Kafes Pasta Kabuğu | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı oku.

Kafesli Turta Kabuğu görsel olarak çarpıcıdır ve bir elmalı veya vişneli turtayı bitirmenin mükemmel bir yoludur. Bu tarif, en sevdiğiniz turta için hamur şeritlerini nasıl güzel bir kaba öreceğinizi öğretecek ve bu düşündüğünüzden daha kolay!

Sanırım pasta en sevdiğim tatlı olabilir. Kremalı turtaların, meyveli turtaların ve aradaki her şeyin büyük bir hayranıyım! İpeksi ve lezzetli bir kremalı turta hayranıysanız, bu klasik Çikolatalı Turta’yı, bu hafif ve kabarık Fırınsız Fıstıklı Kremalı Turta’yı ve herkesin favorisi Fırınsız Krem Peynirli Fıstık Ezmeli Turta’yı denemelisiniz.

Beyaz bir tabakta bir turtanın üzerinde pişmiş kafes turta kabuğu.

Kafes Kabuklu Turta

Bu tarif, bir kafes pasta kabuğunu dokuyarak size adım adım yol gösterecektir. En sevdiğiniz pasta kabuğu tarifini kullanabilirsiniz, yıllardır yaptığım en sevdiğim pasta kabuğu tarifini tavsiye ederim, büyükannemin Mükemmel Pasta Kabuğu. Bu tereyağlı turta kabuğunun da çırpılması gerçekten çok kolay ve her zaman bir hit. En çok sevdiğiniz dolguyu da seçebilirsiniz! Vişneli turta veya elmalı turta gibi bir meyve dolgusu inanılmaz olurdu, yoksa bu şeftalili turta şu anda favorim!

Kalın ve yoğun bir pasta seçtiğinizden emin olun. Kremalı veya muhallebi pastanızı kafes ile süslemek istemeyeceksiniz. Halihazırda içinde bulunan dolgu ile fırında pişirilmesi gereken bir turta dolgusu yapın. Turta kabuğunu dokumayı bitirdiğinizde, üzerine yoğun krema veya yumurta akı sürüp pasta dolgusunun talimatlarına göre pastayı pişirebilirsiniz!

İçindekiler

Pasta kabuğu malzemeleri için en sevdiğiniz pasta kabuğu tarifini takip etmek isteyeceksiniz. Veya mağazadan önceden hazırlanmış bir turta kabuğu satın alabilirsiniz. Ardından, kafes pasta kabuğunuzla en sevdiğiniz pasta dolgusunu seçin.

 • Çift Pasta Kabuğu: Bir çift turta kabuğu, tabanı hizalamak için yeterli turta hamurudur. 9 inç pasta tavasıyanı sıra dokuma kafes pasta kabuğu ile turtanın tepesi.
 • Seçtiğiniz Doldurma: Fırında pişirilmesi gereken herhangi bir pasta dolgusu, bu kafes pasta kabuğu tarifi için çalışacaktır.
Bir turta kabuğunun kirazlı turtanın üzerindeki bir kafese nasıl örüleceğini gösteren fotoğrafları işleyin.

Pasta Kabuğu Nasıl Kafes Yapılır

Bir kafes pasta kabuğu, en sevdiğiniz pasta dolgusu için mükemmel bir topper! Aşırı duygusal turta dolgunuzun üzerine güzel bir çıtır çıtır kabuk tabakası ekler. Ayrıca bir sonraki toplantınızda misafirlerinizi büyülemenin harika bir yolu!

Hamuru hazırlayın

 1. Rulo ve Kırpma: Tart kalıbınızın alt kısmını merdane ile açın ve tart kalıbınıza yerleştirin, hamuru kalıbın kenarlarına gelecek şekilde kesin.
 2. Kabuğu Doldurun: Tart kalıbınıza iç harcınızla doldurun ve kenara alın.
 3. Açarak yaymak: Hamurunuzun üst kısmını daire turta tepsinizden biraz daha büyük olana kadar açın.
 4. Kesilmiş Şeritler: Bir pizza kesici veya bıçak kullanarak üst kabuğunuzu şeritler halinde kesin. Bu şeritleri istediğiniz kadar kalın veya ince yapabilirsiniz.

Kafesi Örgü

 1. Şeritleri Yatay Olarak Yerleştirin: Kestiğiniz şeritleri alın ve dolgulu pastanın üst kısmına, her biri arasında bir boşluk bırakarak aynı şekilde yerleştirin. Bu adım için, pastayı bir yönde kaplamak için şeritlerinizin yarısına kadar kullanabilirsiniz. Miktarlar, şeritlerinizin ne kadar kalın olduğuna ve pastanın üstünde ne kadar boşluk olmasını istediğinize bağlı olarak değişecektir.
 2. Şeritleri Dikey Olarak Örgü: Ardından, turtanızın üzerine serdiğiniz şeritleri alacaksınız. Diğerleriyle birlikte çalışarak pastanın kenarına kadar katlayın. Daha sonra ilk yufkanızı geri çekilmemiş yufkaların üzerine serin. Ardından diğer şeritleri oldukları yere geri yerleştirin.
 3. Örgü Şeritleri: Daha önce bıraktığınız şeritlerle çalışırken, bir sonraki çapraz şeridi döşemek için onları yeterince geriye doğru soyun. Şeritleri bir kez daha düz olarak yerleştirin.
 4. Tekrar et: Pastanız tamamen kafeslenene kadar önceki iki talimata devam edin.
 5. Kırpma: Tava kenarındaki tüm fazla hamurları kesin ve sabitlemek için hamuru kenarlarından hafifçe bastırın. Az önce bir kafes pasta kabuğu yaptınız!

Pasta Kabuğu Kafesi Yapmanın İpuçları

Pasta kabuğuyla çalışmak zor olabilir, ancak bu ipuçlarıyla bir profesyonel olacaksınız! En sevdiğiniz pasta kabuğu tarifini kullanabilirsiniz, ancak bu ipuçları kafes pasta kabuğunu yaparken hepsi için geçerli olacaktır.

 • Çalışma Alanınızı Unlayın: Çalışma yüzeyinizi aşırı unlama dürtüsüne karşı koyun. Hamurun oklavanıza ve tezgaha yapışmasını engelleyecek kadar un serpin. Çok fazla un, hamurun kabuğun kenarlarında kendine yapışmasını önleyecektir.
 • Kafes için Turta Çeşitleri: Bu teknik gerçekten sadece üst kabuk gerektiren bir turta içindir. Balkabağı veya pudingli turta için tavsiye etmem. Bu turta kabuğunun doldurulması için bazı fikirler, bu çilekli ravent turtası, bu üçlü meyveli turta veya bu süper lezzetli yabanmersini kafesli turtadır.
 • Daha Kısa Şeritleri Kullanma: Hamur şeritlerini turtanın üzerine yerleştirirken, turta kalıbıyla hizalanacak boyutları kullanmayı seviyorum. Örneğin hamurun kenarlarından kısa olan şeritler pastanın kenarlarına gelecek şekilde yerleştirilmelidir. Ortadaki uzun şeritler pastanın en geniş yerine yerleştirilmelidir.

Vişneli turtanın üstüne dokunmuş kafesli turta kabuğu.

Artık Kafes Pasta Kabuğunun Saklanması

Turtanızı pişirdikten sonra saklamak gerçekten çok basit. İşte artık pasta ve kafes pasta kabuğunu saklamak için ipuçlarım.

 • Buzdolabında: Turtaların çoğu buzdolabında 5 güne kadar saklanabilir. En iyi sonuç için turta doldurma tarifinizdeki talimatları uyguladığınızdan emin olun. Çiğ pasta kabuğunu saklıyorsanız, pasta kabuğu tarifindeki saklama talimatlarını izleyin.


 • Tart kalıbınızın alt kısmını merdane ile açın ve tart kalıbınıza yerleştirin, hamuru kalıbın kenarlarına gelecek şekilde kesin.

 • Tart kalıbınıza iç harcınızla doldurun ve kenara alın.

 • Hamurunuzun üst kısmını daire turta tepsinizden biraz daha büyük olana kadar açın.

 • Bir pizza kesici veya bıçak kullanarak üst kabuğunuzu şeritler halinde kesin. Bu şeritleri istediğiniz kadar kalın veya ince yapabilirsiniz.

 • Kestiğiniz şeritleri alın ve dolgulu pastanın üst kısmına yerleştirin, her biri arasında bir boşluk bırakarak aynı şekilde döşeyin. Bu adım için, pastayı bir yönde kaplamak için şeritlerinizin yarısına kadar kullanabilirsiniz, miktarlar şeritlerinizin ne kadar kalın olduğuna ve ne kadar boşluk bırakmak istediğinize bağlı olarak değişecektir.

 • Daha sonra turtanızın üzerine dizdiğiniz şeritleri alıp her biri ile çalışarak tekrar turtanın kenarlarına doğru katlayacaksınız. İlk yufkanızı geri çekilmemiş yufkaların üzerine koyun ve diğer yufkaları tekrar eski yerlerine koyun. Bu yüzden şeritlerin yarısı yeni döşeme çaprazı ile örtülmeli ve yarısı onun üzerinde olmalıdır.

 • Daha önce bıraktığınız şeritlerle çalışarak, bir sonraki çapraz şeridi döşemek için onları yeterince geriye doğru soyun ve şeritleri bir kez daha düz olarak yerleştirin.

 • Pastanız tamamen kafeslenene kadar önceki iki talimata devam edin.

 • Tava kenarındaki tüm fazla hamurları kesin ve sabitlemek için hamuru kenarlarından hafifçe bastırın.hizmet: 8

kalori97kalori (%5)karbonhidratlar10g (%3)Protein1g (%2)Yağ6g (%9)Doymuş yağ2g (%10)Doymamış yağ1gtekli doymamış yağ3gSodyum87mg (%4)Potasyum21mg (%1)Lif1g (%4)A vitamini0.2iç üniteKalsiyum4mgÜtü1mg (%6)

Tüm beslenme bilgileri, üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına düşen porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Tatlı

Yerel mutfak Amerikan

anahtar kelime kafes pasta kabuğu, pasta kabuğu

Leave a Reply

%d bloggers like this: