Kolay İtalyan Sosu | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sağlayabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı okuyun.

Bu ev yapımı İtalyan sosu, üzerine koyduğunuz herhangi bir salatayı yüceltecek klasik baharatların en lezzetli karışımıdır. Damak tadınızı daha fazlasını isteyerek bırakacak derin, tamamlayıcı tatlara sahiptir!

Ev yapımı soslar, mağazadan satın alabileceğiniz her şeyden çok daha lezzetlidir. Bu çiftlik sosu, bu enfes Thousand Island sosu veya bu son derece iyi limon salata sosu gibi diğer favorilerimden bazılarını deneyin!

Bir cam şişe İtalyan Salata Sosu.

İtalyan Salata Sosu Tarifi

Bu İtalyan salatası sosu sizi uçuracak çünkü çok lezzetli! Her zaman mağazadan pansuman aldığımda, olmasını istediğim şeye çok yakın olduklarını, ancak biraz kapalı olduklarını hissediyorum. Ya lezzet yeterince güçlü değil ya da baharatların biraz fazladan bir şeye ihtiyacı var. Bazen doku bile biraz farklı olmalıdır.

Ama artık kendi İtalyan sosunuzu yapmak için bu tarifiniz olduğuna göre, her seferinde mükemmel yapabilirsiniz. Bunu evde yapmak çok kolay ve 5 dakikadan az sürüyor! Ayrıca, bunu tam olarak istediğiniz gibi formüle edebilirsiniz! Bazen biraz daha sarımsak ekliyorum, bazen daha fazla kekik, bazen de biraz daha tatlı olmasını istiyorum, bu yüzden bir tutam şeker ekliyorum. Bu pansuman ÇOK iyi olsa da… Hiçbir şeyi düzeltmeniz gerekmeyecek!

İtalyan Sosunda Malzemeler

Bu salata sosunda klasik malzemeler var ama aynı zamanda limon ve biraz bal gibi hoş sürprizler de var. Bunu lezzetli bir salatada kullanın ve cennette yapılan bir maç olacak. Kesin ölçümler için gönderinin altındaki tarif kartına bakın.

 • Zeytin yağı: Bu, pansumanın temeli olarak işlev görür.
 • Kırmızı şarap sirkesi: Bunun getirdiği keskin tadı seviyorum.
 • Limon suyu: Her zaman taze limondan limon suyu kullanmayı severim. ama gerektiğinde şişelenmiş limon suyunu bir tutamda kullandım! Sadece bir şişeden gelen meyve suyunun her zaman biraz daha az etkili olacağını bilin.
 • Şeker: Ben de bal kullandım ve tadı çok benzer geldi.
 • Kekik: Bu klasik bir İtalyan bitkisidir.
 • Kurutulmuş fesleğen: Her zaman elimde kuru otlar bulunur, bu da tüm yıl boyunca bu pansumanı yapmayı kolaylaştırır!
 • Soğan tozu: Sadece bir parça soğan eklemek, pansuman için harika bir lezzet getiriyor.
 • Sarımsak: Sarımsaklara dayanamayacağımı hepimiz biliyoruz! Sarımsak tozu veya kıyılmış sarımsak kullanın.
 • Tuz ve biber: Bunlar, bu İtalyan salata sosundaki diğer tüm malzemeleri zenginleştirecektir.
 • Kereviz tuzu: Atlamamanız gereken gizli bir malzeme! Lezzetli!

Ev Yapımı İtalyan Salata Sosu Nasıl Yapılır?

Ev yapımı İtalyan sosu yapmak çok kolay! Bu tarif bir istisna değildir. Ne kadar lezzetli olduğunu bir kez gördüğünüzde, bunu bir daha mağazadan satın almayacaksınız!

 1. Birleştir: Küçük bir kapta zeytinyağı, sirke, limon suyu, şeker, kekik, fesleğen, soğan tozu, sarımsak, tuz, karabiber ve kereviz tuzunu ekleyin.
 2. Çırpmak: Çırpmak bir araya gelene kadar birlikte.
Malzemeler cam bir kapta karıştırılmaya hazır.

Artıklar Nasıl Saklanır

Ev yapımı İtalyan salatası sosunu saklamak çok kolay! Hepsini iyice çırptıktan sonra, hava geçirmez bir kavanozda saklamanız ve buzdolabınıza koymanız gerekecektir. Yaklaşık 7-10 gün sürecek!

Yeşil salata üzerine dökülen İtalyan salata sosu.


 • Küçük bir kapta zeytinyağı, sirke, limon suyu, şeker, kekik, fesleğen, soğan tozu, sarımsak, tuz, karabiber ve kereviz tuzunu ekleyin.

 • Birleştirilene kadar birlikte çırpın.Hizmet: 8

kalori252kalori (%13)karbonhidratlar3g (%1)Protein0,2gYağ27g (%42)Doymuş yağ4g (%20)Doymamış yağ3gTekli doymamış yağ20gSodyum221mg (%9)Potasyum28mg (%1)Lif0,5g (%2)Şeker2g (%2)A vitamini13C vitamini0,3mgKalsiyum20mg (%2)Ütü1mg (%6)

Tüm beslenme bilgileri üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Pansuman

Yerel mutfak İtalyan

anahtar kelime İtalyan Salata Sosu

Leave a Reply

%d bloggers like this: