Kremalı Haşhaş Sosu | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı oku.

Kremalı haşhaş sosu kremsi, tatlı ve biraz keskindir. Sadece 5 basit malzemeyle, taze yeşil salatanın üzerine mükemmel bir şekilde oturur ve tarif kitabınızın olmazsa olmazıdır!

Bu pansumanı hazırlamak o kadar basit ki, kelimenin tam anlamıyla tüm malzemeleri bir araya getirmeniz yeterli! Ve taze yapılmış salata sosu o kadar iyi ki, bağımlısı olacaksınız. Bu Yunan Salata Sosunu, bu kolay Sezar Sosunu ve bu lezzetli Cafe Rio Cilantro Ranch Sosunu kesinlikle denemek isteyeceksiniz.

Cam kavanozda kremalı haşhaş sosu.

Kremalı Haşhaş Salatası Sosu

Bu taze kremalı haşhaş sosunu buzdolabınızda bulundurmaya bayılacaksınız! Kullanmadan önce sallamanız yeterli. Bir meyve salatasının veya bu kızılcık elma cevizli salatanın üstünde mükemmeldir. Haşhaş tohumları cevizlidir ve ağzınızda lezzetle patlar. Onları limonlu haşhaşlı keklerde yemeyi seviyorum ve kesinlikle blog için kremalı bir haşhaş tohumu sosu tarifi bulmam gerektiğini düşündüm. Ve yaptığıma çok sevindim, çünkü vay canına bu bir kazanan!

Buzdolabına uzanıp bir mason kavanoza taze salata sosu almaktan daha iyi bir şey yoktur. Tadı, mağazadan satın alınandan çok daha iyidir ve tatları istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Ev yapımı pansuman, herhangi bir koruyucu içermediği için mağazadan alınan versiyonu kadar uzun süre dayanmaz. Yıllar boyunca öğrendiğim küçük bir numara, her kullanımdan sonra kapağı silerseniz pansumanın daha uzun süre daha iyi kalmasıdır.

İçindekiler

Bu lezzetli ev yapımı haşhaş tohumu sosunu yapmak için sadece birkaç basit malzeme bir araya geliyor. Tavuk salatası içinde mükemmel! Herhangi bir proteinle harika olan bu taze ve eşsiz lezzete bayılacaksınız. Aşağıdaki ölçüleri tarif kartında bulabilirsiniz.

  • Mayonez: Mayo, zaten güzel ve kremsi olduğu için kremalı haşhaş tohumu sosu için mükemmel bir temeldir. Bunun yerine sade yoğurt kullanabilirsiniz.
  • Süt: Her türlü sütü kullanabilirsiniz. Burada yüzde 2 kullandım.
  • Şeker: Keskin sirkeyi dengelemek için biraz şeker eklemeyi seviyorum.
  • Elma sirkesi: Bu tarife keskin tadı veren şey elma şarabıdır.
  • Haşhaş tohumları: Bu elbette ana bileşen!
Tüm malzemelerin nasıl karıştırılacağını gösteren işlem fotoğrafları.

Kremalı Haşhaş Sosu Tarifi

Bu haşhaş tohumu salata sosundan daha kolay olamaz! Kelimenin tam anlamıyla her şeyi bir kaseye koyun ve birlikte çırpın. Bu yağ bazlı bir pansuman olmadığı için özel bir şey yapma konusunda endişelenmenize gerek yok. O kadar hızlı ve kolaydır ki dakikalar içinde harika bir pansumana sahip olacaksınız.

  1. Hızla çıkarmak: Küçük bir kapta, sos malzemelerini çırpın. Salata ile servis yapın.

İşleri Değiştirin!

Kremalı haşhaşlı sosunuzu yeni ve ilginç hale getirmek için birkaç ipucu. Tadını tam olarak istediğiniz gibi yapmak için gerçekten pek çok farklı malzeme ekleyebilirsiniz.

  • Mayo’ya alternatifler: Mayonez yerine ekşi krema veya sade yoğurt kullanabilirsiniz. Her iki şekilde de gerçekten harika!
  • Süt İçermeyen Yapın: Süt içermeyen bir mayonez seçin ve bu tarifi süt içermeyen yapmak için bitki bazlı süt kullanın.
  • Tatlar ekleyin: Bu tarife ekleyebilirsiniz! Hardal ve kuru kekik gibi taze otlarla harika oluyor. Elma sirkesi yerine beyaz şarap sirkesi kullanarak da lezzeti artırabilirsiniz. Bu tarifi nasıl kullandığınız konusunda yaratıcı olun.

Taze salatanın üzerine kremalı haşhaş sosu dökülüyor.

Artıkları Depolamak

Ev yapımı kremalı haşhaş sosu, içinde herhangi bir koruyucu madde olmadığı için mağazadaki kadar uzun süre dayanmaz. Artıkları saklamak için bazı ipuçları.

  • Buzdolabında: Giysilerinizi bir kutuda saklayabilirsiniz. cam kavanoz veya 5 güne kadar hava geçirmez kap.17 Şubat 2023 tarihinde güncellendi
İlk Gönderim Tarihi 28 Temmuz 2012

hizmet: 10

kalori71kalori (%4)karbonhidratlar4G (%1)Protein1G (%2)Yağ6G (%9)Doymuş yağ1G (%5)Kolesterol4mg (%1)Sodyum50mg (%2)Potasyum13mgLif1G (%4)Şeker4G (%4)A vitamini6iç üniteKalsiyum16mg (%2)Ütü1mg (%6)

Tüm beslenme bilgileri, üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına düşen porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Pansuman

Yerel mutfak Amerikan

anahtar kelime pansuman, haşhaş tohumu sosu

Leave a Reply

%d bloggers like this: