İlk Şükran Günü Hindiniz – Akşam Yemeği: Bir Aşk Hikayesi

Eğlenceli gerçek: Hayatımda sadece bir Şükran Günü hindisi yaptım ve o Şükran Günü’nde bile değildi (o görevin sahibi annem). Kitabımın tarifini test etme aşamasındayken, Temmuz ortasında rastgele bir öğleden sonraydı. (Son tarihler son tarihlerdir!) Yılınızın en yüksek basınçlı mutfak anlarından birinde akraba bir acemiye neden güvenmeniz gerektiğini merak ediyorsanız, sadece 1 diyeceğim) bu, annemin yaptığı tarifin bir versiyonudur. yıllardır yapmak ve her zaman sonuç veriyor ve 2) hiç hindi kızartmadığım için bu görev beni korkuttu, ancak testten aklımda kalan şey ne kadar basit olduğuydu. Bir tavuğu kızartabiliyorsan, bir hindiyi kızartabilirsin. Umarım kabul edersin.

Rönesans resmi

Basit Ot Kavrulmuş Şükran Günü Hindisi ve Sos
İtibaren Her Şeyi Nasıl Kutlarız?, Şükran Günü menüsünün geri kalanını bulacağınız yer. Arta kalan olmadan 8-10 kişiliktir. (Gerçi bu tarif, ısıyı düşürdükten sonra kızartmayı buna göre ayarladığınız sürece tüm boy hindileri barındırır.)

1/2 su bardağı (1 çubuk) tuzsuz tereyağı
1 çay kaşığı kıyılmış taze biberiye yaprağı
2 yemek kaşığı taze kekik yaprağı ve kızartma tavası için 4 dal kekik
2 yemek kaşığı kıyılmış taze adaçayı yaprağı
2 büyük soğan, 1 kabaca doğranmış, 1 dörde bölünmüş
3 havuç, soyulmuş ve kabaca doğranmış (yaklaşık 1 1/4 bardak)
2 sap kereviz, kabaca doğranmış (yaklaşık 1 su bardağı)
5 ila 6 bardak tavuk veya hindi suyu, tercihen ev yapımı, hindi kızartılırken ocakta sıcak tutulur
1 13 ila 16 kiloluk hindi, sakatatları ve boynu çıkarılmış, içi ve dışı hafifçe sıvanmış, oda sıcaklığında
koşer tuzu ve taze çekilmiş karabiber

Fırını 425 ° F’ye ısıtın.

Tereyağını küçük bir tencerede eritin. Ateşten alın ve doğranmış otlar ile karıştırın. Kenara koyun.

Büyük bir kavurma tavasına doğranmış soğan, havuç, kereviz ve kekik dallarını ekleyin. Sıcak stokun yaklaşık 3/4 fincanını karıştırın. Kızartma kabının içine (sebzelerin üzerine) bir raf yerleştirin ve hindiyi üstüne yerleştirin, boşluğu dörde bölünmüş soğanla doldurun. Kanatları sıkıca kuşun altına sokun, boşluk çok açıkta kalırsa hindi bacaklarını sicim ile bağlayın. Kuşun tüm yüzeyine bitki yağı sürün. Cömertçe cildi tuzlayın ve karabiber ekleyin ve her şeyi fırına alçak bir rafa koyun.

30 dakika sonra hindi suları ile yağlayın ve folyo ile örtün; ısıyı 325 ° F’ye düşürün.

İşte yemek yazarı (ve şükran günü yazar) Sam Sifton: Bu noktadan itibaren, bu sıcaklıkta, hindi pound başına 15 dakika veya uyluğa yerleştirilen et termometresi 165°F’yi gösterene kadar pişecektir; buna göre bir zamanlayıcı ayarlayın.

Hindiyi her 30 dakikada bir kendi suyuyla ıslatın ve sebzeler kurumuş gibi görünüyorsa ocaktan aldığınız sıcak et suyuyla takviye edin.

Kızartmanın son yarım saatinde folyoyu çıkarın ve kalan bitki yağıyla fırçalayın. (Tereyağını kısık ateşte ısıtmanız gerekecek.) Hindinin buduna saplanmış bir termometre 165°F’yi gösterdiğinde ve cilt, hayranlık uyandıracak altın rengi perdahlı renge ulaştığında, bir kesme tahtasına aktarın ve bırakın. Oymadan önce 30 dakika dinlenin.

Bu arada, tava sularını sos için orta boy bir tencereye süzün.

Sos
(yukarıdan devam)
8 ila 10 kişilik (çiselen porsiyonlar)

tava suları
türkiye tarifinden ayrılmış sıcak stok (yaklaşık 1 1/2 ila 2 bardak almalısınız, ancak biraz ayrılmış stok eklemezseniz)
3 ila 6 yemek kaşığı çok amaçlı un
3 yemek kaşığı tuzsuz tereyağı
koşer tuzu ve taze çekilmiş karabiber

Tencere ısısını orta-düşük seviyeye çevirin. Küçük bir kapta veya ölçü kabında, 3 yemek kaşığı unu yaklaşık çeyrek bardak sıcak et suyuyla bir tür çamur yapmak için çırpın, ardından bunu tereyağı ile birlikte tencereye ekleyin ve arzu ettiğiniz kıvama gelene kadar kuvvetlice çırpın. sos kıvamı. Biz bizimkini daha ince olarak seviyoruz ama sizi mutlu eden şeyi yapın. (Daha kalın olmasını istiyorsanız, her seferinde bir çorba kaşığı un kullanarak daha fazla unlu çamur ekleyin.) Sürekli tadın ve buna göre tuz ve karabiber ekleyin.

Hindiyi en güzel tabağınıza dizin ve yanında sos ile servis edin.

Baskı Dostu, PDF ve E-posta

Leave a Reply

%d bloggers like this: