İtalyan Ekmeği | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı oku.

Fırını atlayın ve evde kendi usta İtalyan ekmeğinizi yapın! Bu ekmek, her türden mezeler ve sandviçler için mükemmeldir. Üstelik fırından yeni çıkmış taze ekmek kokusuna kimse karşı koyamaz!

Evde ekmek yapmayı seviyorum! Mayalı ekmekler eskiden gözümü korkuturdu, ama çokça pratik yaptıktan sonra, herhangi bir ekmek tarifinin üstesinden gelmek için kendinize güvenmeniz için ihtiyaç duyacağınız tüm ipuçlarına sahibim. Hala ilk önce birkaç mayasız ekmek tarifi yapmak istiyorsanız, o zaman bu kolay Bira Ekmeği, bu nefis Mayasız Gözleme ve Soda Ekmeği’ni denemelisiniz.

İtalyan ekmeği ikiye bölündü ve üst üste istiflendi ve içi kabarıktı.

Artizan İtalyan Ekmeği

Elinize biraz hamur almayı seviyorsanız, bu İtalyan ekmeği tarifi tam size göre! Bu çok kolay ve sonuçta içi yumuşacık, dışı hafif çiğnenmiş bir hamur elde ediliyor. Ev yapımı ekmekten daha lezzetli bir şey yok! Hem sizin için daha iyi hem de manavda bulabileceğinizden çok daha lezzetli ekmek yapmak için ekstra çabaya değer. Anneannemin sandviç ekmeğini yiyerek büyüdüm ve hala bir benzeri yok!

Subway’e gittiyseniz ve denizaltınıza İtalyan ekmeği sipariş ettiyseniz, bununla ne bekleyeceğinizi bilirsiniz. Buna benzer, ama çok daha lezzetli! Bana Küba ekmeğini hatırlatıyor, ancak yapım yönteminde birkaç fark var. Bu tarifi gerçekten seviyorum çünkü çırpması pizza hamuru kadar kolay ama sonuçta sandviçler, tostlar ve kulağa hoş gelen diğer her şey için kullanabileceğiniz süper çok yönlü bir somun oldu!

İçindekiler

Bu İtalyan ekmek hamuru için malzemelerin ne kadar basit olduğunu seviyorum. Bu sadece temel bilgiler ve daha fazlası değil. Bu tarif, çok amaçlı undan daha yüksek protein içeriğine sahip olan ekmek unu gerektirir. Çok amaçlı kullanmak istiyorsanız, aşağıda ipucu kutusunda tarifin buna göre nasıl ayarlanacağına dair bir ipucum var. Aşağıdaki ölçüleri tarif kartında bulabilirsiniz.

 • Aktif kuru maya: Etkinleştirmek için ılık su kullanın, köpürmesi yalnızca birkaç dakika alacaktır.
 • Ilık su: Mayanın harekete geçmesine ve canlanmasına yardımcı olmak için.
 • Şeker: Şeker, ekmeğin daha iyi kabarmasına ve daha fazla lezzet vermesine yardımcı olur. Onun yerine bal kullanabilirsiniz.
 • Ekmek unu: Bunun yerine buğday unu veya çok amaçlı un kullanabilirsiniz, ancak bunun nasıl başarılı bir şekilde yapılacağı hakkında ipucu kutusunda konuşuyorum. Ekmeklik un, onu çok amaçlı unlardan farklı kılan yüksek protein içeriğine sahiptir.
 • Tuz: Tüm güzel tatları ortaya çıkarır.
Mayayı canlandırmayı, hamuru yoğurmayı, kabarmayı, bölmeyi ve şekillendirmeyi gösteren işlem fotoğrafları.

İtalyan Ekmeği Tarifi

Evet, bu tarifi kesinlikle elle yapabilirsiniz! Tek ihtiyacınız olan büyük bir karıştırma kabı ve bir tahta kaşık. Bir stand mikserin kasesinden bahseden her şeyi, bunun yerine karıştırma kabınıza ekleyin. Elde yoğurduğunuzda fazladan un eklememeye çalışın, ekmeğinizin kurumasını istemezsiniz.

hamur yap

 1. Mayayı Etkinleştir: Stand mikserinizin kasesinde maya, ılık su ve şekeri karıştırın. Karışımı, maya köpürene kadar yaklaşık 5 dakika bekletin.
 2. Karışık Hamur: Maya hazır olduğunda, unu ve tuzu kaseye ekleyin. Hamur kancası eklentisini kullanarak, hamur bir araya gelene kadar yaklaşık 3-4 dakika düşük hızda karıştırın. Hızı ortama yükseltin ve glüteni geliştirmek için 3-5 dakika karıştırın.
 3. Dinlenmek: Hamur yoğurma işlemi bittikten sonra mikserden alıp yağlanmış bir kaba alın. Üzerini örtün ve hamurun hacmi iki katına çıkana kadar yaklaşık 1 saat dinlendirin. Parşömen kağıdı ile kaplayarak bir fırın tepsisi hazırlayın.
 4. Pound ve Katlama: Hamuru unlu bir yüzeye dökün ve içindeki havayı dışarı çekin, tekrar kendi üzerine katlayın ve tekrar kaseye, dikiş yeri aşağı gelecek şekilde yerleştirin. Üzerini örtüp 30-40 dakika daha dinlendirin.

Şekillendir ve Pişir

 1. Kes ve Şekillendir: İtalyan ekmeği hamuru dinlendikten ve tekrar kabardıktan sonra, hafifçe unlanmış bir yüzeye boşaltın ve tekrar gazını alın. Hamuru ikiye bölün ve her ikisini de 10 inçlik baget benzeri somunlara ayırın. Somunları, hazırladığınız fırın tepsisine, dikiş tarafı aşağı gelecek şekilde yerleştirin ve üzerlerini kapatın. Fırınınızı 375 derece Fahrenheit’e önceden ısıtın.
 2. Kanıt ve Fırında: Ekmeklerinizi yaklaşık 30-45 dakika iki katına çıkana kadar dinlendirin. Somunlar hazır olduğunda, somunlarınızı puanlayın (her birinin üzerine iki çapraz yarık yaptım) ve 25-30 dakika pişirin. Açık altın kahverengi bir kabuğa sahip olmalı ve 190 fahrenheit dereceye kadar ısınmalıdırlar.
 3. Serin: Ekmekleri fırından çıkarın ve oda sıcaklığına soğumaya bırakın.
İki somun İtalyan ekmeğinin üstten görünümü.

Ev Yapımı İtalyan Ekmeği Yapmanın İpuçları

Ekmek yapmayı severim, bu yüzden her zaman elimde ekmek unu bulunur. Bunu yapmazsanız, bu İtalyan ekmeği tarifinde diğer unları kullanmak için bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

 • Farklı Bir Un Kullanmak: Hepinizin düşündüğünü biliyorum! Sık sık ekmek pişirmiyorsanız, elinizde ekmeklik un olmayabilir. Diyeceğim şu ki, bu tarifi başka bir unla denemedim. Size deneyimlerime dayanarak söyleyebilirim ki, bazen 1:1 ekmek unu yerine her amaca ulaşmak her zaman işe yaramıyor. Aynı miktarda unu biraz daha az suyla kullanabilmeniz veya hamur çok yapışkan görünüyorsa ekstra un ilave edebilmeniz gerekir. Ekmeklik un, çok amaçlıdan daha yüksek protein içeriğine sahiptir, bu nedenle daha fazla su emer. Doğru yapana kadar denemekten korkmayın!
 • Tam Buğday İtalyan Ekmeği: Bu ekmeği tam buğday yapmak istiyorsanız yarısını çok amaçlı yarısını tam buğday kullanmanızı tavsiye ederim. Tam buğdayın kullanılması, gerçekten yerinde olmayan, gerçekten yoğun ve kuru bir ekmeğe neden olabilir.

Üst üste yığılmış iki yarım İtalyan ekmeği içini gösteriyor.

Artıkları Depolamak

Ev yapımı ekmeğin içinde herhangi bir koruyucu yoktur, bu nedenle mağazadan alınan ekmek kadar uzun süre dayanmaz. Ekmeğinizi mümkün olduğu kadar uzun süre taze tutmanız için ipuçlarım.

 • Tezgahın üzerinde: Ekmeğinizi saklamadan önce en az birkaç saat tamamen soğuduğundan emin olun. Ekmek poşetinde saklayabilir veya ekmek kutusu birkaç gün için veya bir haftaya kadar ekmeği doğrudan plastik bir torbaya aktarın.
 • Buzdolabında: Ekmeğinizi buzdolabında hava geçirmez bir torbada iki haftaya kadar saklayın.


 • Stand mikserinizin kasesinde maya, ılık su ve şekeri karıştırın. Karışımı, maya köpürene kadar yaklaşık 5 dakika bekletin.

 • Maya hazır olduğunda, unu ve tuzu kaseye ekleyin. hamur kancası aparatını kullanarak düşük devirde hamur toparlanana kadar yaklaşık 3-4 dakika karıştırın. Hızı ortama yükseltin ve glüteni geliştirmek için 3-5 dakika karıştırın.

 • Hamur yoğurma işlemi bittikten sonra mikserden alıp yağlanmış bir kaba alın. Üzerini örtün ve hamurun hacmi iki katına çıkana kadar yaklaşık 1 saat dinlendirin. Parşömen kağıdı ile kaplayarak bir fırın tepsisi hazırlayın.

 • Hamuru unlu bir yüzeye dökün ve içindeki havayı dışarı çekin, tekrar kendi üzerine katlayın ve tekrar kaseye, dikiş yeri aşağı gelecek şekilde yerleştirin. Üzerini kapatıp 30-40 dakika daha dinlendirin.

 • Dinlendikten ve tekrar yükseldikten sonra, hafifçe unlanmış bir yüzeye boşaltın ve tekrar gazını alın. Hamuru ikiye bölün ve her ikisini de 10 inçlik baget benzeri somunlara ayırın. Somunları, hazırladığınız fırın tepsisine, dikiş tarafı aşağı gelecek şekilde yerleştirin ve üzerlerini kapatın. Fırınınızı 375 Fahrenheit dereceye ısıtın.

 • Ekmeklerinizi yaklaşık 30-45 dakikada iki katına çıkana kadar dinlendirin. Somunlar hazır olduğunda, somunlarınızı puanlayın (her birinin üzerine iki çapraz kesim yaptım) ve 25-30 dakika pişirin. Hafif altın bir kabuğa sahip olmalı ve 190 fahrenheit dereceye kadar ısınmalıdırlar.

 • Ekmekleri fırından çıkarın ve oda sıcaklığına soğumaya bırakın.hizmet: 2

kalori743kalori (%37)karbonhidratlar150G (%50)Protein25G (%50)Yağ3G (%5)Doymuş yağ1G (%5)Doymamış yağ1Gtekli doymamış yağ0.3GSodyum2340mg (%98)Potasyum208mg (%6)Lif5G (%20)Şeker3G (%3)A vitamini4iç üniteKalsiyum38mg (%4)Ütü2mg (%11)

Tüm beslenme bilgileri, üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına düşen porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Ekmek

Yerel mutfak İtalyan, İtalyan Amerikan

anahtar kelime Ev yapımı İtalyan ekmeği, İtalyan ekmeği kıvrımları

Leave a Reply

%d bloggers like this: