Hızlı ve Kolay Anında Pot Dondurulmuş Tavuk

Bu web sitesi, size tarifler sağlayabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı okuyun.

Akşam yemeği için tavuğu çözmeyi unuttuğunuzda paniğe kapılmanıza gerek yok. Hazır tencere, dondurulmuş tavuk göğüslerinizi birkaç dakika içinde yumuşak ve sulu tavuğa dönüştürecek!

Hazır pot en iyisi değil mi? İçinde pek çok şey pişirebilirsiniz! Bu hazır lazanya, bu köfte veya bu lezzetli dana straganofu gibi en sevdiğim yemek tariflerinden bazılarını deneyin! Hepsi lezzetli ve ailen onlara çıldıracak!

Terbiyeli üstten görünüm. bir tencerede dondurulmuş tavuk göğsü.

Anında Pot Dondurulmuş Tavuk

Uzun bir günden sonra eve kaç kez geldiğimi ve buzdolabımızda yiyecek hiçbir şeyimiz olmadığını unuttuğumu size anlatamam! Tüm sahip olduğum dondurucuda bir torba donmuş tavuk ama bir güveç tenceresini kullanmayı düşünmek için bile çok geç. Günü kurtarmak için bu tarif geliyor!

Tavuğunuzun tadına tam olarak uyması için saatlerce hazırlanmaya asla geri dönmeyeceksiniz. Bu tavuk sulu ve lezzetli çıkıyor ve en iyi yanı, onu her türlü yemeğe ekleyebilirsiniz! Onu pilav veya makarnaya eklemeyi ve sonra birkaç farklı sebzeyi kenarlar için karıştırmayı seviyorum! Dondurucunuzu biraz donmuş tavukla doldurun ve bir daha asla son dakikada mikrodalga fırında veya fast food yemek zorunda kalmayacaksınız!

Anında Pot Dondurulmuş Tavuk Yapmak İçin Malzemeler

Bu tavuğu yapmak için sadece 4 şeye ihtiyacınız var ve bahse girerim bunların hepsi mutfağınızda zaten vardır. O kadar kolay! Kesin ölçümler için gönderinin altındaki tarif kartına bakın.

 • Dondurulmuş Derisiz Tavuk Göğsü: Bunları doğrudan dondurucunuzdan alın, önceden çözmenize gerek yok!
 • Tavuk suyu: Eğer tavuk suyunuz yoksa sıvı olarak su kullanabilirsiniz. Tavuk suyu biraz lezzet katıyor.
 • Kaba tuz: Tüm lezzetleri arttırmak için biraz tuz serpin.
 • Karabiber: Bu, tavuğa biraz daha lezzet katar, böylece yumuşak olmaz.

Hazır Tencerede Dondurulmuş Tavuk Nasıl Pişirilir

Bu hazır tavuk göğsü tarifi çok kolay ve her zaman elinizin altında olduğundan emin olmak isteyeceksiniz. Hemen hemen her şey için kullanabilirsiniz ve denedikten sonra bir daha asla taze tavuk almanıza gerek kalmayacak!

 1. Et suyu ekle: Tavuk suyunu hazır tencereye dökün.
 2. Mevsim Tavuk: Dondurulmuş tavuk göğüslerini et suyunun üzerine koyun. Tuz ve karabiberle tatlandırın.
 3. Aşçı: Kapağı kapatın, contayı seçin ve 12 dakika yüksek basınçta pişirin. Pişirme süresi tavuk göğüslerinizin ne kadar kalın olduğuna bağlıdır. Hazır tencerede pişirirken daha ince kesilmiş göğüsleri seçmeye çalışıyorum ki eşit pişsinler. Daha kalın göğüsler kullanırsanız tavuğu daha uzun pişirmeniz gerekebilir.
 4. Doğal Yayın: Buhar doğal olarak serbest bırakıldığında, kapağı açın ve tavuğu hazır tencereden çıkarın. Tuz, karabiber ve dilediğiniz diğer baharatlarla tatlandırın.
 5. Dilim: Tavuğu dilimleyin ve keyfini çıkarın veya diğer tariflerde gerektiği gibi kullanın
Hızlı bir tencereye su eklemeyi, tavuk göğüslerini eklemeyi ve biraz baharat serpmeyi gösteren 3 resim.

Anında Potta Doğal Basınç Bırakma ve Hızlı Bırakma

Hazır tencerenizi kullandığınızda ve pişirmeyi bitirdiğinde, tarifiniz size iki şeyden birini söyleyecektir. Basıncın hızlı bir şekilde serbest bırakılmasını veya basıncın doğal bir şekilde serbest bırakılmasını söyleyecektir. Hızlı tahliye, buharı basınç tahliye vanasından dışarı çıkmaya zorlayarak basıncı manuel olarak serbest bıraktığı zamandır. Doğal salıverme tam da budur. Doğal olarak, baskının kendi kendine düşmesini beklersiniz. Bazı tariflerde bunu, yemeğinizin birkaç dakika daha pişmeye devam edebilmesi için yaparsınız.

Anında tencerede dondurulmuş tavuk pişirilir, baharatlanır ve yemeye hazırdır. Dilimlenir ve çatalla mavi bir tabağa yerleştirilir.

Artıklar Nasıl Saklanır

Bu hazır dondurulmuş tavuk tarifi, akşam yemeği için hızlıca pişirmek için harikadır, ancak daha sonra lezzetli yemek artıkları da yapar! Benimkini hava geçirmez bir kapta buzdolabımda saklıyorum ve sonra bu harika tavuk salatası tarifi ile yemek hazırlamak için kullanıyorum! Tavuk buzdolabında 2-3 gün dayanacaktır.


 • Tavuk suyunu hazır tencereye dökün.

 • Dondurulmuş tavuk göğüslerini et suyunun üzerine koyun. Tuz ve karabiberle tatlandırın.

 • Kapağı kapatın, contayı seçin ve 12 dakika yüksek basınçta pişirin. Pişirme süresi tavuk göğüslerinizin ne kadar kalın olduğuna bağlıdır. Hazır tencerede pişirirken daha ince kesilmiş göğüsleri seçmeye çalışıyorum ki eşit pişsinler. Daha kalın göğüsler kullanırsanız tavuğu daha uzun pişirmeniz gerekebilir.

 • Buhar doğal olarak serbest bırakıldığında, kapağı açın ve tavuğu hazır tencereden çıkarın. Tuz, karabiber ve dilediğiniz diğer baharatlarla tatlandırın.

 • Tavuğu dilimleyin ve keyfini çıkarın veya diğer tariflerde gerektiği gibi kullanın.Hizmet: 6

hizmet4ozkalori175kalori (%9)karbonhidratlar0,3gProtein32g (%64)Yağ4g (%6)Doymuş yağ1g (%5)Doymamış yağ1gTekli doymamış yağ1gTrans yağ0.02gKolesterol98mg (%33)Sodyum515mg (%21)Potasyum569mg (%16)Lif0.04gŞeker0,2gA vitamini47İÜ (%1)C vitamini2mg (%2)Kalsiyum10mg (%1)Ütü1mg (%6)

Tüm beslenme bilgileri üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Akşam yemeği

Yerel mutfak Amerikan

anahtar kelime hazır kapta tavuk, hazır kapta dondurulmuş tavuk göğsü

Leave a Reply

%d bloggers like this: