Hayat Değiştiren Anında Tencerede Dana Yahni Tarifi

Anında Tencerede Yapılan Dana Yahni! 6 malzeme, 45 dakika, ÇOK KOLAY. Tüm o soğuk sonbahar ve kış günleri için mükemmel, rahatlatıcı yemek.

Bu, Güz 2022 SOS Serimizin bir parçası olan hayranların favori tarifi., ve daha önce Kırık Bir Kalbi Besleme Serimizin bir parçasıydı..


En yeni rahat yemek aşkımla tanışın: DANA GÜVENCE. Bu bir Instant Pot’ta yapılabilir. Anında Sığır Yahnisinde olduğu gibi. Hayatınızı değiştirecek yemek.

Sorularınızı cevaplamak için: EVET, bu yahni hayatıma girdiğinden beri yeni bir insan oldum. Ben sığır eti sevmeyen, yarı zamanlı bir vejeteryanım ve şimdi dana yahnisine bayılıyorum. Yeni keşfettiğim sığır güveci aşkımı iki şeye bağlıyorum – 1) yapmanın ne kadar kolay olduğu ve 2) ne kadar gerçek, harika, sos seven lezzetli dana güveci aslında. Sanırım bir dakikalığına bu konuda yargılayıcı davrandım.

Kocam Bjork ile birlikte Minnesota’da (merhaba, Cambridge!) küçük bir kasabada büyüdüm. İkimiz de bunu yemek için oturduğumuzda ve arkadaşlarımız Tyler ve Heidi’nin getirdiği bu dana yahnisinden ilk ısırıklarımızı aldığımızda, kelimenin tam anlamıyla, neredeyse aynı anda, “Bunun tadı Cambridge gibi” dedik. İkimiz için de dana yahnisi pazar günleri büyükannem ve büyükbabamla akşam yemeği gibi. Aşk gibi tadı var. Ev gibi tadı.

Bu yüzden Besleme a Broken Heart serimiz için mükemmel. Yemek, aşk, ev. %100 marka.

Hazır Sığır Güvecimizi Nasıl Yapacağınızı İzleyin:

Anında Sığır Eti Güveç! huysuz ekmek ve yeşil salata ile? EVET. sadece 6 malzeme, 45 dakika ve bitti. glütensiz.

Klasik Dana Yahni Ama Anında Tencerede

Arkadaşım Tyler bize bu dana yahnisini getirdi ve senin de gördüğün gibi Tyler, kuzey Minnesota ev yemeklerinin ustası.

Tarifim, onun tarifiyle neredeyse aynı, açıkçası en iyi tariflerin geldiği formatta geldi -> yıllarca ve yıllarca aktarılan sararmış bir kağıda tavuk çizilmiş bir tarifin fotoğrafı ve yıllar. Bununla ilgili değiştirdiğim tek şey Instant Pot’ta yapmaktı. Demek istediğim, bu bir Instant Pot tarifi olmak ZORUNDA DEĞİL, ama Instant Pot’un harika olduğunu ve güvecin 35 ish dakikada geleneksel dört saate kıyasla daha lezzetli olduğunu söylediğimde lütfen beni duyun. tarifin fırın versiyonuna yazılmıştır.

Kuşkusuz, daha az harika ev kokusu alırsınız. Fırınınızda dört saat boyunca köpüren bir yahni yahnisinin sihirli iyileştirici gücünün gerçek bir ikamesi yoktur.

Ama belki işten eve yeni geldin ve çok iyi plan yapmadın ve yemek için akşam 10’a kadar beklemek istemiyorsun? Merhaba, biz aynı kişiyiz. Bu durumda, Instant Pot ile gidin.

not. Eğer aşina değilseniz Anında Pot (bağlı kuruluş bağlantısı), HANGİ EVRENDE YAŞIYORSUNUZ.

Anında Sığır Eti Güveç! huysuz ekmek ve yeşil salata ile? EVET. sadece 6 malzeme, 45 dakika ve bitti. glütensiz.

Rahatlık İçin Fırında Bitirme

Gerçek hikaye:

Tyler yahniyi bıraktığında evde değildim, bu yüzden Bjork’tan fırına atmasını istedim. Bana nasıl yerleştirmesi gerektiğini soran yaklaşık yüz kısa mesaj gönderdi. Talimatlar nelerdir? Nasıl yaparım? “Önemli bir şey değil,” dedim. “Sadece kelimenin tam anlamıyla buzdolabından çıkarın ve onu fırına koy

Eve gelip fırını açtığımda, çok başarılı olduğum kişi için yeterince spesifik olmadığımı çabucak fark ettim – sadece bir adım daha ileri gitmiş ve yemeğin folyosunu çıkarmıştı. Fırında üç saat, üstü açık mı? Et kızardı. Gerçekten çok kızarmış gibi. Sınırda gevrek gibi, tavada çok az sos oluyor veya hiç sos olmuyor. Ben de (VEYA DEĞİLİM) dana güveç uzmanı olduğum için devreye girdim ve amatör kurtarma çalışmaları başlatıldı.

Ve sonra onu yedik ve ilk denememizin gevrek faktörü belki biraz aşırı olsa da, aslında o et parçalarını biraz kızarmış severim. Ve aslında bu sosu biraz daha kalın seviyorum.

Ben sığır eti yahni uzmanı değilim, ama Instant Pot dana yahniniz için büyük bir ipucum var mı? Pişmiş yahniyi ev gibi bir güveç tabağına aktarın ve servis yapmadan önce birkaç dakika fırına koyun. AÇILMAMIŞTIR arkadaşlar. Bir patron gibi bu esmerleşme eyleminin peşinden gidin – çok fazla değil, doku bölümünde size biraz daha fazla eğlence verecek kadar.

Artı, küçük bir karamelizasyona ek olarak, hepimiz Anında Pot’un ağır kırmızı bir Hollanda fırınının hygge titreşimlerine karşı bir şansı olmadığını biliyoruz. Demek istediğim, bu dana güveci. Little Home on the Prairie’den fırlamış gibi görünmeyi hak ediyor.

Anında Sığır Eti Güveç! huysuz ekmek ve yeşil salata ile? EVET. sadece 6 malzeme, 45 dakika ve bitti. glütensiz.

Bu Dana Yahnisinin Yanında Ne Sunulur?

Bu yahni tek başına ihtiyacın olan tek şey (et, patates, sebzeler, bitti!), ama gerçekten şarkı söylemesini sağlamak için yapabileceğin bazı ekstralar var.

 • En önemlisi, lütfen bunu bolca sıcak, huysuz, tereyağlı ekmekle servis edin.
 • Sonra yanda, tam bir yerli kraliyet ailesi gibi hissetmek için basit bir yeşil salata.
 • Bitirmek için, hepsiyle mükemmel bir şekilde eşleşen bir bardak lezzetli, zengin kırmızı şarap.

İşte iyi yemek ve bol bol rahatlık. ❤️

Hazır Sığır Eti Güveç: Sıkça Sorulan Sorular

Instant Pot’um yoksa bu tarifi nasıl yapabilirim?

Bu tarif fırında da çok güzel oluyor! Bunu yapmak için talimatları aşağıdaki tarif kartında bulabilirsiniz.

Tapyoka kullanmanın bazı alternatifleri nelerdir?

Burada birkaç seçeneğiniz var! Onları dışarıda bırakabilirsiniz – sosunuz biraz daha az kalın olabilir, ancak yine de lezzetli olacaktır. Sığır eti 1/3 su bardağı un içine atabilir, fazlalığı silkeleyebilir ve normal şekilde Instant Pot’a ekleyebilirsiniz. Bunu yaparsanız ve daha yeni bir Instant Pot’unuz varsa, Instant Pot’taki yanma uyarısını önlemek için muhtemelen ek sıvıya ihtiyacınız olacaktır (genellikle ikinci bir kutu domates suyu yapacağım). Veya son olarak, 2 yemek kaşığı mısır nişastası ve 1/4 su bardağı sudan bir bulamaç hazırlayabilir ve bu bulamacı, pişirildikten sonra, kıvamı koyulaştırmak için Instant Pot’taki her şeye ekleyebilirsiniz.

Bu sığır güvecini Anında Tencerede pişirmek ne kadar sürer?

Toplamda, yaklaşık 50 dakika. Neyse ki, bu zamanın çoğu eller kapalı! Tüm malzemelerinizi Instant Pot’a ekleyecek ve ardından pişirmeye ayarlayacaksınız – basınç uygulamak yaklaşık 10 dakika, pişirmek 35 dakika ve ardından basıncı boşaltmak için 10 dakika sürecektir. Ve işte!

Yazdır

saatsaat simgesiçatal bıçak takımıçatal bıçak takımı simgesibayrakbayrak simgesidosyaklasör simgesiinstagraminstagram simgesiilgi alanıilgi alanı simgesiFacebookfacebook simgesiYazdırbaskı simgesikarelerkareler simgesikalpkalp simgesikalp katıkalp katı simgesi

Tanım

Anında Tencerede Yapılan Dana Yahni! 6 malzeme, 45 dakika, ÇOK KOLAY. Tüm o soğuk sonbahar ve kış günleri için mükemmel, rahatlatıcı yemek.


 • 2 kilo sığır eti, rosto, yağı kesilmiş, kesilmiş 12-inçlik parçalar
 • 1 Orta boy soğan, ince dilimlenmiş
 • 2 kereviz sapı, kalın parçalar halinde çapraz olarak dilimlenmiş
 • 6 havuçlar, kalın parçalar halinde çapraz olarak dilimlenmiş
 • 2 yemek kaşığı küçük tapyoka Notları görmek
 • 1/2 bardak domates suyu
 • 2 çay kaşığı tuz
 • 1 çorba kaşığı Şeker

Anında Pot Talimatlar: Her şeyi Instant Pot’a yerleştirin. Güveç/et ayarını seçin (yaklaşık 35 dakika, yüksek basınç). Bittikten sonra, buharı bırakmadan önce her şeyin yaklaşık 10 dakika yumuşamasını bekleyin. Teknik olarak bu noktada, bitti. Ancak fırında hızlı bir esmerleşme seansı ile bitirmenizi tavsiye ederim (aşağıdaki notlara bakın).

Geleneksel Fırın Talimatları: Fırını 320 dereceye ısıtın. Tüm malzemeleri bir fırın tepsisine koyun – cam veya seramik olabilir (yuvarlak bir güveç kabı kullanıyoruz – 8×8 ile 9×13 arasında bir şey). Folyo ile örtün ve 3-4 saat pişirin. Sos kurursa, servis yapmadan önce sosu gevşetmek için biraz su ekleyebilirsiniz. Ek değişiklikler/talimatlar için aşağıdaki notlara bakın.

Fırında Bitirme: İster fırında ister Instant Pot’ta yapın, servis etmeden önce sıcak bir fırında (400-ish derece) yaklaşık 10-20 dakika vererek bitirmenizi tavsiye ederim. Eti güzelleştirip üstüne karamelize ediyor ve sosun koyulaşmasına yardımcı oluyor.

Notlar

Kalınlaştırma için Tapyoka İncilerine Alternatifler:

 1. Onları dışarıda bırak. Sosunuz biraz daha az kalın olabilir, ancak yine de lezzetli olacaktır.
 2. Sığır etini 1/3 su bardağı un içinde atın, fazlalığı silkeleyin ve normal şekilde Instant Pot’a ekleyin. Bunu yaparsanız ve daha yeni bir Instant Pot’unuz varsa, Instant Pot’taki yanma uyarısını önlemek için muhtemelen ek sıvıya ihtiyacınız olacaktır (genellikle ikinci bir kutu domates suyu yapacağım).
 3. 2 yemek kaşığı mısır nişastası ve 1/4 su bardağı sudan bir bulamaç yapın. Bulamacı, pişirildikten sonra Instant Pot’taki her şeye ekleyin.

Yazıldığı gibi, bu daha çok geleneksel soslu dana yahnisine benziyor. Daha çok çorba gibi olmasını istiyorsanız, ikinci bir kutu domates suyu ve fazladan bir tutam tuz ve şeker ekleyin. İnsanların bunu fırında pişirirken karşılaştıkları en büyük zorluk, sosun/sonun kurumasıdır. Pişirmeden önce biraz su (1/4 su bardağı kadar) ve ardından gerektiğinde pişirme boyunca periyodik olarak eklemenizi öneririm. Kızarmış sos gerçekten lezzetli olacak ve biraz su ile karıştırıldığında kolayca hayata döndürülecektir. Sıklıkla aldığımız bir başka yorum da tapyokanın bazen çok küçük benekler halinde görülebildiğidir, ki bu sorun değil. Çok küçük ve Instant Pot’ta pişirildikten sonra çok yumuşak olmalı, bu yüzden bu dana yahnisine olan sevgimi asla engellemedi. Sadece sosun bir parçası gibi görünüyor. Ancak bu sizi rahatsız ediyorsa, yukarıda listelenen diğer tapyokasız yöntemlerimizden birini deneyin.

Dondurucu Yemek Versiyonu

 1. Birlikte Dondurun:
  2 lbs. dana etiyağ kesilmiş, küçük parçalar halinde kesilmiş
  1 orta soğanince dilimlenmiş
  6 sap kerevizçapraz olarak dilimlenmiş
  6 havuçlarçapraz olarak dilimlenmiş
  2 çay kaşığı tuz
  1 çorba kaşığı Şeker
  2 kutu domates suyu (yaklaşık 1 su bardağı)
 2. Anında Pot Talimatları: Yüksek basınç 30 dakika + 10 dakika doğal salınım
 3. Yavaş Pişirici Talimatları: Yüksek ayar 6 saat (önce malzemeleri eritin)
 4. Son adım: Pişirdikten sonra yahniye mısır nişastası bulamacı ekleyin (2-3 yemek kaşığı mısır nişastası + 1-2 yemek kaşığı su). Bir fırın tepsisine aktarın ve her şeyin kızarması ve kalınlaşması için 5-10 dakika pişirin veya kalınlaşana kadar tencerede dinlenmeye bırakın.
 5. Tüm tarifler ve talimatlarla birlikte tam dondurucu yemek gönderilerimize buradan göz atın!
 • Hazırlık zamanı: 10 dakika
 • Pişirme Süresi: 40 dakika
 • Kategori: Akşam yemeği
 • Yerel mutfak: Amerikan

Anahtar Kelimeler: hazır dana yahni, dana yahni tarifi, kolay dana yahni

Tarif Kartı tarafından desteklenmektedir Lezzetli Tarifler logosu
Torbalarda saklanan dondurulmuş yemekler.

Sizi Gösterme Zamanı!

Etiket @pinchofyum bize ne pişirdiğini göstermek için Instagram’da

Altı farklı dana yahni tarifi.

Bir şey daha!

Bu tarifimizin bir parçası en iyi Instant Pot tarifleri sayfa. Buna bir bak!

Leave a Reply

%d bloggers like this: