Kore Kısa Kaburga | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı oku.

Bu kemikli Kore kısa kaburgaları, yapışkan lezzetli mükemmellik! Bu tarif, kaburgalarınızı yakmak ve onları bir sosta ve güveç kabına atmak kadar basit. Sonuç, saniyeler ve üçte bir geri gelmenizi sağlayacak yumuşak ve lezzetli et!

Ben basit bir güveç et yemeği için enayiyim. Bazen ızgarada veya ocakta bir şeyler pişirmek göz korkutucu olabilir. Ortalığı karıştırmak ya da kurutmak istemezsin. Güveç tencereme güvenim tam ve çok az çabayla lezzetli tatlar geliştirebileceğime bayılıyorum. Güveç tencerenizi de seviyorsanız, bu kolay Güveç Domuz Pirzolası, bu Güveç Tencere Toskana Tavuğu ve bu Yavaş Pişirilmiş Sığır Döşünü denemelisiniz.

Maşa ile bir tepside Kore kısa kaburga.

Crock Pot Kore Kısa Kaburga

Bu Kore kısa kaburga tarifi kesinlikle rüya gibi! Bunu geçen gün bir arkadaşımın öğle yemeği için servis ettim ve her bir kişi tarifle ayrıldı ve onlardan biri şimdiden tekrar yaptı! Bu tarifi denediğinizde tekrar yapmayı düşüneceğinize söz veriyorum! Bu kısa kaburgalar, dövülemeyen yapışkan tatlı ve tuzlu bir sos ile kemik iyiliğinden düşüyor. Biraz hazır beyaz pirinçle servis yapın ve kızartılmış sebzeleri karıştırın, hatta sarımsaklı susamlı eriştelerin üzerinde! Öyleyse bu tarif hakkında konuşalım.

Gerçekten hiçbir şey yok, çünkü bunun için yavaş pişiricinizi kullanıyorsunuz! Yavaş pişirici, tonlarca lezzetle yumuşak ve sulu et elde etmeyi çok kolaylaştırır. Sos, bu tarifin anahtarıdır. Nihai barbekü benzeri sosta birleşen en sevdiğiniz Asya lezzetlerinin tümü ile dolu. Aşağıda, ihtiyacınız olursa malzeme ikameleri için bazı öneriler paylaşıyorum. Bu tarifi seviyorum çünkü basit ve lezzetli!

İçindekiler

Tek ihtiyacın olan kısa kaburga, patates ve havuç. Malzemelerin geri kalanı sos için! Büyük bir kestirme yemek istiyorsanız, bunun yerine en sevdiğiniz Asya barbekü sosunu kullanabilirsiniz, ancak hiçbir şeyin bu ev yapımı karışım kadar lezzetli olduğunu düşünmüyorum. Kore kısa kaburgalarıma sık sık eklediğim bir başka malzeme de zencefil! Bu sosa dilediğiniz kadar taze zencefil ekleyin. Aşağıdaki ölçüleri tarif kartında bulabilirsiniz.

 • Kısa Kaburgalar: Aşağıda tarif kutusunda ne tür satın almak isteyeceğinizden bahsediyorum.
 • Bebek patatesler: Başka bir çeşit patates de kullanabilir ve onları küçük parçalar halinde kesebilirsiniz.
 • Havuçlar: Bu, sosa ve ekstra besinlere çok fazla lezzet katar.
 • Susam taneleri: Kaburgaların üstünde lezzet için.

Sos

 • Beyaz soğan: Tatlı ve tuzludurlar ve sosa bir ton lezzet katarlar.
 • Sarımsak: Bu tarifin olmazsa olmazı. Taze sarımsak dişleri kıyılmış.
 • Tatlı Kırmızı Elma: Özlü, soyulmuş ve dilimlenmiş. Bunun yerine bir Asya armudu kullanabilirsiniz.
 • Sığır eti stoğu: Et suyu tercih edilir, ancak bunun yerine sebze suyu da kullanabilirsiniz.
 • Soya sosu: Bu sadece soya sosu olmadan aynı olmazdı! Tuz ve süper umami, bu sosu hayata geçiriyor.
 • Siyah Sirke: Ben koyu siyah sirke eklemeyi seviyorum ama onun yerine pirinç sirkesi veya mirin ekleyebilirsiniz. Bu tarife mirin nasıl ekleneceğini aşağıdaki ipucu kutusunda anlatıyorum.
 • Esmer şeker: Bu, tüm tuzlu ve tuzlu tatların dengelenmesine yardımcı olur ve pekmezden derin bir lezzet katar.
 • Susam yağı: Bu sosta isteyeceğiniz güçlü bir fındık aroması.
 • Kırmızı biber: Aslında meyvemsi ve biraz tatlı, zengin bir renge sahip ve bu sosta mükemmel gidiyor.
 • Pul biber: Biraz ısı eklemek için. Kore kısa kaburgalarınızı baharatlı seviyorsanız, daha fazla veya ilave acı sos eklemekten çekinmeyin.
 • Karabiber: Daha fazla sıcaklık için taze çekilmiş karabiber.
 • Mısır nişastası: Sosu kalınlaştırmak için.
Et ve sosun nasıl hazırlanacağını ve hepsini bir araya getireceğini gösteren fotoğrafları işleyin.

Kore Kısa Kaburga Tarifi

Bu Kore kısa kaburga tarifi olabildiğince basit! Akşam yemeği için hazır olması için sabah başlamak isteyeceksiniz. Sığır kısa kaburgalarınızın yavaş pişiricide düşükte yaklaşık 8 saate ihtiyacı olacak. Çok yumuşak ve lezzetli olacaklar! Bunlar teknik olarak Kore Barbekü kısa kaburgaları değil çünkü ızgarada hiçbir şey yapmayacaksınız, ancak tadı aynı derecede iyi veya daha iyi! Kore kısa kaburgalarını bir restoranda denediyseniz, onları evde yapmaya bayılacaksınız. Ev yapımı versiyonumu daha çok seviyorum çünkü malzemelerin kalitesini seçebiliyorum!

 1. Kısa Kaburgaları Kızartın: Büyük bir tavayı orta yüksek ateşte ısıtın ve ardından kısa kaburgalarınızı her iki tarafta sadece birer dakika kızartın. Ardından kısa kaburgalarınızı, patateslerinizi, havuçlarınızı ve susam tohumlarınızı bir güveç kabına ekleyin.
 2. Sos Yapın ve Güveçte Pişirin: Orta boy bir kapta, mısır nişastası hariç sos için tüm malzemelerinizi birleştirin ve ardından karıştırmak için karıştırın. Sosu kısa kaburgalarınızın ve sebzelerinizin üzerine dökün. Ardından güveç tencerenizi alçaltın ve üzerini kapatın, her şeyin 8 saat pişmesine izin verin.
 3. Mısır Nişastası Ekleyin: 8 saat dolduğunda et ve sebzeleri güveçten çıkarın. Sosun üstündeki yağlı yağı olabildiğince alın ve ardından mısır nişastasını sıvıya ekleyin ve eşit şekilde karışması için çırpın. Bu noktada etin yağını da kesebilirsiniz.
 4. Et ve Sebzeleri Tekrar Ekleyin: Ardından eti ve sebzeleri güveç kabına geri ekleyin ve 30 dakika daha pişmesine izin verin. Sadece sosu kalınlaştırmak için.
 5. Eğlence: Taze, susam serpilir ve dilimlenmiş yeşil soğan ile servis yapın.
Yavaş pişiricideki kısa kaburgaların birbirinden ayrılmasına yakından bakın.

Kore Kısa Kaburga Yapımı İçin İpuçları

Kore kısa kaburga yapmanın pek çok yolu var, yazılı tarifime bağlı kalmanıza gerek yok! Bu yemeği kesinlikle istediğiniz gibi yapabilirsiniz ve işte bu tarifi kendiniz yapmak için bazı ipuçları.

 • Kaburga Türü: Markette iki tür kesim göreceksiniz, İngiliz kesim ve yan kesim. İngiliz kaburgaları, bu tarif için satın almak istediğiniz kaburgalardır. Zaten tek tek kaburgalar halinde kesilmişlerdir ve yavaş pişiricinize atıp yemenizi çok daha kolay hale getireceklerdir.
 • Elma Yerine Armut Kullanmak: Sosunuzda bir Asya armutunu kullanmak oldukça gelenekseldir. Elmayı armut yerine kullanabilir veya havasındaysanız ikisini birden kullanabilirsiniz! Meyve, sosa ekstra şeker ve lezzet katar ve gerçekten çok fazla yiyemezsiniz.
 • Mirin’in eklenmesi: Kilerimde genellikle Mirin bulunmaz, bu yüzden bu tarife hiç eklemedim. Bu tarifte geleneksel bir malzemedir. Mirin, inanamayacağınız bir lezzet derinliği katan bir Asya yemek şarabı türüdür. Bu tarife 1 veya 2 yemek kaşığı Mirin eklemekten çekinmeyin.

Ayrılan tepsideki Kore kısa kaburgalarının yakından görünümü.

Artıkları Depolamak

Bu Kore kısa kaburgaları kesinlikle harika yemek artıkları yapıyor! Ertesi gün çok iyiler ve mikrodalgada kolayca ısıtıyorlar. Artıkları nasıl saklayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

 • Buzdolabında: Artıkları 4 güne kadar buzdolabında hava geçirmez bir kapta saklayın.


 • Büyük bir tavayı orta yüksek ateşte ısıtın ve kısa kaburgalarınızı her iki tarafta sadece birer dakika kızartın. Kısa kaburgalarınızı, patateslerinizi, havuçlarınızı ve susam tohumlarınızı bir güveç kabına ekleyin.

 • Orta boy bir kapta, mısır nişastası hariç sos için tüm malzemelerinizi birleştirin ve karıştırmak için karıştırın. Sosu kısa kaburgalarınızın ve sebzelerinizin üzerine dökün. Güveç tencerenizi alçaltın ve üzerini kapatın, her şeyin 8 saat pişmesine izin verin.

 • 8 saat dolduğunda et ve sebzeleri güveçten çıkarın, sosun üstündeki yağlı yağı alabildiğiniz kadar alın ve mısır nişastasını sıvıya ekleyin ve eşit şekilde karışması için çırpın. Bu noktada etin yağını da kesebilirsiniz.

 • Eti ve sebzeleri güveç kabına geri ekleyin ve 30 dakika daha pişmesine izin verin. Sadece sosu kalınlaştırmak için.

 • Taze, susam serpilir ve dilimlenmiş yeşil soğan ile servis yapın.hizmet: 6

kalori489kalori (%24)karbonhidratlar41G (%14)Protein36G (%72)Yağ20G (%31)Doymuş yağ8G (%40)Doymamış yağ2Gtekli doymamış yağ8GKolesterol98mg (%33)Sodyum910mg (%38)Potasyum1244mg (%36)Lif5G (%20)Şeker18G (%20)A vitamini7362iç ünite (%147)C vitamini22mg (%27)Kalsiyum87mg (%9)Ütü5mg (%28)

Tüm beslenme bilgileri, üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına düşen porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Akşam yemeği

Yerel mutfak Amerikan, Kore

anahtar kelime Kore kısa kaburga, kısa kaburga tarifi

Leave a Reply

%d bloggers like this: