalya buluşması için karma bir yol haline getirdim ve herkes buna bayıldı!

Kaynak Notları

Bu salata, yıllar önceki avokado karides salatasının kuzeni! 2023 versiyonu – burada gördüğünüz – daha çok bir lahana salatası gibi, ki onu tamamen seviyorum! Ve pansuman zencefili atlar.

Yakınımızdaki bir restoranda menüde Miso Crunch Salatası gördüm. Churchill Sokağıve onu çoğaltmak istedim, bu fikir de buradan geldi!


Daha Fazla Baharatlı Salata Yapmak

Leave a Reply

%d bloggers like this: