Kızarmış Avokado Tarifi | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sağlayabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı okuyun.

Delicesine lezzetli ve daldırma için mükemmel olan bu kızarmış avokado dilimleri en iyi meze seçimidir! Çıtır, altın panko kabuğuna ve tereyağlı, kremalı ortalarına bayılacaksınız.

Avokado mutfakta en sevdiğim şeylerden biri ve onları kullanmanın pek çok lezzetli yolu var! Bu çok yönlü meyveyi tüketmenin benzersiz yollarını arıyorsanız, bu avokado humus daldırma, bu yumurtalı rulolar veya avokado salsa deneyin!

Gri bir tabakta kızarmış avokado dilimlerinin yakın çekimi.

Kızarmış Avokado Takozları

Benim gibi bir avokado aşığıysanız, o zaman bir tedavi içindesiniz! Kızarmış avokado, atıştırmak için en sevdiğim şeylerden biri ve nereye giderse gitsin her zaman favorim oldu. Bu tarif, maksimum çıtır lezzet için dövülmüş ve derin yağda kızartılmış dilimlenmiş avokadolarla başlar. Altın panko kabuğu, kremsi umami merkeziyle mükemmel bir tezat oluşturuyor.

Bu kötü çocukların yemek pişirmesi sadece birkaç dakika sürer ve size herkesin çıldıracağı lezzetli, batırılabilir bir meze bırakır. Kendi başlarına harikalar ama onlara en sevdiğiniz soslarla servis ettiğinizde daha da iyiler! (Kızarmış avokadonuzu tacolara veya börek kaselerine de ekleyebilirsiniz!) Bu dilimleri biraz kişniş çiftliği ile eşleştirdim, ancak kızartma sosu, sarımsak aioli ve ketçap da harika seçenekler. Bunlardan çift parti yapmak isteyebilirsiniz – çok iyiler, herkes saniye isteyecek.

Onları Yapmak İçin Neye İhtiyacınız Var?

Bu kızarmış avokado tarifi, muhtemelen şu anda mutfağınızda bulunan günlük malzemeleri kullanır! Git kendine bir parti yap ve sonra bana teşekkür et. Kesin ölçümler için yazının sonundaki tarif kartına göz atın!

 • Yemeklik yağ: Avokado dilimlerinizi kızartmak için buna ihtiyacınız olacak! Ben bitkisel yağ kullandım.
 • Avokado: Patates kızartması ve dilimler için avokadolarımın daha sıkı olmasını seviyorum.
 • Yumurtalar: Lezzetli panko kaplamanın avokado dilimlerinize yapışmasına yardımcı olun.
 • Un: Kaplamaya gevreklik katar.
 • Panko ekmek kırıntıları: Panko, kızarmış avokadonuza mükemmel bir gevreklik katıyor!
 • İtalyan Baharatı: Avokado dilimlerinize en iyi aromayı ekler. Kendi İtalyan baharat karışımınızı yapmayı deneyin! Tarifimin tamamını burada bulabilirsiniz.
 • Sarımsak tozu: Sarımsakla asla yanlış gidemezsin! Lezzetli, tuzlu bir tat için ekmek kırıntısı karışımınıza biraz ekleyin!
 • Tuz: Bu mezenin genel lezzetini arttırmak için ihtiyacınız olan tek şey bir tutam.

Kızarmış Avokado Kızartması Nasıl Yapılır?

İşlem düşündüğünüzden çok daha basit! Avokado kızartmalarınızı çıtır çıtır, altın sarısı ve kısa sürede yemeye hazır hale getireceksiniz.

 1. Yağ hazırlayın: Derin bir tavada yaklaşık 1 inç bitkisel yağ ekleyin ve 350 dereceye ısıtın.
 2. Avokadoları Dilimleyin, Hamuru Hazırlayın: Avokadoları soyun ve uzunlamasına ikiye bölün ve ardından kama şeklinde kesin. Sığ bir tabağa yumurtaları ekleyin, başka bir tabağa unu ekleyin ve son tabakta panko, İtalyan baharatı, sarımsak tozu ve tuzu ekleyin.
 3. Kat Avokado Dilimleri: Avokadoyu una, ardından yumurtaya ve son olarak da pankoya batırın.
 4. Derin kızartma: Kızgın yağa yaklaşık 4-6 şerit ekleyin ve altın kahverengi olana kadar yaklaşık 2 dakika kızartın. Onları çıkarın ve kağıt havlu serilmiş bir tabağa koyun. En sevdiğiniz daldırma sosuyla servis yapın.

Bunun yerine Avokado Kızartmamı Pişirebilir miyim?

Evet! Derin kızartma karmaşasını atlamak istiyorsanız, fırında veya fritözde avokado kızartması da yapabilirsiniz. Her ikisi için de kesinlikle bayılacağınız tariflerim var!

Avokado dilimlerinin dövülerek kızartıldığı 4 fotoğraflı kolaj.

Pişirme İpuçları

Kızartma avokado, onu hazırlamanın yeni favori yollarından biridir. Geçmek için çok altın ve lezzetli! Avokado kızartmasını özelleştirmenin ve mükemmelleştirmenin birkaç yolu.

 • Baharatları Değiştirin: İtalyan baharatınızı bir tutam Cajun baharatı, limon biberi veya karartılmış baharatla değiştirerek ekmek kırıntısı karışımınızın lezzetini özelleştirebilirsiniz. Bir tutam kırmızı biber veya arnavut biberi de biraz baharat eklemek için harikadır!
 • Sert Avokado Kullanın: Elinizde henüz yumuşak olmayan bir avokado varsa, onunla patates kızartması yapmak için mükemmeldir. Kullandığınız herhangi bir avokadonun biraz sert olmasını istersiniz, böylece ekmek işlemine devam ederler.

Daldırma sosuyla servis edilen gri bir tabakta kızarmış avokado dilimlerinin yukarıdan görünümü.

Derin Kızarmış Avokado Ne Kadar Sürer?

Kızarmış avokadonuzdan arta kalanlar varsa, onları bir kapta saklayın. hava geçirmez kap 24 saate kadar buzdolabında.

Not: Kalan avokado kızartmalarını her zaman 350 derece F’de birkaç dakika fırında veya fritözde patlatarak gevrekleştirmeyi severim.

Sosa batırılmış bir avokado kızartmasının yakın çekimi.


 • Derin bir tavada yaklaşık 1 inç bitkisel yağ ekleyin ve 350 dereceye ısıtın. Avokadoları uzunlamasına ikiye bölün ve ardından kama şeklinde kesin. Sığ bir tabağa yumurtaları ekleyin, başka bir tabağa unu ekleyin ve son tabakta panko, İtalyan baharatı, sarımsak tozu ve tuzu ekleyin.

 • Avokadoyu una, ardından yumurtaya ve son olarak da pankoya batırın.

 • Kızgın yağa yaklaşık 4-6 şerit ekleyin ve altın kahverengi olana kadar yaklaşık 2 dakika kızartın. Onları çıkarın ve kağıt havlu serilmiş bir tabağa koyun. En sevdiğiniz daldırma sosuyla servis yapın.Hizmet: 4

kalori548kalori (%27)karbonhidratlar53g (%18)Protein14g (%28)Yağ34g (%52)Doymuş yağ6g (%30)Doymamış yağ5gTekli doymamış yağ21gTrans yağ0.01gKolesterol123mg (%41)Sodyum753mg (%31)Potasyum1108mg (%32)Lif16g (%64)Şeker3g (%3)A vitamini493 (%10)C vitamini20mg (%24)Kalsiyum96mg (%10)Ütü4mg (%22)

Tüm beslenme bilgileri üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Leave a Reply

%d bloggers like this: