Kavrulmuş Kiraz Domates Tarifi | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı okuyun.

Bu kavrulmuş kiraz domatesler, sarımsak ve fesleğen ile tatlandırılır ve kelimenin tam anlamıyla mükemmellik için patlar. Her yemeğin yanında kullanmak isteyeceğiniz basit ve lezzetli bir garnitür!

Kavrulmuş sebzeler çok lezzetli ve her şeyle gider! Bu karnabaharı, bu lezzetli kavrulmuş limonlu sarımsaklı brokolini ve bu kahverengi tereyağlı ballı sarımsaklı havuçları deneyin. Bir daha asla çiğ sebze yemeye geri dönmeyeceksin!

Bir fırın tepsisine kavrulmuş kiraz domateslerin üst görünümü.

Kavrulmuş Kiraz Domates Tarifi

Bu közlenmiş domateslerde en çok neyi sevdiğime karar veremiyorum. Fesleğen mi, sarımsak mı yoksa lezzetli, kavrulmuş dış kısım mı? Bu domatesler sert ve dolgun başlar ama fırında pişerken kelimenin tam anlamıyla patlar ve en lezzetli dokuyu yaratırlar! O kadar sulu ve lezzet dolular ki, onları akşam yemeğinde pişirdiğim her şeyle eşleştirmek istiyorum.

Bunlar sadece lezzetli değil, aynı zamanda yapılışı da çok kolay! Attığınız baharatlar çok lezzetli ve İtalyan baharatı ve fesleğenin lezzetleri taze domateslerle güzel bir uyum sağlıyor. Ayrıca, bahçem yılın bu zamanında domateslerle dolu ve bu, hepsini kullanmam için harika bir yol! seviyorum tüm kavrulmuş sebzeler ama söylemeliyim ki bunlar benim yeni favorim olabilir!

Közlenmiş Kiraz Domates İçindeki Malzemeler

Bu közlenmiş kiraz domatesler o kadar güzel ki çocuklarım bile onlara bayılıyor. Ve dürüst olalım… Çocuklarıma isteyerek sebze yedirebildiğim zaman, buna bir kazanç derim! Kesin ölçümler için gönderinin altındaki tarif kartına bakın.

 • Çeri domatesler: Renkli görünmesi için farklı renklerde kiraz domates kullanmayı seviyorum!
 • Zeytin yağı: Baharatların yapışması için domateslerin üzerine zeytinyağı gezdireceksiniz.
 • Parmesan peyniri: Biraz parmesan peyniri serptiğinizde lezzetli bir tat katıyor. Bunu atlamayın!
 • sarımsak karanfil: Taze sarımsak karanfiliniz yoksa, devam edin ve onun yerine kıyılmış sarımsak kullanın. ½ çay kaşığı yaklaşık 1 diş sarımsağa eşittir.
 • italian baharatı: Bu tarifi kullanarak İtalyan baharatınızı sıfırdan yapmayı deneyin. Domatesle çok iyi giden kekik ve kekik gibi klasik tatları vardır.
 • Tuz ve biber: Bunlar, bu kavrulmuş kiraz domates tarifindeki tüm lezzetleri arttırır.
 • Reyhan: Taze otlar her zaman iyi bir fikirdir ve taze fesleğenin tadı gerçekten bu tarifi en üst düzeye çıkarır.

Kavrulmuş Chery Domates Nasıl Yapılır

Bu kavrulmuş kiraz domatesleri hemen çırpabilirsiniz! Onları sade yiyin, salataya atın veya herhangi bir antreye ekleyin. Bağlanacaksın!

 1. Ön ısıtma: Fırını 400 derece F’ye önceden ısıtın.
 2. Birleştir: Büyük bir kaseye çeri domates, zeytinyağı, parmesan, sarımsak, İtalyan baharatı, tuz ve karabiberi ekleyin ve hepsini karıştırın.
 3. Fesleğen ekleyin: Karışımı, parşömenle kaplı kenarlı bir fırın tepsisine ekleyin ve fesleğeni üstüne ekleyin.
 4. Aşçı: 15-20 dakika veya domatesler çıtır çıtır ve patlayana kadar pişirin.

Üzüm ve Kiraz Domates

Kiraz domatesleri kavurmak yerine kesinlikle üzüm domates kullanabilirsiniz! Bununla birlikte, üzüm domatesleri kiraz domateslerinden daha az tatlı olma eğilimindedir ve ayrıca biraz düzensiz bir şekle sahiptirler. Bu tarifte hangi domatesleri kullanmak istediğinize karar verirken her ikisini de aklınızda bulundurun.

Bir cam kasede baharatla kaplanmış 2 adet çeri domates resmi ve üçüncü resim parşömen kağıdı ile fırın tepsisinde kaplanmış domatesleri gösteriyor.

Yarım veya Bütün Domates

Dilerseniz bu közlenmiş çeri domatesleri ikiye bölebilirsiniz! Onları bütün tutmayı seviyorum çünkü patlamış domateslerin görünüşünü seviyorum. Ancak, daha yalın bir sunum istiyorsanız, onları ikiye bölün. Sadece bu şekilde kızaracaklar ve patlamayacakları için şekillerini koruyacaklar. Tadı değiştirmeyecek, sadece nasıl göründükleri, karar vermek size kalmış!

Bir tahta kaşıkla kepçe ile kavrulmuş kiraz domates yakın çekim.


 • Fırını 400 derece F’ye önceden ısıtın.

 • Büyük bir kaseye çeri domates, zeytinyağı, parmesan, sarımsak, İtalyan baharatı, tuz ve karabiberi ekleyin ve hepsini karıştırın.

 • Parşömenle kaplı bir fırın tepsisine ekleyin ve fesleğeni üstüne ekleyin.

 • 15-20 dakika veya domatesler çıtır çıtır ve patlayana kadar pişirin.Hizmet: 6

kalori157kalori (%8)karbonhidratlar8g (%3)Protein3g (%6)Yağ13g (%20)Doymuş yağ2g (%10)Doymamış yağ1gTekli doymamış yağ9gKolesterol4mg (%1)Sodyum285mg (%12)Potasyum369mg (%11)Lif1g (%4)Şeker4g (%4)A vitamini833İÜ (%17)C vitamini37mg (%45)Kalsiyum67mg (%7)Ütü1mg (%6)

Tüm beslenme bilgileri üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Garnitür

Yerel mutfak Amerikan

anahtar kelime çeri domates, közlenmiş çeri domates

Leave a Reply

%d bloggers like this: