Kolay Yontma Dana Peynir Topu

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı oku.

Easy Chipped Dana Peynir Topu, çedar peyniri, krem ​​peynir, yeşil soğan ve kurutulmuş dana eti ile mükemmel bir mezedir. Tuzlu kurutulmuş yontma sığır eti, her lokmayı bir lezzet patlaması yapmak için taze ve keskin malzemelerle mükemmel bir şekilde eşleşir!

Harika bir peynirli top tarifi arıyorsanız doğru yere geldiniz. Ayrıca bu Bacon Ranch Peynir Topunu, bu süper kolay Jalapeno Bacon Peynir Topunu veya bu mükemmel ferahlatıcı Ananas Peynir Topunu da denemelisiniz.

İçine bir kraker batıran bir el ile yontulmuş dana peynir topu.

Chip Dana Peynir Topu

Büyük bir meze hayranı olduğum bir sır değil! Soslardan kaydırıcılara, şarküteri tabaklarına ve tabii ki peynir toplarına, doyamıyorum! Bence bir partiye girip bir şeyler atıştırmaktan daha iyi bir şey olamaz. Dalmak için BEKLEYEMİYORUM ve bu yüzden partilerimin her zaman atıştırmalıklarla dolu olduğundan emin oluyorum. Cheeseballs benim favorilerimden biri çünkü hazırlaması çok basit!

Peynir topunun gerçekten hiçbir anlamı yok ve onu evde yaptığınızda başka bir mağazadan satın alınmasını asla istemeyeceksiniz! Ev yapımı peynir topları tamamen özelleştirilebilir ve onları tam istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Bu kolay çipli dana peynir topu, ilk kez harika bir tarif çünkü her zaman bir hit ve bir araya getirilmesi çok kolay.

İçindekiler

Bir yontma peynir topu, sadece birkaç basit malzemeden oluşur. Nihai ürününüzün istediğiniz kadar lezzetli olması için kaliteli malzemeler elde etmeniz çok önemlidir. Konserve et koridorundaki yerel bakkalınızda kıyma sığır eti bulabilmelisiniz. Tam ölçülerini aşağıdaki tarif kartında bulabilirsiniz.

 • Krem peynir: İki kalıp krem ​​peynire ihtiyacınız olacak, ben tam yağlı krem ​​peynir kullanmayı tercih ediyorum. Yumuşaması için birkaç saat oda sıcaklığında bıraktığınızdan emin olun.
 • Kurutulmuş sığır eti: Kıyma, ince parçalar halinde dilimlenmiş, preslenmiş, tuzlanmış ve kurutulmuş sığır eti şeklidir. Genellikle bakkalın konserve et reyonunun yanında bir kavanozda bulunur.
 • Yeşil soğanlar: Yeşil soğan, peynir topunun dışında çok mükemmel. Onları iyice yıkamak ve mükemmel boyutta olmaları için küçük parçalara ayırmak isteyeceksiniz.
 • Çedar peyniri: Zaman kazandırdığı için rendelenmiş kaşar peyniri almayı seviyorum. Ancak bir blok çedar peyniri alıp kendiniz de parçalayabilirsiniz. Bir bardağa ihtiyacınız olacak.
 • Worcestershire sos: Bu peynir topunun gizli tarifi olduğuna kesinlikle katılıyorum! Lezzetle doludur ve krem ​​peynirle mükemmeldir. Kesinlikle kullanmak isteyeceksiniz!
 • Sarımsak tozu: Sarımsak tozu, bu peynir topundaki tüm tatlarla harika giden harika bir lezzeti gerçekten paketler.
 • Tuz: Diğer malzemelerin tüm lezzetlerini ortaya çıkarmak için biraz tuz eklemeyi seviyorum. Kıyılmış sığır eti zaten tuzlu olduğu için, isterseniz dışarıda bırakabilirsiniz.
Parşömen kağıdı üzerinde yontulmuş dana peynir topları.

Parçalanmış Dana Peynir Topu Tarifi

Bu yontma dana peynirli top tarifini yapmanın ne kadar kolay olduğuna şaşırmaya hazır olun. İle servis mükemmel Ritz Kraker, ince buğday veya taze sebzeler. İçine ceviz veya ceviz koymayı seven birçok insan tanıyorum. Yapmak istediğiniz herhangi bir şekilde mükemmel!

 1. Karışım: Büyük bir kapta krem ​​peynir, kıyılmış sığır eti (yaklaşık ¼ fincan ayırarak), yeşil soğan, çedar peyniri, Worcestershire sosu, sarımsak tozu ve tuzu ekleyin. Dahil olana kadar birlikte karıştırın.
 2. Rulo: Bir top haline getirin ve plastiğe sarın. En az bir saat veya sertleşene kadar soğutun.
 3. Topinglerde Rulo: Peynir topunu plastik ambalajdan çıkarın ve ayrılmış yontma sığır eti ve yeşil soğanda yuvarlayın. Kraker ile servis yapın.
Etrafında krakerler olan beyaz bir tabakta yontulmuş dana peynir topu.

Peynir Topu Yapmanın İpuçları

Kıyılmış dana peynir topu yapmak gerçekten çok basit! Nefis bir meze havasında olduğunuz her an hazırlayabileceğiniz hızlı bir tarif. Ayrıca, buzdolabınızdaki rastgele bazı şeyleri bozulmadan önce tüketmenin harika bir yolu çünkü peynir topunda pek çok şeyin tadı harika.

 • Peynir Topunu Yuvarlamak: Peynir toplarını yuvarlarken, karışımı plastik sargının bir bölümüne aktarmanın, ardından köşeleri bir araya getirmenin ve kolayca bir top oluşturmak için döndürmenin en kolay olduğunu düşünüyorum. Ardından, sargıyı bükümün tabanından keserek veya bir servis tabağına aktarmak için basitçe açarak.
 • Oda Sıcaklığında Krem Peynir: Krem peynirin iyice karışması ve kremsi kalması için, bu tarifi yapmayı planlamadan önce birkaç saat oda sıcaklığında bıraktığınızdan emin olmak isteyeceksiniz. Soğuk karıştırmaya çalışırsanız, topaklı olur ve o kadar iyi olmaz.
 • Parçalanmış Sığır Eti Kullanımı: Kıyma dana eti, bakkalınızın konserve et reyonunda bulmanız gereken kurutulmuş ve tuzlanmış bir ettir. Bulmakta zorlanıyorsanız veya başka bir et kullanmak istiyorsanız, birçok seçeneğiniz var çünkü herhangi bir proteinle harikadır! Tabii ki pastırma, bir tutam için harika bir alternatiftir veya herhangi bir kurutulmuş et kullanabilirsiniz.

Etrafında krakerler olan beyaz bir tabakta yontulmuş dana peynir topu.

Artıkları Depolamak

Bu yontulmuş sığır eti sosuna bayılıyorum çünkü harika yemek artıkları yapıyor. Saklaması kolaydır ve günlerce tadı harikadır. İşte yontulmuş dana peynir topunuzu nasıl saklayacağınız.

 • Buzdolabında: Kıyılmış dana peynir topunuzu buzdolabında 2 haftaya kadar hava geçirmez bir kapta saklayın.
 • Dondurucuda: Ayrıca iyi bir peynir topu tarifini de seviyorum çünkü onları dondurabilirsiniz! Onları önceden hazırlamanın harika bir yolu. Peynir topunu plastik ambalaja sarın ve hava geçirmez bir plastik torbanın içine koyun. Bir aya kadar sürecekler.


 • Büyük bir kapta krem ​​peynir, kıyılmış sığır eti (yaklaşık ¼ fincan ayırarak), yeşil soğan, çedar peyniri, Worcestershire sosu, sarımsak tozu ve tuzu ekleyin. Dahil olana kadar birlikte karıştırın.

 • Bir top haline getirin ve plastiğe sarın. En az bir saat veya sertleşene kadar soğutun.

 • Peynir topunu plastik ambalajdan çıkarın ve ayrılmış yontma sığır eti ve yeşil soğanda yuvarlayın. Kraker ile servis yapın.


İlk olarak 23 Aralık 2018’de gönderildi
8 Ocak 2023’te güncellendi

hizmet: 12

kalori42kalori (%2)karbonhidratlar1gProtein2g (%4)Şişman3g (%5)Doymuş yağ2g (%10)Kolesterol10mg (%3)Sodyum122mg (%5)Potasyum34mg (%1)Lif1g (%4)Şeker1g (%1)A vitamini144iç ünite (%3)C vitamini1mg (%1)Kalsiyum73mg (%7)Ütü1mg (%6)

Tüm beslenme bilgileri, üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına düşen porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Meze

Yerel mutfak Amerikan

anahtar kelime peynir topu, yontma sığır peynir topu

Leave a Reply

%d bloggers like this: