Kurbağa Gözü Salatası Tarifi | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sağlayabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı okuyun.

Bu lezzetli kurbağa gözü salatası kremsi, kabarık ve ananas, mandalina ve marshmallow ile dolu. Herhangi bir toplantıya veya çömlek yemeğine getirmek için mükemmeldir. Bunun masadan uçup gideceğini söylediğimde bana güven!

Tatlı ve meyve dolu bir salataya bayılırım. Çilekli Cheesecake Salatamı, bu leziz Snickers Karamelli Elma Salatamı ve bu ekstra nefis Fıstık Salatamı DENEMENİZ GEREKİR! Tanıdığım herkes bunları seviyor!

Kurbağa gözü salatası bir kasede altın servis kaşığıyla yemeye hazır.

Kurbağa Gözü Salatası Nedir?

Bu nefis salata, Utah ve Idaho’nun batı eyaletlerinden geliyor. Genellikle çömleklerde veya aile toplantılarında görülür ve bir kez denediğinizde nedenini anlayacaksınız! Bu büyük bir kalabalığa hizmet eder, yapımı kolaydır ve şekerlemeleri vardır! Ve evet, buna hala salata deniyor! Bazen bu harika kırbaç salataları tam isabet!

Bu salatada genellikle mandalina ve ananas kullanıyorum. Birbirlerini çok iyi tamamlıyorlar ve bu garnitürlere ekledikleri dokuya bayılıyorum! Ancak, bunlardan herhangi birini başka bir meyveyle kolayca değiştirebilirsiniz ve sonuç aynı derecede lezzetli olacaktır! Bunu yaptıktan sonra bir süre buzdolabında bekletmeyi seviyorum, bu yüzden önceden yapmak için harika bir salata!

Kurbağa Gözü Salatasındaki Malzemeler

Acini de pepe bu salatanın en sevdiğim yanı! Getirdiği dokuyu kesinlikle seviyorum ve bu salatayı diğer meyve salatalarından ayırıyor. Kesin ölçümler için gönderinin altındaki tarif kartına bakın.

 • Acini de Pepe: Bu bir makarnadır ve adı İtalyancadır ve anlamı “biber tohumları”dır.
 • Yumurta sarısı: Bütün tariflerimde her zaman büyük yumurta kullanmayı severim.
 • Şeker: Bu, her şeyi tatlandıracak ve bu kurbağa gözü salatasının tadı çok daha lezzetli olacak!
 • Ananas Çerezleri: Ananasın suyunu çekeceksin ama suyunu sakladığından emin ol! Bu tarifin başka bir yerinde kullanacaksınız!
 • Un: Bu tarifte çok amaçlı un kullandım.
 • Mısır nişastası: Mısır nişastası sosu kalınlaştırmaya yardımcı olur.
 • Serin kırbaç: Bu nefis kabarık dokuyu getiren şey budur!
 • Mandalina: Mandalinalarınızı salataya fazladan sıvı katmamak için salataya koymadan önce süzün.
 • Rendelenmiş Hindistan cevizi: Bu lezzet ve doku bu salataya çok yakışıyor.
 • Mini Marshmallow: Mini şekerlemeler çocuklarımın en sevdiği kısım!

Kurbağa Gözü Salatası Nasıl Yapılır?

Bu salatayı yaptıktan sonra, kurulumunun zamanının soğuması gerektiğini hatırlamanız yeterli! Bu yüzden bunu sabah yapmak en iyisi. Ardından, bütün gün buzdolabında bekleyebilir ve akşam yemeği ortalıkta dolanana kadar hazır olur!

 1. Makarna pişirin: Makarnayı paketindeki talimatlara göre pişirin, sonra süzün ve bir kenara koyun.
 2. birleştir: Orta boy bir tencereye yumurta sarısını, şekeri, ananas kutularınızın suyunu (ananası ayırın), unu ve mısır nişastasını ekleyin.
 3. Kaynama: Düşük kaynama noktasına getirin ve 4-6 dakika çırpın.
 4. Kaynatma: Kıvam almaya başlayana kadar kısık ateşte pişirin.
 5. Soğuk: Bir kaseye ekleyin ve bir saat buzdolabında bekletin.
 6. Birleştir: İçinde geniş kasemakarna, ananas, muhallebi karışımı, soğuk kamçı, mandalina, rendelenmiş hindistan cevizi ve mini şekerlemeleri ekleyin.
 7. Karıştırmak: Birleştirilene kadar her şeyi birlikte karıştırın.
 8. tekrar sakin ol: En az bir saat buzdolabında beklettikten sonra servis yapın.
Salata tabanının nasıl hazırlanacağını gösteren 4 resim, malzemeleri ekleyin ve hepsini karıştırın.

Acini de Pepe’nin Oyuncu Değişiklikleri

Bu makarnayı mağazada bulamazsanız üzülmeyin! Bu salatayı hala yapabilirsiniz. Harika bir yedek biraz pastina olurdu. Bu çok benzer ve aynı derecede küçüktür, bu yüzden bu kurbağa gözü salatasına aynı dokuyu verecektir.

İçinde altın servis kaşığı olan kurbağa gözü salatasının üst görüntüsü.

Artıklar Nasıl Saklanır

Neyse ki, bu salata daha iyi soğutulduğundan, bu kurbağa gözü salatasının artıkları daha iyi olmasa da aynı derecede lezzetlidir! Artıklarınızı hava geçirmez bir kapta buzdolabında saklayabilirsiniz. Yaklaşık 3-4 gün sürecekler!


 • Makarnayı paket talimatlarına göre pişirin, sonra süzün ve bir kenara koyun.

 • Orta boy bir tencereye yumurta sarısını, şekeri, ananas kutularınızın suyunu (ananası bir kenara ayırın), unu ve mısır nişastasını ekleyin.

 • Düşük kaynama noktasına getirin ve 4-6 dakika çırpın.

 • Kıvam almaya başlayana kadar kısık ateşte pişirin.

 • Bir kaseye alıp buzdolabında bir saat bekletin.

 • Büyük bir kapta makarna, ananas, muhallebi karışımı, soğuk kırbaç, mandalina, rendelenmiş hindistan cevizi ve mini marshmallow ekleyin.

 • Birleştirilene kadar her şeyi birlikte karıştırın.

 • En az bir saat buzdolabında beklettikten sonra servis yapın.Hizmet: 12

kalori294kalori (%15)karbonhidratlar57g (19%)Protein7g (%14)Yağ6g (%9)Doymuş yağ3g (%15)Doymamış yağ0,3gTekli doymamış yağ1gKolesterol52mg (%17)Sodyum39mg (%2)Potasyum116mg (%3)Lif2g (%8)Şeker26g (%29)A vitamini125 (%3)C vitamini5mg (%6)Kalsiyum36mg (%4)Ütü2mg (%11)

Tüm beslenme bilgileri üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Salata, Garnitür

Yerel mutfak Amerikan

anahtar kelime kurba gozu SALATASI

Leave a Reply

%d bloggers like this: