Havuç Turşusu | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sunabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı oku.

Bu hızlı Turşu Havuçlar, herhangi bir yemeğe parlak bir tat katacak keskin ve tatlı bir ikramdır! Bu havuçları tacoların veya en sevdiğiniz sandviçin üzerine servis edin ve yarattıkları fark sizi şaşırtacak. En iyi yanı, hazırlanmaları sadece 15 dakika sürüyor!

Birkaç yıl önce gerçekten bir bahçe yetiştirmeye başladım ve sonra işin çoğunun bahçe büyüdükten sonra geldiğini fark ettim. Bu pound ve pound kabak, domates, soğan ve havuçla ne yaparsınız? Bana sorarsan sahip olmak için mükemmel bir problem! Bu yüzden, tüm sıkı çalışmanızdan en iyi şekilde yararlanmak için birkaç tarif buldum. Biraz kabak ekmeği, bu ev yapımı marinara sosu ve bu lezzetli soğan halkalarını deneyin.

Kavanozda havuç turşusu.

Hızlı Havuç Turşusu

Bu havuç turşusu hakkında yeterince şey söyleyemem! Bunlar hızlı ve kolaydır ve buzdolabınızda duran veya bahçenizden yeni çıkardığınız havuçları tüketmenin harika bir yoludur. Biraz baharat eklemek için turp da eklemeyi seviyorum. Bu havuçlar neredeyse buzdolabında turşu kadar kolay ve bir o kadar da lezzetli. Bu havuç turşusu hemen hazır, bu da bu tarif için çok büyük bir artı. Kazmadan önce soğumaları için gerekenden daha uzun süre beklemeniz gerekmez.

Bunları kullanmanın da pek çok yolu var! Şahsen onları bu sokak tacolarının veya bu kavrulmuş pancar, havuç ve kinoa salatasının üzerine atmayı seviyorum. Onları bir bahn mi’de denemelisin! Hemen hemen her şeye mükemmel miktarda gevreklik ve asitlik katarlar. Bir tutam almayı ve ardından damak tadımı tazelemek ve sıfırlamak için diğer yiyeceklerin ısırıkları arasında ağzıma atmayı seviyorum. Onları istediğin gibi kullanabilirsin ve yeni favorin olacaklarını garanti edebilirim!

İçindekiler

Bu turşu havuçtan daha kolay olamaz! Turp ve şekeri dışarıda bırakarak bundan daha az malzemeyle kurtulabilirsiniz. Şahsen bu tarifin mükemmel bir şekilde dengelendiğini ve bu malzemeleri özleyeceğini düşünüyorum! Aşağıdaki ölçüleri tarif kartında bulabilirsiniz.

 • Havuçlar: Soyulmuş ve ince julienned yani uzun ve ince dilimlenmiş demektir. Onları ne kadar eşit kesebilirseniz, o kadar eşit şekilde turşu yapacaklardır. Bence bu sarı ve mor havuçla da çok lezzetli olur!
 • Japon turpu: Bunu da soyup jülyen doğrayacaksınız. Biraz tatlı ve biraz baharatlılar ve bu turşunun tadını harika kılıyorlar!!
 • Su: Sirkeyi dengelemeye yardımcı olmak için.
 • Pirinç Şarap Sirkesi: Gerçekten herhangi bir sirke kullanabilirsiniz, ben bu sirkeyi havuçla tercih ederim, rakipsiz!
 • Beyaz sirke: Sirke çeşitlerini karıştırmanın tatları dengelemek için harika çalıştığını görüyorum.
 • Şeker: Bu, sirkenin ekşiliğini dengelemeye yardımcı olur.
 • Tuz: Tuz her şeyin daha lezzetli olmasını sağlar ama aynı zamanda kötü bakterileri de dışarıda tutar!
Havuç ve salamuranın nasıl hazırlanacağını gösteren fotoğrafları işleyin ve hepsini bir araya getirin.

Turşu Havuç Tarifi

Bu havuç turşusunu koymak için elinizde birkaç kavanoz olduğundan emin olun. Kavanozu önce havuçla dolduracak, ardından sıcak sıvıyı üstüne dökeceksiniz. tercih ederim mason kavanozlarıancak gerçekten sıkı bir şekilde kapanan herhangi bir cam kabı kullanabilirsiniz.

 1. Kesilmiş Sebzeler: Havuçlarınızı ve Daikon’unuzu soyup ince ince doğrayarak hazırlayın, ardından birkaç mason kavanoza veya herhangi bir hava geçirmez kaba doldurun.
 2. Salamura kaynatın: Büyük bir tencerede suyunuzu, sirkeyi, şekeri ve tuzu kaynatın. Daha sonra ocaktan alın ve sıvıyı kavanozlara hazırladığınız havuç ve daikonun üzerine dökün.
 3. Turşularınızı Şişeleyin: Sıvının oda sıcaklığına soğumasını bekleyin, ardından kaplarınızın kapaklarını kapatın ve bir aya kadar buzdolabında saklayın. Hemen kullanabilir veya buzdolabında kurumasını bekleyip sonra kullanabilirsiniz.

Havuç Turşusu Yapmanın İpuçları

Bu lezzetli havuç turşusu tarifi için fazla bir şey yok! İşte size yol boyunca yardımcı olabilecek ve bu tariften en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilecek birkaç ipucu.

 • Sebzeleri Kesmek: Harika salamura sebzelerin anahtarı kesimdir. Onları olabildiğince eşit şekilde kesmek isteyeceksiniz. Düzensizlerse ve bazıları diğerlerinden çok daha şişmansa, şişman olanlar çok iyi turşu olmaz ve tadı daha çiğ olur. Bu kesimleri olabildiğince eşit hale getirmek için ihtiyacınız olan mutfak araçlarını kullanın.
 • Farklı Sebzeleri Turşu: Bu sirke karışımına gerçekten herhangi bir sebze ekleyebilirsiniz! Karışımınızda biber, kırmızı soğan veya sarı soğan veya tabii ki salatalık deneyin. Farklı sebzelerin kattığı tatların çeşitliliğini gerçekten seviyorum.
 • Baharatları Ekleyin: Hızlı turşularda olduğu gibi salamuranıza farklı tatlar ekleyebilirsiniz. Turşulara farklı bir tat vermek için karabiber, diş sarımsak veya zencefil deneyin. İşe yarayacağını düşünüyorsanız, işe yarayacaktır!

Havuçların üstten görünüşü.

Artıkları Depolamak

Bunlar buzdolabınızda bir ay dayanır, böylece bir seferde ikili veya üçlü parti yapabilirsiniz. Bunları denediğinizde pişman olmayacaksınız. Artıkları nasıl saklayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

 • Buzdolabında: Sıvı soğuduktan sonra kavanozlarınızın kapaklarını kapatın ve bir aya kadar buzdolabında saklayın.


 • Havuçlarınızı ve Daikon’unuzu soyup ince ince doğrayarak hazırlayın, birkaç mason kavanoza veya herhangi bir hava geçirmez kaba doldurun.

 • Büyük bir tencerede suyunuzu, sirkeyi, şekeri ve tuzu kaynatın. Ateşten alın ve sıvıyı hazırladığınız havuç ve daikonun üzerine kavanozlara dökün.

 • Sıvının oda sıcaklığına soğumasını bekleyin, ardından kaplarınızın kapaklarını kapatın ve bir aya kadar buzdolabında saklayın. Hemen kullanabilir veya kullanmadan önce buzdolabında biraz kurumasını sağlayabilirsiniz.hizmet: 2

kalori317kalori (%16)karbonhidratlar63G (%21)Protein2G (%4)Yağ0,5G (%1)Doymuş yağ0.1G (%1)Doymamış yağ0.1Gtekli doymamış yağ0.03GSodyum3580mg (%149)Potasyum588mg (%17)Lif4G (%16)Şeker57G (%63)A vitamini10191iç ünite (%204)C vitamini41mg (%50)Kalsiyum95mg (%10)Ütü1mg (%6)

Tüm beslenme bilgileri, üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına düşen porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Garnitür

Yerel mutfak Amerikan

anahtar kelime havuç turşusu, hızlı havuç turşusu

Leave a Reply

%d bloggers like this: