Kereviz Suyu | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı oku.

Kereviz suyu, vücudunuz için faydalı besinlerle dolu, sağlıklı ve canlandırıcı bir içecektir. Bu sağlıklı meyve suyunun evde yapılması kolaydır ve bir karıştırıcıda hızla bir araya gelir.

Evde yapabileceğim iyi bir meyve suyuna veya smoothie’ye bayılırım. Çocuğumun diyetine meyve ve sebze almanın harika bir yolu. Onlara kahvaltıda veya okul sonrası atıştırmalık olarak smoothie yaptığımda bayılıyorlar. ananasımı dene smoothie, bu harika şeftali smoothie veya bu popüler detoks smoothie tarifi. Onları her zaman yapmak isteyeceksiniz!

Mason kavanozlarda iki bardak kereviz suyu. Her bardak meyve suyunun içinde yapraklı bir kereviz sapı bulunur.

Kereviz Suyunun Tadı Nasıldır?

Kereviz suyunun tadı tıpkı sıvı haldeki kereviz gibidir. Tuzlu ve ot benzeri bir tadı vardır ama şaşırtıcı derecede canlandırıcıdır. Bunu yapmak için sadece kereviz sapları ve suya ihtiyacınız var. Karıştırıcıya diğer meyve veya sebzeleri ekleyerek suyu tatlandırın. Kereviz suyuna yönelik popüler çılgınlık, pek çok sağlık yararıyla birlikte gelir. Vitaminler, mineraller ve antioksidanlarla dolu! Herkes daha sağlıklı olma umuduyla bu sağlıklı meyve suyundan bir yudum almak ister.

Vitamin ve besin takviyesi için sabahlarınıza kereviz suyu ile başlayın. Tüm hafta boyunca kahvaltımla birlikte büyük miktarda meyve suyu yapmayı seviyorum. Çırpılmış yumurtalarımla veya bu sağlıklı kreplerle servis yapın. Ayrıca bu hazır omletleri yapmayı seviyorum çünkü sabahları çok kolaylaştırıyorlar. Bu sağlıklı suyu sabah öğünlerinize eklemeye bayılacaksınız!

Sağlıklı Meyve Suyu Yapmak İçin Gerekli Malzemeler

Taze kereviz suyu, diyetinize besin ve lif eklemenin mükemmel bir yoludur. Lezzeti arttırmak için yeşil elma, zencefil, limon suyu veya diğer taze malzemeleri tatmak için ekleyin. Kereviz suyuna eklemek için farklı tatlarla oynamayı seviyorum. Limon suyu eklemek benim favorim çünkü tüm tatları aydınlatıyor. Çocuklarım için yaparsam tatlılık için biraz bal ekliyorum. Bu meyve suyu çok yönlü!

 • Kereviz: Büyük miktarda meyve suyu yapmak için bir demet kereviz veya birkaç demet alın.
 • Su: Bir tarifteki en kolay malzeme, çünkü suyunuz var!

Kereviz Suyu Tarifi

Bu suyu yapmanın ne kadar kolay olduğunu size göstereyim! Bir meyve sıkacağı kullanmak çok uygundur, ancak yoksa da aynı derecede kolaydır. Dakikalar içinde bir araya geliyor! Bu tarifi evde yapmak için aşağıdaki adım adım talimatlarımı izleyin. Artık bu suyu üst düzey mağazalardan satın almak yok. Ne kadar basit olduğunu seveceksin! Ve sen de biraz para biriktireceksin!

 1. Yıka ve Kes: Kerevizinizi yıkayın ve 2 inçlik parçalar halinde kesin. Kötü olan uçları kesin ve atın.
 2. Karışım: Kereviz parçalarını ve suyu yüksek bir toz haline getirin karıştırıcı. Karışımda kereviz parçaları kalmayana ve sadece sıvı olana kadar iyice karıştırın.
 3. Gerilmek: Kereviz suyunu tülbentten geçirerek orta boy bir kaseye süzün. İnce gözenekli bir süzgeç de kullanabilirsiniz.
 4. Saklayın ve Keyfini Çıkarın: Keyfini çıkarmaya hazır olana kadar buzdolabında hava geçirmez bir kapta saklayın. Suyu dibe çökmüşse içmeden önce çalkalayın.
Bir kereviz sapı ve bir su kabının ilk fotoğrafı. Karıştırıcıya eklenen kereviz parçaları ve suyun ikinci fotoğrafı. Harmanlanmış kereviz ve suyun üçüncü fotoğrafı. Peynir bezinde süzülen meyve suyunun dördüncü fotoğrafı.

Kereviz Suyu Faydaları

Özellikle sağlıklı seçimler yapmaya çalışırken kereviz suyunun sağlığa olan faydalarını seviyorum. Kereviz suyu, sağlıklı bir diyetin parçası olarak tüketildiğinde çeşitli faydalar sağlayabilir. Evde yapmak çok basit ve ucuz!

 • nemlendirici: Kereviz çoğunlukla sudan oluşur ve bu da onu son derece nemlendirici hale getirir.
 • Detoks Faydaları: Pek çok insan bu suyu toksinleri atmak ve vücutlarını detoks yapmak için kullanır. Ayrıca iltihaplanmaya yardımcı olur.
 • Düşük Şeker: Kereviz, çoğu meyve suyuna kıyasla çok düşük şeker içeriğine sahiptir.
 • Besin Dolu: Kereviz suyu, kalsiyum, potasyum ve A, C ve K vitaminleri dahil olmak üzere birçok besin sağlar.
 • rahatlatır: Bu meyve suyunun kabızlığı, şişkinliği ve yüksek tansiyonu rahatlattığı bilinmektedir.

Mason kavanozlarında iki bardak kereviz suyunun üst görüntüsü. Her bardak meyve suyunun içinde yapraklı bir kereviz sapı bulunur. Kereviz sapları meyve suyu bardaklarının yanına dizilir. Bir el bardaklardan birini tutuyor.

Kalan Suyu Saklamak

Büyük miktarda kereviz suyu hazırlayabilirsiniz, ancak kesinlikle taze yapılması en iyisidir! Yaptıktan sonra 2 gün içinde tüketmenizi tavsiye ederim. Sıkıca kapatılmış bir kapta buzdolabında saklayın. Lifler oturdukça dibe çöktüğü için içmeden önce iyice çalkalayın.


 • Kerevizinizi yıkayın ve 2 inçlik parçalar halinde kesin. Kötü olan uçları kesin ve atın.

 • Kereviz parçalarını ve suyu yüksek toz haline getirilmiş bir karıştırıcıya ekleyin. Karışımda kereviz parçaları kalmayana ve sadece sıvı olana kadar iyice karıştırın.

 • Kereviz suyunu tülbentten geçirerek orta boy bir kaseye süzün.

 • Keyfini çıkarmaya hazır olana kadar buzdolabında hava geçirmez bir kapta saklayın. Suyu dibe çökmüşse içmeden önce çalkalayın.hizmet: 3

servis1Fincankalori2kalorikarbonhidratlar0.4gProtein0.1gŞişman0.02gDoymuş yağ0.01gDoymamış yağ0.01gtekli doymamış yağ0,003gSodyum15mg (%1)Potasyum35mg (%1)Lif0.2g (%1)Şeker0.2gA vitamini60iç ünite (%1)C vitamini0.4mgKalsiyum8mg (%1)Ütü0.03mg

Tüm beslenme bilgileri, üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına düşen porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs İçecek

anahtar kelime kereviz suyu, glütensiz, sağlıklı, vejetaryen

Leave a Reply

%d bloggers like this: