Izgara Bal Soya Mantarı Şiş

Bu web sitesi, size tarifler sağlayabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı okuyun.

Bu vegan kebaplar mutlaka denemeniz gereken en lezzetli garnitür! Bu ızgara ballı soya mantarı şişleri, herhangi bir antre için mükemmel bir garnitür ve sadece bir tanesinde duramayacaksınız!

Mantarları kesinlikle seviyorum! Lezzeti inanılmaz derecede iyi emerler ve hemen hemen her şeyle giderler. Bu ızgara portobello burgerlerini, bu lezzetli doldurulmuş mantarları veya bu kremalı sarımsaklı parmesan mantarlarını deneyin!

Pişmiş ve süslenmiş mantar şişli bir tabak.

Izgara Ballı Soya Mantarlı Şiş Tarifi

Sebze şiş tariflerine bayılırım! Çok lezzetli ve kolaylar ve bu ızgara ballı soya mantarları da istisna değil. Tüm zamanların en iyi (ve en iyi demek istediğim) sosuna batırılmışlar! Mantarların lezzetini ve dokusunu mükemmel bir şekilde tamamlar ve şişi temiz yalarsınız!

Bu tatlar sadece delicesine lezzetli olmakla kalmaz, aynı zamanda onları ızgaraya koymaktan elde ettiğiniz mükemmel kömür izleri ve tadı da eşsizdir. Lezzetli dokuyu güçlendirir ve gerçekten sadece bir tanesinde duramazsınız. Bunları bir sonraki barbekünüzde deneyin ve lezzetli ızgara sebzelerin ve burgerlerin yanında servis edin. Misafirleriniz daha fazlası için geri gelmeye devam edecek!

Mantar Şiş için Malzemeler

Bu ızgara ballı soya mantarı şişleri çok lezzetli ve onları yapmak için sadece birkaç malzemeye ihtiyaç var! Şişlerinizi önceden ıslatmayı unutmayın, böylece ızgaraya başlamak istediğinizde hazır olurlar! Kesin ölçümler için gönderinin altındaki tarif kartına bakın.

  • Bella Mantarları: Bunlar onlara lezzetli ve dünyevi, etli bir tada sahiptir.
  • Soya sosu: Bu, sosun temeli görevi görür ve keskin ve tuzlu bir lezzet getirir.
  • Bal: Bu soya sosunu dengeler.
  • Zeytin yağı: Elinizde olan tek şey buysa, bitkisel yağ veya kanola yağı da kullanabilirsiniz.
  • Sarımsak Karanfil: Taze sarımsak karanfiliniz yoksa, bir kavanozdan kıyılmış sarımsak kullanabilirsiniz. ½ çay kaşığı yaklaşık 1 diş sarımsağa eşittir.
  • Tuz ve biber: Bunlar sosdaki tüm lezzetleri arttırır.

Izgara Bal Soya Mantarı Şiş Nasıl Yapılır

Mantarlarınızı 30 dakika marine ettikten sonra, bu mantarlar hiç vakit kaybetmeden pişiyor! Yakında, bu mantarları hemen yutacaksınız!

  1. Terbiye etmek: Mantarları orta boy bir tencereye ekleyin. tas. küçük bir kapta, soya sosu, bal, zeytinyağı, sarımsak, tuz ve karabiberi karıştırın. Mantarların üzerine dökün ve kaplamak için atın. 30 dakika marine edelim.
  2. Aşçı: Mantarları şişlere geçirin. Daha sonra orta hararetli bir ızgaraya alın ve bir kez çevirerek 3-5 dakika pişirin.
Mantarların nasıl marine edileceğini, şişlere atılacağını ve pişirilmeye hazırlanacağını gösteren 4 resim.

Izgara Şiş Nasıl Hazırlanır?

Şişlerinizi ızgaraya koymadan önce biraz hazırlık var! Tahta şişler ızgarada kolayca yanabilir. Bunu önlemek için ızgara ballı soya mantarlarınızı şişlerin üzerine eklemeden önce şişlerinizi yaklaşık 30 dakika ılık suda bekletin. Mantarlarım marine olurken onları ıslatmayı seviyorum, böylece her şey aynı anda ızgaraya hazır.

Izgara ballı soya mantarı şişlerinin yakın çekimi.

Artıklar Nasıl Saklanır

Bu ızgara ballı soya mantarı şişlerinden arta kalanlarınız varsa, bunları daha sonra kullanmak üzere kolayca saklayabilirsiniz! Onları biraz folyoya sarın ve hava geçirmez bir kapta saklayın. Yaklaşık 3 gün sürecekler. Onları ızgarada veya tavada ısıtabilirsiniz!


  • Orta boy bir kaseye mantarları ekleyin. Küçük bir kapta soya sosu, bal, zeytinyağı, sarımsak, tuz ve karabiberi karıştırın. Mantarların üzerine dökün ve kaplamak için atın. 30 dakika marine edelim.

  • Mantarları şişlere dizin. Orta-yüksek bir ızgaraya yerleştirin ve bir kez çevirerek 3-5 dakika pişirin.Hizmet: 6

kalori87kalori (%4)karbonhidratlar10g (%3)Protein3g (%6)Yağ5g (%8)Doymuş yağ1g (%5)Doymamış yağ1gTekli doymamış yağ3gSodyum739mg (%31)Potasyum370mg (%11)Lif1g (%4)Şeker7g (%8)A vitamini1C vitamini1mg (%1)Kalsiyum19mg (%2)Ütü1mg (%6)

Tüm beslenme bilgileri üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Garnitür

Yerel mutfak Amerikan

anahtar kelime ızgara ballı soya mantarı şişleri, mantar şişleri

Leave a Reply

%d bloggers like this: