Kişnişli Pirinç Tarifi ile Chipotle Portakal Karides

Kişnişli Pirinçli Chipotle Portakallı Karides! Bir tarafı keskin salatalık ile birlikte kişniş benekli pirinç üzerine yığılmış, tatlı-dumanlı krema soslu ihale karides.

Bu, Güz 2022 SOS Serimizin bir parçası olan hayranların favorisi bir tarif! Tüm seriyi görüntüle.


Kutsal yummm.

SOS serisinin tüm tariflerine bayılırım ama BU TARİFİ GERÇEKTEN SEVİYORUM, hepsi büyük harf gerekli.

Her şeyden önce, sulu, yumuşak, tatlı ve narin karides, otomatik olarak gerçekten SOS dostudur çünkü pişirmesi çok hızlıdır (beş dakika gibi hızlı) ve lezzetli bir restoranda yaşıyormuşsunuz gibi tadı vardır. Yani bu var.

Ama ikincisi, kremalı chipotle portakal sosu. WUT. Bu çok iyi. Kim bile biliyordu?! Kremsi, dumanlı ve tatlı – taze portakal kabuğu rendesi ve koyu bir chipotle biberinin lezzet kombinasyonu tam bir sürpriz ama aynı zamanda rahatlatıcı ve tanıdık geliyor. Kesinlikle biraz ısı topluyor, ama aynı zamanda gerçekten tatlı ve rahat çünkü yoğun çırpılmış krema her şeyi bir sonraki seviyeye taşıyor (♡) ve ayrıca bir yığın sıcak buharlı pirinç asla rahatlatıcı olmayacak. Fermuarlı salatalıklar her şeyi uyandırır ve sosun zenginliğini biraz zap, zing ve gevrek ile keser ve sadece, vay. Bu tarifi seviyorum. Bunu zaten söylemiş miydim?

Pirinç ve salatalıklı bir kapta chipotle portakallı karidesin yakın çekimi.

Bugün Çalıştığımız Malzemeler

Burada, SOS ölçeğinde biraz daha üst sıralarda yer almasını sağlayan birkaç unsur var – Harissa Köfte ve Beyaz Çırpılmış’a benzer. Ama asla korkma: hiçbir şey zor değildir. Hiçbir şey ezici değil. İçerik listemiz kısa ve tatlı kalıyor.

 • karides
 • Portakal
 • çipura
 • krem
 • Kişniş
 • salatalıklar

Tuz, sarımsak, yağ ve sirke gibi birkaç kiler zımba, hepsini eksiksiz ve eksiksiz bir baharatlı karides mucizesine dönüştürür.

Daha fazla kısayola ihtiyacınız varsa – kesme tahtası gerektirmeyen kolay bir yan salata lehine salatalıkları atlayın. Veya karnabahar pirinci veya önceden pişirilmiş pirinç kullanın. Ancak fazladan beş dakikanızı bir salatalığı dilimleyip kendi pirincinizi pişirmeye ayırabilirseniz, buna üzülmezsiniz.

Bu şımarık, kremsi, baharatlı iyiliğe bakarak sevinç gözyaşları dökebilirim.

chipotle turuncu karides yakın çekim

İnsanlarınıza davranın! Kendine iyi bak! Ciddiyim çünkü. Bu bir TEDAVİ.

Okumak Yerine İzlemeyi mi Tercih Ediyorsunuz?

Kişnişli Pirinçli Chipotle Portakallı Karides: SSS

Bu yemek çok baharatlı mı?

Evet – chipotle biberinden biraz ısı var. Daha hafif bir versiyon için sadece bir chipotle biberinin sadece yarısını kullanın.

Bunu sütsüz nasıl yapabilirim?

Konserve tam yağlı hindistan cevizi sütü için kremayı alt edebilirsiniz! İyi, sadece kremsi değil.

Bu kulağa harika geliyor ama benim karidese alerjim var. Herhangi bir ikame fikri var mı?

Vejetaryen bir seçenek olarak somon veya tavuk işe yarayabilir veya çıtır tavada kızartılmış tofu olabilir!

Kaynak notları: Bu fikri eski sevgili Cooking Light yemek kitabımdan aldım. Taze Gıda Hızlı hangi şimdi çok retro hissediyor! Ama dostum, o eski şeyi seviyorum. Kitapta chipotle portakallı karides tarifi var – bazı tercihlerime göre birkaç değişiklik yaptım ama lezzet fikri o yemek kitabından çıktı. Teşekkürler, CL!

Yazdır

saatsaat simgesiçatal bıçak takımıçatal bıçak takımı simgesibayrakbayrak simgesidosyaklasör simgesiinstagraminstagram simgesiilgi alanıilgi alanı simgesiFacebookfacebook simgesiYazdırbaskı simgesikarelerkareler simgesikalpkalp simgesikalp katıkalp katı simgesi

Tanım

Kişnişli Pirinçli Chipotle Portakallı Karides! Bir tarafı keskin salatalık ile birlikte kişniş benekli pirinç üzerine yığılmış, tatlı-dumanlı krema soslu ihale karides.


Chipotle Portakal Sosu:

 • 1 tütsülenmiş Meksika Biberi (veya yarısı bir biber, daha az baharatlı bir versiyon için)
 • 3/4 Fincan yoğun krema
 • 2 karanfiller Sarımsak
 • 1/2 çay kaşığı tuz
 • lezzet bir Portakal

Karides ve Pirinç:

 • bir çiseleyen zeytin yağı
 • 1 pound pişmemiş karideskuyruklar kaldırıldı, kurulandı
 • 1/2 çay kaşığı kimyon
 • 1 1/2 bardaklar Beyaz pirinç (Yaseminli pirinci veya sadece düz uzun taneli pirinci severim)
 • büyük bir avuç doğranmış Kişniş
 • isteğe bağlı, servis için: cıvıl cıvıl salatalık (Notları görmek)

Notlar

Zıpkın Salatalık: Birkaç küçük salatalığı ince ince dilimleyin. Biraz zeytinyağı, tuz, şeker ve beyaz sirke ile karıştırın. Tada!

karıştırma: Yoğun çırpılmış krema, ne kadar uzun süre karıştırırsanız çırpılmış bir doku elde etmeye başlayacaktır, bu yüzden fazla karıştırmayın! Sadece sarımsak ve chipotle’ın çoğunlukla pürüzsüz hale getirilmesini istiyoruz, böylece sosla bütünleşebilsinler. biraz kullanırım mini helikopter bunun için. Kendinizi yanlışlıkla çırpılmış bir doku ile bulursanız, sorun değil, tavada ısındığında yerleşecek ve gevşeyecektir.

Karides: Karidesinizin sulu olmasını istemezsiniz, bu nedenle donmuş karides kullanıyorsanız, tavaya göndermeden önce tamamen çözdürdüğünüzden ve fazla suyu çıkardığınızdan emin olun. Sosu eklemeden önce tavada biraz nem varsa, onu boşaltmak isteyeceksiniz (ancak, karidesiniz tavaya girdiğinde çözüldüğü ve kuruduğu sürece bu bir sorun olmamalıdır). Ayrıca: Karides, biraz tatlılık için bir tutam şeker veya sıkılmış portakal suyu ile de iyidir!

 • Hazırlık zamanı: 15 dakika
 • Pişirme Süresi: 15 dakika
 • Kategori: Akşam yemeği
 • Yöntem: set üstü ocak
 • Yerel mutfak: Amerikan

Anahtar Kelimeler: karides kasesi, karides ve pilav, karides tarifi

Tarif Kartı tarafından desteklenmektedir Lezzetli Tarifler logosu

Daha Fazla Karides Tarifi İyilik

Leave a Reply

%d bloggers like this: