Izgara Kılıçbalığı Tarifi | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sağlayabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı okuyun.

Lezzetli ve terbiyeli kılıç balığı, mükemmel bir şekilde ızgarada pişirilir ve kurutulur! Bu hassas ızgara kılıç balığı, balığa maksimum lezzet veren lezzetli bir baharat turşusuna sahiptir.

Yaz aylarında ızgara yapmak, akşam yemeği için çok kolay bir fikir. Ayrıca mutfağımı ısıtmak zorunda kalmamayı da seviyorum ve ızgara yapmak sadece et ve balıkları ekstra lezzetli hale getiriyor! Denemeniz gereken en sevdiğim ızgara tariflerinden birkaçı bu tavuk, bu harika biftek şişleri veya bu inanılmaz somon.

Beyaz tabakta ızgara kılıçbalığının yakın görüntüsü. Kılıçbalığı maydanoz ve ızgara limon dilimleri ile süslenir.

Izgara Kılıç Balığının Tadı Nasıldır?

Dünyanın kılıçbalığının ne kadar lezzetli olduğunu bilmesi gerekiyor! Çoğu insan daha yaygın balık seçeneklerine ulaşır, ancak size söylüyorum, kılıç balığı bir zorunluluktur! Çok yumuşak ve lezzet dolu ve dışarıdaki baharatlar bu yemeğin yıldızı. Kulağa çok hoş geliyor ama aslında gerçekten

Bu kılıç balığı tarifi, haftanın her günü balıkları baharatlamak ve ızgara yapmak istemenize neden olacak. Bu balığı yemeden duramadım, inanılmazdı! Daha fazla balık yemeği arıyorsanız, onsuz yaşayamam, o zaman morina, karides veya ıstakoz denemelisiniz!

Izgara Kılıç Balığı Yapmak İçin Gerekli Malzemeler

Bu harika ızgara kılıç balığını yapmak için sadece bir avuç basit malzeme gerekiyor! Kombine olarak, en iyi deniz ürünleri restoranlarına bile rakip olacak bir şey yaratırlar! Balığın dokusuna ve nasıl ortaya çıktığına bayılacaksınız.

 • Balık Baharatı: Bu, 1 numaralı en iyi balık baharatı ve bu muhteşem kılıç balığı tarifinin sırrı!
 • Zeytin yağı: Zeytinyağı, balıklar için turşunun temeli olarak hizmet eder.
 • Sarımsak Karanfil: Her zaman taze sarımsak! Bu daha kolaysa, kavanozda kıyılmış sarımsak kullanmaktan çekinmeyin.
 • Soya sosu: Bu tuzlu, lezzetli soya sosu, marine olurken balığın yumuşamasına yardımcı olur.
 • Worcestershire sos: Eklenen Worcestershire sosundan biraz dumanlı lezzet nefis.
 • Limon: Sadece bir limonun suyu! Balıklar için en büyük lezzet limondur.
 • Kılıç Balığı Biftekleri: Bu tarif için bir kilo kılıç balığı bifteği!
 • limon ve Maydanoz: Taze limon ve maydanoz bu yemeğin lezzetlerini süsler ve aydınlatır. Ayrıca sunumu güzelleştirir.

Izgara Kılıç Balığı Nasıl Yapılır

Benim tarifimle kılıç balığı ızgarası daha kolay olamazdı! Kolay ızgara talimatları ile kolay bir marine. Balığı marine ettiğinizde, geriye sadece ızgara yapmak kalıyor ve tadı şehirdeki en iyi ızgara kılıçbalığının sırrı sizdeymiş gibi!

 1. Marinayı yapın: Kilitli bir torbada balık baharatı, zeytinyağı, sarımsak, soya sosu, Worcestershire sosu ve limon suyunu birleştirin.
 2. Marine edilmiş kılıç balığı: Torbaya kılıç balığı bifteklerini ekleyin ve en az 30 dakika marine edin.
 3. Izgara Kılıç Balığı: Izgarayı yüksek derecede ısıtın. Ardından biftekleri ızgaraya ekleyin ve bir tarafını 4-6 dakika ızgara yapın ve ardından çevirin. Balık bittiğinde kolayca pul pul dökülür ancak sıkılığını korur.
 4. Süsleyin ve Servis Edin: Izgara kılıçbalığını limon ve maydanozla süsleyin. O zaman servis yapabilir ve tadını çıkarabilirsiniz!
Kilitli bir torbada marine edilmiş kılıç balığı bifteği.

Kılıç Balığının Faydaları

Izgara kılıç balığı yemek için sağlıklı bir balık mıdır? Öyle olduğuna bahse girersin! Kılıç balığı besinlerle doludur ve konu diyetinize daha fazla balık eklemek olduğunda harika bir seçenektir. Kılıçbalığının sağlığa faydalarını öğrenmek için okumaya devam edin.

 • Kalp Sağlığına Faydaları: Kılıç balığı mükemmel bir selenyum kaynağı sağlar. Selenyum, önemli kanserle mücadele ve kalp sağlığı yararları sunan bir mikro besindir.
 • Düşük kalorili: Kılıç balığının kalorisi düşüktür ve kılıç balığının kalorilerinin çoğu proteinden gelir. Ayrıca karbonhidrat içermediği için kılıç balığı sağlıklı bir yemek için harika bir seçenektir.
 • Yüksek Protein: Kılıç balığı harika bir protein kaynağıdır. 3 oz’luk bir porsiyonda 20 gram protein var ki bu harika!
 • Vitaminler ve Mineraller: Kılıç balığı, kalsiyum emilimi ve kemik sağlığı için önemli olan D vitamini bakımından yüksektir. Ayrıca çinko, A vitamini, E, b12 ve omega-3 yağ asitleri gibi diğer vitamin ve mineraller açısından da zengindir. Hepsi sağlığımız için çok faydalıdır!

Büyük beyaz bir tabakta iki ızgara kılıç balığı bifteğinin havai görünümü. Yanında ızgara limon dilimleri ve maydanoz süslenir.

Artık Kılıç Balığı

Izgara kılıç balığı en iyi hemen servis edilse de, kılıcınızı yaptığınız günkü kadar lezzetli tutmak için kılıç balığınızı nasıl saklayacağınız aşağıda açıklanmıştır!

 • Buzdolabında: Soğuduktan sonra hava geçirmez bir kaba koyun veya plastik sargıya sıkıca sarın. Buzdolabınıza koyun, balığınız 3 güne kadar iyi kalacak.
 • yeniden ısıtma: Izgara kılıç balığınızı yeniden ısıtmanın en hızlı yolu, hava fritözünde 350 derecede yaklaşık 3 dakikadır. Ayrıca tavada biraz eritilmiş tereyağı ile ocakta orta ateşte tekrar ısıtabilirsiniz.

Kesilmiş bir parçayı kaldıran bir çatalla ızgara kılıç balığının fotoğrafını kapatın. Izgara limon dilimleri ve maydanoz yaprakları ile süslenir.


 • Kilitli bir torbada balık baharatı, zeytinyağı, sarımsak, soya sosu, worcherstershire sosu ve limon suyunu birleştirin.

 • Torbaya kılıç balığı bifteklerini ekleyin ve en az 30 dakika marine edin.

 • Izgarayı yüksek derecede ısıtın. Biftekleri ızgaraya ekleyin ve bir tarafta 4-6 dakika ızgara yapın ve ardından çevirin. Balık bittiğinde kolayca pul pul dökülür ancak sıkılığını korur.

 • Limon ve maydanozla süsleyin.Hizmet: 4

hizmet3onskalori417kalori (%21)karbonhidratlar3g (%1)Protein23g (%46)Yağ35g (%54)Doymuş yağ6g (%30)Doymamış yağ4gTekli doymamış yağ23gTrans yağ0.1gKolesterol75mg (%25)Sodyum400mg (%17)Potasyum541mg (%15)Lif0,3g (%1)Şeker1g (%1)A vitamini192 (%4)C vitamini1mg (%1)Kalsiyum35mg (%4)Ütü2mg (%11)

Tüm beslenme bilgileri üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Akşam yemeği

Yerel mutfak Amerikan

Leave a Reply

%d bloggers like this: