Kolay Güveç Elma Elma Şarabı | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sağlayabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı okuyun.

Bu kolay güveçte elma şarabı, bu sonbahar ve kış için olmazsa olmaz bir içecek! Tüm doğru baharatlara ve tatlara sahip ve bu soğuk kış günlerinde içinizi ısıtacak! Herhangi bir tatil partisi veya toplantı için mükemmel!

Sonbahar geldiğinde ve elma tariflerinin zamanı geldiğinde çok heyecanlanıyorum! Denemeniz gereken çok lezzetlileri var. Bu Tuzlu Karamelli Elmalı Tereyağı Çubukları delicesine lezzetli ve bu Karamelli Elmalı Ters Kek ve bu Hava Fritözü Elma Cipsleri de öyle!

Elma şarabı, bir ölçü kabı, elma dilimleri ve karanfil ile doldurulmuş bir güveç.

Crockpot Elma Şarabı Tarifi

Dışarısı soğuyunca canım elma şarabı ve sıcak çikolata çekiyor! Güveçte sıcak elma şarabı yapmak en sevdiğim şeylerden biri çünkü bir ton elma şarabı alıyorsun. ve eviniz gün boyu mis gibi kokar. Bir parti verirken veya misafir ağırlarken güveçte elma şarabı içmek harika bir fikir – herkes evinizin kokusuna ve elma şarabının tadına bayılacak! Bu bir kazan-kazan!

Bu elma şarabı aslında mağazadan satın alınan elma şarabı ile başlar! Bu ilk başta garip gelebilir, ama dürüst olmak gerekirse, bu benim en sevdiğim “kesme” ve insanlar HER ZAMAN bir yere götürdüğümde bana tarifi soruyorlar. Aslında, birçoğu bana bunun şimdiye kadar sahip oldukları en iyi elma şarabı olduğunu söyledi! Bu kesinlikle bu sonbahar mevsiminde unutmak isteyeceğiniz bir tarif değil.

Crockpot Elma Şarabındaki Malzemeler

Bu tarif, mağazadan satın alınan elma şarabı kullandığından, tadı ekstra lezzetli (ve çok ekşi değil) yapmak için gerçekten ihtiyacınız olan birkaç malzeme var. Kesin ölçümler için gönderinin altındaki tarif kartına bakın.

 • Tarçın çubukları: Tarçın aroması olmadan elma şarabı içemezsiniz!
 • Bütün Karanfil: Bütün karanfil lezzet katacaktır. Elma şarabı içmeye hazır olduğunda onları çıkaracaksınız.
 • Bütün Yenibahar: Yenibahar, bu elma şarabında gerçekten öne çıkan klasik bir sonbahar aromasıdır.
 • elma şarabı: Bunu, tüm meyve suyu ile bölümdeki mağazadan satın alabilirsiniz!
 • Açık kahverengi şeker: Elma şarabı kendi başına ekşi olabilir. Esmer şeker biraz tatlandırıyor.
 • Portakal Dilimleri: Bunlar elma şarabını tamamlamak için lezzetli ve parlak bir lezzet katar.

Crockpot Elma Şarabı Nasıl Yapılır?

Bu tarif çok kolay ve sadece dört adımda! Bundan daha iyisi olamaz! Bunun ne kadar kolay ve lezzetli olduğunu gördüğünüzde, sezon boyunca tüm tatil şenliklerinizin temel taşı olacak!

 1. Elma şarabı dökün: elma şarabını içine dökün güveç. Esmer şekeri ekleyin ve şeker eriyene kadar karıştırın.
 2. Baharat Ekle: Çubuk tarçın, karanfil, yenibahar ve dilimlenmiş portakalı güveç kabına ekleyin.
 3. Aşçı: Lezzetlerin iyice pişmesi için üzerini örtün ve düşük veya en az 2 saat pişirin. Elma şarabının servis yapmaya hazır olana kadar düşük sıcaklıkta ısınmasına izin vermekten çekinmeyin.
 4. Gerginlik: Elma şarabını servis etmeye hazır olduğunuzda, küçük bir süzgeç kullanarak baharatları, tarçın çubuklarını ve portakal dilimlerini atın.
Bir güveçte elma şarabını ve içeri girmeye hazır olarak tezgahın üzerine yerleştirilmiş malzemeleri gösteren 2 resim.

İpuçları ve Varyasyonlar

Bu güveçte elma şarabını yaparken lezzetli ve mükemmel olduğundan emin olmak için birkaç şeyi aklınızda tutmak isteyebilirsiniz! İşte birkaç faydalı ipucu!

 • Bütün baharatları kullanmak zorunda mıyım? Evet! Bütün baharatları kullanmak, güveçte yemek pişirirken lezzetlerini yavaşça demlemelerini sağlar. Ardından, sonunda onları çıkarabilir ve pürüzsüz ve lezzetli bir sıcak içecekle baş başa kalabilirsiniz!
 • Garnitür: Elma şarabımı pişirdiğimde, güzel görünmesi ve biraz taze lezzet katması için fazladan elma dilimleri ve portakal dilimleri eklemeyi seviyorum.

Elma şarabı ile dolu bir ölçü kabı.

Bunu Önceden Yapabilir misiniz?

Bu güveç elma şarabı, tüm evinizi kokladığı için herhangi bir buluşma veya toplantı gününü yapmak için harika! Ama sizin için şanslı, bu da bir veya iki gün önceden yapılabilir ve yavaş pişiricinizde ısıtılabilir. Elma şarabınızı hazırladıktan sonra buzdolabında 5 güne kadar saklayabilirsiniz!

elma şarabı ile doldurulmuş ve üzerine bir tarçın çubuğu yerleştirilmiş kulplu bir mason kavanozu.


 • Elma şarabını güveç kabına dökün. Esmer şekeri ekleyin ve şeker eriyene kadar karıştırın.

 • Çubuk tarçın, karanfil, yenibahar ve dilimlenmiş portakalı güveç kabına ekleyin.

 • Lezzetlerin iyice pişmesi için üzerini örtün ve düşük veya en az 2 saat pişirin. Elma şarabının servis yapmaya hazır olana kadar düşük sıcaklıkta ısınmasına izin vermekten çekinmeyin.

 • Elma şarabını servis etmeye hazır olduğunuzda, küçük bir süzgeç kullanarak baharatları, tarçın çubuklarını ve portakal dilimlerini atın.


İlk Olarak 12 Kasım 2017’de Yayınlandı
22 Eylül 2022’de güncellendi

Hizmet: 10

kalori124kalori (%6)karbonhidratlar31g (%10)Protein0,4g (%1)Yağ0,3gDoymuş yağ0.1g (%1)Doymamış yağ0.1gTekli doymamış yağ0.02gSodyum10mgPotasyum233mg (%7)Lif1g (%4)Şeker27g (%30)A vitamini36 (%1)C vitamini9mg (%11)Kalsiyum37mg (%4)Ütü0,4mg (%2)

Tüm beslenme bilgileri üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs İçecek

Yerel mutfak Amerikan

anahtar kelime Kolay güveçte elma şarabı, yavaş pişirici elma şarabı

Leave a Reply

%d bloggers like this: