Kişniş Limon Soslu Çıtır Siyah Fasulye Tacos Tarifi

Bu vejetaryen tacolar, taze salsa ve baharatlarla doldurulmuş, hepsi altın çıtır bir tortillaya sıkışmış ve serin ve kremsi bir kişnişli limon sosunun yanında servis edilen, lezzetli ve doyurucu bir siyah fasülyeye sahiptir. YUM!

Bu, Güz 2022 SOS Serimizin bir parçası olan hayranların favorisi bir tarif! Tüm seriyi görüntüleyin.


MERHABA, küçük siyah fasulye gevrekleri!

Bunları kızartmaya başlayabilmeniz için hızlı tutacağım ama çoğunlukla, bilginize, alt satırda, bunlar çok süper lezzetli. Ayrıca, ipucu, isterseniz onlara çıtır siyah fasulye tacoları diyebilirsiniz – teknik olarak öyleler – ama onları aramak biraz daha eğlenceli siyah fasulye gevrekleri evimizde onlara sevgiyle atıfta bulunmaya geldiğimiz şey budur.


Bu Yazıda: Bu Tacolar İçin İhtiyacınız Olan Her Şey


Bu Siyah Fasulye Tacolarında Neler Var?

Bariz sebeplerin (altın çıtır tortilla, süper doyurucu siyah fasulye dolgusu, serin ve kremsi bir daldırma sosuyla bir araya getirilmesi, gahh) bir yana, bu benim tüm zamanların en sevdiğim kolay tariflerinden biri çünkü, şey, KOLAY. Kolay aptal gibi. Bundan daha kolay olamaz:

 • ekmeği
 • Kara fasulye
 • Salsa
 • Taco Baharatı

Bu kadar! Ve ekstra olmak istiyorsanız, daldırma için kremalı bir kişniş limon sosu.

SOS tariflerinin iddialı olmadığını söylediğimizi hatırlıyor musunuz? Ve aslında kısa, düşük anahtar içerik listelerini gerçekten nasıl kutlarız? O an şimdidir.

Çıtır Siyah Fasulye Tacos için Malzemeler

Elbette, yukarıda ve öteye gitmek istiyorsanız seçenekleriniz var! O küçük siyah fasulye çıtırına bir avuç lezzetli Meksika peyniri koymak gerçekten güzel olur mu? Evet, olurdu. Bazı fajita sebzeleri gibi. Kavrulmuş tavuk gibi. Ve evet, kişnişli limon daldırma sosu yapmak istiyorsanız, bu çok yapılabilir ve size talimatları ekledim ve beş dakikanızı alacak.

Ama… her şeyde yetersizseniz (ve inanın bana, o evde oldukça fazla YAŞIYORUM), eklentileri atlayabileceğinize dair serçe parmağım söz veriyorum. Siyah fasulye dolgusu olduğu gibi süper tatmin edici ve ben bunları her zaman böyle yerim! Sadece düz.

İpucu: Zaman kısıtlıysa, kişniş limon sosu yerine, biraz ek taco baharatını küçük bir kase ekşi krema ve voilà ile karıştırabilirsiniz. En azından benim evimde, aile yemeği kalabalığı ile her zaman ÇOK iyi giden “terbiyeli ekşi krema” var.

Kişniş Kireç Soslu Çıtır Siyah Fasulye Tacos

Bu Siyah Fasulye Tacoları Nasıl Dondurulur

Çatılardan haykırmak istediğim bir güzel haberim daha var, o da şu: BUNLARI DONDURABİLİRSİNİZ!

Şimdiye kadar aldığım en iyi siyah fasulye taco kararlarımdan biri, çift parti yapmak, siyah fasulye karışımını tortillalara katlamak ve birkaçını dondurucuda bir torbaya yapıştırmaktı – ve şuna bakın! Onları yemeye hazır olduğunuzda o bebekleri kızartın ve hızlı ve kolay bir öğle yemeği, akşam yemeği ya da – evet – bir atıştırmalık bile yiyebilirsiniz. Yaşamak istediğim hayat bu.

Çıtır Siyah Fasulye Taco Kişniş Kireç Sosuna batırılıyor

Çıtır Siyah Fasulye Tacos: Sıkça Sorulan Sorular

Kişniş Kireç Sosu yemek artıkları olarak ne kadar süre iyi kalır?

Sos artıkları 3-4 gün buzdolabında en iyi sonucu verir.

Kişniş Kireç Sosu için en iyi yağ hangisidir?

Kanola yağı gibi nötr tadı olan bir yağ burada işe yarar. Ama genellikle elimde zeytinyağı var, bu yüzden sık sık kullandığım şey bu!

Bu siyah fasulye tacolarını hazırlayabilir miyim?

Elbette! Doldurmayı yapın ve birkaç gün buzdolabında saklayın. Tacoları yemeye hazır olduğunuzda, bu dolguyu ekmeğin içine yayın ve kızartın! Kolay. VEYA, alternatif olarak, bu küçük tatlıları dondurabilirsiniz! Siyah fasulye dolgusunu tacoların içine yayın, katlayın ve sonra kızartmadan ÖNCE dondurun. Onları yemeye hazır olduğunuzda, oda sıcaklığına getirin (mikrodalgada 15-30 saniye yeterli olacaktır) ve sıcak, altın rengi ve gevrek olana kadar tavanıza geri koyun!

Okumak Yerine İzlemeyi mi Tercih Ediyorsunuz?

Bu tarif için adım adım web hikayesi talimatlarını görmek için buraya tıklayın!

Kaynak notları: Bu tarifin fikrini bir Tasty’de topluluk üyesi tarifi – teşekkürler, Mitch ve Justine Chapman, dünyanın neresinde olursanız olun! ♡ Ne eğlenceli bir fikir. Ve kişniş limon sosu, şimdiye kadarki en sevdiğim karides taco tariflerinden birinden ödünç alındı, çünkü mümkün olduğunda o sosu yeniden yapmak için bahaneler arıyorum.

Yazdır

saatsaat simgesiçatal bıçak takımıçatal bıçak takımı simgesibayrakbayrak simgesidosyaklasör simgesiinstagraminstagram simgesiilgi alanıilgi alanı simgesiFacebookfacebook simgesiYazdırbaskı simgesikarelerkareler simgesikalpkalp simgesikalp katıkalp katı simgesi

Tanım

Bu vejetaryen tacolar, taze salsa ve baharatlarla doldurulmuş, hepsi altın çıtır bir tortillaya sıkışmış ve serin ve kremsi bir kişnişli limon sosunun yanında servis edilen, lezzetli ve doyurucu bir siyah fasülyeye sahiptir. YUM!


Çıtır Siyah Fasulye Tacos

 • 1 (14 ons) kutu Kara fasulyeyıkanmış ve süzülmüş
 • 1/4-ish Fincan en sevdiğin Salsa
 • 1 çorba kaşığı Taco Baharatı
 • küçük un ekmeği
 • zeytin yağı veya Tereyağı kızartma için

Salantro Limon Sosu:

 • 1/4 fincan sıvı yağ
 • 1/4 fincan su
 • 1/2 bardak doğranmış yeşil soğanlar
 • 1/2 bardak Kişniş yaprakları
 • 2 karanfiller Sarımsak
 • 1/2 çay kaşığı tuz
 • suyu 2 misket limonu
 • 1/2 bardak Ekşi krema (sütsüz / vegan tutmak için alt avokado)

Notlar

Taco baharat kararınız önemli! Hepsinde, karışıma bağlı olarak az ya da çok gelen farklı baharatların yanı sıra değişen seviyelerde tuz bulunur. Çok seçici değilim ve elime geçen herhangi bir market markasını kullanacağım, ancak en sevdiğim sonraki seviye taco-baharat tarzı karışımlardan biri denir. Vay-a Chihuahua. Tuzlu değil, bu yüzden tuzsuz bir taco baharatınız varsa, tarife tuz eklemeniz gerekecek.

Aynı şey salsa için de geçerli – çok az malzeme olduğundan kullandığınız markalar, lezzet açısından nihai sonucu gerçekten etkiliyor. FAVORİ salsamın adı Mateo’nun – Bu salsadan çok yiyebilirim (örneğin, tavsiye edilmez), ayrıca bunun gibi tariflerde harika. Ben orta olanı beğendim. ben de gerçekten hepsini seviyorum Frontera salsasALDI’da sattıkları!

 • Hazırlık zamanı: 15 dakika
 • Pişirme Süresi: 10 dakika
 • Kategori: Akşam yemeği
 • Yöntem: Kızartma tavası
 • Yerel mutfak: Meksika Esinli

Anahtar Kelimeler: siyah fasulye tacos, vejetaryen taco tarifi, kişnişli limon sosu

Tarif Kartı tarafından desteklenmektedir Lezzetli Tarifler logosu

Sizi Gösterme Zamanı!

Pinch of Yum okuyucuları tarafından yapılan çıtır siyah fasulye taco tarifi kolajı.

Daha Vejetaryen Taco Tarifleri

Leave a Reply

%d bloggers like this: