Kolay Ev Yapımı Domuz Baharatı | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı okuyun.

Bu domuz eti baharatı, lezzetli baharatların mükemmel karışımıdır. Çırpmak sadece 5 dakika sürer ve yemeklerinizi gelecek aylar için yükseltir!

Ev yapımı baharatlar çok kolay ve lezzetli! Bu taco baharatı, bu baharat tuzu veya bu lezzetli ev yapımı tavuk baharatı gibi favorilerimi her zaman elimde tutmayı seviyorum! Herhangi bir tarif için mükemmeller ama yaz aylarında özellikle onları ızgarada kullanmayı seviyorum!

Tahta kaşıkla küçük bir kavanozda domuz eti baharatı.

Ev Yapımı Domuz Eti Baharat Tarifi

Domuz etinizi pişirmeden önce baharatlamıyorsanız, o zaman en önemli adımı kaçırıyorsunuz! Etinize ovmak için baharat karışımı eklemek, tadı çok lezzetli ve lezzetli hale getirecektir. Bu domuz baharat karışımı bir istisna değildir! Soğan ve sarımsak, ekstra baharat olarak biraz kimyon ve acı biber içeren ve benim en sevdiğim kısmı içeren mükemmel derecede zengin ve derin bir lezzet? Esmer şeker.

Esmer şeker derin, tatlı bir tat katıyor, böylece hiç ısı yok, sadece çok fazla lezzet var! Domuz eti her zaman sevmişimdir ama bu baharatı eklemek gerçekten yemeğinizi bir adım öteye taşıyacak. Ayrıca, domuz eti baharatını (veya herhangi bir baharatı) sıfırdan yapmak harika çünkü içinde ne olduğunu tam olarak biliyorsunuz. Beğeninize göre özelleştirebilirsiniz! Bu, en iyi domuz pirzola baharatını yapar, bu yüzden kesinlikle önce bu lezzetli hava fritöz domuzunda denemeniz gerekir. Bunu seveceksiniz!

Ev Yapımı Domuz Baharatındaki Malzemeler

Ev yapımı baharatlarla ilgili sır, muhtemelen bu kiler malzemelerinin tümüne zaten sahip olmanızdır! Sadece lezzetli bir baharat yapmak için onları nasıl birleştireceğinize dair talimatlara ihtiyacınız var (bunun gibi!). Kesin ölçümler için gönderinin altındaki tarif kartına bakın.

 • Esmer şeker: Esmer şekerin derin, tatlı aromasını bazı baharatlarla karıştırmak, lezzetin mükemmel evliliğidir.
 • Biber tozu: Bu miktarda biber tozu ile fazla ısı eklemez. Ama sıcağı seviyorsanız, biraz daha ekleyin!
 • Kimyon: Kimyonun tatlı, dünyevi aroması, bu baharatı gerçekten bir çentik haline getiriyor.
 • Soğan tozu: Soğan tozu çok fazla lezzet katıyor.
 • Sarımsak tozu: Bence her tarifin içinde sarımsak olmalı!
 • Kurutulmuş kekik: Bu klasik bir lezzet getiriyor.
 • Koşer Tuz ve Karabiber: Tuz ve karabiber, baharat karışımındaki tüm lezzetleri artıracaktır.

Ev Yapımı Baharat Nasıl Yapılır?

Bu domuz eti çeşnisi tarifi yapmak 5 dakikadan az zamanınızı alacak ve aylarca dolabınızda kalacak! Doğru şekilde sakladığınızdan emin olun (talimatlar aşağıdadır) ve size bir süre dayanacaktır! Etiniz için mükemmel kuru ovma yapar!

 1. Birleştir: Tüm malzemeleri bir kapta birleştirin. Tüm baharatlar eklenene kadar karıştırın.
 2. Mağaza: Hava geçirmez bir kapta veya kavanozda 3 aya kadar saklayın.

Domuz Baharatını Nasıl Kullanırım?

Bu domuz baharatı, etime lezzet katmanın en sevdiğim yolu! Domuz pirzolası, domuz bonfile, domuz kaburga, domuz rostosu, domuz omzu veya herhangi bir domuz yemeği için bir ovma olarak kullanıyorum!

 • Baharat ovma yapın: 3 yemek kaşığı baharatı 1 yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırın. Yaklaşık 1 lb bonfile üzerine sürün. Baharatların, buzdolabında kapatılabilir bir plastik torba içinde saklanırsa, 20 dakika veya 24 saate kadar domuz eti üzerinde oturmasına izin verin. Bu baharat, domuz eti ızgara yaparken veya pişirirken de lezzetlidir.

Dilimlenmiş, pişmiş domuz eti ile bir tabakta bir kaşıkla bir kasede domuz eti baharatı.

Ev Yapımı Baharatlar Nasıl Saklanır?

Bu domuz eti baharatı, uygun şekilde saklanırsa birkaç aya kadar dayanabilir! Her ne kadar o kadar iyi ki, o kadar uzun süre dayanacağından şüpheliyim çünkü hepsini kullanmış olacaksınız!

 • Baharatlarınızı birleştirmeyi bitirdikten sonra, bir tencereye koyun. hava geçirmez kap ve serin ve kuru bir yerde saklayın. Yaklaşık 6 ay sürecek.


 • Tüm malzemeleri bir kapta birleştirin. Tüm baharatlar eklenene kadar karıştırın.

 • Hava geçirmez bir kapta 3 aya kadar saklayın.

 • Kullanmak için 3 yemek kaşığı baharatı 1 yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırın. Yaklaşık 1 lb bonfile üzerine sürün. Baharatların, buzdolabında kapatılabilir bir plastik torba içinde saklanırsa, 20 dakika veya 24 saate kadar domuz eti üzerinde oturmasına izin verin. Bu baharat, domuz eti ızgara yaparken veya pişirirken de lezzetlidir.Hizmet:

kalori308kalori (%15)karbonhidratlar73g (%24)Protein4g (%8)Yağ3g (%5)Doymuş yağ1g (%5)Doymamış yağ1gTekli doymamış yağ1gSodyum4818mg (%201)Potasyum521mg (%15)Lif6g (%24)Şeker55g (%61)A vitamini2535İÜ (%51)C vitamini3mg (%4)Kalsiyum209mg (%21)Ütü9mg (%50)

Tüm beslenme bilgileri üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Baharat

Yerel mutfak Amerikan

anahtar kelime kolay, domuz baharatı

Leave a Reply

%d bloggers like this: