Hawai Kızarmış Pilav | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı okuyun.

Bu Hawaii usulü kızarmış pilav, tatlı ananas, jambon ve sebzelerle doludur ve çok daha iyi paket servisinden daha fazla! Herkes bu yemek için çıldırıyor ve kesinlikle bir aile favorisi!

Tadı restoran kalitesine benzeyen, ancak evde yapabileceğiniz (ve istediğiniz kadar yiyebilirsiniz!) yemekten daha iyi bir şey var mı? Paket yemek tariflerinden daha iyi olan bu diğer lezzetli yemekleri deneyin ve buna karşı koyamayacağınız bir yemek yapın! Bu Yavaş Tencere Moğol Sığır Eti’ni, bu lezzetli Kaju Tavuğu veya bu Sarhoş Erişte’yi (Pad Kee Mao) seviyorum.

Kahverengi bir kapta Hawaii usulü kızarmış pilav, yemeye hazır.

Hawai Kızarmış Pilavdan Daha İyi

Geçen hafta paket servisi sipariş etme hatasını yaptık. Bir şey yapamayacak kadar yorgundum ama… bu çok büyük bir hataydı. Paket yemek siparişi verdiğim her seferinde, keşke evde ‘paketten daha iyi’ tariflerimi yapsaydım. Bu Hawai Kızarmış Pilavının herhangi bir restorandan daha iyi olduğuna söz veriyorum! Blogdaki bu tatlı ekşili tavuk tarifi ile başladı. Evde paket servisten daha iyi bir şey yapmanın mümkün olduğuna inanmadım. Ama bu. Ve bu tarif sitedeki en sevdiğim tarif!

Evde paket servisten daha iyisini yapmak mümkün! Ve eğer ev yapımı paket tavuk yapacaksanız, yanında pilav yemelisiniz! Bu Hawai kızarmış pilavı çok lezzetli ve bu gizli içerik (ananas!) onu gerçekten çok etkiliyor ve lezzetli ve ferahlatıcı bir tat katıyor.

Hawai Kızarmış Pilav İçindeki Malzemeler

Bu malzemelerin kombinasyonu çok lezzetli ve kızarmış pilavı gerçekten yeni bir seviyeye taşıyor. Lezzet karışımlarından vazgeçemiyorum! Kesin ölçümler için gönderinin altındaki tarif kartına bakın.

 • Jambon: Bazen zamandan tasarruf etmek için mağazadan küp küp doğranmış ve kullanıma hazır jambon satın alıyorum!
 • Beyaz soğan: Sebzelerinizi aynı büyüklükte olacak şekilde doğradığınızdan emin olun ki hepsi aynı oranda pişsin.
 • Kırmızı dolmalık biber: Bunu pirinçle karıştırmak için tohumlayın ve doğrayın.
 • Sebze yağı: Dilerseniz zeytinyağı da kullanabilirsiniz.
 • Yumurtalar: Mutfakta yemek pişirirken büyük yumurta kullanmayı severim.
 • Pirinç: Pirincinizi önceden pişirin. Aslında, bu tarif için en iyi günlük pirinç karışımları! Yasemin pirinci kullanmayı seviyorum.
 • Ananas Çerezleri: Taze ananas kullanabilir veya işleri kolaylaştırmak için bunlardan bir kutu kullanabilirsiniz.
 • Susam yağı: Bu, pirince en iyi lezzeti ekler.
 • Soya sosu: Elde etmeye çalıştığınız lezzete bağlı olarak daha fazla veya daha az kullanabilirsiniz.
 • Yeşil soğanlar: Bunlar, üstüne koymayı sevdiğim isteğe bağlı bir garnitür, ama onları atlamam! Çok fazla renk ve lezzet katıyorlar.

Hawai Kızarmış Pilav Nasıl Yapılır?

Bu çok şaşırtıcı şeylerle dolu. Hawaii Jambonu ve Ananas kombinasyonu harika! Ananasın her lokmada tatlı bir tat katmasına bayılıyorum. Tüm lezzetleri dengeler. Üstelik bunu yapmak çok kolay!

 1. Sebzeleri Pişirin: Büyük bir tava veya wok’u orta ateşte önceden ısıtın. Altta bitkisel yağ dökün. Doğranmış jambon, beyaz soğan ve kırmızı dolmalık biber ekleyin ve yumuşayana kadar kızartın.
 2. Yumurtaları Pişirin: Jambonu, soğanı ve kırmızı dolmalık biberi bir tarafa kaydırın ve diğer tarafa çırpılmış yumurtaları dökün. Bir spatula kullanarak yumurtaları çırpın. Pişirdikten sonra yumurtaları sebze karışımıyla karıştırın.
 3. Sosu Birleştirin ve Ekleyin: Sebze, jambon ve yumurta karışımına pirinç ve ananas ekleyin. Üzerine soya sosu ve susam yağını dökün. Pirinç karışımını ve sebze karışımını, ısıtılıp birleştirilene kadar karıştırın ve kızartın. İsterseniz doğranmış yeşil soğan ekleyin
Malzemelerin bir tavada nasıl karıştırılacağını ve nasıl birleştirileceğini gösteren 4 resim.

Eski Pişmiş Pirinç Kullanın

Bu pirinci gerçekten paket servis gibi yapacak bir numara, pirincinizi bir gün önceden pişirip gece boyunca buzdolabında saklamanızdır! Taze pirinç kullanmak bazen bu durumu duygusallaştırabilir, ancak artık pirinç kullanırsanız, bu Hawai usulü kızarmış pilav için MÜKEMMEL bir dokuya sahiptir!

Tahta kaşıkla tavada pişirilmiş Hawaii usulü kızarmış pilavın üst görüntüsü.

Artıklar Nasıl Saklanır

Hawai kızarmış pilavını benim kadar seviyorsanız, ertesi gün her zaman daha iyi olduğunu bilirsiniz! Tatların birbirine karışma şansı var ve doku neredeyse mükemmel.

 1. benBuzdolabında: Pirinciniz soğuduktan sonra hava geçirmez bir kapta buzdolabında saklayabilirsiniz. Yaklaşık 3-4 gün sürecek. Isınana kadar mikrodalgada tekrar ısıtabilirsiniz!

Arka planda bir kase kızarmış pilav ile bir kaşık dolusu Hawai usulü kızarmış pilavın yakın çekimi.


 • Büyük bir tava veya wok’u orta ateşte önceden ısıtın. Bitkisel yağı dibe dökün. Doğranmış jambon, beyaz soğan ve kırmızı dolmalık biber ekleyin ve yumuşayana kadar kızartın.

 • Jambonu, soğanı ve kırmızı dolmalık biberi bir tarafa kaydırın ve diğer tarafa çırpılmış yumurtaları dökün. Bir spatula kullanarak yumurtaları çırpın. Pişirdikten sonra yumurtaları sebze karışımıyla karıştırın.

 • Sebze, jambon ve yumurta karışımına pirinç ve ananas ekleyin. Üzerine soya sosu ve susam yağını dökün. Pirinç ve sebze karışımını iyice ısınana ve birleştirilene kadar karıştırın ve kızartın. İstenirse doğranmış yeşil soğan ekleyin.


İlk olarak 27 Mart 2015’te yayınlandı
16 Ağustos 2022’de güncellendi

Hizmet: 8

kalori390kalori (%20)karbonhidratlar63g (%21)Protein14g (%28)Yağ8g (%12)Doymuş yağ3g (%15)Doymamış yağ2gTekli doymamış yağ4gTrans yağ0.01gKolesterol86mg (%29)Sodyum595mg (%25)Potasyum283mg (%8)Lif2g (%8)Şeker6g (%7)A vitamini597 (%12)C vitamini23mg (%28)Kalsiyum43mg (%4)Ütü1mg (%6)

Tüm beslenme bilgileri üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Akşam Yemeği, Ana Yemek

Yerel mutfak Asyalı amerikalı

anahtar kelime kızarmış pilav, kızarmış pilav tarifi, hawaii kızarmış pilav

Leave a Reply

%d bloggers like this: