Haşlanmış Tavuk | Tarif Eleştirmeni

Bu web sitesi, size tarifler sağlayabilmemiz için bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlar içerebilir. Gizlilik politikamı okuyun.

Haşlanmış tavuk, yemek hazırlamayı çok kolaylaştırır ve yumuşak sulu tavuk elde etmenin mükemmel bir yoludur. Bu tavuk pişirme yöntemi, salata, çorba ve güveç gibi pek çok tarifte parçalanması ve kullanılması hızlı ve kolaydır.

Hafta içi akşam yemekleri için tavuk kaynatmanın ne kadar uygun olduğunu seviyorum. Her seferinde mükemmel bir şekilde pişiriyor ve parçalıyor ve yemeklerim pişirdiğimde, parçaladığımda ve gitmeye hazır olduğumda çok çabuk bir araya geliyor! Haşlanmış tavuk kullanmak için en sevdiğim tarifler tavuk salatası, tavuk şehriye çorbası ve bu nefis brokoli tavuk güveci.

Mavi ve krem ​​renkli büyük bir tencerede pişmiş ve haşlanmış tavuğun havai görünümü.

Haşlanmış tavuk

Evde tavuk haşlamak, tavuk pişirmenin en iyi yolu, bunu gerektiren tarifler için. Yumuşak ve nemli tavuk göğsünü ocakta tavuk suyunda pişirmeyi öğrenin. Sadece iki malzemeyle haşlanmış tavuk çok basit ve kolay!

Tariflerde haşlanmış tavuğu kullanmanın sonsuz yolu var ve ne kadar çok yönlü olduğunu görmeniz için sabırsızlanıyorum! Haşlanmış ve kıyılmış tavuğu kullanmayı sevdiğim diğer yollar, bu tavuk alfredo daldırma gibi daldırmadır. Ayrıca rendelenmiş tavuğu chimichangas ve enchiladas’ta kullanmayı seviyorum çünkü tariflerin birleştirilmesini çok kolaylaştırıyor!

İlk işlem fotoğrafı bir tencereye eklenen tavuk suyu ve tavuk göğsüdür. İkinci işlem fotoğrafı tavuğun haşlanmasıdır. Üçüncü işlem fotoğrafı, tavuğun el mikseri ile parçalanmasıdır.

Haşlanmış Tavuk İçin Gerekli Malzemeler

Tavuk haşlamak çok kolay ve sadece iki malzeme gerekiyor… tavuk göğsü ve tavuk suyu! Ayrıca çok fazla lezzet kattığı için kalan suyu çorbalarda kullanmayı veya pirinç pişirmeyi seviyorum. Bu yüzden suyu diğer tarifler için sakladığınızdan emin olun!

 • Kemiksiz Derisiz Tavuk Göğsü: Tavuğun eşit şekilde pişmesi için aynı boyutta ve kalınlıkta göğüsler seçin.
 • Tavuk suyu: Çok fazla lezzet kattığı için tavuk suyu kullanmayı SEVİYORUM! Su da işe yarar, ancak biraz tuz eklemeniz gerekebilir.

Tavuk Nasıl Haşlanır

Artık yemek tarifleri için parçalamak için bir döner tavuk satın almanıza gerek yok çünkü kendi tavuğunuzu pişirmek ve parçalamak çok kolay! Tavuk göğsü, tavuk suyunda nazikçe pişer ve çok fazla nemi muhafaza eder. Tavuğunuzu parçalamak için bu yöntemin ne kadar basit olduğunu seveceksiniz.

 1. Bir Tencereye Kemiksiz Derisiz Tavuk Ekleyin: Tavuğu büyük bir tencereye koyun. Tüm tavuk göğüslerinin aynı boy ve kalınlıkta olmasına dikkat edin. Tavuk çok kalınsa, tavuğun eşit şekilde pişmesi için daha ince kesmekten çekinmeyin.
 2. Tavuk suyunu ekleyin: Tavuk suyunu tavuğun üzerine tamamen kaplayacak şekilde dökün. Et suyu tavuğun 1 inç üzerinde olmalıdır. Gerekirse daha fazla et suyu ekleyin. Tavuk suyu yerine su kullanabilirsiniz ama tavuk suyu harika bir lezzet katıyor!
 3. Kaynamaya Getirin: Tavuk ve et suyunu orta-yüksek ateşte kaynatın.
 4. Isıyı Düşük seviyeye düşürün: Karışım kaynadıktan sonra altını kısın ve bir kapakla kapatın.
 5. Tavuk Pişirin: Tavuk iyice pişene ve iç sıcaklık 165 ° Fahrenheit’e ulaşana kadar pişirin. Bu, tavuk göğüslerinin boyutuna ve kalınlığına bağlı olarak yaklaşık 15-20 dakika sürer. Tavuk göğsünden birini çıkarabilir ve sıcaklığı kontrol etmek için bir termometre kullanabilirsiniz. Tavuğu aşırı pişirmemeye dikkat edin çünkü doku lastik gibi olur.
 6. Tavuğu Çıkarın ve Parçalayın: Tavuğu et suyundan çıkarın ve iki çatal kullanarak parçalayın. Tavuk parçalamanın en sevdiğim yolu benim stand mikseri veya elektrikli el mikseri ile. Harikalar yaratıyor ve çok hızlı! Dilerseniz tavukları da dilimleyebilirsiniz.

Daha Fazla Lezzet Ekle

Kaynayan tavuk tencerenize aşağıdaki öğelerden herhangi birini çekinmeyin! Tavuk haşlandıkça et suyunda demlenen lezzetleri alacaktır. İşte denemeniz için bazı lezzetli fikirler.

 • Bütün Sarımsak Karanfil
 • Dilimlenmiş soğan
 • Karabiber
 • Taze bitkiler
 • Kurutulmuş otlar
 • dilimlenmiş limon

Rustik yeşil ve kahverengi bir kapta rendelenmiş haşlanmış tavuğun üst görünümünü kapatın.

Artıklar Nasıl Saklanır ve Dondurulur

Hafta boyunca kullanmak için fazladan tavuk kaynatmayı seviyorum! Rendelenmiş veya dilimlenmiş haşlanmış tavuk, ilerlemek için harikadır. Haşlanmış tavuğun nasıl saklanacağına ve dondurulacağına dair bazı ipuçları.

 • Buzdolabında: Soğutulmuş tavuğu buzdolabına koymadan önce parçalayın veya dilimleyin. Kapatılabilir bir kaba koyun ve buzdolabında 5 güne kadar saklayın.
 • Dondurucuda: Haşlanmış tavuğu soğutun ve süzün, ardından dondurmadan önce parçalayın veya dilimleyin. Kilitli bir torbaya koyun, sıkıca kapatın ve üç aya kadar dondurun.


 • Tavuğu büyük bir tencereye koyun. Tüm tavuk göğüslerinin aynı boy ve kalınlıkta olmasına dikkat edin. Tavuk çok kalınsa, tavuğun eşit şekilde pişmesi için daha ince kesmekten çekinmeyin.

 • Tavuk suyunu, tavuğun tamamını kaplayacak şekilde tavuğun üzerine dökün. Gerekirse daha fazla et suyu ekleyin. Tavuk suyu yerine su kullanabilirsiniz ama tavuk suyu harika bir lezzet katıyor!

 • Tavuk ve et suyunu orta-yüksek ateşte kaynatın.

 • Karışım kaynadıktan sonra altını kısın ve bir kapakla kapatın.

 • Tavuk iyice pişene ve iç sıcaklık 165 ° Fahrenheit’e ulaşana kadar pişirin. Bu, tavuk göğüslerinin boyutuna ve kalınlığına bağlı olarak yaklaşık 15-20 dakika sürer. Tavuk göğsünden birini çıkarabilir ve sıcaklığı kontrol etmek için bir termometre kullanabilirsiniz. Tavuğu aşırı pişirmemeye dikkat edin çünkü doku lastik gibi olur.

 • Tavuğu et suyundan çıkarın ve iki çatal kullanarak parçalayın. Tavuğu parçalamanın en sevdiğim yolu mutfak aletimde veya elektrikli el mikseri ile. Harikalar yaratıyor ve çok hızlı!Hizmet: 8

hizmet4onskalori136kalori (%7)karbonhidratlar1gProtein25g (%50)Yağ3g (%5)Doymuş yağ1g (%5)Doymamış yağ0,5gTekli doymamış yağ1gTrans yağ0.01gKolesterol75mg (%25)Sodyum567mg (%24)Potasyum441mg (%13)Şeker1g (%1)A vitamini36İÜ (%1)C vitamini1mg (%1)Kalsiyum10mg (%1)Ütü1mg (%6)

Tüm beslenme bilgileri üçüncü taraf hesaplamalarına dayanmaktadır ve yalnızca bir tahmindir. Her tarif ve besin değeri, kullandığınız markalara, ölçüm yöntemlerine ve hane başına porsiyon boyutlarına bağlı olarak değişecektir.

Kurs Akşam yemeği

anahtar kelime tavuk nasıl haşlanır

Leave a Reply

%d bloggers like this: